Autor Wątek: Piotr Nowacki  (Przeczytany 5643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszczu

Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 11 Październik 2022, 10:54:36 »
Z komiksów jest jeszcze "Malutki Lisek i Wielki Dzik" Bereniki Kołomyckiej! Jak mogłem przeoczyć!

Online Leyek

Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 08 Grudzień 2022, 22:02:57 »
Autor się nie pochwalił na forum to go wyręczę, bo to naprawdę dobra robota:

Cytuj
Jakiś czas temu wykonałem ilustracje do gry planszowej "Code the globe - Megacities". Grę już można kupić w sklepie EduSense - Uczymy Dzieci Programować . Jestem bardzo zadowolony z mojej ilustracyjnej działki. To było bardzo fajne zlecenie przy którym dostałem dużo swobody i mogłem poszaleć w moim autorskim stylu. Czekam jeszcze na mój autorski egzemplarz, ale widzę na zdjęciach, że gra wygląda świetnie.















Sama gra dostępna tutaj: https://edu-sense.com/pl/dla-przedszkoli/gra-do-ozobota-code-the-globe-megacities

Przy okazji przekażę pytanie do @Jaszczu od mojego starszego syna: Kiedy Miś Zbyś z Yetim? :) Już mnie kilka razy o to męczył.
Jak mu dziś powiedziałem, że pewnie w przyszłym roku to mnie zaczął pytać ile tygodni do końca roku :) musiałem go uświadomić, że to na pewno nie będzie początek roku :) Wtedy stwierdził, że to pewnie będzie w zimę, bo yeti pasuje do zimy :)
Dziś w ogóle przyniósł z biblioteki szkolnej "jedynkę" Misia. Kolejne części mamy kupione a jedynka jakoś zawsze mi umykała :) A on z determinacją na nią polował, bo wcześniej miała wypożyczonego go Ala, a potem ona chorowała i ciągle nie oddawała, potem on był znów chory. Jak dziś wróciłem z roboty to zaraz przyleciał się pochwalić "zdobyczą" :)
Mam nadzieję, że bakcyl komiksowy już go będzie tak trzymał (w końcu trzeba będzie komuś przekazać kolekcję ;) ).

Offline Rodrigues

Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 08 Grudzień 2022, 22:14:06 »
No i elegancko. Gratki  :)

Offline Jaszczu

Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 08 Grudzień 2022, 23:07:17 »
Dzięki @Leyek za tego posta! Przyznam, że zapominam się tu na forku wszystkim chwalić. Mam też poczucie, że forumowiczów nie do końca interesuje tzw. komiks dziecięcy i może dlatego też przez to tak się kryguję z postowaniem. Postaram się od czasu do czasu i tu zarzucić jakimś niusem z mojego podwórka :)

Już odpowiadam w kwestii Misia Zbysia. Po pierwsze jaram się, że Twój syn ma taką zajawę i  polował na ten pierwszy tom. Mega sprawa! Po drugie dosłownie wczoraj skończyłem pracę nad nowym/starym tomem. Taki był plan, i realizujemy go, żeby przed tym dziewiątym (z Yeti) zrobić od nowa tom piąty, który był trochę komiksem a trochę activity bookiem i pod względem formy robił wyrwę w serii. Tak więc opowiadamy historię kradzieży obrazu "Dama z pluszowym misiem" na nowo - w standardowym formacie, full kolorze, bez labiryntów, krzyżówek, kolorowanek itd. Wszystko narysowałem od nowa, konieczne było dorysowanie nowych kadrów, przerysowanie starych, będzie nowa okładka, nowy tytuł. Będzie to więc niemal zupełnie nowy komiks. No i ten tom powinien ukazać się w pierwszej połowie przyszłego roku. Mi się marzy maj, ale teraz wszystko w rękach Tomka Kaczkowskiego i wydawcy.

Tom z Yeti jest napisany, Maciej nanosi jakieś poprawki, ma lada chwila przesłać scenariusz do wydawcy. Jak będzie klepnięty to będę przy nim dłubał. Byłoby super gdybyśmy w 2023 roku dali radę wypuścić dwa tomy. Zobaczymy czy się uda. Mamy w przyszłym roku mały jubileusz - dziesięciolecie zarówno Misia Zbysia jak i Krótkich Gatek. Mam nadzieję, że uda nam się jakoś to fajnie uczcić :) To tyle wieści na razie ze zbysiowego frontu.

@Rodrigues dzięki!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 08 Grudzień 2022, 23:12:26 »
Dzięki @Leyek za tego posta! Przyznam, że zapominam się tu na forku wszystkim chwalić. Mam też poczucie, że forumowiczów nie do końca interesuje tzw. komiks dziecięcy i może dlatego też przez to tak się kryguję z postowaniem. Postaram się od czasu do czasu i tu zarzucić jakimś niusem z mojego podwórka :)

Wrzucaj co tylko się da :) Jest sporo ludzi z dziećmi, jest też część takich jak ja, bez dzieci ale robiących wyjątek dla polskiego komiksu.

