Autor Wątek: Egmont.pl  (Przeczytany 197335 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Online Crono

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1170 dnia: Wt, 30 Styczeń 2024, 11:01:18 »
Mnie to dziwi brak takiego np. Wiedźmin Ronin. Komiks ten wymiotło chyba w 2-3 miesiące i teraz można go kupić na wiadomym portalu za 500 zł :)

Offline misiokles

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1171 dnia: Wt, 30 Styczeń 2024, 13:28:39 »
Trochę nie rozumiem polityki Egmontu, niby wielkie wydawnictwo a co chwile brak dostępności i pozycja wysprzedana

Tu nie ma nic do rozumienia - tak działają wszystkie wydawnictwa na świecie. Egmont raz na jakiś czas zbiera dane z hurtowni i gdy tytuł się wyprzedaje - zleca dodruki. I gdyby Egmont miał wyłącznie swoje magazyny i wyłącznie swoje drukarnie - czas między wyprzedaniem a dodrukiem można minimalizować. Ale w praktyce musi czekać na raporty z zewnętrznych hurtowni i znaleźć wolne sloty w zewnętrznych drukarniach. Takie Thorgale w grudniu (czyli 1.5 miesiąca temu) były wszystkie dostępne i pewnie w marcu będzie znów dostępny. Tak więc ciągła dostępność nie wyklucza czasowej niedostępności, komiks to nie masło że zjełczeje i musi cały czas być produkowane na taśmie.

Offline dinogal

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1172 dnia: Wt, 30 Styczeń 2024, 14:34:29 »
Trochę nie rozumiem polityki Egmontu, niby wielkie wydawnictwo a co chwile brak dostępności i pozycja wysprzedana, np taki Thorgal , w 2023 były dodruki pierwszych tomów i już nie dostępne, przecież takie pozycje powinny być ciągle dostępne bo to się sprzedaje, a potem dziwimy się że ludzie kupują na półkę i zapas a ceny używek idą w kosmos. Albo pojedyncze tomy DC odrodzenia po 200 zł (harley quinn). Przecież dodruki powinny być robione automatycznie jak stan magazynowy spadnie do minimalnego poziomu, czysty zysk dla wydawnictwa.
Nie wszystkie pozycje będą miały dodruki i to chyba gdzieś już było powiedziane, są pozycje które E traktuje priorytetowo i mają być ciągle w ofercie i będą dodruki za dodrukami a są pozycje które mogą mieć tylko 1 wydanie, przykład z 1 brzegu: ASM z Marvel now tom 6 i 7 i SM2099 są od dawna niedostępne, zapotrzebowanie na rynku jest a dziś mija chyba 4 rok(od kiedy ja wiem a pewnie dłużej) gdzie tej pozycja nie ma i pewnie nie będzie.
Kupujący muszą być swiadomi że nasz rynek nie jest taki chłonny i komiksy to nadal nisza i utrzymywanie tysięcy pozycji w ciagłej sprzedaży jest po prostu niemożliwe i nieopłacalne

Offline reynevandudek

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1173 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 06:15:33 »
Jest jeszcze jedna dostawa w przyjęciu, ale nie widzę tam tego.
Zapisuje sobie i domówię w przyszłym tygodniu.
A jest jaka nadzieja na dodruk brakujących tomów Baśni?

Offline Kadet

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1174 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 07:39:30 »
Przecież dodruki powinny być robione automatycznie jak stan magazynowy spadnie do minimalnego poziomu, czysty zysk dla wydawnictwa.

Zupełnie nie, i doświadczenia niektórych wydawnictw to potwierdzają :)

Nie opłaca się dodrukowywać np. 30 egzemplarzy tytułu. Dodrukować rrzeba naraz więcej kopii, aby miało to sens finansowy.

No i co w sytuacji, gdy - liczby totalnie zmyślone - komiks miał 1000 egzemplarzy nakładu, które sprzedawały się 5 lat, wydawnictwo szacuje, że dodruk kupi może ze 100 osób, a minimalny opłacalny poziom dodruku to 500 egzemplarzy? Mają dodrukować, by 400 komiksów zalegało im na magazynie kolejne 5 lat? :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline glutamiluta

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1175 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 08:59:54 »
A jest jaka nadzieja na dodruk brakujących tomów Baśni?

Niestety nie znam planu dodruków. Dodruki to jakaś totalna tajemnica w Wydawnictwie

Offline _Paweł

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1176 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 23:46:23 »
Jest jeszcze jedna dostawa w przyjęciu, ale nie widzę tam tego.
Zapisuje sobie i domówię w przyszłym tygodniu.

Dziękuję, dzisiaj jest już komplet Uncanny Avengers. Zamówione.

Offline muaddib

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1177 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 08:14:20 »
ale wciąz mechanizm generowania kodów 10% działa, trzeba połazić po sklepie i pododawac do koszyka
szczegółów zdradzac nie mogę :)
ktoś odkrył co trzeba dodać do koszyka, żeby pojawił się kod 10% ?

Offline glutamiluta

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1178 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 08:39:02 »
Właśnie zmieniam ten mechanizm, żeby się wyświetlał częściej. W tym tygodniu wrzucę na produkcję.

Offline Warpath

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1179 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 09:30:59 »
Może wreszcie zacznie to jakoś funkcjonować. Od ostatniej zmiany przeniosłem się do innych sklepów internetowych z podobnymi zniżkami, jako że za nic nie mogłem tego wygenerować i szczerze, szkoda mi na to czasu.

Offline Xmen

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1180 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 17:24:41 »
Z tym pakowaniem lepiej wygenerujcie -25%
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline glutamiluta

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1181 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 11:24:00 »
Odpaliłam te kody, można testować.

Offline bababatman

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1182 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 13:37:07 »
Odpaliłam te kody, można testować.

Super, u mnie działa. Zakupy z premierami marcowymi już zrobione  ;) Dzięki!

Offline Mateusz

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1183 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 11:31:26 »
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Luty 2024, 11:48:28 wysłana przez Mateusz »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline dinogal

Odp: Egmont.pl
« Odpowiedź #1184 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 11:59:11 »
Kod rabatowy na 33% na wszystkie komiksy ważny 23-25 lutego.

kod: forum33

Bliżej prawdy to dodatkowe 3% rabatu niż 33% bo 30 to na starcie jest ;)