Autor Wątek: donT - kolekcja  (Przeczytany 29386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #120 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 13:53:25 »
Wiecie co mnie w moim komiksowym zyciu na obczyznie zawsze najbardziej uwieralo? To, ze moja kolekcja byla rozbita na dwie czesci - polska i irlandzka. Przez dlugie lata (17 rok juz leci...), ludzac sie, ze "niedlugo" wroce, zwozilem badz wysylalem do Polski paczki upchane po brzegi zakupionymi tu komiksami. Krajowe polki puchly i bedac w rodzinnym domu raz do roku, tylko na chwile, bolalo jak cholera, ze nie moge sobie do nich podejsc i poczytac na co tylko mam ochote. Moglem sobie jedynie pomarzyc jak fajnie byloby wziac sie za to czy tamto. Jednakze zycie zweryfikowale plany i pewnego dnia zapadla decyzja - nie wracamy. Zostajemy, kupujemy dom i zyjemy tutaj. To, ze kolekcja krajowa wroci do Irlandii bylo oczywista oczywistoscia, a ja - jak dzieciak - nie mogle sie tego dnia doczekac.

W zeszlym roku napisalem cos takiego:

W tym roku planuje starcie tych 2 multiwersow przez kupno domu.

No i slowo stalo sie cialem. Rok pozniej moja 2 uniwersa w koncu sie spotkaly.
 ;D

Nie zamierzam bawic sie w indywidualne kartony, tylko ogarnac firme, ktora przewiezie mi to w calosci. Ewentualnie wysle to jako palete (albo 2). Im wieksza waga, tym lepszy deal mozna wynegocjowac.

Jednak nie. Poszedlem w indywidualne paczki i DPD. Lacznie przyfrunelo ich na zielona wyspe 10. Kazda po ok 25kg. Wszystko dotarlo bezbolesnie, nic sie nie poobijalo. Az dziwne... anyway, 2 dni temu przysla ostatnia z paczek (nie wysylalem wszystkich na raz, tylko po 1-2 na miesiac). Mam wiec juz wszystko. No prawie - w kraju zostalo kilkanascie pozycji, ktore sa starszymi wydaniami, rzeczami na sprzedaz, niczym za czym szczegolnie bym tesknil.

Calosci wyglada tak (polki stoja jedna na drugiej, zrobilem 2 zdjecia bo nie miescilo mi sie w kadrze, oraz aby uzyskac lepsza ostrosc):
Na sciane skladaja sie 4 ikeowe kallaxy: jeden 4x4, dwa 2x4 i jeden 2x2.





Nareszcie! Po tylu latach, wszystkie pysznosci w jednym miejscu. Czuje sie jak dzieciak, ktory dostal od Mikolaja swoj wymarzony prezent! Co cieszy dodatkowo to, fakt ze mam jeszcze troche wolnego miejsca. Choc raczej nie chce przekraczac ilosci na jaka polki pozwalaja. Nawet majac go relastywnie duzo - szkoda mi miejsca na sredniaki.
 :)
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online perek82

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #121 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 14:06:03 »
Piękno w czystej postaci
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Teli

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #122 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 14:17:14 »
Bardzo ładnie to wygląda ale najważniejsze jest to że nie musisz się już męczyć z rozdwojeniem kolekcji.

Ale przed Tobą nowe wyzwanie. Teraz już nie ma tłumaczeń i czas zacząć redukować "górę wstydu".

Powodzenia :)

Offline Popiel

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #123 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 14:37:22 »
Panie, duuużo dobra, gratsy!

Offline Kielo

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #124 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 14:50:35 »
Znam ten bol  ;) tez musialem przez to przejsc niestety. Ale satysfakcja jest, gratki!

Online donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #125 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 15:46:23 »
Dzieki panowie! Bardzo mi milo.

Ale przed Tobą nowe wyzwanie. Teraz już nie ma tłumaczeń i czas zacząć redukować "górę wstydu".

