Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394945 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline GoNzO

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1905 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 12:50:46 »
Ale wszystko rozpakowujesz i sprawdzasz?

Nie, odpakowuję z folii przed czytaniem. Jeszcze nie trafiłem na wadę fabryczną wewnątrz komiksu, odpukać.

Offline R~Q

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1906 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 13:56:05 »
Ja dostałem Maus z Gildii z mocno ubitym rogiem. Zazwyczaj nie reklamuje pierdół, ale to już jest spore uszkodzenie, będę reklamował.

Offline nekro

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1907 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 17:40:28 »
Ja dostałem z Egmont Batman b&w z lekko ubitym narożnikiem. Nie będę reklamował, bo to tylko 1,5 cm i raczej nie będzie mnie denerwować. Szkoda, że nie owijają w folię bombelkową, lub chociaż 2 kartony. W końcu to 250 zł okładkowo.

Offline Grrrgory

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1908 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 18:21:05 »
Ja dostałem z Egmont Batman b&w z lekko ubitym narożnikiem. Nie będę reklamował, bo to tylko 1,5 cm i raczej nie będzie mnie denerwować. Szkoda, że nie owijają w folię bombelkową, lub chociaż 2 kartony. W końcu to 250 zł okładkowo.
O Panie. Dla mnie 1,5 cm jest nie do zaakceptowania przy "zwykłych" wydaniach, a co dopiero za taką kasę. Nawet jak to będziesz kiedyś chcisł sprzedać to już na starcie masz niepełnowartościowy produkt.

Offline Death

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1909 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 20:23:34 »
Nie przejmujcie się Panowie. Jest nas wielu. :)
Ja zacząłem kupować na bieżąco, mimo że kupka wstydu nie malała, wręcz rosła (!), gdy komiksy, których zakup odkładałem na bliżej nieokreśloną przyszłość, znikały na zawsze lub na bardzo długi czas ze sklepowych półek. Chcąc mieć pewność, że już nic, co pragnę widzieć w swych zbiorach, nie zostanie wykupione, biorę na premierę.
W sumie racja. Od dziś tak sobie będę tłumaczył te wszystkie zakupy. :)

Kapral

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1910 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 22:20:14 »
U mnie jeszcze gorzej, bo w większości kupuję miniserie 5, 6-zeszytowe. Pierwsze 2 albo 3 zeszyty biorę w ciemno, na podstawie okładek i opisów. Potem już głupio się wycofać, więc brnę do końca, zazwyczaj  bez czytania. A kupka rośnie w tempie kosmicznym i w końcu nie wiadomo co czytać. Chyba
jednak przerzucę się na trejdy :)

Offline Voitas

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1911 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 12:28:56 »
Przyszły mi dzisiaj dwie paczki z trzech z Gandalfa. Koperta bąbelkowa, w środku komiksy owinięte kartonem. Odbiór w Ruch. Wszystko bez uszkodzeń.

Offline Konrad

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1912 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 13:28:42 »
Odebrałem dzisiaj pierwsze z trzech zamówień z Gandalfa i takiego pakowania to nie widziałem nawet na Gildii.
Ogromny karton (w środku 7 komiksów i 4 książki), 3/4 zawartości to poduszki powietrzne, papier i kartony, wszystko bardzo dobrze ułożone w środku i w idealnym stanie.





Porównanie wielkości z zamówieniem z Taniej Książki (6 komiksów):



Sorry za jakość zdjęć.
Teraz jeszcze czekam na Donżona (już w sortowni, więc pewnie w poniedziałek).

Offline Benson

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1913 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 18:03:03 »
Dzisiaj odebrałem paczkę z Gandalfa (Szninkiel, Śpioch 2, nowy Thorgal miękki, Saga Winlandzka 7 i książka miękka) - mimo prośby o solidne zabezpieczenia (tak, wiem, olewają) tylko pudełko, bez folii. W efekcie Szninkiel do reklamacji, bo ma ubity dół okładki.

