Autor Wątek: komiksy24.pl  (Przeczytany 3060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mackee

komiksy24.pl
« dnia: Śr, 06 Grudzień 2023, 19:54:09 »
Byłem przekonany, że wstawiałem kilka lat temu na tym forum informację o katalogu https://komiksy24.pl gdzie możecie budować swoje kolekcje na podstawie przygotowanego przez nas katalogu komiksów wydanych w Polsce, ale skoro nie mogę tego tematu znaleźć, to widać albo nie umiem szukać - albo został z jakiś powodów usunięty.
Dla osób które nie słyszały - jest to projekt na którym zakłacie konto - subdomenę - np, mackey.komiksy24.pl i na tym koncie dodajecie sobie do swoich kolekcji to co posiadacie, a do wishlisty to posiadać macie zamiar. Możecie wgrać swój avatar, banerek itd. System robi statystyki po gatunkach, kategoriach itd. Będa nowe opcje w nowym roku - ogłosimy na naszym FB i tutaj. Staramy się aby katalog był jak najpełniejszy, ale na pewno nie jest jeszcze uzupełniony w 100% - choć w ostatnim roku została wgrana bardzo duża aktualizacja, a w ostatnich 2 miesiącach doszła większość (jeśli nie wszystkie) komiksy od Studia Lain, Lost in time i Hanami.
Dla osób, które znają, korzystały, ale przestały - tak wiem - była przerwa. Miała ona związek z innymi zobowiązaniami rodzinnymi i zawodowymi. Ale wróciliśmy i to silniejsi - bo podłączeni do baz największych dystrubutorów książek ale także w powiększonym składzie. W tym momencie pracujemy już na trybie zapowiedzi - więc wszystkie nowe pozycje pojawiają się na bieżąco, a kilka tysięcy brakujących pozycji zostało w ostatnim roku dodane do katalogu. Dlatego też informację o naszym powrocie publikuję dopiero kilka miesięcy po wznowieniu prac - aby mieć pewność, że to nie był chwilowy zryw :)

Ale to nie jedyna nowość.
Zakładam, że większość z Was tego nie wie, ale od ponad 10 lat prowadzimy sklep z zabawkami w Łodzi - mieliśmy nawet kilka razy stoisko na MFKiG. Od samego początku jesteśmy obecni także w sieci. Nie byłem pewny, czy chcę mieszać swoje hobby z biznesem, ale jednak po rozważeniu +/- postanowiliśmy spróbować - z zapałem ale bez presji. Dlatego uruchomiliśmy także sklep z komiksami. Katalog nie zostaje zastąpiony sklepem - projekt będzie rozwijany równolegle a nie zamiast. Strona sklepu będzie rozwijana powoli, ale systematycznie - mamy teraz bardzo wysoki sezon w branży zabawkowej i ona ma priorytet, ale mam nadzieję, że obecna postać sklepu komiksowego będzie już wystarczająca, abyście chociaż spróbowali zrealizować jedno ze swoich zamówień i sprawdzić jak się spiszemy.

Sklep jest dostępny pod adresem
https://sklep.komiksy24.pl/

Został także dodany link w katalogu. Docelowo na koncie katalogu będzie można włączyć checkboxem w ustawieniach aby na karcie komiksu pokazywał się link do zakupu przeglądanego komiksu, jeśli będzie on dostępny - opcja będzie domyślnie wyłączona aby nie narzucać opcji sklepowych użytkownikom. Tak jak pisałem - nie chcemy aby osoby chcące tylko katalogować komiksy czuli presję zakupową z naszej strony - nie jest to absolutnie naszym celem.

Jesteśmy dostępni także na allegro:
https://allegro.pl/uzytkownik/komiksy24
Konto jest świeże, ale może komuś tańsze komiksy będzie opłacało kupić się przy wysyłce Smart nawet po doliczeniu prowizji.

