Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 300852 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1935 dnia: Nd, 03 Grudzień 2023, 15:54:00 »
Może w końcu nastaną rządy twardej ręki  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1936 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 21:57:44 »
SkandalistaLarryFlynt został wyciszony? Co do się odwala na tym forum to ja nie wiem. Chyba te ostrzeżenia to są losowo przyznawane.

  No tak zupełnie losowo to raczej chyba nie, ale sam wiesz jak jest. Nawet takie forum dla nerdów, jest jak wszystko inne w internecie w pewien sposób odbiciem rzeczywistego świata. Zawsze znajdzie się jakaś dziwka co cię z ucha strzeli.

Offline Leyek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1937 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 22:01:18 »
Do tych procentów to powinien być wątek, gdzie wrzucane jest kto dostał i za co. @Skandalista może nieraz za mądrze nie pisze, ale raczej nic ostatnio nie napisał takiego, żeby dostać procenty (bo nic nowego w Koszu się nie pojawiło. Jak są nowe % to chyba powinny posty zawinione tam lądować). A tak to wychodzi, że @turu dostał procenty za przyszłość, @Skandalista za (tak myślę) jakąś niesprecyzowaną przeszłość. Paranoja i wolna amerykanka modów.

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1938 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 22:09:26 »
Zawsze znajdzie się jakaś dziwka co cię z ucha strzeli.

No tak, zupełnie niewinne sformułowanie. Ja też nie wiem, za co Skandalista te osty dostaje.  ::) A nie czekaj - coś widziałem chyba w temacie o Kryzysie komiksiarza, albo w tym o X-Men i chyba za to.

Paranoja i wolna amerykanka modów.

Ale z tym się zawsze zgodzę. Równe i jasne zasady powinny być dla wszystkich.

Offline Leyek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1939 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 22:14:20 »
A nie czekaj - coś widziałem chyba w temacie o Kryzysie komiksiarza

Tematów z tak "głupimi" tytułami nawet nie czytam ;) Ale jeśli coś tam było nie tak, to chyba powinno wylądować w Koszu!

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1940 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 22:22:05 »
@Skandalista może nieraz za mądrze nie pisze, ale raczej nic ostatnio nie napisał takiego, żeby dostać procenty (bo nic nowego w Koszu się nie pojawiło.

Dostał za ten post: https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/x-men/msg253798/#msg253798

Za co dostał teraz, chyba nie muszę tłumaczyć? Czy też Twoim zdaniem się nie należało? Post może i powinien do kosza polecieć, ale uznałem, że jest częścią dyskusji w ramach wątku, więc został.


Do tych procentów to powinien być wątek, gdzie wrzucane jest kto dostał i za co

W jakim celu? Kilka postów wyżej masz przykład, co takie tłumaczenie daje. Podałem powód, dla którego turu dostał ostrzeżenie, ale uznałeś to za słowa wytrychy.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Leyek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1941 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 22:39:26 »
Post może i powinien do kosza polecieć, ale uznałem, że jest częścią dyskusji w ramach wątku, więc został.

Sensowniejsze części innych dyskusji wylatywały, no ale nieważne. Z tego co pamiętam to macie możliwość edycji postów, więc można było coś tam ocenzurować, bo co za sens, że idą %, a chamstwo w poście zostaje?

W jakim celu? Kilka postów wyżej masz przykład, co takie tłumaczenie daje. Podałem powód, dla którego turu dostał ostrzeżenie, ale uznałeś to za słowa wytrychy.

No tam to były słowa wytrychy i karanie prewencyjne.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1942 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 22:43:39 »
Sensowniejsze części innych dyskusji wylatywały, no ale nieważne. Z tego co pamiętam to macie możliwość edycji postów, więc można było coś tam ocenzurować, bo co za sens, że idą %, a chamstwo w poście zostaje?

Nie mam w zwyczaju ingerowania w posty użytkowników.

Sensowniejsze części innych dyskusji wylatywały, no ale nieważne. Z tego co pamiętam to macie możliwość edycji postów, więc można było coś tam ocenzurować, bo co za sens, że idą %, a chamstwo w poście zostaje?

No tam to były słowa wytrychy i karanie prewencyjne.

