Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 181321 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jotkwadrat

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #870 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 17:06:31 »
Pamiętam jeszcze rolki z nadrukiem Urbana i napisem "ulżyj sobie"

Offline Mruk

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #871 dnia: Cz, 07 Lipiec 2022, 09:35:47 »
pierwszy gameplay z gry Kajko i Kokosz: Na Plasterki

Grafika jak grafika, ale ja jestem pełen obaw po zapoznaniu się z fabułą tej scenki.

Idzie sobie Kokosz przez las. Biegnie dzik? No to go bach! Ciekawe czy z każdym napotkanym zwierzęciem Kokosz postąpi tak samo.

Idzie Kokosz koło karczmy. O, idzie zbójcerz. No to go bach! Jakim prawem zbójcerze chodzą po lesie?

O, koło karczmy stoi jakaś beczka, pewnie to zapasy karczmarza. No to ją rozwalmy, może znajdziemy coś przydatnego.

Co robi Kokosz dochodząc do skalnej ściany? Oczywiście, używa talentu "wielki skok" i wskakuje na górę, po czym mieczem rozwala kamienną ścianę. Potem smaruje kufer maścią latania i odlatuje do kolejnych zadań.

No dosłownie fabuła żywcem wyjęta z kultowych komiksów.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #872 dnia: Cz, 07 Lipiec 2022, 13:50:02 »
Ej ale maść latania jest z komiksu. Polowanie na dziki i lanie zbójcerzy także... Zresztą kto by z tymi panami ryzykował, że taki biegnący na ciebie z mieczem reprezentant Hegemona ma tym razem przyjacielskie zamiary i lepiej poczekać, aż pierwszy cios wykona...  ::)



Offline Mruk

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #873 dnia: Pt, 08 Lipiec 2022, 13:51:09 »
Ej ale maść latania jest z komiksu. Polowanie na dziki i lanie zbójcerzy także... Zresztą kto by z tymi panami ryzykował, że taki biegnący na ciebie z mieczem reprezentant Hegemona ma tym razem przyjacielskie zamiary i lepiej poczekać, aż pierwszy cios wykona...  ::)

Wiem, że te wszystkie elementy pochodzą z komiksu, ale mam wrażenie, że zestawił je ktoś, kto nie zna ani postaci ani ich charakterów. Co innego Kokosz, który jest głodny i idzie coś upolować, a co innego Kokosz, który spaceruje po lecie i widząc biegnącego dzika, wali go w łeb. Tak samo w komiksie wielokrotnie KiK spotykali zbójcerzy, np. Ofermę i poza standardową wymianą nieuprzejmości nie dochodziło do rękoczynów, chyba, że to zbójcerze zaatakowali pierwsi.

Może to specyfika świata - postacie w komiksie wędrują w różne miejsca, ale generalnie nie muszą uważać na wyskakujących nagle zza drzewa zbójcerzy, rozbójników, dzikie zwierzęta czy jakieś potwory. Czasem się przydarzy coś podobnego, ale niezbyt często, a w grze musi wciąż się coś dziać, trzeba się wciąż bronić...
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Lipiec 2022, 13:58:45 wysłana przez Mruk »

Offline Szekak

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #874 dnia: Pt, 08 Lipiec 2022, 13:57:14 »
To jest gra na licencji, w tego typu produktach robi sie jakas standardowa gierke i wsadza w licencyjny setting i tyle, nie doszukuj sie w pierdolowatej gierce czegokolwiek wiecej.
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Lipiec 2022, 13:58:53 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #875 dnia: Pt, 08 Lipiec 2022, 20:12:44 »
Ale to typowe dla tego typu gier - idziesz, rozwalasz przeciwników, zbierasz powerupy, czasem na coś wskoczysz.

Offline Dracos

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #876 dnia: So, 09 Lipiec 2022, 18:17:15 »
Zawsze trzeba brać pod uwagę że setting gry jest tłem, tutaj twórcy zdają się chcą stworzyć h's więc czemu tu się dziwić ? Idzie postać i rozbija przedmioty/przeciwników za lootem i to jest normalne. Jeśli chcesz coś z prawdziwą podbudową fabularną to trzeba poczekać na studio które się podejmie pełnoprawnego RPG'a. Imo to jest właśnie ok że masz brand/setting i x studiów może z niego korzystać i tworzyć wideogrę taką na jaką mają ochotę.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #877 dnia: So, 09 Lipiec 2022, 20:24:09 »
Choć za kolejnego point and clicka z Kajkiem bym się nie pogniewał  ::)

Offline Takesh

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #878 dnia: Śr, 13 Lipiec 2022, 10:23:46 »
We wrześniu ma być kolorowy Kajtek i Koko w Londynie. Czy ktoś posiada wiedzę jak to się ma do wersji czarno-bialych? Czy, poza kolorem, dodano jakieś paski, coś zmieniono itp., jak to ma często miejsce przy nowych wersjach dzieł Christy?