Zdajemy sobię sprawę, że nowe firmy pracują na ograniczonym zaufaniu, dlatego podaję także kilka naszych kont, celem weryfikacji jakości sprzedaży

https://allegro.pl/uzytkownik/YellowHead/oceny
https://allegro.pl/uzytkownik/AMK_Zabawki/oceny

Na start wyłącznie dla Użytkowników katalogu, mamy dodatkowy upust. Jeśli założycie konto na naszym sklepie na ten sam adres mailowy co w katalogu - na pierwsze zamówienie w sklepie otrzymacie na każdy produkt dodatkowy rabat 5%. Akcja trwa do 18 grudnia 2023 roku. Oba konta najlepiej założyć przed zakupami - wtedy ceny powinno automatycznie przeliczyć się zgodnie z dodatkowym rabatem. Pamiętajcie, że rabat naliczy się tylko na jedno pierwsze zamówienie. W przyszłości planujemy inne akcje specjalnie dla Was. Wdrożymy także plan lojalnościowy - ale on będzie jeszcze ustalany jak trochę rozeznamy zwyczaje zakupowe i skalę zakupów.
Do końca roku dla zamówień powyżej 300 zł przesyłka jest darmowa. Próg ten zależy wprost od cen przewoźników - jeśli nie nastąpi jakieś tąpnięcie np. na rynku paliw - postaramy się ten próg utrzymać jak najdłużej. Chcemy także zapewnić dobrą ochronę komiksów w transporcie (co zresztą już się dzieje patrząc na opinie klientów na Allegro) - to także stanowi jakiś koszt, który musimy uwzględnić.
Na początek ze względu na ograniczone zasoby magazynowe i trwające jeszcze rozmowy z niektórymi wydawcami, większość komiksów będzie realizowana w terminie 3-5 dni, sytuacja powinna poprawić się po nowym roku. Czynimy starania, aby większa część komiksów była wtedy dostępna od ręki w krótszym terminie. Jakaś baza (kilkadziesiąt tytułów) jest już dostępna w 24h (szczególnie nowości).

Oczywiście Klienci z Łodzi będą mogli odbierać komiksy lokalnie, po wcześniejszym ich zamówieniu przez stronę i ustaleniu terminu odbioru.
Jesteśmy otwarci na wszystkie sugestie i uwagi - mamy swoje plany rozwojowe, ale chcemy, żeby sklep żył i był rozwijany zgodnie z Waszymi oczekiwaniami.
Więcej informacji od nas możecie spodziewać się w styczniu ale oczywiście jeśli pojawią się już teraz jakieś pytania czy uwagi - postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości sprawnie - choć jak pisałem - przez zbliżającą się Gwiadzkę będę uaktywniał się bardziej wieczorami - wysyłki mają teraz najwyższy priorytet.

Serdecznie zapraszamy.

Offline donT

Odp: komiksy24.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 06 Grudzień 2023, 21:58:52 »
Matkojedyna.... myslalem, ze projekt upadl juz dawno temu. Z przyjemnoscia uzupelnie swoja kolekcje!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Kadet

Odp: komiksy24.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 06 Grudzień 2023, 22:19:28 »
Byłem przekonany, że wstawiałem kilka lat temu na tym forum informację o katalogu https://komiksy24.pl gdzie możecie budować swoje kolekcje na podstawie przygotowanego przez nas katalogu komiksów wydanych w Polsce, ale skoro nie mogę tego tematu znaleźć, to widać albo nie umiem szukać - albo został z jakiś powodów usunięty.

Temat był, ale nie na tym forum, tylko jeszcze na Gildii :)

https://forum.gildia.pl/index.php/topic,39578.0.html
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Alexandrus888

Odp: komiksy24.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 02 Styczeń 2024, 21:03:33 »
Zacząłem wprowadzać swoją kolekcję, ale musiałbym przymknąć oko na straszne dziury które by popowstawały: wielu tytułów nie ma, z innych pododawana tylko część tomów, w innych jako oddzielne pozycje są wznowienia bez istotnych zmian - vide Chłopaki z XX wieku, a brak istotnych reedycji - vide Alita lub Akira.
Dodałem 32 pozycje, statystyka gatunków uwzględni tylko 2, a to po niej obiecywałem sobie najwięcej - tej funkcjonalności nie mam w swoim arkuszu kalkulacyjnym.

