Autor Wątek: nori - kolekcja  (Przeczytany 17997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #45 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 18:01:43 »
Uzupełniania biblioteczki ciąg dalszy, na szczęście udało mi się trafić na parę tytułów, na których mi zależało. Do kompletu już niedaleko. ;)



Miejsce w dymku. Tadeusz Baranowski

Pozycja na której bardzo mi zależało, niestety oficjalnie nic nie dało się załatwić, w końcu pozycja pojawiła się na rynku wtórnym, z czego skwapliwie skorzystałem. Dzisiaj przyszła. ;) Ponad 150 stron, sporo tekstu, z przyjemnością zasiądę do lektury, podobno jest tu parę fajnych rzeczy.

Historia Polski w komiksowych kadrach Justyna Czaja

Ciekawy byłem tej książki, w końcu się trafiła. Ładne wydanie, wkrótce sprawdzę jak to się czyta.

Od rozrywki do ideowego zaangażowania komiksowa rzeczywistość w Polsce w latach 1939-1955. Adam Rusek

Część trylogii Ruska, paradoksalnie, chyba ten tom najtrudniej znaleźć, ale w końcu się trafił. Spoooro czytania!

Cudowny chłopak Billy. Nieznany współtwórca Batmana

Hm, a to zaskoczenie, spodziewałem się książki, a otrzymałem ilustrowany album, do tego w dużym formacie i w twardej okładce... No ale przeczytam, i w tym przypadku, pójdzie szybko. ;)


8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Spiff

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #46 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 18:34:54 »
Cytuj

Miejsce w dymku. Tadeusz Baranowski

Pozycja na której bardzo mi zależało, niestety oficjalnie nic nie dało się załatwić, w końcu pozycja pojawiła się na rynku wtórnym, z czego skwapliwie skorzystałem. Dzisiaj przyszła. ;) Ponad 150 stron, sporo tekstu, z przyjemnością zasiądę do lektury, podobno jest tu parę fajnych rzeczy.


x10
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Online OokamiG

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #47 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 22:03:58 »
Cieszę się, że moja polecanka z kiedyś w końcu się zmaterializowała. Jak gdzieś dorwiesz, niestety tylko po ang, to polecam jeszcze film Batman&Bill.

Offline nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #48 dnia: So, 25 Luty 2023, 13:30:24 »
Mały przerywnik w komiksach, czyli przeskok na inne hobby. W związku ze zbliżająca się premiera Tears of the Kingdom, wzięło mnie na przypomnienie sobie sagi The Legend of Zelda, skleciłem małą graficzkę, i przy okazji pstryknąłem parę fotek gier z mojej kolekcji. Niestety, fizycznie nie posiadam wszystkich odsłon, gdyż po prostu nie zbieram gier na platformy które już nie posiadam, a zazwyczaj i tak w te najstarsze tytuły można zagrać zazwyczaj na VC, więc cyfrowe wersje muszą wystarczyć.

Cztery duże odsłony, wszystkie hulające na moim ukochanym WiiU.



I trzy doskonałe odsłony na 3DSa, w tym dwie reedycje najsłynniejszych chyba części.



Pozostałe tytuły na małe konsolki:



i wersje Switchowe. Tak, niektóre mi się dubluja, ale skoro w komiksach mogą być duble, dlaczego nie w grach? ;)



i jeszcze tytuły spoza głównego nurtu, jak najbardziej oczywiście, warte ogrania.



No i parę części tylko w formie cyfrowej. Bardzo fajna seria, choć niestety ograłem dopiero malutki ułamek całości. Breath of the Wild naprawdę mnie zachwycił, kontynuacji nie mogę się wprost doczekać. A nyć może kiedyś uda się serię zaliczyć "w całości". Będzie z tym problem, gdyż to zazwyczaj dość długie tytuły, ale trzeba spróbować. ;)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #49 dnia: So, 01 Kwiecień 2023, 12:21:16 »
I kolejne uzupełnienie biblioteczki, tym razem całkiem świeże pozycje. katalog wystawy o Polchu - podobnie jak podobny katalog poświęcony Baranowskiemu - świetne opracowanie, ze sporą liczbą zarówno ciekawych grafik i artykułów. Na deser książka o Buteńce.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #50 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 21:15:28 »
Dalej książkowo, tym razem jednak nie komiksowo, ale nadal oczywiście w temacie zajawek:





Historia LEGO. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie, Jens Andersen

Całkiem fajna cegiełka, prawie 500 stron o historii LEGO. Niestety, wydana na najpodlejszym papierze, jednak całkiem pasuje do publikacji. Sporo zdjęć, dużo czytania, podobno pozycja warta zapoznania.





Twórcy Światów: Kroniki Gier Wideo. Piotr Mańkowski

Trzecie wydanie, wcześniej znane pod tytułami "Cyfrowe marzenia", "Wielka księga gier", rozszerzone i poprawione. Spora cegiełka, nieco ponad 550 stron, ładny papier, mnóstwo zdjęć, a i jest co poczytać.

