Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 174921 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1020 dnia: Pn, 29 Maj 2023, 17:39:10 »
Cytuj
Dziękujemy Wam za fantastyczną Komiksową Warszawę 2023! Na naszym spotkaniu namiot był pełniutki, a słyszeliśmy, że i na placu przed namiotem gości nie brakowało. Dwie sesje autografów wypełniliście nam szczelnie, wrysy i dedykacje rozdawaliśmy bite trzy godziny! To, że nas lubicie i kupujecie kolejne zeszyty, daje nam paliwo do pracy ❤
A skoro o pracy, to pora na trochę ploteczek dotyczących trzeciego sezonu serii.
Rafał Szłapa właśnie skończył rysować zeszyt #11 . Teraz przed Rafałem kolorowanie, a przed nami dymki i literki. Premierę zeszytu planujemy na trzeci kwartał 2023. Kadr, który ilustruje wpis, pochodzi właśnie z zeszytu zatytułowanego „Savasana”.
Krzysztof Owedyk pracuje nad kolorami do odcinka #12, bo rysunki skończył robić już dawno! Premiera w czwartym kwartale 2023. Tak, tak, jeśli niebo nie spadnie nam na głowy, to w tym roku dostarczymy Wam cztery odcinki W7.
Robert Adler rysuje zeszyt #13 i ma już co nieco gotowe, a Tomek pracuje nad dyptykiem, który zwieńczy trzeci sezon serii (zeszyty #14-15).
Szykujemy się do czegoś jeszcze – i ze wszystkimi zaangażowanym w tę operację jesteśmy już po słowie – ale ta niespodzianka będzie naprawdę duża, więc cierpliwości! No i trzymajcie kciuki! 😃


Online michał81

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1021 dnia: Cz, 01 Czerwiec 2023, 07:07:28 »
Relacja ze spotkania z Wydziałem 7 na Komiksowej Warszawie 2023


Offline Leyek

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1022 dnia: Cz, 01 Czerwiec 2023, 19:22:44 »
No to mamy próbkę kolorów do zeszytu 12 ;)


Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1023 dnia: Cz, 01 Czerwiec 2023, 19:32:50 »
No to mamy próbkę kolorów do zeszytu 12 ;)

Heh, ja mam już cały zeszyt, ale bez koloru. ;)
BTW Jakby co, to w sobotę jesteśmy z Tomkiem w Bytomiu. Wprawdzie jeszcze bez najnowszego zeszytu, ale wszystkie wcześniejsze będę miał (plus jakieś bonusy dla kupujących), pieczątkę też może tym razem wezmę.

Offline Leyek

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1024 dnia: Cz, 01 Czerwiec 2023, 19:47:41 »
Heh, ja mam już cały zeszyt, ale bez koloru. ;)

Chwalipięta ;)

Offline Takesh

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1025 dnia: Pt, 02 Czerwiec 2023, 09:59:48 »
O co chodzi z tym S na transparencie? Błąd czy jakiś związek z fabułą?

Offline muaddib

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1026 dnia: Pt, 02 Czerwiec 2023, 10:14:26 »
O co chodzi z tym S na transparencie? Błąd czy jakiś związek z fabułą?
Myślę, że chodzi o to, że dzieci w przedszkolu często piszą S odwrotnie, a to transparent przedszkola.

Offline PabloWu

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1027 dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 12:58:25 »
"Sztorm"
    Fajny zeszyt rozwijający postać Jakuba Lange plus dobra intryga zaczynająca się w różnych ciekawych i egzotycznych zakątkach ważnych z perspektywy wierzeń rdzennych mieszkańców.  Tytułowy "Sztorm" jest sprawnie zrealizowaną opowieścią, scenarzysta ma ten dar i umiejętność trzymania w napięciu do ostatniej strony i niezależnie od objętości zeszytu zawsze chciałoby się więcej, rysunki Łukasza Godlewskiego pasują do opowieści, robią tajemniczy klimat i o to głównie chodzi.