Jak komuś zewnętrzna baza odpowiada, to spoko, niech się cieszy. Dla mnie to nieporozumienie. Co najwyżej bym mógł używać listy życzeń, jeżeli byłaby sortowalna z możliwością filtrowania i z większą ilością info (chociaż by była cena okładkowa widoczna). A tak pozostaje przy schowku gildia.pl i moim Excelu ;)

Offline Rork

Odp: komiksy24.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 02 Styczeń 2024, 21:32:58 »

Ale to nie jedyna nowość.
Zakładam, że większość z Was tego nie wie, ale od ponad 10 lat prowadzimy sklep z zabawkami w Łodzi - mieliśmy nawet kilka razy stoisko na MFKiG. Od samego początku jesteśmy obecni także w sieci. Nie byłem pewny, czy chcę mieszać swoje hobby z biznesem, ale jednak po rozważeniu +/- postanowiliśmy spróbować - z zapałem ale bez presji. Dlatego uruchomiliśmy także sklep z komiksami. Katalog nie zostaje zastąpiony sklepem - projekt będzie rozwijany równolegle a nie zamiast. Strona sklepu będzie rozwijana powoli, ale systematycznie - mamy teraz bardzo wysoki sezon w branży zabawkowej i ona ma priorytet, ale mam nadzieję, że obecna postać sklepu komiksowego będzie już wystarczająca, abyście chociaż spróbowali zrealizować jedno ze swoich zamówień i sprawdzić jak się spiszemy.

Sklep jest dostępny pod adresem
https://sklep.komiksy24.pl/



Jesteśmy dostępni także na allegro:
https://allegro.pl/uzytkownik/komiksy24
Konto jest świeże, ale może komuś tańsze komiksy będzie opłacało kupić się przy wysyłce Smart nawet po doliczeniu prowizji.

Zdajemy sobię sprawę, że nowe firmy pracują na ograniczonym zaufaniu, dlatego podaję także kilka naszych kont, celem weryfikacji jakości sprzedaży



Serdecznie zapraszamy.

Zamówiłem u Was na Allegro Mroczne Miasta Teoria ziarnka piasku - zobaczymy jak się spiszecie :-). Ja dużo kupuję przez Allegro, jeśli komiksy będą w stanie idealnym i dobrze pakowane to będziecie mieć we mnie klienta :-). Stronę sklepu też odwiedzę. Pozdrawiam

Offline mackee

Odp: komiksy24.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 03 Styczeń 2024, 10:30:14 »
Dzięki - czujemy presję :)
Ale myślę, że damy radę ! Wysyłka będzie dzisiaj lub jutro.

Offline mackee

Odp: komiksy24.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 04 Styczeń 2024, 19:56:18 »
Dodałem dzisiaj na stronie sklepu zakładkę Premiery

https://sklep.komiksy24.pl/premiery/

Domyślnie pokazuje bieżący miesiąc, dodatkowo widać wszystkie miesiące -3 wstecz + wszystkie przyszłe na jakie mamy już wprowadzone zapowiedzi.

Chodzi o umożliwienie szybszego znalezienia komiksu, który np. wyszedł w grudniu. Linki są w menu bocznym widoczne tylko 3 miesiące wstecz, żeby nie zaburzać widoku na telefonie - ale z seo można znaleźć dowolny miesiąc. Ważne - tam są tylko produkty dostępne w danym momencie do zamówienia (w naszym magazynie lub w hurtowniach / dystrybucjach).

Pełna lista komiksów wydana w danym miesiącu niezależnie od dostępnosci jest od dawna w katalogu komiksow.
Np tu: https://www.komiksy24.pl/katalog/2024/2/

Offline Keinoom

Odp: komiksy24.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 20:11:48 »
Rzadko się wypowiadam ale tutaj chciałbym dodać swoje 3 grosze. Sam pomysł tworzenia TAKIEJ bazy komiksów jest fajny dla ludzi którzy niczego innego nie potrzebują niż informacji ILE MAJĄ KOMIKSÓW. Jest jakiś skromny podział na linie wydawnicze i podstawowe kategorie ale tego typu bazy danych powinny dać możliwość użytkownikowi jej personalizacji bo bez tego to tylko jeden worek z komiksami. Zdaję sobie sprawę że jest to zrobione za darmo dla ludzi i "darowanego koniowi nie zagląda się w zęby". Również zdaję sobie sprawę że odpowiedź na moje marudzenie może być "Zrób samemu lepiej". Niestety nie jestem bazodanowcem. Chciałbym skorzystać z podobnego rozwiązania. Ba, nawet bym zapłacił za możliwość korzystania z podobnej gotowej bazy z okładkami i podstawowymi opisami ale brakuje mi tej wspomnianej personalizacji.

