Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 153544 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #570 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 13:25:09 »
@mkolek nazywający siebie kolegą i cytujący własne posty. :D :)  ;D Autolans level Ministerstwo Sprawiedliwości. :) Toż nawet ja ze swoimi multikontami wiem :D , by nie odnosić się do samego siebie.

@laf - dzięki za rewolucyjną czujność. :)

Swoją drogą co ten mkolek tak się siebie wstydzi i maskuje?

Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #571 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 08:56:07 »
;) https://www.sennik.biz/znaczenie27682,komiksmanga.html
Właśnie śniło mi się, że kupiłem kupę staroci komiksowych ;) Musiałem jednak walczyć z tłumem.

Offline Murazor

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #572 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 10:24:08 »

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #573 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 19:39:12 »
Ale mam nadzieję, że chociaż znajdziesz chwilę, by pomarudzić, jak ktoś jeszcze zapowie jakiś jego komiks.  8)

Lub innego autora, którego nie znasz i nie chcesz poznać.  ::)

Oczywiście. Pomarudzić nad niezrozumiałą polityką naszych domorosłych wydawców - ZAWSZE :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 04 Wrzesień 2019, 08:34:50 wysłana przez Mateusz »

ramirez82

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #574 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 19:42:10 »
Z ciekawości. Skoro dziwi cię, że wydawcy sięgają po "jakiegoś Franza", to po jakie komiksy twoim zdaniem powinni sięgać?

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #575 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 19:54:19 »
A choćby po Thierry Robina. Facet u nas niby znany, ale mało wyeksploatowany. Stworzył dwie nieznane u nas serie, które wizualnie gwarantują opad szczeny: "Koblenz" i "Rouge de Chine".

https://www.bedetheque.com/serie-355-BD-Koblenz.html

https://www.bedetheque.com/serie-1262-BD-Rouge-de-Chine.html

ramirez82

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #576 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 19:59:12 »
Wygląda ciekawie. Wygląda jak coś, w kręgu zainteresowań Studia Lain. Choć czy bardziej zasługuje na wydanie u nas, niż Franz, nie wiem...

Offline raj666

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #577 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 20:36:25 »
Rouge de Chine to całkiem fajny komiks, i scenariuszowo też daje radę. Przez Koblenz za to ciężko mi było przebrnąć i spasowałem po pierwszym tomie, miałem wrócić ale jak dotąd tego nie zrobiłem. Lester Cockney to całkiem porządny komiks jest, jak ktoś lubi takie klimaty to obowiązkowy zakup. Śmiem powiedzieć że to lepsza seria niż przywoływany tutaj Bernard Prince, choć oczywiście ma swoje wady.

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #578 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 21:14:00 »
Może po prostu nie bardzo lubisz fantastykę?

Offline raj666

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #579 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 22:24:44 »
Fantastykę akurat bardzo lubię, tylko coraz mniej jej czytam bo jest strasznie powtarzalna, zresztą Rouge de Chine to też fantastyka jest. Koblenz może akurat czytałem w takiej chwili że mi nie podeszło, później jakoś zapomniałem wrócić.  Rouge de Chine wyszło teraz w ładnym integralu więc może ktoś się skusi, szczególnie że parę rzeczy rysownika wyszło w Polsce.

Offline Mruk

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #580 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 22:29:39 »
Nic nie wskazuje na to, żebym miał cokolwiek tego Franza przeczytać :) Moja  własna kupka wstydu jest zbyt wysoka, żebym sięgał po coś, co mnie kompletnie nie pociąga.

Pomarudzić nad niezrozumiałą polityką naszych domorosłych wydawców - ZAWSZE :)

Jeśli komiksy Franza to nie twoja bajka, to po co marudzisz? Czy ja pitolę w każdym wątku amerykańskim że superhero jest przekichane i wydawanie facetów w rajtuzach jest zupełnie bez sensu? Czy ja marudzę w wątku NSC czy JPF, że ich oferta w ogóle mnie nie interesuje i powinni zupełnie inaczej dobierać tytuły?
Odpuść sobie i tyle. Albo skup się w komentowaniu na polskich komiksach (jeśli to jest twoja bajka) - tych Ongrys też trochę wydaje.

A choćby po Thierry Robina. Facet u nas niby znany, ale mało wyeksploatowany. Stworzył dwie nieznane u nas serie, które wizualnie gwarantują opad szczeny: "Koblenz" i "Rouge de Chine".

Nie znam tych komiksów, zajrzałem do linków żeby zobaczyć plansze i to jest coś zupełnie innego niż do tej pory wydawał Ongrys. Zupełnie niepodobne ani do Vance'a, ani do Sagi Valty, ani do Kryształowego Miecza. Za to całkiem podobne komiksy są w ofercie Kultury, Timofa, WK (niektóre teraz u Kurca), Sideci czy Scream. Więc jeśli zależy ci na tych seriach, porozmawiaj z wydawcami którzy wydawali już coś podobnego, a nie oczekujesz tego od wydawcy, który do tej pory zajmował się zupełnie czymś innym. Co, nagle mają zupełnie zmienić profil wydawniczy, bo tobie się tak podoba? No bez jaj.

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #581 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 22:49:59 »
Zejdź ze mnie, koleżko. Nie pasuje, nie czytaj, ale nie mów co mi wolno, a czego nie, bo nie jesteś królem tego grajdoła. Pytał mnie ktoś co warto wydać (a nie co Leszek powinien wydać), więc grzecznie odpowiedziałem. A ty odpowiadasz niegrzecznie, nie będę wnikał dlaczego.
« Ostatnia zmiana: Wt, 03 Wrzesień 2019, 22:58:54 wysłana przez Kapral »

Midar

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #582 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 23:07:13 »
Zejdź ze mnie, koleżko. Nie pasuje, nie czytaj, ale nie mów co mi wolno, a czego nie, bo nie jesteś królem tego grajdoła. Pytał mnie ktoś co warto wydać (a nie co Lesz ek powinien wydać), więc grzecznie odpowiedziałem. A ty odpowiadasz niegrzecznie, nie będę wnikał dlaczego.
Dając Mrukowi radę „Nie pasuje, nie czytaj” powinieneś najpierw (dużo wcześniej) zastosować się do: „Nie pasuje, nie zabieraj głosu i nie psuj wątku”. Ja i wielu innych uczestników tego Forum jesteśmy bardzo ukontentowani doborem tytułów Ongrysa. Czekam na więcej takich tytułów.
« Ostatnia zmiana: Wt, 03 Wrzesień 2019, 23:11:09 wysłana przez Midar »

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #583 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 23:35:48 »
Sorry, ale nie wiedziałem, że jest to forum dla klakierów, na którym należy wyłącznie chwalić. Jeśli jest gdzieś napisane, że zabronione jest wyrażanie opinii krytycznych, to bardzo proszę o wskazanie gdzie. Jeśli zaś nie ma takiego zakazu, to czekam na przeprosiny.

Offline roble

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #584 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 01:00:59 »
Sorry tasmo, ale jesteś bardziej męczący niż Bazyl. Chcesz przeprosin? Bardziej by Ci się przydał kopniak w zadek..