Autor Wątek: Komiksy w Nowej Fantastyce  (Przeczytany 2288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kot Tip-Top

Komiksy w Nowej Fantastyce
« dnia: Nd, 10 Lipiec 2022, 11:32:14 »
Przypadkiem się natknąłem:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_komiks%C3%B3w_publikowanych_w_%E2%80%9EFantastyce%E2%80%9D_i_%E2%80%9ENowej_Fantastyce%E2%80%9D

Trochę tego było. Ciekawe czy są tu jakieś zapomniane perełki co nie doczekały się późniejszej publikacji.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy w Nowej Fantastyce
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 10 Lipiec 2022, 11:37:46 »
Przypadkiem się natknąłem:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_komiks%C3%B3w_publikowanych_w_%E2%80%9EFantastyce%E2%80%9D_i_%E2%80%9ENowej_Fantastyce%E2%80%9D

Trochę tego było. Ciekawe czy są tu jakieś zapomniane perełki co nie doczekały się późniejszej publikacji.

Fajna sprawa. Stawiam, że tak. Ja w każdym razie widzę sporo takich, ale może nie wiem o jakichś innych wydaniach. Ciekawe też, czy ta lista jest kompletna.

Online keram2

Odp: Komiksy w Nowej Fantastyce
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 10 Lipiec 2022, 13:19:38 »
Fajna lista, szkoda, że nie zaznaczono, które tytuły były szortami, a które w odcinkach.

Z tych odcinkowych pamiętam "Amazonkę Anyhię", której druk przerwano po kilku odcinkach stwierdzając, że nikomu się nie podobała, faktycznie nie był to jakiś super komiks, choć gdy przyszły lata posuchy żałowałem, że nie poznałem go w całości. Gorzej, że przerywając tę serię zapowiedziano drukowanie komiksu tylko wyjątkowo, co moim zdaniem było błędem.

Jeśli chodzi o polskich mniej znanych twórców to mi podobały się rysunki Jarosława Musiała i Aleksandra Ogazy.
Cóż, może po zeszłorocznym odkryciu "Najemnika Medoxa", znajdą się jacyś wydawcy chętni na niepublikowane w albumach komiksy NF.


Czy nie było już podobnego tematu i tej listy?
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Lipiec 2022, 13:51:43 wysłana przez keram2 »

Offline Szekak

Odp: Komiksy w Nowej Fantastyce
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 10 Lipiec 2022, 17:34:47 »
To temat dla Krakersa.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online keram2

Odp: Komiksy w Nowej Fantastyce
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 10 Lipiec 2022, 19:17:16 »
To temat dla Krakersa.

Nie wydaje mi się. Mimo sympatii dla Krakersa, NF miała wielotysięczny nakład, a większość twórców z listy to uznani autorzy, jeśli nie komiksów to okładek i ilustracji.
Myślę, że albumy takie jak "Naród wybrany", czy "Mars 1977" powinien opublikować Ongrys lub KG, która w zeszłym roku wydała "Najemnika Medoxa" (rysownik tworzył ilustracje dla NF).
(wymieniłem dwa tytuły o których pamiętam, że są pełnometrażowymi albumami)

Offline turucorp

Odp: Komiksy w Nowej Fantastyce
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 10 Lipiec 2022, 20:29:02 »
Myślę, że albumy takie jak "Naród wybrany", czy "Mars 1977" powinien opublikować Ongrys lub KG, która w zeszłym roku wydała "Najemnika Medoxa" (rysownik tworzył ilustracje dla NF).
(wymieniłem dwa tytuły o których pamiętam, że są pełnometrażowymi albumami)

Ogaza swego czasu bardzo wyraźnie zasygnalizował, jaki są jego oczekiwania finansowe w kwestii publikacji wersji albumowej „Marsa”, wprawdzie od lat nie mam z nim kontaktu, ale nie wydaje mi się, żeby je zmodyfikował. Raczej nie ma szans, żeby jakikolwiek wydawca w naszym kraju był w stanie je spełnić.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Komiksy w Nowej Fantastyce
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 15:34:57 »
Taki wygórowany?

Offline kierpic

Odp: Komiksy w Nowej Fantastyce
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 17:03:54 »
Może coś być prawdy, w informacji o tych wygórowanych oczekiwaniach finansowych, jak się spojrzy na tę listę z jego oficjalnej strony ;)

www.ogaza.com.pl/lista-zlodziei.html

Offline Takesh

Odp: Komiksy w Nowej Fantastyce
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 17:16:45 »
Przejrzałem zawartość tej strony trochę pobieżnie, ale mam pytanie: to jest na serio, jakiś fejk, zabawa, czy co? Bo trochę tego nie ogarniam....

Offline Castiglione

Odp: Komiksy w Nowej Fantastyce
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 17:44:01 »
Gość ma chyba problem z głową.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy w Nowej Fantastyce
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 17:46:33 »
Przejrzałem zawartość tej strony trochę pobieżnie, ale mam pytanie: to jest na serio, jakiś fejk, zabawa, czy co? Bo trochę tego nie ogarniam....

Chyba nie żart, bo wątpię żeby komuś dla żartu chciało się aż tak to rozbudowywać. Ale z drugiej strony czytam i nie wierzę, serio typ sądzi, że jakieś wielkie korporacje coś robią na podstawie jego komiksu :D

Offline Szekak

Odp: Komiksy w Nowej Fantastyce
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 17:50:15 »
O **** xD
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Dracos

Odp: Komiksy w Nowej Fantastyce
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 18:05:51 »
Aż nabrałem ochoty na przeczytanie tego Mars 1977 :D

Offline Kot Tip-Top

Odp: Komiksy w Nowej Fantastyce
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 18:16:14 »
Wow! Ledwo dziś się dowiedziałem, że ten komiks istnieje, a od razu się dowiaduje, że się tak światowo rozhulał  :o

Offline Deg

Odp: Komiksy w Nowej Fantastyce
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 18:49:37 »
Cholera, dobrze, że tego nie czytałem. Mógłbym dzisiaj być milionerem z potężnym odszkodowaniem do zapłacenia  ;D
This is my truth, tell me yours.