Czytam na biezaco wiec nie mam czegos takiego. Liczba nieprzeczytanych komiksow to na chwile obecna rowno 4. Jedznakze, bardzo lubie wracac do komiksow juz przeczytanych wiec nigdy nie mam tak, ze nie mam co czytac!
 ;)
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online dreamer36

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #126 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 17:45:17 »
Bardzo ładna kolekcja - dużo dobrego i do tego bardzo urozmaicone - gratuluję!

A przede wszystkim gratuluję zebrania tego w jednym miejscu - ja uwielbiam oglądać swoją kolekcję, czasem wyciągnę jakiś pojedynczy tom, przekartkuję, odkładam na półkę i cieszę się dalej, że mam. Dlatego powoli zagarniam coraz to kolejne fragmenty przestrzeni, bo chyba bym nie przeżył trzymania komiksów w kartonach gdzieś na strychu, w piwnicy czy pod łóżkiem. Jak każdy kolekcjoner cieszę się, że mam, ale oprócz tego muszę to widzieć - wtedy taka kolekcja cieszy mnie najbardziej :)

W ogóle powoli sam się przymierzam, żeby może się pochwalić swoją kolekcją tylko jakoś ciągle brakuje czasu, żeby zrobić fajne fotki i ogarnąć temat (a jest co pokazać - 1240 pozycji :) )

Online donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #127 dnia: Pt, 06 Październik 2023, 17:29:03 »
Nowki sztuki z ostatnich kilku tygodni.


You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #128 dnia: Pn, 13 Listopad 2023, 15:22:22 »
Baaardzo mocny zestaw z ostatnich kilku tygodni.



Kilka slow o Illustrators #42. Jest to magazyn wydawany przez The Book Palace w UK, ktory wychodzi co kwartal, a forma przypomina ksiazke. Kazdy numer skupia sie na kilku roznych artystach, zamieszczajac artykuly, wywiady, a przede wszystkim mnostwo kozackich ilustracji. To cos na co nigdy wczesniej nie wpadlem (nie jest dostepny w szerokiej dystrybucji), ale poniewaz gwiazda najnowszej edycji jest Richard Corben, to wlecial  pod moj radar. Nie sadze abym kupowal go cyklicznie, bo nie nalezy do najtanszych (£22), ale czego sie nie robi dla ulubionych tworcow.

Tu jest dostepny maly podglad:
https://bookpalace.com/bpb/illustrators42peek/index.html
 :)
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #129 dnia: Pn, 08 Styczeń 2024, 13:59:56 »
Maly zestaw zamykajacy rok 2023.



Patrzac na okladke Eeire caly czas zastanawiam sie jak demon u gory chce jebnac mieczem tego faceta na dole majac rogi w takm polozeniu?
 ;)
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Rodrigues

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #130 dnia: Pn, 08 Styczeń 2024, 17:17:20 »
Patrzac na okladke Eeire caly czas zastanawiam sie jak demon u gory chce jebnac mieczem tego faceta na dole majac rogi w takm polozeniu?
 ;)

W ostatniej chwili odwraca głowę w lewo XD.

Offline Alexandrus888

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #131 dnia: Pn, 08 Styczeń 2024, 18:23:06 »
W ostatniej chwili odwraca głowę w lewo XD.
Nie, bo lewy róg by zahaczył o ramie. On się zegnie w pół. Coś a la pokłon. "Chylę przed tobą czoła, a teraz zdychaj!"

Offline PabloWu

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #132 dnia: Pn, 08 Styczeń 2024, 22:10:20 »
   Klasyczna zmyłka taktyczna - miecz będzie trzymał dalej tak jak trzyma a tak naprawdę jebnie go z roga.

Online donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #133 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 15:06:40 »
Shaka Boom!

You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #134 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 16:03:29 »
Pysznosci z kilku ostatnich tygodni.


You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.