Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 395000 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline czytelnik

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2550 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 19:08:13 »
Wiecie może, czy mangarden rezerwuje zamówione pozycje? Chciałem zamówić coś razem z preorderem i nie wiem czy doczeka do tego czasu.
Preorder zostanie wysłany później. Bez dopłaty ale listem poleconym pocztą polską. Oni wysyłają preordery jak się pojawiają. Czyli jak zamówisz 2 to pierwszy zostanie wysłany wybraną metodą a kolejny już pocztą. Podobnie u Ciebie. Nikt nie pyta, z automatu. Jak nie chcesz poczty to nie łącz zamówień tylko oddzielnie oplać wysyłkę.
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Lipiec 2023, 19:18:48 wysłana przez czytelnik »

Offline saruman

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2551 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 20:03:59 »
Sklep Liber - ode mnie minus.

Reklamowałem jeden komiks, nowy egzemplarz przyszedł w paczce bez żadnego zabezpieczenia. Dodatkowo luźno latał w pudełku bo było za duże. Co prawda okazał się być w nieuszkodzonym stanie, ale w tym przypadku to była loteria.

Reklamowany komiks trzeba najpierw na własną rękę wysłać na ich adres.

Offline marcinp

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2552 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 18:02:59 »
Właśnie odebrałem przesyłkę z czytam.pl MASAKRA.
Zero zabezpieczeń żona myślała że ktoś coś stamtąd już wyjmował. 100 prc towaru uszkodzonego
Zobaczymy jak z reklamacja

Offline Mario

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2553 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 18:33:27 »
Sklep: dobra_ksiązka_
odebrane dzisiaj Injustice5
Zero zabezpieczeń, dwa dolne rogi walnięte.

Offline rapr

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2554 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 19:08:50 »
Właśnie odebrałem przesyłkę z czytam.pl MASAKRA.
Zero zabezpieczeń żona myślała że ktoś coś stamtąd już wyjmował. 100 prc towaru uszkodzonego
Zobaczymy jak z reklamacja

Zamawiałem parę razy i miałem dobre pakowanie, ale paczka która przyszła we wtorek? Kompletny dramat, komiksy luzem. Jakimś cudem bez uszkodzeń, choć pudło dziurawe...

Offline radioblackmetal

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2555 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 22:32:39 »
@ up mam podobne wrażenia co do czytam.pl

Zamówiłem pierwszy raz od dłuższego czasu (pewnie kilka lat), skuszony rabatami i ostateczną ceną. Tak na próbę wziąłem raczej drobne rzeczy, w większości wydania w miękkich okładkach. Pewnie kolejne zamówienie będzie znowu za kilka lat. Zero zabezpieczeń, komiksy upakowane na styk. Bez większych uszkodzeń by reklamować ale pewnie byłoby dużo gorzej w przypadku "twardookładowców". No chyba, że wtedy pakowanie byłoby solidniejsze.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Xmen

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2556 dnia: Pt, 25 Sierpień 2023, 00:00:14 »
Nie byłoby solidniejszego pakowania w przypadku twardych okładek. W tym miesiącu kupiłem w czytam.pl kilka komiksów w miękkich i twardych oprawach, zero folii, zero wypełniaczy, sam karton.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline PJP

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2557 dnia: Pt, 25 Sierpień 2023, 06:34:39 »
Hm, ostatnio zamawiałem pojedyncze rzeczy w czytam i miałem normalnie bąbelki. Aż się zdziwiłem, bo generalnie ostatnio w onlajnach jest moda na sam karton :) W każdym razie od pewnego czasu jest u mnie głównie smakliter, tantis i gildia, z rzadka inne pojedyncze - efekty okazji.

Offline saruman

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2558 dnia: Pt, 25 Sierpień 2023, 11:07:34 »
Też dostaję niezabezpieczone komiksy z czytam, ale warto wspomnieć, że mają bardzo dobrze działający dział reklamacji. Cały proces przebiega bardzo szybko i bezproblemowo.

Offline sirPablo

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2559 dnia: Pt, 25 Sierpień 2023, 11:22:46 »
Co z tego że dobrze działają z reklamacją, mi trzy razy komiks wymieniali i za każdym razem przychodził w coraz gorszym stanie, choć już komiks z reklamacji przychodził pozawijany w babelki a oni się zarzekali, że wybrali najlepszy egzemplarz. W końcu zrezygnowałem z tego komiksu kupiłem na gildii a czytam.pl zwróciło kasę.

Offline Smok

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2560 dnia: Pn, 04 Grudzień 2023, 17:11:31 »
Czy któreś z Was zamawiało kiedyś komiksy z libristo.pl lub enbook.pl? Jeśli tak, to jak jest u nich z pakowaniem? No i czy deklarowane przez nich dostępność komiksów w magazynie/u dostawcy oraz terminy wysyłki są wiarygodne?
Dla Filmożerców piszę o komiksach i dawnych filmach.
Stare kino na nowo - tu (zgodnie z nazwą) na nowo opowiadam o starym kinie.
Mój IG

Offline marcing

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2561 dnia: Pn, 04 Grudzień 2023, 23:37:37 »
Raz na kilka miesięcy zamawiam coś z Enbook.pl. Z pakowaniem trochę lepiej niż w Amazonie - kartony w miarę dopasowane do zawartości albo z jakimś dodatkowym wypełnieniem (raczej oszczędnym). Jednak daleko do poziomu Atomu czy Multiversum i jeden czy dwa razy reklamowałem pojedyncze albumy. Nie mam jednak oporów przed zamawianiem komiksów w twardych okładkach, czego na Amazonie już z zasady nie robię.
Deklarowane terminy traktowałbym co najwyżej orientacyjnie. U mnie chyba zawsze były mniejsze lub większe obsuwy. Zdarzało się też, że coś anulowali, ale to były tytuły w wielu miejscach oznaczone jako wyprzedane, więc zakładałem, że może się nie udać ich sprowadzić.

Offline 79ers

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2562 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 18:24:40 »
Komiksów z zagranicy nie, ale brałem trochę książek z libristo na paczkomat i nie miałem żadnych zastrzeżeń względem realizacji.

Offline Smok

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2563 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 19:36:26 »
Dziękuję za odpowiedzi!
Dla Filmożerców piszę o komiksach i dawnych filmach.
Stare kino na nowo - tu (zgodnie z nazwą) na nowo opowiadam o starym kinie.
Mój IG

Offline Uluru

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2564 dnia: Cz, 07 Grudzień 2023, 09:03:54 »
Hejka, ktoś może kiedyś korzystał ze skupshop ? Jakieś opinie po zakupach czy warto ryzykować za te parę pln ?