Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2070 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:33:31 »
Reklamowałem w Smyku, Gideon Falls. Tom 2 (było z 5 stron po portugalsku), dostałem taką o to odpowiedź:

"Zgłoszenie reklamacyjne zostało rozpatrzone. Reklamacja została odrzucona w zakresie Pana żądań.
Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość rozpatrzenia reklamacji w formie nieodpłatnej naprawy produktu.
Czy zgadza się Pan na taki sposób rozpatrzenia reklamacji?"

 :)

a żądałem wymiany na taki bez wad.
buhahahahahahahaha haha haha ha ha ha
No fakin' way.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2071 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 16:16:18 »
Ej, weź zażądaj naprawy, zobaczymy co zrobią. Mnie tak kiedyś buty naprawili - dokleili tak z centymetr czarnej gumy od spodu. Jak to zobaczyłem to im taką epistołę walnąłem, że oddali kasę bez kręcenia nosem.
Tutaj ciekawe co zrobią - dopiszą flamastrem?

Offline Koalar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2072 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 16:32:48 »
Może naprawią jak "Podróże w czasie i przestrzeni w celu ratowania ziemi 2".
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2073 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 15:17:39 »
Podobno 20 marca maja zaistniec Amazon.pl wieceie cos o tym?

Offline Mateusz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2074 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 15:29:31 »
Nie wiem, czy 20 marca, ale oficjalny start został potwierdzony kilka dni temu.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2075 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 17:15:50 »
Uważajcie z paczkomatami bo chyba od tej popularności coś im się zaczyna walić w systemie. Takie sytuacje z niedawnego okresu:

1. Po wklepaniu kodu/użyciu aplikacji wyskakuje powiadomienie że jest błąd, nie da się otworzyć. Na szczęście otworzyło po 6(!) próbach. Miałem dwie tego typu sytuacje.

2. W paczkomacie czekają dwie paczki (nie multipaczka, nie wiem od czego to zależy ale do tej pory załapałem się tylko na jedną multipaczkę). Pierwsza skrytka otwiera się bezproblemowo, w aplikacji wiadomość "czy chcesz otworzyć ponownie". Chcę. Aplikacja pokazuje, że skrytka otwarta w tym a tym rzędzie i kolumnie. No ale wszystko zamknięte. Akurat stoi kurier, rozkłada ręce - "ja nie znaju". Próbuję otworzyć jeszcze raz - "paczka odebrana". Z rozpaczy wbijam kod na ekranie - otwiera, zupełnie w innym miejscu niż wcześniej pokazywała aplikacja. Ulga.

3. Znowu dwie paczki w różnych skrytkach. Odbiór przez aplikację, pierwsza otwiera się ok. "Czy chcesz otworzyć ponownie?" No chcę. Otwiera się skrytka, ale o zgrozo pusta. Szukam w aplikacji jakiejś opcji zgłoszenia takiego faktu - jest. "Zareklamuj". Zgłaszam reklamacje to się okazuje, że chodzi o reklamacje uszkodzonej paczki i wywala komunikat, żeby przygotować reklamowaną przesyłkę do włożenia do skrytki co zaraz się otworzy. Wkurw. Wychodzę z aplikacji i wchodzę jeszcze raz w tę nieodebraną przesyłkę, próbuję otworzyć. Bingo, otwiera się skrytka, paczka jest. W aplikacji wisi od wczoraj status "przesyłka zareklamowana" (co ciekawe dotyczy on tej pierwszej, z którą nie miałem problemu) i nie ma opcji żeby to jakoś scancelować. No ale to już nie mój problem.

Wychodzi na to, że gdy mamy 2 albo więcej paczek jednocześnie to błędy pojawiają się po skorzystaniu z podpowiedzi "czy chcesz otworzyć ponownie". Lepiej wyjść z aplikacji i wejść jeszcze raz. A jeżeli są błędy i nie chce otwierać to warto powtarzać do skutku bo za którymś razem zaskoczy.

Offline Lafar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2076 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 17:53:45 »
Trochę w temacie tego o czym pisał NuoLab u góry - jakby ktoś miał problem, że nie chce mu się otworzyć skrytka można podejść do niej i obstukać drzwiczki. Czasami są niedomknięte dobrze i dlatego nie odskakują. Tip od bardzo miłej Pani na infolinii która mi pomogła przy takiej właśnie sytuacji.

c08mk

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2077 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 18:34:13 »
Może jestem staromodny ale wolę wklepać dane odbioru niż korzystać z appek. Nigdy nie zdarzył mi się błąd z wyjątkiem momentu gdy kurier otwierał appką skrytki jak rozkładał paczki. Otworzyła się moja plus inna. Wrzucił do mojej paczkę i zamknął. Jak powiedziałem, że tam była moja paczka to odpowiedział, że ta właśnie mu się otworzyła. Dałem "otwórz ponownie" wklepałem kody, wyjąłem paczkę kuriera i mu oddałem i wyjąłem swoją. Nie ufam appkom i źle na tym nie wychodzę.

Offline NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2078 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 19:00:37 »
Trochę w temacie tego o czym pisał NuoLab u góry - jakby ktoś miał problem, że nie chce mu się otworzyć skrytka można podejść do niej i obstukać drzwiczki. Czasami są niedomknięte dobrze i dlatego nie odskakują. Tip od bardzo miłej Pani na infolinii która mi pomogła przy takiej właśnie sytuacji.

