Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 34626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Kapral

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #390 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 12:17:25 »
"Sadyzm i psychopatia na tablicy ogłoszeń". Jak zawsze potrafisz mnie rozbawić   :D

No patrz, bawią nas te same rzeczy. Ja też nie mogę się nadziwić, że nawet na tablicy ogłoszeń zawsze znajdzie się jakiś mitoman, któremu ubzdura się, że jest gwiazdą całego osiedla.
;D  :o  8)  SMALL MINDS DISCUSS PEOPLE  ;D  :o  8)

Offline Apasz

« Odpowiedź #391 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 19:48:05 »
Ale od razu nasuwa się pytanie, dlaczego akurat dany uzytkownik jest tak "niesprawiedliwie" traktowany, dlaczego akurat na nim znęca się moderator i inni niegodziwi użytkownicy. 

Jak pokazuje doświadczenie, aby niektorzy użytkownicy zachowywali się w miarę normalne, trzeba na nich nałożyć wieksze "okowy restrykcji" niż te stosowane wobec ogółu. Wpp. osoby takie rozkręcają się i to nie jakoś konstruktywnie, ale w sposob wrecz patologiczny np. powielając w nieskonczoność treść swoich poprzednich postów. I trwa to tak bez konca, bo adwersarzy, ktorzy doszli do wniosku, ze po prostu nie warto z taką osoba gadać, zastepują nowe osoby, które jeszcze tego nie wiedza.

W rezultacie prowadzi to do zaśmiecania watkow postami nie zawierającymi żadnych treści, powstaje szum informacyjny, przez ktory trudno sie przedrzeć, aby cokolwiek istotnego z takiego forum wyczytać, nie mówiac juz o prowadzeniu jakies mniej lub bardziej merytorycznej dyskusji.

Zatem w tego rodzaju "ostowaniu" upatruję nie jakiejs niesprawiedliwości czy wrecz - jakby chcieli niektorzy - mobbingu, ale postrzegam go jako mechanizm sprowadzający niektorych, "trudnych" uzytkowników do stosownego poziomu umozliwającego normalne funkcjonowanie forum; po prostu niektorzy użytkownicy tego potrzebują, aby normalnie funkcjonować na forum. (A ponieważ z "ostami" funkcjonują normalnie, wowczas pojawiaja się głosy, że to niesprawiedliwe, że taki normalny użytkownik jest "ostowany" - błędne koło.) Jest to zatem robione nie tylko dla dobra forum, ale również dla tych "trudnych" użytkownikow, ponieważ alternatywą jest czesto po prostu ban.     

No ale Bazylowi chodzi o to - i ja się z nim w pełni zgadzam - że moderator jednych takich upomina, a innym zupełnie odpuszcza. Bazyl podał przykład Szekaka, jest to bardzo dobry przykład. Nie wszyscy, którym by się to przydało, dostają po łapach. Tu nie chodzi o dyscyplinowanie, tylko o zwykłą niesprawiedliwość.

A co do Bazyla, to ja go lubię. Więc już takich osób są dwie :) Za to ciebie nie lubię.
#stopmowienienawiści
#wolnesondy
#OTUA

Offline Koalar

« Odpowiedź #392 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 20:00:16 »
Dałoby radę, żeby przy postach użytkowników znajdował się przycisk "ignoruj"? Wiem, że jest lista w ustawieniach, ale jakoś nie lubię się tam dokopywać.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, PEH, Horror.

Offline Mateusz

« Odpowiedź #393 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 20:40:08 »
Nie ma takiej opcji. Trzeba to ustawić w profilu.
Zapraszamy na http://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline KukiOktopus

« Odpowiedź #394 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 23:50:12 »
[...] A co do Bazyla, to ja go lubię. Więc już takich osób są dwie :) Za to ciebie nie lubię.
No i po co ta zazdrość o Bazyla, po co? Zupełnie niepotrzebnie. Jak tak bardzo chcesz, to możesz sobie lubić Bazyla sam. Bazyl i tak mnie nie lubi.

Offline Bazyliszek

« Odpowiedź #395 dnia: Pt, 16 Sierpień 2019, 07:01:43 »
To co napisali @parsom i @Koalar. Niektórzy nie dostali ostów mimo iż ich posty były podobne do moich ukaranych i też lądowały w koszu.