Nie, to nie było karnie prewencyjne. To było karanie recydywisty za spamowanie i pisanie nie na temat.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1943 dnia: Śr, 06 Grudzień 2023, 05:50:00 »
Ale jeśli coś tam było nie tak, to chyba powinno wylądować w Koszu!

Niekiedy posty po prostu znikają, bo wtedy łatwiej można wskazać jednego "recydywistę-spamera", zamiast narażać się na oskarżenia o stronniczość ;)


Nie, to nie było karnie prewencyjne. To było karanie recydywisty za spamowanie i pisanie nie na temat.

A nauczycie się kiedyś odróżniać "spam" od "offtopu"? Bo kiedy okazuje się, że na forum mamy sporą grupę użytkowników, którzy żyją w przeświadczeniu, że większość komiksiarzy to faceci samotnie pielęgnujący swoje "hobby", a imprezy komiksowe to dla nich jakaś terra incognita, to może jednak warto się nad tym pochylić, zamiast umacniać (krzywdzącą) opinię, że to "forum dla piwniczaków"(to cytat)?
Rozumiem, że "działania prewencyjne" i szlachtowanie wszystkiego jak leci moderatorską siekierą jest łatwiejsze. Tyle tylko, że to forum już stało się dziwacznym ewenementem w środowisku komiksowym, a szkoda, bo to bodaj ostatnie aktywne forum komiksowe w Polsce.

Online Popiel

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1944 dnia: Śr, 06 Grudzień 2023, 07:10:15 »
Post może i powinien do kosza polecieć, ale uznałem, że jest częścią dyskusji w ramach wątku, więc został.

Hm. Czyli post został w ramach wątku, a autor został za niego zbanowany? Dobrze rozumiem?

Offline sir Nick

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1945 dnia: Śr, 06 Grudzień 2023, 09:18:08 »
Bo kiedy okazuje się, że na forum mamy sporą grupę użytkowników, którzy żyją w przeświadczeniu, że większość komiksiarzy to faceci samotnie pielęgnujący swoje "hobby", a imprezy komiksowe to dla nich jakaś terra incognita, to może jednak warto się nad tym pochylić, zamiast umacniać (krzywdzącą) opinię, że to "forum dla piwniczaków"(to cytat)?
(...) 
Tyle tylko, że to forum już stało się dziwacznym ewenementem w środowisku komiksowym, a szkoda, bo to bodaj ostatnie aktywne forum komiksowe w Polsce.

W tamtym tygodniu nie zdązyłem Ci odpisać bo admin usunął część postów. Widzę jednak, że wciąż to samo - tym razem "forum jest dziwacznym ewenementem". Te ciagłe "prześmiewcze" teksty, że gdzies tam tajemniczy "Oni" smieja sie z ludzi z tego forum. Stąd i były te konwentykle, to taka ironia, myslałem, że chwycisz. Rozumiem, że udzielasz się na jakis zamkniętych grupach fejsikowych i tam sie wyśmiewają z użytkowników komikspec? Stąd tyle pogardy dla ludzi udzielających się tutaj? ::)



Nie ma różnic, nie ma płci
Nie ma walki, nie ma krwi
Tu problemów nie ma nikt
Nie pożądasz tutaj nic
Inkubator taki znam
Dorastają płody tam
Wielki ołtarz, dom ze szkła
Dał ci życie i śmierć da.

Proletaryat "Nowy wspaniały świat"

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1946 dnia: Śr, 06 Grudzień 2023, 09:27:48 »
Niekiedy posty po prostu znikają, bo wtedy łatwiej można wskazać jednego "recydywistę-spamera", zamiast narażać się na oskarżenia o stronniczość ;)

Nie mam pojęcia, do czego się tutaj odnosisz, więc jak mam jakoś odpowiedzieć, to musisz napisać wprost. Tak, żebym zrozumiał. Z tą stronniczością też wolałbym, żebyś był bardziej konkretny.


A nauczycie się kiedyś odróżniać "spam" od "offtopu"?

Moderuje na forach pewnie tylko jakieś 15 lat, ale może ty mnie w końcu nauczysz.