No jeżeli pokazuje który rząd i kolumna a drzwiczki nie odskakują to wiadomo gdzie obstukać, ale u mnie była sytuacja, że po wpisaniu kodu po prostu pokazywało błąd i koniec, skontaktuj się z infolinią i tyle. Błąd występował niezależnie czy używałem apki czy wpisywałem ręcznie, po prostu samo zaskoczyło za którymś razem. Korzystam z paczkomatów już dobrych kilka lat i tego typu zwiechy zaczęły się pojawiać od niedawna, a może po prostu do tej pory miałem szczęście.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2079 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 19:04:44 »
Ja nie mogę narzekać na usługi In Post w kwestii paczkomatów. Może w moim regionie obsługuje ktoś bardziej ogarnięty? Choć też niedawno zdarzyła mi się nietypowa sytuacja, że nadawałem paczkę z etykietą, i otworzyła mi się skrytka w której leżała już jakaś nadana paczka. Zadzwoniłem na infolinię, 2 minuty i nr z mojej etykiety miał już przypisaną nową skrytkę.

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2080 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 22:04:58 »
Hmm, nigdy bym nie wpadł na to, że „otwórz ponownie” wskazuje na otwarcie innej skrytki. Przy wybieraniu tej opcji w aplikacji przechodzi się do kolejnego numeru przesyłki?

Jest jeszcze jedna jazda, która się może zdarzyć. Ktoś nadaje paczuszkę o nr X, a potem magicznie numer zmienia się na Y - a obie widnieją w aplikacji. Tylko, że ta o nr X już na zawsze zostaje w systemie jako „przygotowana przez nadawcę”, a paczuszka o nr Y spokojnie kontynuuje podróż do szczęśliwego końca.

Taki klimat.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline zombie001

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2081 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 22:16:37 »
He??

Przecież opcja "otwórz ponownie" otwiera jeszcze raz tę skrytkę, z której wyjmuje się pakę. To opcja na wypadek np.  przypadkowego zamknięcia drzwiczek przed wyjęciem paczki.

Żeby otworzyć następną trzeba w aplikacji wybrać kolejną pozycję.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline JohnyQuiet

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2082 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 00:08:36 »
He??

Przecież opcja "otwórz ponownie" otwiera jeszcze raz tę skrytkę, z której wyjmuje się pakę. To opcja na wypadek np.  przypadkowego zamknięcia drzwiczek przed wyjęciem paczki.

Żeby otworzyć następną trzeba w aplikacji wybrać kolejną pozycję.

Kolega wyżej miał na myśli sytuację, kiedy jednocześnie masz do odbioru dwie różne paczki, z dwóch różnych skrytek, bo dajmy na to, były od różnych nadawców i włożone w pewnym odstępie czasowym. Wtedy po odebraniu pierwszej paczki i zamknięciu skrytki dostajesz komunikat na apce, że w tym paczkomacie czeka na Ciebie jeszcze jedna paczka, czy chcesz ją otworzyć.

Niemniej, ja od lipca zeszłego roku odebrałem z paczkomatu grubo ponad 100 paczek i nie miałem ani jednego babola opisanego wyżej. Dla mnie In post to jest totalny game changer i nawet złapałem się na tym, że w mojej głowie powstał z tym związany pewnego rodzaju rytuał. Aż się jaram tym, kiedy mogę sobie paczkę odebrać ze skrytki. Zwłaszcza, że bliżej mojego mieszkania już się po prostu nie dało postawić tego paczkomatu. :D

Offline Negaido

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2083 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 06:33:54 »
Kolega wyżej miał na myśli sytuację, kiedy jednocześnie masz do odbioru dwie różne paczki, z dwóch różnych skrytek, bo dajmy na to, były od różnych nadawców i włożone w pewnym odstępie czasowym.
Skąd wiesz co kolega miał na myśli? Mi to wygląda na to, że ten kolega jest zakręcony, bo wtedy pojawia się inny komunikat: "W tym paczkomacie masz jeszcze inną paczkę. Czy też chcesz otworzyć skrytkę?". Jakoś tak. Jak klika "otwórz ponownie" to by wiele wyjaśniało, np czemu otworzyła się pusta skrytka. Bo otworzyła się ta sama, z której wcześniej wyjął komiks! No ale nie było mnie tam, więc tylko dewaguję.😉

Offline NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2084 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 13:34:44 »
Skąd wiesz co kolega miał na myśli? Mi to wygląda na to, że ten kolega jest zakręcony, bo wtedy pojawia się inny komunikat: "W tym paczkomacie masz jeszcze inną paczkę. Czy też chcesz otworzyć skrytkę?". Jakoś tak. Jak klika "otwórz ponownie" to by wiele wyjaśniało, np czemu otworzyła się pusta skrytka. Bo otworzyła się ta sama, z której wcześniej wyjął komiks! No ale nie było mnie tam, więc tylko dewaguję.😉

Kolega nie jest zakręcony i opisał dokładnie sytuacje w której po odbiorze jednej paczki appka proponuje odebranie drugiej a system otwiera zupełnie inną skrytkę niż tę z której był wyjęty komiks. Być może jest to sformułowane w appce inaczej niż "otwórz ponownie", nie robię screenshotów oczami a pamięć mi już nie dopisuje z racji wieku.