Formą takiej personalizacji mogłoby być na przykład "tagowanie". Tak jak tagowanie zdjęć czy muzyki. Wtedy taka baza byłaby dużo bardziej przydatna. Tworzę tag typu #W_folii i taguję wszystkie komiksy które mam nowe w folii żeby potem szybko wyszukać te nie otwarte/nie przeczytane. Tworzę tagi lokalizacji #Warszawa #Szczecin. Wtedy wiem czy mam je w prywatnym mieszkaniu czy wciąż w domu rodzinnym. Pomysłów na tagi jest od groma. Widziałem programy do tagowania muzyki które nie były ograniczone niczym przy tworzeniu tagów. Nie wybierało się ich gotowych z listy i tylko zostawiono użytkownikowi ich tworzenie (nadawanie). Przeszukiwanie "po tagach" takiej bazy jest na pewno przydatniejsze niż worek z grochem i kapustą. Przydałby się też liczbowy (np. 2/5) czy graficzny w formie gwiazdek znacznik STANU komiksów żeby każdy sobie oznaczyć. Zdaję sobie sprawę że to pewnie nie jest mało roboty na istniejącej bazie ale uczyniłoby ją bardziej przydatną. A tak ? No jest. Za darmo. Fajnie. Przepraszam autora że marudzę ;) Włożył w to pewnie sporo roboty a ludzie pewnie nie docenili.

Tak przy okazji ma ktoś podobne rozwiązanie korzystające z takiej gotowej bazy polskich komiksów ? Żeby była możliwość głębszej kategoryzacji niż tutaj ? Tylko nie mówcie mi że excel i dziobanie samemu ;)
 

Offline szulig

Odp: komiksy24.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 21:38:25 »
zerknij na to, moze spełni Twoje oczekiwania https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/mycomiccollector/

Offline mackee

Odp: komiksy24.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 21:42:17 »
Bardzo dziękuję za post.
Chętnie wdrożę rozwiązania, które ułatwi katalogowanie i zachęci do korzystania. To że projekt jest darmowy nie powinno Was zniechęcać do oczekiwania jego rozwoju - to mnie bardzo motywuje. Więc piszcie śmiało. Po uruchomieniu sklepu też widzę ile jest błędów w samych danych. Pracuję nad mechanizmem seryjnego poprawiania kartotek - po poprawieniu danych będzie możliwość lepszej prezentacji i wyszukiwania komiksów.

Co do odpłatności za bazę nawet kiedyś myślałem o jakiś mikro abonamencie - symbolicznym, żeby może opłacić jeszcze kogoś do rozwoju, kogoś kto ma więcej czasu, albo o jakiejś dobrowolnej donacji, ale biorąc pod uwagę poślizgi i mój czas byłoby mi głupio przed wpłacającymi :)
Pomijając sprawy finansowo księgowe takiej operacji.

Dlatego chętnie wdrożę to co zaproponowałeś - zmienię tylko to, aby baza tagów byla jedna, ale żeby tworzyć i przypisywać dla siebie tagi mogli wszyscy - może to komuś zapali jakąś lampkę w głowie, coś o czym nie pomyślał - np. ta folia. Nie chcę deklarować terminów, ale prawdopodobnie będzie to połowowa lutego (ferie w łódzkim)

To samo oczywiście tyczy się sklepu - jeśli tam brakuje Wam jakieś funkcji - zgłaszajcie śmiało - będziemy dopisywać.

Choć na razie utknęliśmy na mangach :)

Offline Keinoom

Odp: komiksy24.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 22:02:14 »
Nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji i odpowiedzi. Dziękuję. Przewagą twojej bazy jest dostęp do zasobów wydawców. Każdego kto chciałby katalogować sam w jakiś inny sposób czeka robienie okładek, przeklejanie opisów, autorów, ilości stron itd co u Ciebie już jest gotowe. To duże ułatwienie i aż szkoda żeby z tego nie skorzystać. Jak już mówimy o konkretach to:

1. Co do gotowej bazy tagów dostępnej dla wszystkich to osobiście jestem sceptyczny. Każdy pewnie wolałby sam pododawać własne i nie zaśmiecać innym kwestii wyboru. Dla jednego pole "lokalizacja" to miejscowość a dla drugiego "Na strychu w pudełku nr 13" albo "trzecia szuflada od góry" :D Ograniczając się do zamkniętej listy tagów sprawi że zawsze będzie nam czegoś brakować bo każdy jest inny a chyba nie chcesz żeby każdy indywidualnie zgłaszał Ci co mu potrzebne ? ;) Ale nie narzucam. Sama świadomość że wdrożysz cokolwiek z tego co napisałem mnie cieszy.

