Autor Wątek: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)  (Przeczytany 6528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline clarence

Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 20 Wrzesień 2022, 08:11:26 »
@clarence dzięki za odpowiedzi  :). Panujesz może wpaść na MFKIG?
Nie ma sprawy, zresztą chętnie odpowiem na wszelkie zapytania.
Na MFKIG się nie wybieram. Chroniczny brak czasu.

Offline clarence

Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 09 Październik 2022, 12:41:39 »
Wrzucam okładkę zbiorczego Tosziego. Mam nadzieję, że wydawca zdąży na grudzień.

Największym rozdziałem w zbiorczym Toshiro będzie mocno zmodyfikowany album Toshiro wydany wcześniej przez Dark Horse i Kulturę Gniewu.

Parę plansz:



Offline misiokles

Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 09 Październik 2022, 12:51:44 »
Ugh! Portfel sam się otwiera widząc te zajawki!

Offline Jaszczu

Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 09 Październik 2022, 17:26:30 »
Magia! Będzie piękny prezent pod choinkę :)

Offline Kielo

Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 12:12:00 »
Super wiadomosc.

Przydal by sie jeszcze integral Josephine...

Offline clarence

Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 17:28:13 »
Super wiadomosc.

Przydal by sie jeszcze integral Josephine...
Wątpię aby integral Józi się sprzedawał na poziomie nawet minimalnie zadawalającym wydawcę. Ba! Pewnie nie wyszedłby nawet na zero. Zbiorcze wydanie przygód Josephine z Produktu ciągle jest dostępne w sklepach pomimo nie za dużego nakładu.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 17:33:59 »
Wątpię aby integral Józi się sprzedawał na poziomie nawet minimalnie zadawalającym wydawcę. Ba! Pewnie nie wyszedłby nawet na zero. Zbiorcze wydanie przygód Josephine z Produktu ciągle jest dostępne w sklepach pomimo nie za dużego nakładu.

Wiesz, rynek się trochę zmienił. Opowieście Szeherezady też leżały latami, a teraz Toppi schodzi na pniu. I takich przykładów jest więcej (Muminki). Wielu czytelników dzisiaj nie słyszało o Josephine, a jeśli słyszało to nie wie, że integral jest. Gdyby wydawca to przedstawił jako klasyczny polski komiks w pierwszym kompletnym wydaniu to ja bym stawiał, że się sprzeda ;)

Offline clarence

Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 17:49:57 »
Wiesz, rynek się trochę zmienił. Opowieście Szeherezady też leżały latami, a teraz Toppi schodzi na pniu. I takich przykładów jest więcej (Muminki). Wielu czytelników dzisiaj nie słyszało o Josephine, a jeśli słyszało to nie wie, że integral jest. Gdyby wydawca to przedstawił jako klasyczny polski komiks w pierwszym kompletnym wydaniu to ja bym stawiał, że się sprzeda ;)
Bardzo wątpię, ale ze mnie jest człowiek małej wiary:) No, może przy mikroskopijnym nakładzie by się wyprzedał, ale to za duże koszty dla wydawcy.

Offline clarence

Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 17:52:05 »
No to może dorzucę jeszcze co nieco z drugich 9milimetrów na zachętę.




Offline michał81

Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 20:47:25 »
Rozmawiałem kiedyś z panem Leszkiem odnośnie wydanie/wznowienia Josephine z Mandragory i potwierdził, że są małe szanse, zresztą woli Josephine w wydaniu czarno białym niż kolorowym i nie sposób się z tym nie zgodzić.

Czekam na to zbiorcze wydanie Toshiro.

I nie wiem jak przegapiłem na emefce drugi tom Dziewięciu Milimetrów, teraz czekam aż gildia przyśle.

Offline Kielo

Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 11 Październik 2022, 10:19:17 »
Gdyby wydawca to przedstawił jako klasyczny polski komiks w pierwszym kompletnym wydaniu to ja bym stawiał, że się sprzeda ;)

Dokladnie. Marketing ponad wszystko :) Kawal dobrego komiksu. Wiary wiecej trzeba :D

Offline misiokles

Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 11 Październik 2022, 10:31:37 »
Ongrys niejednokrotnie dawał przed laty wyraz rozczarowania, jak kieosko się sprzedawała Josephine. A też był reklamowany jako integral, gdyż zbierał wszystkie shorty porozrzucane po magazynach i jakieś premierowe rzeczy. Dalej jest dostępny.

Offline clarence

Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 13 Październik 2022, 17:45:20 »
I nie wiem jak przegapiłem na emefce drugi tom Dziewięciu Milimetrów, teraz czekam aż gildia przyśle.
Też czekam aż przyśle. Gildia szybsza od wydawcy:)

Kompletne wydanie zbiorcze (w małym nakładzie) miałoby sens gdyby zebrało się więcej materiałów z Józią. Jakieś dodatkowe np. 100 stron z nowymi szortami. Ale takich materiałów nie ma. Zastanawiałem się nad czymś nowym, ale niestety mam chroniczne braki w kwestii wolnego czasu.

Offline clarence

Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 02 Luty 2023, 17:57:18 »
Wrzucę może tutaj recenzję drugich 9milimetrów z blogu deathtothezins -
https://deathtothezins.blogspot.com/2023/02/dziewiec-milimetrow-2-polowanie.html.
Autor trafnie odczytuje wątki, które staram się umieszczać w tej serii. Polecam.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 02 Luty 2023, 18:24:29 »
O, nowy post w temacie mi przypomniał, że niedawno przeczytałem obie części. Bardzo mi się podobały, jest pomysł, jest klimat, są skille i w scenariuszu i w rysunkach, bardzo jestem ciekawy co będzie dalej. Jedyna drobna rzecz, która mi zgrzytała to w drugim tomie zbyt dużo łopatologicznej ekspozycji w myślach bohaterki.