Autor Wątek: Niedorzeczne oferty  (Przeczytany 4208 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline U.F.O

Niedorzeczne oferty
« dnia: Pn, 07 Luty 2022, 20:12:25 »
Każdy z nas przegląda serwisy aukcyjne i nierzadko natrafia na oferty tak odklejone od rzeczywistości ze aż zabawne. Zakładam ten topic abyście podzielili się swoimi znaleziskami. To może zacznę o przykładowego ogłoszenia na które właśnie trafiłem:

https://www.olx.pl/d/oferta/komiks-superman-9-95-CID751-IDNMTPr.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=3

 stan 3/5 ;D

sum41

  • Gość
Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 20:24:06 »
To samo jest w USA mam kilka tysiecy zeszytowek sciagnietych w niskich cenach lata temu. Dzis ceny to porazka bo wiekszosc wychodzi z zalozenia ze jak sa filmy to to jest duzo warte... a 99% ludzi ogladajacych filmy ma wywalone na komiksy.

Online Deg

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 20:28:13 »
Proszę bardzo: https://allegro.pl/oferta/donald-i-spolka-1993r-nr-25-11765147333
Brak okładki i jednej kartki, ale sprzedawca nie ukrywa, że komiks używany ;)
This is my truth, tell me yours.

Offline HugoL3

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 22:17:57 »
Nie wiem czy na dłuższą metę taki temat ma sens. Jak ktoś jest zdesperowany a bardzo poszukuje danego numeru to może i wyda na niego i 50 zł.
Mnie najbardziej śmieszą oferty podajże antykwariatu TEZEUSZ, który za pojedyncze numery Spider-mana TM Semic krzyczy sto złotych.
Ja rozumiem, że z biegiem lat wartość rośnie, ale co jakiś czas trafi się jakiś zdrowy antykwariat albo inny ludek i za sto złotych to wyśle nam 15 komiksów często w równie dobrym stanie.

Dlatego może niech temat lepiej się utrzyma jako taka przestroga :D Aczkolwiek no i mnie zdażyło się przepłacać za WKKMy i inne tomy, byle tylko je mieć póki są, bo ofert mało, a kiedy seria ukazywała się w kioskach to mnie nie interesowała albo zwyczajnie brakowało towaru.

Edit: Ku*** cofam to co pisałem o Tezeuszu. Są lepsze wariaty:
https://allegro.pl/oferta/bdb-spider-man-podwojne-zycie-pajaka-wyd-specjalne-11788351012
Ja kupiłem ten komiks w zeszłym roku w zadowalającym mnie stanie za niecałe 40 zł.
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Luty 2022, 22:19:34 wysłana przez HugoL3 »

sum41

  • Gość
Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 22:34:56 »
W Lodzi gosc chcial za niego 35zl.

Offline Castiglione

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 22:44:05 »
Edit: Ku*** cofam to co pisałem o Tezeuszu. Są lepsze wariaty:
https://allegro.pl/oferta/bdb-spider-man-podwojne-zycie-pajaka-wyd-specjalne-11788351012
Ja kupiłem ten komiks w zeszłym roku w zadowalającym mnie stanie za niecałe 40 zł.
Oni ogólnie mają walnięte ceny.

Offline marcing

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 12:33:48 »
Mnie w ostatnim czasie najbardziej urzekła oferta Supermana 1/90 z Allegro Lokalnie - 1 mln, po pewnym czasie przecenione na 200 tys.



https://allegrolokalnie.pl/oferta/superman-190-11990-tmsemicstan-kolekcjonerski-ikn


Offline eyesore

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 12:36:16 »
Mnie w ostatnim czasie najbardziej urzekła oferta Supermana 1/90 z Allegro Lokalnie - 1 mln, po pewnym czasie przecenione na 200 tys.



https://allegrolokalnie.pl/oferta/superman-190-11990-tmsemicstan-kolekcjonerski-ikn
Gdzieś widziałem podobne oferty za pozycje które ktoś wrzucał w jakimś sklepie/antykwariacie na allegro. Ceny typu 9000 zł i podobne. Myślę że komuś się po prostu nie chce liczyć zero i wychodzi o jedno za  dużo.
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Luty 2022, 12:38:03 wysłana przez eyesore »

Offline jotkwadrat

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 12:56:32 »
Przeczyta ktoś w gazecie że pierwszy numer Supermana sprzedał się za kilka milionów $ to też chce spróbować.

Offline Teli

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 13:08:22 »
Może za tego supka to płatne w nominale z okresu. Wtedy cena miałaby sens. Mam jeszcze zabunkrowane kilka banknotów z Moniuszką. Mogę się wymienić :)

Offline parsom

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 13:37:16 »
U, banknoty z Moniuszką. Na bogato. Ja to chyba już nawet Skłodowskiej żałowałem.

Offline HugoL3

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 15:08:27 »
Piękny stan tego supermana, ale faktycznie sprzedawca zaszalał z ceną :D

Online Deg

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 13 Grudzień 2022, 22:54:55 »
This is my truth, tell me yours.

Offline Spiff

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #13 dnia: So, 29 Lipiec 2023, 14:36:23 »






 nie mam z tym nic wspólnego  ja tylko wrzucam i nabijam sobie posty
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Piterrini

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 03 Sierpień 2023, 20:48:35 »
Nie znajduję dobrego tematu (zresztą "ciekawe", że na forum o komiksach nie ma tematów o tworzeniu komiksów)... W każdym razie jest to oferta, oferta dotyczy pracy przy komiksie, oferta niedorzeczna. Normalnie rzucam okiem i pomijam, ale ten post wyświetla mi się od dwóch dni niemalże bez przerwy (Facebook już tak ma, masa rzeczy nie dociera, tzw. zasięgi ograniczane, a niektóre rzeczy jakby losowo nie znikają z tzw. aktualności...). Ewidentnie większość zobaczyła z czy ma do czynienia i "olała", a sam nie będę się tam "czepiał", bo nic to nie zmieni, tymczasem wrzucam tutaj w celach "rozrywkowych" i z zagwozdką...

Czy autor jest:
A) dzieckiem (optymistyczna nieracjonalność);
B) osobą częściowo niepełnosprawną/chorą (np. "pisze" korzystając z rozpoznawania mowy);
C) obcokrajowcem (relatywna nieznajomość języka);
D) scammerem (typu MLM, "wiadomo że na tym zarobimy" a ostatecznie wszyscy tracą);
E) zwykłym niedojrzałym "wydaje mi się" (nierealne wyobrażenia);
F) trollem co się bawi ChatGPT (ciężko mi uwierzyć, że ktoś może tak składać zdania jak te komentarze)?

Dla jasności - ktoś autorowi posta odpowiedział, bo ogólnie tryb tworzenia nie jest zupełnie odrealniony, ale w takim trybie nierozłączny jest przeważnie crowdfunding i wydawanie samodzielne, nie "szukanie wydawcy" itp.. Treść komentarzy autora przemilczę, bo nie napiszę nic, czego nie widać, a dużo o człowieku można powiedzieć po tym jak się wypowiada. A pytanie wyżej jest retoryczne, sam nie mam pojęcia co myśleć, czasem widzę coś takiego i metaforycznie łapię się za głowę, jednocześnie ciesząc się, że z takimi osobami nie mam do czynienia.