Online Leyek

Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 08 Grudzień 2022, 23:27:57 »
Dzięki za odpowiedź :) Jutro przekażę informację dalej :)
Tą Damę z pluszowym misiem, muszę wreszcie znaleźć i mu dać. Kupiłem krótko przed przeprowadzką i teraz już po przeniesieniu wszystkiego nie pamiętam gdzie ją mam :) Czy gdzieś na półkach czy może jeszcze w jakimś ostatnim kartonie się zapodziała. A dodatkowa trudność w poszukiwaniach, że tam chyba grzbietu nie było :)
A wiadomość, że wyjdzie tego tomu remake/remaster jest świetna :)

Z mojej perspektywy ten pierwszy Miś Zbyś przeczytany po najnowszych tomach to było ciekawe doświadczenie ujrzenia początków serii (szczególnie, że ten egzemplarz z biblioteki to 1 wydanie z 2013 roku). Z lekko inaczej wyglądającymi postaciami, inną czcionką <teraz sprawdziłem screeny w necie, że nowsze wydania miały już ujednoliconą z kolejnymi tomami> i przede wszystkim mniej nasyconymi kolorami. Fajne doświadczenie widzieć, że dziecięca seria zrobiła duży krok naprzód przez te 9 lat.

Offline Jaszczu

Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 08 Grudzień 2022, 23:45:39 »
Ja to bym ten pierwszy tom narysował od nowa najchętniej a nawet pierwsze trzy. Kto wie czy to się kiedyś nie wydarzy :) Moja kreska się zmienia, zmienił się kolorysta, może Maciej chciałby też coś tam delikatnie poprawić. Gdzieś to tam mam cały czas z tyłu głowy. Niemniej ma to też swój historyczny urok, możliwość obserwowania tej ewolucji itd. Co ciekawe dzieciaki też wyłapują te różnice i czasem mnie o to pytają na warsztatach czy spotkaniach autorskich :)

Offline clarence

Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 13:36:23 »
Ja to bym ten pierwszy tom narysował od nowa najchętniej a nawet pierwsze trzy. Kto wie czy to się kiedyś nie wydarzy :) Moja kreska się zmienia, zmienił się kolorysta, może Maciej chciałby też coś tam delikatnie poprawić. Gdzieś to tam mam cały czas z tyłu głowy. Niemniej ma to też swój historyczny urok, możliwość obserwowania tej ewolucji itd. Co ciekawe dzieciaki też wyłapują te różnice i czasem mnie o to pytają na warsztatach czy spotkaniach autorskich :)
Nowe rysuj a starsze zostaw w spokoju! Wiem, poprawianie, przerysowywanie kusi i to baaardzo (samemu mi jest się ciężko powstrzymać), ale czas nie jest z gumy. Więcej nowych rzeczy!
Skrawki i piątego Klopsa czytałem parę dni temu. Bardzo fajne, polecam, szkoda tylko, że poprzednie Klopsy niedostępne na Gildi.

Online Leyek

Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 13:43:36 »
@clarence

Klopsa 1 i 2 i sporo innego, wyprzedanego dobra w wersji elektronicznej można znaleźć tutaj: https://issuu.com/jaszczu1/docs

Sam czekam na wolniejszą chwilę, żeby to wszystko za jednym zamachem przeczytać. I chyba trzeba się pospieszyć, bo jeśli mnie pamięć nie myli to 2 tygodnie temu było na tym koncie autora na issuu więcej rzeczy dostępnych.

Offline Jaszczu

Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 16:32:49 »
@clarence
Jest to na pewno dobra rada i faktycznie wolę robić nowe rzeczy. Tym bardziej, że pomysłów i projektów nie brakuje :) To przerysowanie to pewnie pokusa, na którą nigdy nie znajdę czasu :D
Dzięki piękne  za dobre słowo o moich samizdatowych produkcjach, bo to są te rzeczy, które kocham najmocniej :) Pierwsze dwa klopsy są faktycznie tam gdzie @Leyek linkuje, jeśli nie przeszkadza Ci czytanie z ekranu. Być może na papierze zrobię jakieś małe dodruki kiedyś albo zbiorczaka wydam po 10 numerach 😀

@Leyek - ja tam nic nie usuwałem, więc zawartość jest bez zmian :)

Online Leyek

Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #25 dnia: So, 17 Grudzień 2022, 22:30:42 »
Cytuj
Chwalimy się!
Wraz z Maciejem Jasińskim zajęliśmy pierwsze miejsce w konkursie na projekt publikacji komiksowej na temat:
"Kopernik - różna oblicza polskiej nauki i kreatywności"
Konkurs zorganizowało Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.
Ogromna radość!
Na grafice lista zwycięzców opublikowana na stronie organizatora oraz projekty postaci występujących w naszym komiksie.