Bo kiedy okazuje się, że na forum mamy sporą grupę użytkowników, którzy żyją w przeświadczeniu, że większość komiksiarzy to faceci samotnie pielęgnujący swoje "hobby", a imprezy komiksowe to dla nich jakaś terra incognita, to może jednak warto się nad tym pochylić, zamiast umacniać (krzywdzącą) opinię, że to "forum dla piwniczaków"(to cytat)?
Rozumiem, że "działania prewencyjne" i szlachtowanie wszystkiego jak leci moderatorską siekierą jest łatwiejsze. Tyle tylko, że to forum już stało się dziwacznym ewenementem w środowisku komiksowym, a szkoda, bo to bodaj ostatnie aktywne forum komiksowe w Polsce.

Polecam czasami spojrzeć w lustro. To nie boli. Bo jak na razie w tych twoich wypowiedziach o tym "forum dla piwniczaków" więcej hejtu niż rzeczowej dyskusji.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1947 dnia: Śr, 06 Grudzień 2023, 10:15:24 »
Rozumiem, że udzielasz się na jakis zamkniętych grupach fejsikowych i tam sie wyśmiewają z użytkowników komikspec? Stąd tyle pogardy dla ludzi udzielających się tutaj? ::)

Błędnie rozumiesz. Tak się składa, że przez kilka lat poznałem osobiście sporo osób będących użytkownikami tego forum, większość z nich szanuję i konwersuję z nimi przy wielu różnych okazjach, zarówno w sieci jak i w świecie rzeczywistym.
Oczywiście, że są też tacy, których nie szanuję, ale do pogardy mi jeszcze daleko.
A opinia o komikspec? No cóż, jest dosyć powszechna i niepowiązana z jakimiś „zamkniętymi grupami fejsikowymi”.

Nie mam pojęcia, do czego się tutaj odnosisz, więc jak mam jakoś odpowiedzieć, to musisz napisać wprost. Tak, żebym zrozumiał. Z tą stronniczością też wolałbym, żebyś był bardziej konkretny.


Moderuje na forach pewnie tylko jakieś 15 lat, ale może ty mnie w końcu nauczysz.

Polecam czasami spojrzeć w lustro. To nie boli. Bo jak na razie w tych twoich wypowiedziach o tym "forum dla piwniczaków" więcej hejtu niż rzeczowej dyskusji.

Ad 1. Z tego co zauważyłem, dyskusja (za którą dostałem „punkty karne”), była trochę dłuższa w oryginale. To było złudzenie optyczne? Czy może coś się z stało z postami innych użytkowników, które podpadały pod ewidentny spam? Magicznie zniknęły?

Ad 2. Jestem na forach komiksowych od lat dziewięćdziesiątych, od pierwszego IRCa, i rzeczywiście, mógłbyś się czegoś nauczyć, bo moderacja tutaj jest jedną z najgorszych z jakimi miałem do czynienia. Piszę to ze smutkiem.

Ad 3. Lekcja numer jeden, nie wciskaj użytkownikowi, że coś napisał, kiedy ten użytkownik wyraźnie pokreślił, że cytuje.
Nie widzę sensu hejtowania forum, bo mimo wszystko jest tu sporo wartościowych użytkowników i bywają cenne tematy.
Jest oczywistym chyba dla każdego, że oprócz ludzi po prostu pasjonujących się komiksami, znalazła sobie tutaj przytulisko grupa czytelników komiksów, których poglądy i podejście powodują często wykluczenie w miejscach takich jak grupy na FB.
Dla osób z doświadczeniem na forach (a jak sam napisałeś, masz takowe doświadczenie), powinno być oczywiste, że konsolidacja tej „grupy”, to zasługa m.in. nieudolnej moderacji.
Rozumiem, że administrowanie i moderowanie forum to ciężki kawałek chleba, niestety podejmując się tego, bierzecie na siebie również odpowiedzialność za to, jak takie forum ostatecznie wygląda i jaką cieszy się opinią.
A wygląda to kiepsko.
Nazywasz moją opinię „hejtem”, trudno, widocznie rozumiemy takie określenia jak „hejt” czy „spam” zupełnie inaczej.
BTW Tak z czystej ciekawości (skoro już konwersujemy), ujawnisz kiedyś inne konto (konta?) osoby, która swego czasu zrobiła sobie tutaj multikonto? Bo usunąłeś wtedy tylko jedno konto, a powinny polecieć wszystkie.
Tak tylko pytam, w ramach wyjaśniania „czystych zagrywek” administracji forum.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1948 dnia: Śr, 06 Grudzień 2023, 10:58:04 »
Ad 1. Z tego co zauważyłem, dyskusja (za którą dostałem „punkty karne”), była trochę dłuższa w oryginale. To było złudzenie optyczne? Czy może coś się z stało z postami innych użytkowników, które podpadały pod ewidentny spam? Magicznie zniknęły?

