Autor Wątek: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha  (Przeczytany 37188 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #135 dnia: Śr, 02 Listopad 2022, 16:44:03 »
Swoją drogą ta nowa okładka chyba jeszcze lepsza niż pierwsza.

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #136 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 13:49:55 »
W listopadzie zakupiłem:









Sokal łączy te dwa światy, więc z komiksu Aquarica można przejść do gier wrzucając zdjęcie wydania kolekcjonerskiego bez gry i gry w wydaniu z książką osobno. Ciekawostką jest, że ta pierwsza Syberia sprzed dwóch lat miała być najpierw komiksem, ale stała się jednak grą, a Aquarica miała być grą, a jest komiksem. Aquarica i Syberia: World Before to piękne pożegnanie z Sokalem.
Jest nawet strona na gry online, która jest dowodem na to, że Aquarica miała być grą: https://www.gry-online.pl/gry/aquarica/zf21e7


Kupiłem naprawdę sporo gier na różne platformy, bo mi dobrze ostatnio idzie i niestety niektóre nie mają fizycznych kopii, ale takie czasy. Szczególne jestem zakochany w grach czeskiego studia Amanita Design. Poziom artystyczny na takim poziomie, że chciałbym kupić komiksy z takimi rysunkami, gdyby istniały.









Nadal zbieram filmy o średniowieczu na blu-ray.

Kończymy akcentem z jednego z moich ulubionych komiksów ever. Taka metalowa ozdoba zawiśnie w mojej kuchni:

Offline Voitas

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #137 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 15:45:54 »
Kolega chyba jeszcze bez żony i dzieci :D

Offline donT

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #138 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 15:58:34 »
Ja tego GoW: Ragnarok to sie boje. Niedawno sprawilem sobie PS4 (tak, wiem...) i juz drugi raz przechodze GoW 2018. Wybitna gra. ALE! Zabiera mnostwo czasu! Baba mi sie piekli, ze "znowu grasz?", a ja nie moge przestac.

A poza tym - bardzo fajne zakupy! Daj znac jak wypada Aquarica, bo mam ten tytul na swojej wishliscie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #139 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 16:27:30 »
Ragnarok kończy historię rozpoczętą w grze z 2018 roku, więc nie masz wyjścia. 8)
Zrobienie wszystkiego zajęło mi 76 godzin.


Jak na razie nie ma potrzeby posiadania piątki. Wiadomo że lepsza grafika i szybciej się ładuje, ale ja najpierw miałem ps4 slim, na którym ograłem Red Dead Redemption 2, The Last of Us, God of War, Wiedźmina 3 i inne sztosy, także...
Potem piorun walnął u sąsiada i kablem telefonicznym poszło do mojego routera i spaliło go oraz konsolę (na szczęście nie telewizor), kupiłem pro, a teraz mam ps5.
Na razie najlepsze gry wychodziły też na starą generację, więc luz.
Jak przejdę nową Syberię, to pewnie zabiorę się za Aquaricę.

Online OokamiG

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #140 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 17:36:47 »
U mnie też dziś pykła platyna w Ragnaroku. Na PS 5 warto ograć Ratcheta co na nią wyszedł.

Offline hansior

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #141 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 18:54:37 »
"Usagi w kosmosie"? Tego nie ma w nowym wydaniu?

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #142 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 20:42:01 »
Jest, ale ja miałem kupowaną na bieżąco całość pierwszego wydania oprócz właśnie tego tomiku. Teraz mam wszystko.
Czytałem kiedyś z biblioteki. Ale swojego nie miałem.

Offline hansior

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #143 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 20:59:05 »
Ja też mam całość. Odpuściłem sobie tylko Yokai i właśnie Usagiego w kosmosie. Zacząłem, jak byłem nastolatkiem i doszedłem po kolei do końca.
I nie żałuję - o wiele bardziej mi się podoba niż to drugie wydanie. Fajne są te zgrabne tomiki. W przeciwieństwie do niemal 700 stronicowych cegieł nowego wydania.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #144 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 21:01:25 »
O, Pentiment, świetna gra. Rzadko w coś gram, ale to jest majstersztyk. W zasadzie widzę tam jedną wadę, tzn. nie aż taka swoboda podejmowania decyzji, jaka jest sugerowana, ale i tak 9/10.