@Jaszczu będzie to jakoś w normalnej dystrybucji dostępne? Wasz komiks to pełnoprawny album czy szort?

PS. Dodrukowuj wszystkie co najmniej Klopsy i Totalną Masakrę.
PS2. A odnośnie zawartości musiałem coś pokręcić, bo wcześniej otwierałem na kompie stacjonarny, a jak pisałem post na laptopie i przy mniejszym ekranie jakoś inaczej to wyglądało i wydało mi się, że coś się zmieniło :)

Offline Jaszczu

Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 18 Grudzień 2022, 21:21:34 »


@Jaszczu będzie to jakoś w normalnej dystrybucji dostępne? Wasz komiks to pełnoprawny album czy szort?

PS. Dodrukowuj wszystkie co najmniej Klopsy i Totalną Masakrę.
PS2. A odnośnie zawartości musiałem coś pokręcić, bo wcześniej otwierałem na kompie stacjonarny, a jak pisałem post na laptopie i przy mniejszym ekranie jakoś inaczej to wyglądało i wydało mi się, że coś się zmieniło :)

To był konkurs, w którym mieliśmy przedstawić pomysł na komiks o długości od 10 do 16 stron i z tego gotowe 3 plansze. Regulamin nie przewiduje co się z tym materiałem finalnie zadzieje. Czy organizatorzy będą chcieli wydać jakąś publikację tego na tę chwilę nie wiadomo.

Z dodrukami takich zinowych niskonakładowych rzeczy jest taki problem, że te pierwsze nakłady czasem sprzedają się błyskawicznie a czasem dosyć długo a to są nakłady rzędu 80-100 egz. (Klops) czy 200 egz. (Totalna masakra). I ciężko jest tu wyczuć czy jest jakiekolwiek zapotrzebowanie na rynku na te dodruki, a jeśli tak to jak duże. Np. taki mój autorski komiks "Myrmekofaga" wciąż jest dostępny w Gildii a nakład to 80 egz. i wydałem go kilka lat temu. To co bardzo bym chciał zrobić to zbiorcze wydanie Klopsów jak dobrnę do 10 numerów :) Jestem na półmetku :)

Offline Jaszczu

Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 19 Grudzień 2022, 16:22:10 »
Słuchajcie, zmontowałem stronkę/bloga, na której zarchiwizowałem wszystkie, bądź prawie wszystkie, wykonane przeze mnie dotychczas blanki. Przeważa Żbik, bo swego czasu na zamówienie dwóch kolekcjonerów wykonałem całe cykle tematyczne:

Żbik vs polski komiks

Żbik vs potwory

EDIT - taki tip, że jak będziecie przeglądać te dwa cykle to strona wyświetla jednorazowo 20 pozycji. Trzeba kliknąć jeszcze na samym dole "Starsze posty", żeby zobaczyć pozostałe okładki z danego cyklu.

Jest też trylogia z harcerzami, którą zatytułowałem Żbik kawalarz trylogia

Oraz kilka luźnych okładek z dzielnym milicjantem, które wrzuciłem pod etykietę Żbik różne

Reszta to już plankton do obejrzenia w zakładkach Marvel oraz Inne

Zapraszam do oglądania, mam nadzieję, że dostarczy wam to chwilę rozrywki :)

Zapraszam również do zamawiania blanków, jeśli komuś podoba się moja stylówka.
« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Grudzień 2022, 16:54:33 wysłana przez Jaszczu »

Online Leyek

Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 19 Grudzień 2022, 16:35:27 »
Te Żbiki vs polski komiks, vs potwory czy kawalarz są prześwietne. Powinieneś to wydać w formie zinka :)

Nie jestem fanem blanków, ale coraz bardziej się waham czy jakiegoś u Ciebie nie zamówić ;) Tylko muszę odpowiedni komiks wymyślić ;)

Offline Jaszczu

Odp: Piotr Nowacki
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 19 Grudzień 2022, 16:41:33 »
Te Żbiki vs polski komiks, vs potwory czy kawalarz są prześwietne. Powinieneś to wydać w formie zinka :)

Nie jestem fanem blanków, ale coraz bardziej się waham czy jakiegoś u Ciebie nie zamówić ;) Tylko muszę odpowiedni komiks wymyślić ;)

Dzięki @Leyek! Ten pomysł z zinkiem niegłupi, parkuję go w głowie :)

Jak się zdecydujesz, to zapraszam oczywiście :)