2. Czy braki tytułów w bazie wynikają z braku czasu czy błędów przy eksporcie od bazy danego wydawcy ? Czy zgłaszanie tych braków do Ciebie ma sens ? W znaczeniu czy robisz to ręcznie ? Tak pobieżnie dziś przeglądałem i widziałem braki od Muchy i mangi też.

3. Nurtuje mnie też kwestia backupu całej "naszej bazy". Jeżeli napracowaliśmy się, poukładaliśmy/otagowaliśmy itd to czy można by było wdrożyć jakiś eksport do pliku ? csv cokolwiek.

Offline mackee

Odp: komiksy24.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 13:11:42 »
Ad. 1
Czuję się przekonany - zrobię prywatny zbiór tagów - dostępnych wyłącznie po zalogowaniu z opcją szukania po nich.

Ad. 2
Błędy wynikają z tego, że dane jakie udostępniają wydawcy, hurtownie i użytkownicy (przed integracją można było zgłaszać tytuły) są słabej jakości. Zawierają błędy, każdy tom jest nazywany inaczej.
Nie ma na początku przykładowych plansz, potem nikt nie pamięta, żeby do nich wracać. Zdarzają się błędy w EANach itd. Często są powielenia tomów w tytułach itd.
Co do do mang - mam przygotowany plik JPF z aktualnie dostepnymi i wydawanymi komiksami - będą wgrane zbiorczo. Uda się tak też z Waneko i Studio JG. Kotori i Hanami np. powinno być w większości dostepne - może być problem ze starszymi wydaniami.
Co do Muchy - jak masz jakieś konkretne braki - daj znać. Niestety z Muchą jest taki problem, że są dostępni tylko u jednego dystrybutora i ignorują wszystkie moje próby kontaktu - w sumie nie rozumiem czemu. Jeśli ktoś ignoruje próby kontaktu na FB i mailowo, to przecież nie będę pisał jak jakiś stalker do nich codziennie.

Ad. 3
Backup jest robiony jako baza danych i nie sądzę, aby baza przepadła - jest trzymana u mnie w firmie i nie powinno być problemu z tym, że zniknie. Ale oczywiście myślałem o tym eksporcie - chociaż nie ukrywam, że raczej zrzut danych łącznie z wszystkimi informacjami o komiksach nie jest planowany. Raczej opcja typu Tytuł, Seria, Tom, ISBN i tylko te wpisy, które są w kolekcji. Nie interesuje mnie udostępnianie komukolwiek całej bazy, nad ktorą pracuję kilka lat, na gotowo do wykorzystania do innych celów.

Offline Keinoom

Odp: komiksy24.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 16:19:57 »
Ad. 1
Czuję się przekonany - zrobię prywatny zbiór tagów - dostępnych wyłącznie po zalogowaniu z opcją szukania po nich.

Genialne. Jak Ci się to uda (zwłaszcza wyszukiwanie po tagach) to funkcjonalność serwisu wzrośnie o 150% ;)


Ad. 2

Co do Muchy - jak masz jakieś konkretne braki - daj znać.

Myliłem się. To wyszukiwarka działa trochę kulawo (albo ja o czymś nie wiem) bo wpisując na przykład All Star Superman nie pokazuje go na pierwszych wynikach jakby go nie było. Często tak było że myślałem że czegoś w bazie nie ma a jednak było w dalszych podstronach wyszukiwania. Czasem baaaaardzo daleko :) Także Mucha przynajmniej z moich zasobów jest u Ciebie kompletna.

Ad. 3
Nie interesuje mnie udostępnianie komukolwiek całej bazy, nad ktorą pracuję kilka lat, na gotowo do wykorzystania do innych celów.

A to jestem w stanie zrozumieć w pełni, zatem ... nie było tematu ;)

Dzięki za twoją robotę. Trzymam kciuki za wdrażanie nowych rzeczy.

