Autor Wątek: Rafał Spórna  (Przeczytany 9503 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ragnar

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 17 Styczeń 2024, 15:03:05 »
O, dzięki!

Offline Deepdelver

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 18 Styczeń 2024, 23:32:11 »
Przyłączam się do chóru pochwał dla Alchenita - to świetna rzecz, szczególnie dla fana komiksów Andreasa. :)

Offline zerodwatrzy

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 24 Styczeń 2024, 13:12:00 »

galeria photos

Kolekcjoner wrysów ze mnie żaden (mam jeszcze jeden od Rosy) i nigdy mnie do tego nie ciągnęło, ale tym jestem zachwycony. Jedyny w swoim rodzaju - teaser następnego komiksu. A "Oko Horusa" być może jeszcze w tym roku, połowa jest gotowa.

Offline Lyricstof

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 24 Styczeń 2024, 17:20:06 »
Bardzo fajny wrys, gratki.  8)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Rodrigues

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 24 Styczeń 2024, 17:23:14 »
W top5 tego, co widziałem  ;)

Offline Guru_Komiksu

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #35 dnia: So, 27 Styczeń 2024, 03:00:16 »
Gdyby tylko rysunki były dobre, to byłby świetny towar eksportowy a tak zostanie tylko doceniony na lokalnym rynku. Chyba głównie za scenariusz, bo autorowi nie można odmówić wyobraźni i poprowadzenia fabuły. Jest arcyciekawie, choć historia jest głównie opowiadana przez lecące gdzieś tam w tle wiadomości, czyjeś opowieści. Niemniej czyta się bardzo dobrze, choć autor nie odróżnia "przynajmniej" od "bynajmniej" :P. Rysunkowo jest bardzo nierówno. Dominują oczywiście wklejone i przerobione fotografie. Nierzadko rysunki są szczegółowe, by zaraz kadr obok są grube i wyciosane. Strasznie to niespójne, przez co komiks trochę traci. Przez ciekawą historię z czasem nie zwraca się na to już uwagi, ale gdyby to trafiło do lepszego rysownika, to byłby hit.
Jak Ixbuniecie brakuje dobrego scenarzysty, tak Alchenitowi rysownika (Jakby to narysował Wyrzykowski, to klękajcie narody). Ostatecznie jako całość lepiej już wypadają w 2023 r. Fungae i Mieszko. 7/10 i po kolejne komiksy pana Spórny oczywiście sięgnę, bo choć graficznie Alchenit niedomaga, to jestem ciekaw kolejnych historii i tego co zaserwuje wyobraźnia autora.

Offline turucorp

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #36 dnia: So, 27 Styczeń 2024, 09:05:18 »
Rysunkowo jest bardzo nierówno. Dominują oczywiście wklejone i przerobione fotografie. Nierzadko rysunki są szczegółowe, by zaraz kadr obok są grube i wyciosane. Strasznie to niespójne, przez co komiks trochę traci. Przez ciekawą historię z czasem nie zwraca się na to już uwagi, ale gdyby to trafiło do lepszego rysownika, to byłby hit.

Pozwolisz, że dopytam, bo będąc zwolennikiem stosowania różnych technik, z fotomontażem, kolażem i szerokim spektrum komputerowych filtrów graficznych włącznie, również miałem spory dyskomfort podczas lektury.
Użycie takich zabiegów - tak, ale bardziej naturalne, bez tych „grubo ciosanych” i mocno odstających od kolejnych warstw, nawet na jednym kadrze?
Bo do tego nie potrzeba „lepszego rysownika”, tylko Spórna mógłby po prostu trochę przysiąść.

Offline Guru_Komiksu

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #37 dnia: So, 27 Styczeń 2024, 09:30:56 »
Tak, jak najbardziej sam mógłby do tego przysiąść i dopracować ten element, aby kadry zazębiały się. Zresztą tych poprawek wiele by nie było biorąc pod uwagę obszerność komiksu.

Offline celtic

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #38 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 18:59:51 »
Rafał Spórna wystawił na OLX kilka swoich blanków do Żbika
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline eridraven

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 16 Luty 2024, 10:27:57 »
Rozmowa z Rafałem Spórną:

Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Deepdelver

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 19:29:41 »
Rafał Spórna wrzucił na Facebooka info, że znowu można zamówić komiks z wrysem. Po szczegóły zaprasza na priv.

Offline Deepdelver

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2024, 20:55:08 »
Sorry za post pod postem, ale informuję, że się złamałem i obok starego mam już nowe wydanie "Alchenitu" z kapitalnym wrysem.

Melduję przy tym, że bolesne dla wielu "bynajmniej" zniknęło z komiksu, więc nie ma już najmniejszego pretekstu, żeby go nie kupować. Poza tym i okładką jeszcze jedna zmiana rzuciła mi się w oczy - strony z czarnym tłem nie mają już białego obramowania (czerń sięga do krańców kartki). Wygląda to lepiej. Jeśli jeszcze coś Was gryzło, to dajcie znać - sprawdzę czy zostało poprawione.

Offline Leyek

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2024, 22:31:34 »
@Deepdelver

Ty szatanie, teraz też już mnie kusi zakup nowego wydania :)

Offline starcek

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #43 dnia: So, 06 Kwiecień 2024, 11:16:34 »
[...] Jeśli jeszcze coś Was gryzło, to dajcie znać - sprawdzę czy zostało poprawione.

A babole typu "1 styczeń 1962" ze strony 127? Takich kwiatków było tam więcej.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Deepdelver

Odp: Rafał Spórna
« Odpowiedź #44 dnia: So, 06 Kwiecień 2024, 14:49:43 »
A babole typu "1 styczeń 1962" ze strony 127? Takich kwiatków było tam więcej.
Teraz jest "7 stycznia 1962".