Offline Murazor

« Odpowiedź #396 dnia: Pt, 16 Sierpień 2019, 09:17:15 »
To Bazyl jeszcze tak na przyszłość, zamiast patrzeć na innych, że nie dostali ostrzeżeń, może zacznij pisać tak aby samemu tych ostrzeżeń nie dostawać?

Offline xanar

« Odpowiedź #397 dnia: Pt, 16 Sierpień 2019, 13:01:10 »
Własnie, bo to już zaczyna przypominać wypowiedzi naszej "elity" w stylu "tamci też kradli"

Offline parsom

« Odpowiedź #398 dnia: Pt, 16 Sierpień 2019, 13:32:01 »
Koledzy jak rozumiem zgłosili już swoją gotowość do pełnienia zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji moderatora?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: link.do/56xyk

Offline parsom

« Odpowiedź #399 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 13:52:00 »
Właśnie zostałem poinformowany, że dostałem ostrzeżenie za post, w którym umieściłem odpowiedź na zaczepki niejakiego K.
K jest na tym forum od miesiąca jest ewidentnym trollem i prowokatorem, większość jego postów ląduje w koszu, posuwa się do personalnych wycieczek i niemerytorycznych zaczepek. Tymczasem poziom jego ostrzeżenia jest zdecydowanie niższy od Bazyla. Naprawdę Bazyl jest o wiele bardziej szkodliwy niż taki troll jak K? W dodatku moderator nie raczy zauważać sporej części tych idiotycznych pyskówek które K próbuje prowokować.

Offline Mateusz

« Odpowiedź #400 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 14:06:09 »
Na zaczepki możesz odpowiadać w taki sposób, żeby nikogo nie obrażać.
Zapraszamy na http://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Online Kapral

« Odpowiedź #401 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 14:08:03 »
Właśnie zostałem poinformowany, że dostałem ostrzeżenie za post, w którym umieściłem odpowiedź na zaczepki niejakiego K.
K jest na tym forum od miesiąca jest ewidentnym trollem i prowokatorem, większość jego postów ląduje w koszu, posuwa się do personalnych wycieczek i niemerytorycznych zaczepek. Tymczasem poziom jego ostrzeżenia jest zdecydowanie niższy od Bazyla. Naprawdę Bazyl jest o wiele bardziej szkodliwy niż taki troll jak K? W dodatku moderator nie raczy zauważać sporej części tych idiotycznych pyskówek które K próbuje prowokować.

Tłumacząc na polski: "błagam, zabijcie Kaprala, bo sobie z nim nie radzę" :)
;D  :o  8)  SMALL MINDS DISCUSS PEOPLE  ;D  :o  8)

Offline parsom

« Odpowiedź #402 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 14:09:01 »
Czyli obraźliwe zaczepki są w porządku, a obraźliwe odpowiedzi już nie?
Powyższa odpowiedź doskonale pokazuje co to za typ.

Offline Mateusz

« Odpowiedź #403 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 14:13:03 »
Nie, obraźliwe zaczepki nie są w porządku i za takie wyciągamy konsekwencje. Nie będę jednak dawał ostrzeżeń za każdy post, który ktoś uważa za prowokacyjny.

Offline parsom

« Odpowiedź #404 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 14:26:09 »
No dobrze, czy to nie jest prowokacyjne?

Wrzuciłem link - nie komentując go w żaden sposób.
W efekcie:
Kolega parsom wykonał klasyczny strzał w stopę, kolano i coś tam jeszcze po drodze. Pokazał nam bowiem do czego prowadzi chrześcijański fundamentalizm religijny made in USA. Dziękujemy Ci, parsomie. Sami byśmy lepiej nie wykombinowali :)

Uroił sobie co myślę na ten temat i postanowił wykorzystać mnie do forsowania swoich idiotycznych tez.

Następnie, tu już zupełnie nie wiem skąd:

Swoją drogą, ciekawe ile razy Apasz i parsom przeczytali całe Pismo Święte :)

To jest człowiek chory, wszędzie widzi tylko okazję do czepienia się pisu, katolików czy prawaków. Teraz ubzdurał sobie, że stanowię personifikację tych bytów i uważa, że może sobie wycierać mną gębę.

I mam niby merytorycznie i bez obrażania odpowiadać na te zaczepki?

Dziękuję, ale nie: