Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 395030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1650 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 14:40:10 »
Myślałem, że masz "prane pieniądze"  :) Jak ten wirus "zaatakował" to się okazało, że kurierzy DHL'u z dnia na dzień wszyscy mają terminale  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline GoNzO

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1651 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 15:25:38 »
Właśnie Fedex dostarczył mi paczkę, której niby był zwrot do nadawcy  :o. Niestety, pierwszy raz mi się to zdarza w Gildii, ale brak w paczce jednej pozycji :(.

Edit: Gildia jak zwykle wzorowo, po chwili kontakt i wysyłka brakującego egzemplarza.
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Maj 2020, 16:00:54 wysłana przez GoNzO »

Offline vision2001

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1652 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 15:30:47 »
Właśnie Fedex dostarczył mi paczkę, której niby był zwrot do nadawcy  :o. Niestety, pierwszy raz mi się to zdarza w gildii, ale brak w paczce jednej pozycji :(.
Na spokojnie. Raz też tak miałem.

Offline GoNzO

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1653 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 12:00:48 »
Egmont.pl duży pozytyw, po błędzie z wysyłką części egzemplarzy pomijając zapowiedzi, dzisiaj dotarła do mnie paczka z resztą zamówień.

martinezpl

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1654 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 23:27:11 »
Przyszły do mnie 2 zamówienia: jedno z ameo.pl, a drugie z paskarz.pl. Ameo chciałem sprawdzić, w paczce były 2 komiksy w miękkiej oprawie i jeden w twardej. Wszystko zabezpieczone folią i w dopasowanym kartonie, nic nie latało. Mogę śmiało polecić. Paskarz natomiast nie dał żadnej folii, ale był papier jako wypełniacz między komiksami, a było ich 8, wszystkie w twardej oprawie. Nic nie latało w paczce i nic nie było uszkodzone.

Bender

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1655 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 11:05:03 »
"Od 1 czerwca zacznie obowiązywać zmiana w sposobie naliczania prowizji za sprzedaż na Allegro.
Co zmienimy
W prowizji będziemy uwzględniać również koszt dostawy. Zmiana nie obejmie jednak wszystkich transakcji. Jeśli sprzedasz przedmiot z dostawą za 0 zł lub z dostawą Allegro Smart!, to naliczymy prowizję jedynie od ceny przedmiotu - czyli tak, jak dotychczas.
"


Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1656 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 11:14:26 »
To miało być chyba od kwietnia, ale w związku zaistniałą sytuacją przesunęli w czasie, łaskawcy.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Voitas

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1657 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 12:14:16 »
Zauważyliście, że z Mestro zniknął Egmont?

Offline Ty_draniu

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1658 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 12:39:07 »
a z ceneo Tantis (przynajmniej  u mnie)

martinezpl

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1659 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 13:22:24 »
a z ceneo Tantis (przynajmniej  u mnie)
Na profilu Ceneo tantisa jest info, że wstrzymali prezentację oferty tantis dnia 22 maja 2020 roku. Może zrezygnowali bo tam za każdy, nawet pusty klik się płaci

Offline FloreK

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1660 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 13:28:09 »
Na profilu Ceneo tantisa jest info, że wstrzymali prezentację oferty tantis dnia 22 maja 2020 roku. Może zrezygnowali bo tam za każdy, nawet pusty klik się płaci

Takie samo info wisiało odnośnie Mestro od lutego. W praktyce doklejając końcówkę linku rabat i tak wskakiwał.

Itachi

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1661 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 17:13:53 »
Allegro kolejny raz wykorzysta bez mydła swoich klientów, od czerwca do prowizji będzie naliczana również kwota dostawy, czyli jak sprzedamy komiks za stówę z wysyłką kurierem za 15 zł to naliczą nam 10% od 115 zł... Hehe, nie wiem co oni jeszcze wymyślą. Wyjątkiem jest smart! oraz dostawa za .. 0 zł.

Dobrze, że ja już nie mam z nimi nic wspólnego jeżeli chodzi o prywatne sprawy. Dziady.

martinezpl

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1662 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 17:36:55 »
Allegro kolejny raz wykorzysta bez mydła swoich klientów, od czerwca do prowizji będzie naliczana również kwota dostawy, czyli jak sprzedamy komiks za stówę z wysyłką kurierem za 15 zł to naliczą nam 10% od 115 zł... Hehe, nie wiem co oni jeszcze wymyślą. Wyjątkiem jest smart! oraz dostawa za .. 0 zł.

Dobrze, że ja już nie mam z nimi nic wspólnego jeżeli chodzi o prywatne sprawy. Dziady.
Kopiują wszystkie pomysły od eBaya, te lepsze (Smart->eBay Plus) i te gorsze jak wspomniana prowizja od kosztów dostawy, tam to od dawna jest

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1663 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 17:37:21 »
Ale ta zmiana chyba nie dotyczy Allegro Lokalnie? Jak dla mnie to jest prosta informacja dla prywatnych sprzedawców, żeby się tam wynieśli.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1664 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 17:44:26 »
Powinni wprowadzić prowizję od czasu zalogowania na koncie, np jeżeli jesteś zalogowany dłużej niż 3h na dobę to 10 zł  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój