Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 400584 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Popiel

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2130 dnia: Nd, 19 Listopad 2023, 13:32:40 »
Ale za to bardzo dobre!

Offline Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2131 dnia: Nd, 19 Listopad 2023, 15:45:40 »


Ale fajny grzbiet ma ten Batman Tyniona. Nie kupuję, więc musiałem przybliżyć, bo myślałem, że to jakieś zagraniczne wydanie :) Tynion mnie zniechęcił swoim Detective Comics (wytrwałem niecałem 2 tomy), ale robione poza franczyzą jego rzeczy są zaskakująco na plus, więc może jednak sporóbuje 1 tom tego Batka :) Choć Ci przeciętni rysownicy-wyrobnicy (March, Jimenez) trochę zniechęcają.

Offline Death

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2132 dnia: Nd, 19 Listopad 2023, 15:46:24 »
U mnie Wojny Lucasa były kompletnie poza sonarem, nawet się nie zastanawiałem czy biorę, bo wiadomo, że nie biorę, nie miałem ochoty zagłębiać się w temat. A potem przypadkowo zobaczyłem przykładowe plansze i to mnie przekonało:

I tym sposobem ten komiks zaczął w końcu do mnie przemawiać jak Ojciec do Coppoli. Takie smaczki uwielbiam. Może dowiem się czegoś o Hollywood od kuchni. :)

Online gashu

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2133 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 07:17:40 »
Dla wszystkich chcących zagłębić się w temat, polecam książkę "George Lucas. Gwiezdne Wojny i reszta życia".

Offline LukCook

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2134 dnia: Cz, 30 Listopad 2023, 09:03:45 »
Wrzucam moją listopadową (koniec października też się załapał) i czarno-piątkową górę komiksów.

Pod względem pozycji miesiąc znakomity: Blast2, Alvar Mayor 2, Toppi 5, Alchenit, Rusty - komiksowa uczta. Zaskakująco dobrą pozycją jest Nautilus. Długo czekałem z zakupem na Wschód od Zachodu, nie żałuję - najlepsze co dostałem od Hickmana.
Rusty Brown - super, tylko czcionka nieludzka (wiem, że takie było oryginalne założenie ale bardzo męczy oczy).
Z nowości (nie kontynuacji) najbardziej czekałem na Dobrego Azjatę, zabieram się do lektury - rysunki mega klimatyczne.



Genialny wrys od Pana Spórny w Alechnicie, wrzucałem już w wątku Kurca  ;)


Offline Alienus66

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2135 dnia: Pt, 01 Grudzień 2023, 19:02:20 »
Witam Wszystkich🙂 Jestem na tym forum zarejestrowany od niedawna tak samo moja przygoda z komiksem jest stosunkowo króciótka co powoduje że muszę być na bieżąco z aktualną ofertą jak i nadrabiać zaległości z przeszłości co jest czasochłonne i niestety dosyć drogie... ☺️
Widzę że niektórzy z Was dodają aktualne zakupy więc i ja postanowiłem coś dodać  od siebie co udało mi się zakupić w ostatnim czasie🙂
Pozdrawiam forumowiczów którzy przyczynili się do tych zakupów😊 jak i pozostałych komiksomaniaków i życzę Wszystkim radości jak i dalszej wytrwałości w zapoznawaniu się z coraz to nowymi tytułami pomimo galopujących cen! Trzymajcie się i do następnego👍

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2136 dnia: Pt, 01 Grudzień 2023, 19:20:41 »
Same sztosy na pierwszej fotce! O drugiej sie nie wypowiem,  bo ja z mangi tylko Do Adolfow ;-)

Offline Alienus66

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2137 dnia: Pt, 01 Grudzień 2023, 20:19:16 »
Wrzucam moją listopadową (koniec października też się załapał) i czarno-piątkową górę komiksów.

Pod względem pozycji miesiąc znakomity: Blast2, Alvar Mayor 2, Toppi 5, Alchenit, Rusty - komiksowa uczta. Zaskakująco dobrą pozycją jest Nautilus. Długo czekałem z zakupem na Wschód od Zachodu, nie żałuję - najlepsze co dostałem od Hickmana.
Rusty Brown - super, tylko czcionka nieludzka (wiem, że takie było oryginalne założenie ale bardzo męczy oczy).
Z nowości (nie kontynuacji) najbardziej czekałem na Dobrego Azjatę, zabieram się do lektury - rysunki mega klimatyczne.



Genialny wrys od Pana Spórny w Alechnicie, wrzucałem już w wątku Kurca  ;)



Mega wrys bo niektóre innych autorów to takie mam wrażenie na odwal się że nawet bym niechciał😊 a tutaj kawał dobrej roboty aż zazdroszcze☺️

Offline PabloWu

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2138 dnia: Nd, 03 Grudzień 2023, 18:51:35 »
Afroamerykański piątek plus parę nowości.
 Niby dużo nie kupuję ale w związku z tym że kryzys, również komiksowy, uderzył z potrójną mocą jest to ostatnia taka paczka, czas na zmiany.
Pozdro.


