Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394816 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2085 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 16:54:27 »
A kolega rozumie, że sformułowania typu „opisał dokładnie” i „być może jest to sformułowane w appce inaczej” nie są równorzędne i stąd to zdziwienie u innych?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2086 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 18:01:20 »
A kolega rozumie, że sformułowania typu „opisał dokładnie” i „być może jest to sformułowane w appce inaczej” nie są równorzędne i stąd to zdziwienie u innych?

Zwisa mi to i powiewa, możecie se tworzyć własne wersje, poddawać w wątpliwość, czepiać się moich sformułowań itd. Na zdrowie.
Za to gdyby zdarzyło wam się spotkać z niekomfortową sytuacją przy odbiorze paczek (a przy tych ilościach zamówień komuś na pewno się zdarzy) to będziecie świadomi żeby nie dawać za wygraną bo zazwyczaj za którąś próbą bestia otwiera paszczę w której trzyma skarby.
Tylko o tyle mi chodziło.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2087 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 09:05:09 »
Część dalsza "zabawy" ze Smykiem:

"Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt w sprawie reklamacji.

Uprzejmie informuję, że podczas wykonywania naprawy, wada okazała się być niemożliwa do usunięcia.
W związku z powyższym proponujemy zakończenie reklamacji w formie zwrotu środków.

Zwrot środków nastąpi przelewem na konto bankowe.
W tym celu bardzo prosimy o podanie numeru konta bankowego w odpowiedzi na tego maila."

To jest najgłupszy korpo-sklep z jakim miałem do czynienia.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2088 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 13:36:08 »
Może flamastry im się skończyły...

Offline jed84

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2089 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 03:49:56 »
Czy ktoś ma jakies doświadczenia w reklamowaniu zakupow w taniej książce?

Książki dotarły uszkodzone, sprawa zgłoszona mailowo w ostatni czwartek. Do tej pory brak jakiejkolwiek odpowiedzi.

Offline Arne

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2090 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 07:21:31 »
Pisz jeszcze raz, a najlepiej dzwoń na infolinię. Oni potrafią bardzo długo się bawić z reklamacja - niektóre reklamacje w firmie Glosel trwały do  1,5 miesiąca. Potrafią się tłumaczyć, że mail do nich nie doszedł. A jak już się dobijesz na infolinię i poproszą cię, abyś przysłał maila raz jeszcze, to tydzień czekasz na odpowiedź, że masz im przysłać adres do wysyłki, który już dwa razy im podawałes, i tak w kółko Macieju... Oczywiście, za kazdym razem przepraszaja cie za zwłokę, ale co z tego. W każdym razie, nie zostawiaj sprawy po ich stronie, dobijaj się przez infolinię, bo inaczej o sprawie zapomną.

Online nekro

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2091 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 07:37:27 »
Kiedyś złożyłem reklamację i zapomnieli o mnie, złożyłem ją jeszcze raz i znowu mnie zignorowali. Od tego momentu nie złożyłem u nich już ani jednego zamówienia.
Na maile mi odpisali, ale co z tego...?
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Luty 2021, 07:39:32 wysłana przez nekro »

Offline JohnyQuiet

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2092 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 13:41:21 »
Oj tak, długo mógłbym pisać jak mi TaniaKsiazka napsuła krwi. Jest to aktualnie mój ostateczny wybór jeśli chodzi o zamówienia. A nawet stwierdziłbym, że gdyby wrzucili tam teraz tom 1 Donżona (którego nie mam, bo się zagapiłem ;( ) to bym pogardził. Rozpatrywanie reklamacji, czy jakichkolwiek zgłoszeń potrafi trwać u nich tygodniami. Po czym jak już człowiek doczeka się odpowiedzi to nic z niej nie wynika i trzeba prowadzić dalej dyskusję, a raczej monolog. Dzwonienie na infolinię - kilkukrotne - i ostatecznie groźba załatwienia sprawy przez rzecznika praw konsumenta sprawiły, że odzyskałem pieniądze. Szczycą się wyróżnieniem "najlepszego sklepu internetowego" na Ceneo, a nie potrafią dostosować liczby pracowników do panujących na rynku sezonów, tak jak wtedy - szkolnego. Generalnie dramat i odradzam z całego serca. Szkoda mi tylko tych ludzi, którzy muszą tam zapie*@^ać za 3 żeby ogarnąć się z robotą.

Offline PJP

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2093 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 13:58:16 »
Mam podobnie, rozglądam się bacznie, czy nie da się zamówić gdzie indziej. Głównie przez obsuwy w dostępności.

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2094 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 18:17:05 »
Nie miałem jeszcze okazji nic w Taniej Książce reklamować, ale z wysyłki i pakowania jak na razie jestem zadowolony. Plus ceny przy dodatkowym rabacie lojalnościowym i darmowej dostawie od 100 złotych wychodzą mi najlepsze. Trochę zaczynam się bać zamawiać po Waszych komentarzach, ale pewnie będę ryzykował do pierwszej reklamacji.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2095 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 19:24:36 »
Panowie, skoro Tania Książka zawodzi, to proszę tam nie kupować, a mi wysyłać kody rabatowe! ;D

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2096 dnia: Pn, 08 Luty 2021, 10:54:54 »
Dziś zamówiłem i opłaciłem pakiet styczniowy w Livro.pl i zaległości z 2020 roku w Drugim Wydaniu. Dostępność wszystkich tytułów 48 godzin i podobny czas dostawy. Ciekawe który sklep wygra wyścig do mojego paczkomatu.

W tym miesiącu Tantis droższy i z nowości i ze starszych pozycji. A w nieprzeczytane.pl trzeba płacić za dostawę.

Offline Gazza

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2097 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 11:16:54 »
Bardziej o samych paczkomatach (ale w końcu często z nich korzystamy) - wczoraj odbierając paczkę zauważyłem wewnątrz skrytki kolejną! Wyjąłem i stwierdziłem błąd InPostu - nie była do mnie adresowana, nie miałem multiskrytki. Paczkę (nie swoją) wsadziłem z powrotem i zadzwoniłem na infolinię. Dziewczę zablokowało skrytkę i zleciło ponowną dostawę do adresata.
Nasuwają się teraz pytania: jak często się to zdarza? czy każdy będzie tak uczciwy i zachowa się podobnie? co by było gdyby ktoś jednak zgarnął nieswoją przesyłkę? Strach mnie obleciał na samą myśl bo choćby w ubiegłym roku odbierałem z paczkomatu MacBooka, iPhone'a, że o paczkach z Gildii/Atomu/MVM po kilkaset złotych każda nie wspominam... Trochę InPost stracił mojego zaufania jednak.

Offline JohnyQuiet

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2098 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 11:21:39 »
Moim zdaniem dopóki nie dojdzie do sytuacji, w której Inpost mimo swojej ewidentnej winy, jak ta wyżej, nie uzna reklamacji i na przykład taki sprzęt typu Macbook pójdzie się gwizdać, dopóty nie można mówić o obniżonej wiarygodności. To znaczy, można, kto komu zabroni. Ale wydaje mi się to nie fair w stosunku do jakiegoś marginesu błędu wynikającego po prostu z ludzkiej natury. Każdy może popełnić błąd, ale w mojej konsumenckiej ocenie wszystko się zbiega do tego, jak dany problem zostanie rozwiązany.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2099 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 11:23:19 »
Bodaj kilka dni temu samczyk siostry miał taką samą sytuację, tyle że paczką zabrał i poinformował adresata, a następnie umówili się na jej odbiór.
Im bardziej "oblężone" paczkomaty, tym większe szanse na takie "klopsy".