Offline dreamer36

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #145 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 21:03:20 »
Ja swojego God of War odebrałem dzisiaj z paczkomatu, ale jeszcze połowa Plague Tale Reqiuem przede mną, także myślę, że GoW akurat będzie na święta. Bo nie wyobrażam sobie nie mieć platyny w PT:R.

Online OokamiG

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #146 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 21:27:23 »
Plague ogrywałem na xbox w Game Pass. Pierwsza część była zaskoczeniem i dlatego cenie ją chyba trochę wyżej.

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #147 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 21:35:51 »
W Pladze też platyna. :) Tak się złożyło, że 3 gry z tego roku, w które najbardziej chciałem zagrać wyszły w ciągu kilku tygodni. Za kilka dni skończę też (i oczywiście zdobędę platynę) w Syberii. :)


Przeczytałem tekst o Sokalu umieszczony z tyłu Aquariki i tam piszą, że początkowo twórcy chcieli, żeby Aquarica była filmem ze Scarlett Johansson w roli głównej, później filmem animowanym aż stała się komiksem. A przecież po drodze miała być jeszcze grą. Sokal był twórcą multimedialnym. Chyba nie miał większych trudności w przepisywaniu pomysłów na różne media. Ta nowa Syberia jest tak doskonała, że praktycznie olewam mecze i gram...

Schuiten i Sokal w akcji:

Offline dreamer36

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #148 dnia: Śr, 30 Listopad 2022, 08:25:52 »
Widzę, że kolega łowca platyn :) Dobrze wiedzieć, że jest więcej takich świrów co liżą każdą ścianę dla upragnionego trofeum.

PS. Jeżeli można spytać - z jakiej platyny jesteś najbardziej dumny / dała Ci najwięcej frajdy?

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #149 dnia: Śr, 30 Listopad 2022, 09:24:13 »
Właśnie nie do końca. Lubię sobie walnąć platynę w jakiejś ulubionej grze jeśli platyna jest normalna. A nie jakieś przejdź grę na jeszcze wyższym poziomie trudności lub zabij wszystkich tylko miotłą. Mam bardzo mało platyn. Uwielbiam Wiedźmina, Red Dead Redemption, Kingdom Come, ale mają jakieś chore platyny, więc nie zrobiłem..Ale akurat tej jesieni wyszły 3 gry należące do wąskiego grona moich ulubionych serii i każda ma platynę do zrobienia dla zwykłych śmiertelników. No to zrobiłem. :)


Tu widzę można zaatakować:

Tym bardziej, że to wybitna opowieść, a miałem kiedyś przejść dokonując innych wyborów.

Jeszcze na Xboxie powinienem coś mieć. Na pewno zdobyłem wszystkie puchary w Creaks. O, mam:

Czyli tylko Creaks. Widzę, że Medium, pierwsza część Plagi i Senua są blisko. Faktycznie miałem je powtórzyć i zrobić kiedyś więcej.

Czyli na Xboxie na razie tylko wybitne Creaks, a na PlayStation Syberia 3 (niedługo pewnie Syberia 4), Sherlock Holmes: The Devil's Daughter, Assassin's Creed: Origins, Assassin's Creed: Odyssey, Horizon Zero: Dawn, God of War: Ragnarok, A Plague Tale: Requiem i oczywiście God of War z 2018 r., w którym platyna przyniosła mi dużo radości, bo była uczciwa. Zrobiłem wszystko co można było zrobić i wpadła sama. Bez żadnych poradników i innych takich. Zrobiłem wszystko? No to jest. :)

Najfajniejsze osiągnięcia były na Switchu w Syberii 1 i 2, bo tam dostawałem za postępny w grze grafiki Sokala. Ale to już było chyba w samej grze, a nie konsoli. Ale na PC tak nie jest. Dlatego Syberia na Switchu jest taka fajna. Masz interaktywny ekran i jeszcze nagrodami są prace Sokala.

5 lat temu nie grałem w gry, nie wiem jak to się stało, ale chyba szybko poszło, bo mam teraz niezłego lapka i wszystkie 3 konsole... 5 lat temu kupiłem PlayStation 4 slim, przeszedłem Wiedźmina 3 i The Last of Us i odkryłem, że gry video mogą opowiadać genialne historie. :D