Offline JohnyQuiet

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1914 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 23:31:46 »
Ja z kolei czekam na paczkę z Taniej Książki, po tym jak skusiłem się na kod rabatowy z pyszne.pl. To było moje drugie zamówienie na tej stronie, po tym jak pierwsze przerodziło się w totalny horror i rynsztokowy poziom obsługi klienta, ale opisu tego zdarzenia już Wam oszczędzę, bo miało to miejsce we wrześniu. Po tamtej sytuacji powiedziałem sobie, że nigdy w życiu nie kupię już nic w tym sklepie. No, ale tak jak wspomniałem, głupi skusiłem się na rabat, zakładając, że sytuacja się nie powtórzy. Zamówienie złożyłem 23 listopada. Dzisiaj mamy 27 i paczka wciąż nie została wysłana. W żadnym sklepie nie spotkałem się z tak beznadziejnie realizowanymi zamówieniami. Problem z września nadal nie został po ich stronie rozwiązany, bo nawet nie ma komu odpowiedzieć na mojego maila, którego dzisiaj wysłałem żeby się dowiedzieć, dlaczego wysyłka jeszcze nie nastąpiła. Jak jeszcze towar przyjdzie uszkodzony to się autentycznie pochlastam. Zakładając, że w ogóle kiedyś ta paczka dotrze.

Offline Gazza

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1915 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 23:45:13 »
Syndrom sztokholmski?  :o

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1916 dnia: So, 28 Listopad 2020, 14:23:50 »
Taniaksiążka jak zawsze - zero zabezpieczeń, ale o dziwo wszystko bez żadnych uszkodzeń, tyle że odbiór osobisty, więc kurierzy nie mogli dać ognia.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Lavender Blue

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1917 dnia: So, 28 Listopad 2020, 17:24:21 »
Raczej (zob. koniec postu, dlaczego raczej) polecam sklep TMC Księgarnia internetowa (książki/komiksy obcojęzyczne) przy wysyłce z odbiorem w Paczkomacie. Zamówiłam dwie pozycje: jeden tytuł z serii Epic Collection od Marvela oraz jeden character guide book w formacie małej mangi. Zatem dwa różne formaty, oba w miękkiej okładce. Przyszły po prostu w porządnej kopercie bąbelkowej, mniejsza książka położona na większym komiksie. Nie wiem, jakby to wyszło z PP, ale przy użyciu Paczkomatu wszystko doszło w stanie idealnym.

Sklep odkryłam zupełnym przypadkiem, gdy szukałam czegoś z uniwersum mang Tsubasa Chronicle na prezent. Okazało się, że mają tam sporo angielskojęzycznych tomów tego komiksu (+kupiony przeze mnie character book) przecenionych do marnej dyszki za sztukę. To samo tyczy się następujących japońskich komiksów w angielskim tłumaczeniu: xxxHolic, Pastel, Othello. Są to pozycje z outletu, ale poza pożółkłym papierem (stare wydanie), mój character book jest jak nowy.

Piszę dokładnie, co tam jest na wyprzedaży z komiksów, bo wyszukiwarka... nie obejmuje outletu.  :-\ Znalazłam je (i sklep) przez ogólne szukanie pozycji na Google.

Z innych wartych uwagi rzeczy to w momencie składania przeze mnie zamówienia było tam parę różnych starszych Epików z Marvela. Jednak jak tak teraz patrzę, to ostał im się w międzyczasie tylko Epic "Captain America lives again!". Natomiast ze starszych, trudniej dostępnych wydań DC Comics dalej jest na stanie Justice League of America: The Silver Age vol. 1 (144 stron, nie omnibus). Plus jakiś (nie znam się na tej serii) Hellblazer: Tainted love za dosłownie ok. 3 zeta.

Muszę koniecznie dodać, że kolejną dziwną rzeczą - oprócz słabującej wyszukiwarki - w tym sklepie jest to, że przy pozycjach nie ma podanego czasu oczekiwania, a przynajmniej ja nie mogłam go znaleźć. Uznałam zatem odważnie, że oznacza to dostępność 24h wszystkiego w magazynie... no i się nie pomyliłam, bo moje zamówienie zostało wysłane raz-dwa.

Zatem chyba polecam - chyba, ponieważ był to mój pierwszy zakup tam, wobec czego ciężko mi ocenić, czy miałam zwyczajnie farta z tą szybką dostawą pomimu braku oznaczeń dostępności i świetnym stanem książki z outletu, czy też to dla nich normalne. Oby to drugie.  :)

Offline nekro

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1918 dnia: So, 28 Listopad 2020, 20:04:33 »
Czy mi się wydaje, czy gildia.pl wypadła z goodie?

Offline zombie001

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1919 dnia: So, 28 Listopad 2020, 20:25:44 »
Chyba tak. Tzn. widzę ją jako markę, ale nie ma tam już żadnego cashbacku.
Ale lipa. No to teraz ciekawe, czy mi zwrócą ten hajs, który reklamowałem kilka dni temu. -.-
KEEP CALM AND HATE EVERYONE