Offline donT

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2139 dnia: Nd, 03 Grudzień 2023, 19:59:49 »
Jak juz przeczytasz, to daj znac jak wypada Sztandar czarnej gwiazdy, bo mam duzego smaka na ten tytul.
😉
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Alfman

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2140 dnia: Pn, 04 Grudzień 2023, 22:29:49 »
Jak juz przeczytasz, to daj znac jak wypada Sztandar czarnej gwiazdy, bo mam duzego smaka na ten tytul.
😉

Tak się trochę wetnę 😊
Dobra pozycja, ale ja lubię takie obyczajowo-wojskowe klimaty, a'la szeregowiec Ryan.
Graficznie też, jak dla mnie, rewelacja.

Offline Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2141 dnia: Śr, 06 Grudzień 2023, 23:30:07 »




Paczka z blackfriday'owej promocji w Taniejksiazce. Głównie właśnie książki, bo wychodziły najlepiej plus niezłe rabaty na Nagle. Mimo wszystko część książek też mocno związanych z komiksem.
Najjaśniejszy punkt to oczywiście Iluminacje Moore'a. Choć Sześćdziesiąt opowiadań Buzzatiego to też topowy poziom, kto nie zna niech jak najszybciej nadrabia (ja swój egzemplarz pierwszego wydania straciłem, wreszcie nabyłem ponownie i będzie trzeba ponowić lekturę). Swanwick wzięty głównie dla opowiadań, na powieści raczej czasu nie znajdę. Skarpetki na prezent, choć mając pierwsze wydanie to to jest niestety droższe a biedniejsze - gorszy, chudszy papier, brak zaokrąglownych narożników.
Wzoru na szczęście za to nie polecam, ale to już pisałem w innym temacie.

Offline eferce

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2142 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 12:02:51 »
Jako, że zima wjechala na grubo - podsumowanie jesieni.

Super zaczeło się od Zygfryda, natomiast Zauroczeni skutecznie zniechecili mnie nie tylko do fantasy ale gdzies na miesiac do czytania w ogóle.
Miałem napisac w 'jakie komiksy czytacie' kilka zdan o tym jak mierne jest to fabularnie, że humor nazwać żenującym to sporo przesadzic na +. Ale machnałem ręką, kto miał kupic to ma a za parę tyg. już nie będzie tego w pierwszym obiegu.

Skoro nie fantasy to postanowilem potaplac się w drugim swoim bajorku czyli sh. Z którego toleruje tylko Batmana i Wildstorm ;)

Aktualnie czytam równolegle Wild Cats & Legends of the…
Legendy to zbiór szortów - troche się przestraszyłem bo drugi to Batman w kosmosie…a tego chciałem uniknąc, na szczescie poza tym jest "mój" Batman.
Czyli Batman na ulicach, batrodzinę można policzyc na palcach jednej ręki (T-Rexa), sporo brut-realizmu i humoru przy mrocznej, acz komputerowej kolorystyce (seria od 2012)
Aha - pierwszy zeszyt Lemire jedynie rysuje. Da mnie ciekawostka, jako, że spotkanie z nim zaczynałem od Ascendera i zawsze miałem go za scenarzysta>rysownik.
 
Po DC na rozruch, planuje na święta zostawić sobie Trzeci Testament i Kulturę Gniewu.
A przyszły rok, to przerwa, transferuje środki gdzie indziej i poza lektura obowiazkową (kontynuacje Donżon, Lazarus) dam szanse bibliotece.


Online Konrad

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2143 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 18:03:40 »
Czas na listopadowe zakupy.
Praktycznie połowa to nowości wydawnicze, na czele z nowym Blacksadem, Sztandarem Czarnej Gwiazdy, The Good Asian i Zamkiem Śpiącym czy finałowymi tomami Parkera, Deadly Class i Araba przyszłości.
Do tego doszły dobre czarnopiątkowe promocje od Egmontu (-60% + kupon na dodatkowe 10%, więc wziąłem m.in. całą serię Jonah Hex, Nową granicę czy monografię Rosińskiego) i Labrum (komplet Conanów).
Wpadło nawet kilka mang. Wreszcie też skompletowałem Usagiego.


Offline PabloWu

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #2144 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 14:23:00 »
   Byłem grzeczny to i Świetna Mikołajka mnie odwiedziła  8)
Nie wiem skąd pomysł akurat na tą serię, ale podobno był research plus jak czytam superhero to często robię wielkie oczy i mówię na głos " ja pier..le kto to wymyśla " albo " po kiego wała ja to czytam"czy coś w podobnym stylu i to to ją bawi  :D
Szanuję że od razu dostałem całość, czytania kalesonów mam na pół roku.


Plus świąteczna kreacja do kompletu  8)



Pozdro!

Ps. Sztandar Czarnej Gwiazdy się czyta  :) .