Ale są też wady: po pierwsze, wydawca reklamuje to jako pozycje 600 stronicową. No pomylił się o ponad 40 stron, oki, w sumie nie problem, ale nietyczne zachowanie. Po drugie cena, z kosztami przesyłki książka kosztuje normalnie 180 zł! Spora przesada. Do tego wysyłka, zabezpieczone owszem, pudełkiem kartonowym, ale nieco za dużym, a przy tej cenie poskąpiono jakiegokolwiek wypełniacza, a sama książka jest niefoliowana. Od strony technicznej, Pan Mańkowski z pewnością jest pasjonatem i ma ogromna wiedzę, ale przy kartkowaniu rzucił mi się w oczy akapit o Zeldzie, który może nie był błędny, ale w takiej publikacji zawierał dwa niedopowiedzenia, czego jednak nie powinno być. Ale zamierzam oczywiście przeczytać, chętnie sprawdzę, jak całościowo to wypadnie.








8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #51 dnia: Pt, 12 Maj 2023, 19:47:57 »
Zafascynowany niezwykle ciekawymi publikacjami, które zaprezentował marcing, próbowałem upolować co poniektóre pozycje, niestety bezskutecznie.

Ale dzięki koledze Boro, za co bardzo, bardzo, bardzo mu dziękuję, przynajmniej jedna pozycja wpadła w moje łapki.





Jakby ktoś miał coś z tego, i był skłonny się pozbyć, wyżebram, odkupię, zamienię, ukradnę...

- Zmora: Na tropie zjawisk normalnych, Aleksandra Kwiatkowska
- Weird Wild West, Monika Laprus-Wierzejska
- Maria i Antonina, Vanitachi
- Beletrystyka Darmowa, Robert Sienicki
- Fado brzmi w komiksie
- Zmora, na tropie zjawisk normalnych
- Pola podbija podstawówkę, Vanitachi

Szczególnie zależałoby mi na Weird Wild West.



I przy okazji, wpadło jeszcze dzisiaj takie cudeńko. ;)




8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Dracos

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #52 dnia: So, 13 Maj 2023, 08:02:08 »
I przy okazji, wpadło jeszcze dzisiaj takie cudeńko. ;)

Daj znać jak już trochę ograsz jak wrażenia :)

Offline Domel

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 15:30:20 »
Nori napisz proszę czy rozważyłbyś sprzedaż kilku rzeczy ze swojej kolekcji.
A tak wogóle to bardzo fajny i zróżnicowany zbiór😊

Offline nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #54 dnia: So, 27 Maj 2023, 14:52:05 »
Domel, staram się od czasu do czasu wietrzyć półki, ale to co jest w tym wątku nie jest na zbyciu.

A dzisiaj klockowo, wreszcie zestawy z serii Indiana Jones trafiły do szerszej sprzedaży, wcześniej były dostępne tylko na LEGO Shop@Home, a że wolę zakupy w swoim zaprzyjaźnionym sklepiku, więc:















Przy okazji wziąłem sobie coś superbohaterskiego. Autko mi się spodobało.



I akcent Piracki:



Będzie składane!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline kenji

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 01 Czerwiec 2023, 11:02:07 »
Nori - gdzie najlepiej kupować Lego ? Bo widzę ze obeznany w temacie jesteś :)

Offline nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 01 Czerwiec 2023, 15:16:16 »
Ja kupuję teraz bardzo mało klocków, jedynie Indiana to był taki must-have. Korzystam z zaprzyjaźnionego sklepu: Klockowo w Krakowie, ceny przyzwoite, aczkolwiek czasem da się wyrwać gdzieś taniej, z tego co kojarzę, to swego czasu bardzo popularne było bodajże al.to .
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Voitas

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 01 Czerwiec 2023, 17:04:24 »
Ceny zestawów najlepiej sprawdzać na promoklocki.pl

Offline nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 01 Czerwiec 2023, 23:54:29 »
Czasem jakiś komiksik potrafi sprawić naprawdę ogromną radochę. A radocha jest tym większa, gdy spotyka się jeszcze tak wspaniałe osoby. I tutaj chciałbym ogromnie i serdecznie podziękować koledze Alexandrus888, który w Warszawie niezłomnie walczył, i zdobył trzy prawdziwe perełki. Za co naprawdę jestem wdzięczny, gdyż najwidoczniej zostałem fanem twórczości Pani Moniki Laprus-Wierzejskiej. Weird Wild West już przeczytany, to króciutka, ale całkiem urocza i przyjemna historyjka, mimo, że to taki sposób na oderwanie się od poważniejszych fabuł, jak sama autorka zresztą pisze we wstępie, to mam nadzieje, że jednak powróci do tych postaci, potencjał jest całkiem spory.





8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline misiokles

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 02 Czerwiec 2023, 07:06:42 »
Dodam na boku, że pierwsza historia ze świata Weird Wild West ukazała się w Relaxie #37 od PCA. W pełnym kolorze!