     Nawiązując do tytułu wydania specjalnego muszę napisać, że dobrze buja tą łajbą zwaną "Wydziałem 7" i oby tak dalej , pięknie się rozwija jedna z lepszych polskich serii, z każdego zeszytu bije pasja oraz zajawka tworzenia komiksowych historii, czuć że autorom dużo frajdy sprawia tworzenie wydziałowego świata.  Podczas gdy Kapitan Żbik rozwiązywał przyziemne problemy równolegle do jego przygód działa jednostka specjalna do zadań wymagających otwartego umysłu i szerszego postrzegania świata, kupujcie i czytajcie bo naprawdę warto.
  O jakości zeszytu zeszytu specjalnego niech świadczy również to że natchnął mnie do odświeżenia całości, także certyfikat jakości " Polak potrafi" jak najbardziej zasłużony .
 
8+/10

Offline Leyek

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1028 dnia: Wt, 04 Lipiec 2023, 17:49:33 »
Cytuj
Rafał Szłapa w pocie czoła pracuje nad jakimiś piętnastoma komiksami (no dobra, zaledwie siedmioma!), które planuje wydać w tym roku, a pośród nich jest też "Savasana", czyli jedenasty odcinek Wydziału 7.

Narażający życie przerwaliśmy mu rysowanie, aby wydobyć poniższą grafikę, dzięki której i my, i Wy możemy śledzić postęp kolorowania zeszytu #11. My co prawda widzieliśmy miniaturki "na ostro", ale wiecie jak jest, nie chcemy psuć Wam zabawy z jesiennej lektury! Miłego zezowania!


Offline PJP

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1029 dnia: Pn, 10 Lipiec 2023, 20:38:11 »
Czy w planach jest większy udział w akcji "zaprzyjaźnionych" i niekoniecznie przyjaznych służb specjalnych?

Offline Takesh

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1030 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 19:04:17 »
Też dopiero przeczytałem Sztorm (ach, ten spóźniony Donżon...).  Znowu świetny zeszyt. Będę musiał teraz sprawdzić, czy wcześniej pokazany był ten nowy tatuaż.

Przy okazji chyba mały błąd wyłapałem. Jakub przypłynął pod koniec listopada, a notatka z 7-mego...

Offline Lyricstof

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1031 dnia: Nd, 23 Lipiec 2023, 17:30:59 »
Takie coś pojawiło się u mnie na półce, ale na krótko raczej, pójdzie niedługo w świat.  ;) @Rodri - dzięki za pomoc w przygotowaniu blanków do druku. Mamy całość, więc będą kolejne. Ot, taka ciekawostka kolekcjonerska.  :)









Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1032 dnia: Nd, 23 Lipiec 2023, 20:07:10 »
Przy okazji chyba mały błąd wyłapałem. Jakub przypłynął pod koniec listopada, a notatka z 7-mego...

Wydarzenia na pokładzie miały miejsce 3 listopada, 9 listopada odbył się proces w Izbie Morskiej, a ja celowo nie poprawiłem po scenarzyście, bo byłem wkurzony na kilka osób, a jednocześnie ciekawiło mnie, ile osób wnika w szczegóły.  ;)

Offline Leyek

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1033 dnia: Wt, 01 Sierpień 2023, 21:53:14 »
Cytuj
Chwalmy dzień! Rafał Szłapa @rafalszlapa wraz z małżonką skończyli kolorować jedenasty zeszyt serii. Premiera "Savasany" wczesną jesienią.




Offline sirPablo

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #1034 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 09:32:57 »
Za FB "Mamy nadzieję, że trochę się za nami stęskniliście, bo wracamy! "Savasana", jedenasty zeszyt serii "Wydział 7", będzie miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi 7 października.
Rysunki i podstawowa okładka to dzieło Rafała Szłapy (seria "Bler"). Za okładkę alternatywą odpowiada Marek Oleksicki (seria "Bradl"). Odcinek pokolorowała Joanna Holeksa-Szłapa, za dymki i liternictwo odpowiada Bartek Sutor, a za korektę Jarosław Ejsymont. Reszta standardowo, Kontny i Turek"
https://www.facebook.com/wydzial7komiks