Autor Wątek: Piłka Nożna  (Przeczytany 125332 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #135 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 16:04:48 »
Naprawdę zamiast cieszyć się grą gwiazd i rzemieślników europejskiej piłki wolisz analizować czy i w jakim stopniu piłkarze odpowiadają "wzorcom kulturowym" krajów które reprezentują?

Nie do końca: zamiast "cieszyć się grą" wybieram sobie drużyny którym zamierzam kibicować ze względu na wzorzec kulturowy i cieszę się ich późniejszymi ewentualnymi sukcesami oraz przeżywam ich porażki. Jak to w sporcie. Oglądanie sportu dla "cieszenia się grą gwiazd i rzemieślników" to coś na kształt palenia bez zaciągania się?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Edgar

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #136 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 16:20:58 »
ZGADZAM SIĘ. Ta dyszka pasuje, ale to już górna granica. Co do punktacji, to byłbym za opcją 1pkt/3pkt lub 1/2pkt, a to dlatego, że dokładny wynik wcale nie tak łatwo wytypować i może się zdarzyć, że nasza tabela przez dzień czy dwa nie będzie się w ogóle zmieniać, co zmniejszy dynamikę zabawy.
Skoro wygrana ma iść na komiksy, to ewentualną przegraną też chyba będę musiał uszczknąć z budżetu komiksowego. Hazardowego budżetu nie mam, więc raczej tak. ;)

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #137 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 16:30:33 »
Zgadzam się
Mogę też ogarnąć xls. W sumie to mam już jeden zrobiony więc żaden problem.
Tylko ustalmy zasady. Byłbym za 1/2 lub 1/3 bo tak jak było napisane dokładny wynik nie trafi się codziennie.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #138 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 16:30:54 »
No to może 1/3 ciężko wynik wytypować więc i nagroda powinna być większa. A więc jest już nas trzech czyli na jakiś komiks wystarczy.

Aktualizacja
Czyli co po 10 złotych? 40 dyszki to już na coś z twardą okładką wystarczy :O

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #139 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 16:37:58 »
Dla mnie dycha ok. Jakiś wybór będzie dla zwycięzcy
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #140 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 16:43:56 »
No to niech reszta potwierdzi że 10 złotych i 1/3 pkt. i przerabiaj arkusz. Do kiedy nowych kandydatów przyjmujemy. Do jutra? Do poniedziałku może? Żeby uniknąć sytuacji, że ktoś dołączy pod koniec miesiąca bo się zorientuje, że mu dobrze idzie ;) Z drugiej strony jest weekend i nie wszyscy mogą tutaj zaglądać albo mieć możliwość dopisania się.

To do końca poniedziałku w takim razie.
« Ostatnia zmiana: So, 12 Czerwiec 2021, 16:50:04 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #141 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 16:48:11 »
To może do poniedziałku
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Jaxx

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #142 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 17:13:45 »
Jaxx, dawaj, mecz się dopiero zaczął :)

Edit:
Jest Leyek, będą typy ;)

Uratowany przez Leyka ;) Dzięki za zaproszenie, ale za mało interesuję się piłką nożną, by porywać się na bukmacherkę :D 

Offline kierpic

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #143 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 17:32:30 »
No to może 1/3 ciężko wynik wytypować więc i nagroda powinna być większa. A więc jest już nas trzech czyli na jakiś komiks wystarczy.

Aktualizacja
Czyli co po 10 złotych? 40 dyszki to już na coś z twardą okładką wystarczy :O
Czyli 3 pkt za dokładny wynik i 1 pkt za wytypowanie 1x2, super.
Na razie jest nas czterech, to dla wygranego na komiks są 3 dyszki (nie licząc wkładu własnego). Na Marvela starczy ;)
Ale myślę że finalnie będzie nas co najmnniej pięciu. Na razie wszyscy po 0 pkt, to może jeszcze ktoś wejdzie do gry?

