Autor Wątek: Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki  (Przeczytany 1786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daniel gizicki

Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki
« dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 12:03:02 »
Nowy tytuł od Celulozy:
Pierwszy zeszyt serii "Rajtuzy sprawiedliwości" o podtytule "Wspaniała Trójca i Piraci Przestworzy" właśnie przyjechał z drukarni. Premiera już 8 lipca na Białogard Comic Con gdzie pojawią się także autorzy czyli scenarzysta Mateusz Piątkowski oraz rysownik Krzysztof Małecki (znany także z naszej flagowej serii Postapo)
"Six Ville City było typowym amerykańskim miastem końcówki lat 30tych. Czarno-białe, pełne ludzi pogrążonych w lekturze brukowców i prowadzeniu wewnętrznych monologów, zamieszkałe również przez... superbohaterów. W redakcji uznaliśmy, że trójka z nich zasługuje na szczególną uwagę. Zapraszamy Cię czytelniku na wspólną przygodę z Zamaskowanym Detektywem, Królową Rozmiarów i Płomiennowłosą. Będzie akcja, będzie efektownie! Będzie też cyrk (ale bez klaunów!)
~Bob Smith, Dziennik Six Ville"
32 strony w miękkiej oprawie, format B5, cena 35 zł.


Offline Leyek

Odp: Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 12:53:28 »
Widziałem zapowiedź na FB BCC już wcześniej, ale tak zacnej ceny to się nie spodziewałem. Mam nadzieję, że chociaż będzie się lekko rabatowała np. na Gildii.

Offline daniel gizicki

Odp: Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 13:10:37 »
koszty druku niestety poszły mocno do góry, Celuloza płaci (skromne bo skromne) honoraria. Musi się nam to kalkulować

Offline Voitas

Odp: Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 15:02:16 »
Daniel, będzie to może dostępne w antykwariacie na Siemińskiego? :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Czerwiec 2023, 15:03:48 wysłana przez Voitas »

Offline Szekak

Odp: Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 15:39:33 »
Jakies przykladowe strony jest szansa zobaczyc?  ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Leyek

Odp: Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 16:07:22 »
koszty druku niestety poszły mocno do góry, Celuloza płaci (skromne bo skromne) honoraria. Musi się nam to kalkulować

Ja to wszystko rozumiem, sam pewnie kupię nawet jeśli nie będzie żadnego rabatu.
Ale chyba przyznasz, że cena 35 zł za zeszyt jest jednak zaporowa (szczególnie, że wydawane w tym samym czasie w takiej samej formule, choć chyba w ciut mniejszym formacie W7, Jeż Jerzy czy Nieustraszeni Łowcy Strachów są dużo tańsi).

Abstrahując od tego kto wydaje i w jakim nakładzie (bo statystycznego czytelnika to nie interesuje) to za 35 zł można mieć np. 120-140 stronny komiks Marvela czy większy i grubszy album frankofoński (np. Jeremiah, Bruno Brazil). W cenie zbliżonej do W7 takiej do 20 zł, pewnie część osób by wzięła z ciekawości jako dodatek do koszyka, przy 35 zł myślę potencjalne grono czytelników mocno się zawęzi.

Offline misiokles

Odp: Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 16:35:05 »
Czyli proponujesz dołożenie do interesu?

Offline Leyek

Odp: Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 16:48:49 »
@misiokles

Ta i jeszcze napisz, że sam bym lepiej nie narysował i nie napisał ;)

Nic nie proponuję, stwierdzam fakty. To już autorzy mogli rozważyć czy nie lepiej byłoby swój tytuł wydać u innego  wydawcy czy w innej formie (większa liczba stron). A tak kupi garstka (ze 100 osób) mocno zainteresowanych polskim komiksem i drugi numer już nie powstanie. Bardzo się jednak ucieszę jeśli będzie inaczej.

Offline Zwirek

Odp: Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 18:59:11 »
Uuuu panie,
1zł za stronę, grubo :)

Taki np Wiedźmun T.2
Koszt 0,62 za stronę (39,90 zł / 64 strony)

Weźmy coś bardziej niszowego: Henryk Kaydan: Kosmiczne Patałachy
Koszt 0,35 zł za stronę (69,90 zł / 200 stron), komiks z roku 2022 wydawany przez autora.

No dobra, a teraz patrzcie na to: Szalona zagroda
Koszt 2,45 zł za stronę (49,00 zł / 20 stron). Komiks wydany na początku 2023 roku, jest już wyprzedany.

Jaki z tego wniosek? Cenę ustala rynek, jeśli ktoś chce kupić, to znaczy, że jest tyle warte :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 19:05:38 »
A TM-Semiki to i 625 zł za stronę potrafiły kosztować ;)

Offline Leyek

Odp: Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 21:18:57 »
No dobra, a teraz patrzcie na to: Szalona zagroda
Koszt 2,45 zł za stronę (49,00 zł / 20 stron). Komiks wydany na początku 2023 roku, jest już wyprzedany.

I to był pierwszy komiks, którym byłem zainteresowany, a nie kupiłem ze względu na cenę. Dla zasady. No może jeszcze kiedyś Kino Corso. Choć Zagrodę ostatnio zamówiłem za pół ceny używkę ;)

Offline daniel gizicki

Odp: Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 20 Czerwiec 2023, 10:14:40 »
@Szekak - przykładowe strony znajdziesz tu: https://www.facebook.com/wydawnictwoceluloza/posts/pfbid02iPiczSJnwDtBxmjbL6gmpWKiuykwHs4cPyT6kuppbh7wiGKY1cb41KFrkCnViRc3l

@Leyek - nie za bardzo jest tu o czym rozmawiać. Jeśli inne wydawnictwa są w stanie sprzedawać swoje komiksy taniej - super, mogę im tylko zazdrościć i cieszę się, że mają takie możliwości. My jednak mamy bardzo ograniczone pole manewru, zarówno finansowe jak i dystrybucyjne oraz promocyjne, porównujesz nas do wydawnictw o szerokiej dystrybucji, operujących na zupełnie innym poziomie - może zrób takie wyliczenie do innych niezależnych komiksów? Nie zamierzamy dokładać więcej do tej działalności (bo i tak sporo dokładamy). Tyle to będzie kosztować okładkowo (może będzie jakiś rabat na stoisku w dniu premiery), inaczej się nie da.

Edit: do porównania do Marveli i innych takich i propozycji za 20 zł. Można, tylko wtedy czeka nas decyzja - nie wypłacać autorom honorarium lub dołożyć do wydania następnego komiksu. 
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Czerwiec 2023, 10:17:53 wysłana przez daniel gizicki »

Offline rzodkiew

Odp: Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 19 Lipiec 2023, 13:00:22 »
Gdzie będzie można kupić te rajtuzy?

Offline daniel gizicki


Offline daniel gizicki

Odp: Rajtuzy sprawiedliwości - M. Piątkowski, K. Małecki
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 16 Styczeń 2024, 10:26:31 »
ukazał się nowy, drugi zeszyt serii "Rajtuzy sprawiedliwości" więcej info tu: https://www.facebook.com/photo?fbid=908090191317463&set=a.519295900196896