Całą dyskusję, którą wywołał twój off-topic masz w koszu. Zniknął jeden post, który użytkownik sam usunął.

Ad 3. Lekcja numer jeden, nie wciskaj użytkownikowi, że coś napisał, kiedy ten użytkownik wyraźnie pokreślił, że cytuje.

Aha, czyli teraz będziesz udawał, że narracja, którą stosowałeś przez kilka czy nawet kilkanaście stron przepychanki z innymi użytkownikami nie była hejtem skierowanym w 'forko'. No OK, nie ma problemu. Faktycznie inaczej rozumiemy słowa takie jak hejt, spam itd.

BTW Tak z czystej ciekawości (skoro już konwersujemy), ujawnisz kiedyś inne konto (konta?) osoby, która swego czasu zrobiła sobie tutaj multikonto? Bo usunąłeś wtedy tylko jedno konto, a powinny polecieć wszystkie.
Tak tylko pytam, w ramach wyjaśniania „czystych zagrywek” administracji forum.

Ech, znowu to samo. Nudne jest już to rzucanie oskarżeń o „czyste zagrywki”. Po pierwsze nie wiem, o której sytuacji mówisz, bo było takich kilka. Po drugie nie ujawniam informacji na temat użytkowników forum. Po trzecie, co według Ciebie taka zagrywka miała na celu, bo ewidentnie masz jakąś spiskową teorię.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1949 dnia: Śr, 06 Grudzień 2023, 11:20:30 »
Całą dyskusję, którą wywołał twój off-topic masz w koszu. Zniknął jeden post, który użytkownik sam usunął.

Aha, czyli teraz będziesz udawał, że narracja, którą stosowałeś przez kilka czy nawet kilkanaście stron przepychanki z innymi użytkownikami nie była hejtem skierowanym w 'forko'. No OK, nie ma problemu. Faktycznie inaczej rozumiemy słowa takie jak hejt, spam itd.

Ech, znowu to samo. Nudne jest już to rzucanie oskarżeń o „czyste zagrywki”. Po pierwsze nie wiem, o której sytuacji mówisz, bo było takich kilka. Po drugie nie ujawniam informacji na temat użytkowników forum. Po trzecie, co według Ciebie taka zagrywka miała na celu, bo ewidentnie masz jakąś spiskową teorię.

Ad 1. Spoko, szybki był w takim razie, jak błyskawica. Przy okazji, post użytkownika, od którego zaczęła się tamten „off-topic” nadal wisi w wątku głównym, chociaż nie miał zbyt wiele wspólnego z tematem. Czyli jednak „recydywiści” są inaczej traktowani?

Ad 2. Jakie „kilkanaście stron hejtu na forko”? Co ty tu szyjesz?  ::) Czepiam się niektórych użytkowników, czasami jakiś nieformalnych grup, które tutaj się tworzą, albo nieudolnej moderacji, bo to przekłada się na opinię o całym forum, która niestety krąży w całym komiksowie.

Ad 3. Weź nie ściemniaj. Doskonale wiesz o co chodzi, wyciągnięcie od was potwierdzenia o multikoncie trwało wieki. NIGDY nie potwierdziliście tutaj żadnego innego przypadku. Do tego sprawa była głośna nie tylko tutaj, więc żarty na bok, bo to słabe jest.
Nikt nie domaga się ujawnienia danych osobowych żadnego użytkownika (nick to nie są dane osobowe). Potwierdziłeś osobiście istnienie multikonta, zlikwidowałeś jedno konto, a powinieneś wszystkie. Co było tego przyczyną?