Offline mackee

Odp: komiksy24.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 16:23:10 »
Jest jedna rzecz, która bardzo myli - sam korzystam ze swojego systemu i się na tym łapię, ale nie wiem jak to rozwiązać.
Katalog działa tak, że jak jesteś na głównej domenie, to szuka po całej bazie.
A jak jesteś na swojej subdomenie, to szuka w Twojej kolekcji.
Czasami przełączenie pomiędzy bazami działa albo źle, albo nie zauważamy, że jesteśmy wciąż na swoim katalogu, więc wydaje nam się, że czegoś w bazie brakuje - a to znaczy, że brakuje po prostu w kolekcji.
Ale jak pisałem - na razie nie mam pomysłu jak to obejść. Może jakiś przycisk - wyszukaj w całej bazie, jeśli szukamy w swoim katalogu i nie ma wyników.

Offline Keinoom

Odp: komiksy24.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 18:27:34 »
Akurat ta sytuacja o której wspominasz nie dotyczy mojej osoby ;) Zawsze szukam w zasobach bazy ogólnej. Trudno nie wiedzieć że jest się niechcący w swojej kolekcji jak każdy komiks na stronie ma "usuń z kolekcji" więc to od razu widać. No chyba że ktoś ma WSZYSTKIE komiksy albo przynajmniej wszystkie te które były ostatnio wydane i wyświetlają się na pierwszej stronie (najnowsze/ostatnio dodane do bazy) i wszystkie ma je dodane do swojej bazy. Wtedy to może być mylące.

Ale wierzę że czasem pomimo tego że myślimy (I WIDZIMY) że jesteśmy w bazie ogólnej to coś się nie przełączyło. Tylko że wyniki wyszukiwań i tak są z całej bazy a nie tylko naszej ;) Przy All Star Superman nigdy nie pokazuje go na początku w wynikach tylko kilka stron dalej pomiędzy innymi supermanami albo nawet zupełnie nie pasującymi komiksami :) Spróbuj sam wyszukać All Star Superman i powiedz mi że masz go jako pierwszą pozycję albo przynajmniej na pierwszej stronie z wynikami wyszukiwań :) U mnie jest zazwyczaj pod koniec siódmej strony z wynikami.

Nie jest tak tylko z tym tytułem. Ma tak wiele tytułów w których jedno z wyszukiwanych słów występuje w dużej ilości innych tytułów. Batman, Superman, Punisher itd Nie wiem czy precyzyjnie i zrozumiale to opisuję. 
Jak wyszukujemy precyzyjnie tytuł na przykład "Batman Ostatni Rycerz na Ziemi" to znajduję go dopiero na 25 stronie ;) (Poświęciłem się i sprawdziłem) Wcześniej są mangi i inne wyniki średnio pasujące do wyszukiwania "Batman Ostatni Rycerz na Ziemi". :)

Nie chcę żebyś myślał że się czepiam na siłę. Nie wiem jak działa ta wyszukiwarka ale przy wyszukiwaniu konkretnego wydawałoby się tytułu, dostaje się kilkadziesiąt podstron wyników. Właśnie to spowodowało że sporo tytułów pominąłem bo nie wiedziałem że JEDNAK są gdzieś tam w bazie i w końcu bym je znalazł przeszukując kolejne podstrony wyszukiwania. Aż się uparłem i "przejechałem" wszystkie 618 podstron całej bazy żeby dodać to czego nie udawało mi się znaleźć wyszukiwarką. Nie było tego mało :) Nie podejrzewam że było wielu tak upartych jak ja :)

Robisz kawał dobrej roboty w dodawaniu nowych pozycji. Super sprawa że pokazuje już te z przedsprzedaży. Próbowałem budować własną bazę w oparciu o aplikację autorstwa jednego z forumowiczów ale zdałem sobie sprawę że nie będę miał do niej dostępu będąc poza domem i mając dany komiks w ręku. U Ciebie wystarczy przeglądarka w telefonie i jakikolwiek internet. Właśnie dlatego chciałbym swoją bazę precyzyjnie stworzyć w oparciu o twoje rozwiązanie i nie miej mi za złe że mówię o działaniu wyszukiwarki która jest najważniejszą rzeczą w tego typu serwisie. Powinien precyzyjnie znajdywać konkretne tytuły. Rozumiem 70 podstron jak szukamy słowa Superman ;) Ale jak już szukam All Star Superman to chciałbym mieć go w pierwszych wynikach wyszukiwania a nie 7 stron dalej ;)

Przyszło mi do głowy że tylko u mnie tak jest bo "coś tam". Jakby tak jednak było wyprowadź mnie z błędu :D