Ktoś coś?

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #879 dnia: Śr, 13 Lipiec 2022, 10:54:20 »
Patrząc na podejście przy "Kajtku i Koku w kosmosie" pewnie będą chcieli całość.

Według Naplasterków najwyraźniej stare wydanie kolorowe (z lat 90) i pierwsze Egmontu (czarnobiałe) miało o jeden pasek mniej ale w drugiej edycji uzupełnili braki:

https://na-plasterki.blogspot.com/2011/01/nowy-kajtek-i-koko-w-londynie.html


Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #880 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 08:47:50 »
świetny ten najnowszy tom złotej kolekcji. zaczynają się najfajniejsze albumy. dodatki jak zwykle klasa, chociaz nie zagrały mi 2 rzeczy. we wstępie zdjęcia z prywatnej kolekcji opatrzone sygnaturką - wygląda to conajmniej dziwnie i zakładam że na życzenie właściciela zdjęć. druga sprawa to ekspozycja okładek - liczyłem, że będzie ich więcej - porównanie równych wydań i ekspozycja na całą stronę.

szkoda że kajtek i koko leci w zeszytach a nie w podobnym wydaniu.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #881 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 10:35:51 »
we wstępie zdjęcia z prywatnej kolekcji opatrzone sygnaturką - wygląda to conajmniej dziwnie i zakładam że na życzenie właściciela zdjęć.
Z jednej strony ciągle widuję takie coś na wystawach i w galeriach i wydaje się normą, z drugiej rozumiem czemu w przypadku albumu to zbędny ceregiel.

druga sprawa to ekspozycja okładek - liczyłem, że będzie ich więcej - porównanie równych wydań i ekspozycja na całą stronę.
No tak ale z wyjątkiem "Zamachu na Milusia" to pozostałe trzy albumy miały za każdym razem ten sam rysunek więc nie wiem czy to by miało sens (No ok, w "Na wczasach" Christa później przerysował fale)

Co do Kajtka i Koka to kapuję czemu to się bardziej opłaca, wpierw wydać całą serię w formie zwykłych albumów by były dostępne i w takiej formie na rynku jak Kajko i Kokosz, zaczynając od tych najbardziej atrakcyjnych i najbardziej znanych tytułów (pierwszy kosmos, teraz londyński kryminał, nie dziwi mnie jak następne będą ślady białego wilka) A potem jak już wszystkie wyjdą w takiej formie to zbiorą w integrale. Jako plan biznesowy to im się opłaca, a pewnie Janicz i spółka potrzebują chwili by przygotować równie obfite dodatki.

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #882 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 11:01:29 »
ale są w albumie np miniaturki cz-b okładki wielkiego turnieju. mogli coś takiego dać. ale moje uwagi są na zasadzie że jest fajnie ale chciałoby się więcej.

EDIT: doczytałem w dodatkach że christa malował tła okładek na bludrukach a tylko postacie w tuszu. mimo tego wolałbym całostronnicowe skany tych wersji w tuszu niz np frontową stronę świata młodych mam wrażenie że już n-ty raz.

w kolejnym tomie o inspiracjach z asterixa, więc może być ciekawie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Lipiec 2022, 12:57:13 wysłana przez freshmaker »

Offline Astar

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #883 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 20:35:01 »
we wstępie zdjęcia z prywatnej kolekcji opatrzone sygnaturką - wygląda to conajmniej dziwnie i zakładam że na życzenie właściciela zdjęć.

Pamiętam, gdy oglądałem jego film o Chriście (wydany na CD) i momentami zastanawiałem się kto jest głównym bohaterem filmu. Pan Malinowski ciągle o sobie. „Ja i Janusz Christa, ja u Janusza Christy, ja, ja…”
Więc nazwisko na fotografii i podkreślanie „ja” nie zdziwiło mnie.

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #884 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 20:52:53 »
no tak czytając wstęp miałem podobne odczucia. mocno odstaje od wstępu z poprzednich części ale to jest osoba związana z mediami wiec pewnie self-promo ma we krwi.