Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394808 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #885 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 19:44:59 »
4 grubasy z livro, GA, Doom Patrol, BBPO, Daredevil Millera - karton cieniutki, chyba najcieńszy jaki w życiu dostałem, jeszcze w Krk super mgła od wczoraj i duża wilgotność więc jak zwykły papier się targał. Paczka rozerwana, taśma, która miała trzymać całość pęknięta. Jak wyciągałem z paczkomatu to komiksy wypadły do środka skrytki :) kartonik za duży, ale komiksy dobrze ułożone, więc mogły tylko jeździć na boki.

Efekty? Zadziwiające, bo tylko BBPO i DD dostały po 1 rogu i to w dość wygodny sposób, bo naprostowałem palcami - prawie bez śladu.

Chyba pierwsze zamówienie u nich, bo akurat na tantis nie było wszystkiego, a wystarczyło poczekać te 2-3 dni i bym wziął u nich za parę zł więcej. Ewentualnie czytam.pl - ceny podobne do tantis, skoro ceneo wróciło.

Dla mnie livro zamyka podium w tym momencie. Tantis, czytam.pl, livro. Okazyjnie chodnik literacki. Dla specjalnych rzeczy gildia. Bonito jeżeli nie ma będzie miało ~40% zniżki niestety odpada, chociaż mają super odbiór osobisty.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #886 dnia: Pt, 25 Październik 2019, 11:30:58 »
Jedak Antari nie zrobię zdjęcia paczki z Livro, wczoraj im to odesłałem, na kratce zaznaczyłem wymianę produktu na wolny od wad a dzisiaj mi na mai'a przyszło info o zwrocie kasy.  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #887 dnia: Pt, 25 Październik 2019, 11:35:25 »
Jedak Antari nie zrobię zdjęcia paczki z Livro, wczoraj im to odesłałem, na kratce zaznaczyłem wymianę produktu na wolny od wad a dzisiaj mi na mai'a przyszło info o zwrocie kasy.  ;D

No widzisz, chyba taka karma. A może sklep ma po prostu ulubionych klientów :D

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #888 dnia: Pt, 25 Październik 2019, 11:41:00 »
Mozgę zrobić eksperyment i następnym razem zamówić za ponad 300 i z dostawą do paczkomatu  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #889 dnia: Pt, 25 Październik 2019, 11:52:02 »
Nie wiem czy pomoże skoro jesteś już u nich na czarnej liście :D Ale od siebie polecam.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #890 dnia: Pt, 25 Październik 2019, 11:53:31 »
Jak przy jednej reklamacji wpada się na czarną listę, to może tak być  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #891 dnia: Pt, 25 Październik 2019, 11:56:59 »
Smutna nowina dla warszawiaków- w punkcie odbioru Bonito na Czapelskiej zlikwidowano - i to definitywnie- mój ulubiony regał wyprzedażowy :( Sporo rzeczy kupowałem, bo dodatkowe kilkadziesiąt procent zniżki od ceny bonito to nie byle co, a stan można było ocenić na miejscu, od razu.
Mam nadzieję, że w waszych punktach odbioru się ostały, ja na razie muszę dojść do siebie po tej stracie :)



,, - Eeeeech.''

Offline 79ers

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #892 dnia: Pt, 25 Październik 2019, 22:35:52 »
Panie Drogi przeczytałem "na Czapelskiej zlikwidowano" i od razu smuteczek dopadł - dobrze, że miejscówka została  :D

Offline Koora

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #893 dnia: So, 26 Październik 2019, 15:30:36 »
U mnie z kolei niedawno otworzyli punkt odbioru - na Powstańców Śląskich - a już myślałem, że się nie doczekam :)

Offline Carnage

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #894 dnia: So, 26 Październik 2019, 20:35:54 »
Pozwolę sobie przyłączyć się do dyskusji o zakupach w Livro. Dotychczas byłem nieco wystraszony opiniami użytkowników tego forum, ale pomimo tego obecne zniżki przekonały mnie aby zaryzykować małe zamówienie.
Zdecydowałem się na 6 pozycji za około 401 pln.
Transmteropolitan. Tom 5
Ex Machina. Tom 5
X-Men - klasyka Jima Lee
Hellblazer. Tom 2
Planetary. Tom 2
Green Arrow (grubas od Lemire'a)

Jak widać wszystko to duże grubasy, z rogami niezwykle łatwymi do ubicia i generalnie podatne na wszystkie uszkodzenia.
Dostałem paczkę w megaekspresowym czasie. Nieźle zapakowana, opakowanie dobrze dobrane rozmiarowo do wielkości i ilości komiksów, a w środku nieco folii i bąbelków. Szczerze, jestem bardzo zadolony. Komiksy przyszły w idealnym stanie, bez najmniejszych uszkodzeń. W tej chwili jestem jedynie nieco zły na siebie, że nie zrobiłem dwukrotnie większego zamówienia, bo zniżki były akurat wyjątkowo atrakcyjne. Poniżej fotka rozpakowanego pudełka z komiksami.


"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #895 dnia: Pn, 28 Październik 2019, 15:29:53 »
Może się poprawiło...a może to szczęście początkującego ;)
,, - Eeeeech.''

Offline freshmaker

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #896 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 15:36:28 »
czy możecie polecić sklep w którym można kupować francuskie albumy? najlepiej krajowy, amazon.fr odpada

Offline raj666

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #897 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 18:10:37 »
Ostatnio kupowałem tam jakiś rok temu ale Amazon.de to chyba wciąż najlepsza opcja. Z pakowaniem bywa różnie ale darmowa wysyłka od 39 czy 49 euro ciągle chyba jest , no i francuskie albumy sa  do nawet 30% tańsze od okłądkowej.

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #898 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 22:36:37 »
A od dzisiaj Allegro załatwiło wszystkich normalnych sprzedających i kupujących. Wprowadzili jakieś nowe "Allegro Lokalnie". I ok, nowa szata graficzna i zmiana niczego by mi nie przeszkadzała. Tylko wiecie co oni zrobili? Zlikwidowali dla zwykłych użytkowników możliwość wysyłki Paczkomatem Inpost Allegro za 8.99. Czyli koszty wysyłki tą metodą od razu skoczyły o 6 zł. A co jest gorsze? Usługi Poczty Polskiej za paczkę powyżej pół kilograma również podrożały. Jeszcze niedawno było to ok 15.50 zł. W tym tygodniu wysyłałem i cena wyniosła już 18.50 za paczkę o wadze 0.65 kg. Jakieś jaja. Jak dodamy jeszcze to że PP zlikwidowała w zeszłym roku te kartonowe pudełka przedpłacone za 9.50 to już widać jak nas wszyscy załatwili.

Teraz każda mała głupotka będzie ze dwa razy droższa, bo prowizja Allegro (10%) i koszty wysyłki pewnie dorównają wartością tańszym produktom. Ręce opadają.

Offline Lipa

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #899 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 23:48:42 »
Zamów Smarta i nie marudź. Wszystko idzie do góry. Ostatnio jedna kartkę wysyłałem listem poleconym priorytetowym i płaciłem 8.60 zł. Czy nam się podoba czy nie, musisz płacić.

Mamy czas pokoleń 500+, więc tak to wygląda.