Uratowany przez Leyka ;) Dzięki za zaproszenie, ale za mało interesuję się piłką nożną, by porywać się na bukmacherkę :D
Widziałem że obserwujesz, to pomyślałem że czekasz na zachęte ;)
Rozgrzewasz się już do wieczornego startu? :)
« Ostatnia zmiana: So, 12 Czerwiec 2021, 17:36:48 wysłana przez kierpic »

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #144 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 17:38:20 »
Perek, Edgar, kierpic, leyek, skandalista
Czyli 5, z czego Leyek nie potwierdził (jeszcze) składki.
Arkusz zrobiony. Tylko nikt nie trafia 😀
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Leyek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #145 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 17:43:59 »
Zgadzam się

1 / 3 mi pasuje, 10 zł też.

Ale rozumiem, że typujemy tutaj (czy lepiej w osobnym wątku). To co inni wytypują to nie jest wg mnie żadna podpowiedź. A w jakimś arkuszu to jak to ogarnać (chyba, że mówicie o takim online - słaby jestem w te chmurowe tematy :) )

Na razie Euro to wygrywa dla mnie TVP. Żenujące komentarze (dzisiaj: "Mecz otwarcia to najważniejszy mecz turnieju" - to w sumie po pierwszej kolejce można zakończyć mistrzostwa, każdy sobie zagra mecz otwarcia i fajrant). A dzisiaj pierwszy mecz i już dublecik, mecz na tvp1 i tvp sport i w obu w przerwach 15 minut reklam. Super atmosfera mistrzostw w ich wykonaniu. A przypomnijmy że to publiczny nadawca, dotowany 2 mld rocznie.
Meczu nie oglądałem zbytnio, ale podsypiałem z właczonym tv i komentarz sobie słuchałem, bramki tylko podejrzałem.

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #146 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 17:47:53 »
Xls mam na lokalu nie znam się na chmurach, więc głosujmy tutaj. Czy w innym wątku? Nie wiem czy jest sens tworzyć kolejny byt.

Mnie Szpakowski zniszczył w meczu z Islandią. Tracimy gola sędzia pokazuje spalonego. Ale na powtórce widać że gol prawidłowy. Szpaku mówi, że dobrze że gramy bez VAR. Sędziowie sprawdzili i uznali gola. Nie zająknął się że nie ogarnia tematu.
« Ostatnia zmiana: So, 12 Czerwiec 2021, 17:49:50 wysłana przez perek82 »
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #147 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 18:08:21 »
  perek zajmij się tym normalnie na piechotę, ja tam nie potrzebuję tego sprawdzać, wierzę że się tym zajmiesz jak należy. W tym temacie rzucajmy typy i tak jest rzadko odwiedzany "nie należy mnożyć bytów ponad miarę" jak powiedział kiedyś ktoś mądry.
  Jak on ma ogarniać temat jak komentował pewnie jeszcze mecze Wilimowskiego? Taki mamy klimat, dobrze że meczu otwarcia u nas nie było bo by pewnie Maryla zaśpiewała Kolorowe Jarmarki. Komentator to dosyć specyficzny zawód i potrzebuje sporo lat doświadczenia, TVP już dawno temu powinna zacząć szkolić następców, ale wiadomo jak jest, do śmierci. A później wystawiają jakichś półamatorów albo byłe pseudo-gwiazdy piłki, które szczyt oratorskich zdolności nabierają po kilku głębszych.

Offline OokamiG

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #148 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 18:28:03 »
Tez bym wziął udział, ale proponowałbym, żeby brać od jutra wyniki pod uwagę, bo tak w trakcie meczów zaczynać,  to kogoś może ominąć szansa na punkty.

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #149 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 18:40:22 »
Wiesz jak jest, założyciele piramidy zawsze mają najlepiej. I tak wszyscy mają po zero z poprzedniego meczu więc będziesz tylko jeden mecz do tyłu, taki mały handicap dla nas. Ale weź pod uwagę, jaki będziesz miał szacun na dzielni, jak to akurat Ty zdobędziesz główną nagrodę. A nie jest ona mała HOHO.

Ja cię kręcę. Oglądacie? Makabra.
« Ostatnia zmiana: So, 12 Czerwiec 2021, 18:50:16 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »