Autor Wątek: AGNOLOGMAT  (Przeczytany 4540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz Zagłady

AGNOLOGMAT
« dnia: Śr, 23 Sierpień 2023, 15:21:54 »
Jeśli ktoś lubi klimaty cyberpunk, komedii gangsta, filmów sensacyjnych epoki video lat 90. i ogólnie fantastyki, to może będzie zainteresowany komiksem AGNOLOGMAT.
Historia to opowieść o grupie przyjaciół, drobnych złodziejaszków i hakera, którzy zbiegiem okoliczności wplątani zostają w porachunki służb specjalnych próbujących przejąć tajemniczą technologię kryjącą się w walizce.

W związku z planowanym wydaniem właśnie ruszyła zbiórka, którą znajdziecie pod tym adresem:
https://wspieram.to/agnologmat
Projekt na serwisie wspieramto czeka jeszcze na pełną autoryzację, ale już można uczestniczyć w zbiórce.

Komiks to 70 stron pełnych akcji w formacie A4, druk czarno-biały, okładka kolor - karton.
Docelowo nakład tego wydania będzie zapewne niewielki, wiec będzie to edycja numerowana.

Więcej informacji o komiksie i wglądówek na fanpejdżu komiksu.
https://www.facebook.com/agnologmat/
oraz bieżące informacje na moim blogu https://mistrzzaglady.blogspot.com/

Offline Mistrz Zagłady

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 05:55:44 »
Mam przyjemność zaprezentować okładkę komiksu! Za projekt i generalny concept art odpowiada niesamowity Mariusz Szaliński. Za finalną realizację na bazie jego rysunków zabrałem się ja, Mariusz Zawadzki. Historia tej okładki to opowieść na oddzielny komiks, ale dziś można już się nią cieszyć! Mam nadzieję, że się podoba a wygląda właśnie tak:



Przypominam także o trwającej wciąż zbiórce na https://wspieram.to/agnologmat
Ostatnie dni, jeśli ktoś byłby zainteresowany udziałem to zachęcam, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy już do zbiórki dołączyli. Komiks zostanie wydany, ale wiele wskazuje na to, ze nakład będzie niewielki. Sądzę, ze warto mieć egzemplarz z tej limitowanej edycji. Także zachęcam do zapoznania się z materiałami promocyjnymi na fanpejdżu komiksu na FB, gdzie jest znacznie więcej materiałów do wglądu i na bieżąco pojawi się jeszcze trochę więcej na dniach.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Wrzesień 2023, 05:58:31 wysłana przez Mistrz Zagłady »

Offline Alexandrus888

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 21 Wrzesień 2023, 15:41:34 »
Tak się zastanawiam: na kiedy planujesz premierę? Na Łódź nie ma co liczyć, prawda?

Offline Mistrz Zagłady

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 21 Wrzesień 2023, 19:32:39 »
Planuję na koniec października, może początek listopada, na Łódź się niestety nie wyrobię.

Offline Mistrz Zagłady

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 14:08:39 »
Drodzy Czytelnicy, zbiórka dobiega powoli końca, to ostatnie godziny by do przedsięwzięcia dołączyć.



Zbiórka jest prowadzona w trybie pozwalającym na finalizację nawet bez osiągnięcia wyznaczonego pułapu, więc chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, że na tym etapie środki pozwolą na druk, trochę mi to utrudni kilka spraw no i po prostu nakład będzie znacznie mniejszy od zamierzonego, ale z całą pewnością komiks będzie wydany.
Natomiast jeśli ktoś byłby zainteresowany by jeszcze do zbiórki dołączyć, to warto wspomnieć, że jest to najlepszy i najłatwiejszy sposób by komiks zdobyć, nie mam pojęcia gdzie i kiedy będzie później dostępny. Czas jednak nagli, zostały ostatnie godziny!

https://wspieram.to/agnologmat


Offline Leyek

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 20:14:42 »
Pewnie wrzucałeś, gdzie się dało, ale "pospamowałem" jeszcze też w tych grupach (aż 3), w których jestem na FB, szczególnie zachwalając najwyższy próg ;)

Offline Mistrz Zagłady

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 22:01:17 »
Dziękuję serdecznie! To jest ogromne wsparcie.
Tak, to jest zawsze problem z dotarciem z wiadomością, dobre zasięgi to podstawa.
Nad tym chyba teraz szczególnie będę musiał popracować. Ogólnie to na tym etapie zbiórki druk jest pewny, więc bardzo mnie cieszy, że udało się dojść do takiego etapu zbiórki. Zwłaszcza ostatnie godziny zrobiły robotę.

Offline Takesh

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 26 Wrzesień 2023, 08:50:54 »
https://www.gildia.pl/komiksy/317098-agnologmat-1

Czyli Gildia zamówiła conajmniej kilka egzemplarzy. I dobrze.

Offline Alexandrus888

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 26 Wrzesień 2023, 09:42:33 »
Nie wiem kiedy wrzucili, ale zdaje się, że widziałem chyba tą pozycję na gildii już lata temu. Zawsze z tym opisem
Cytuj
Komiks-legenda, który w zasadzie powstał już dawno, ale ciągle nakładane są na niego poprawki. Czas wydanie jednak jest coraz bliższy...
Nawet kiedyś był zapisany w moim schowku, dopóki nie straciłem nadziei na wydanie. Także to nic pewnego, że zamówili ;)

Offline Rodrigues

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 26 Wrzesień 2023, 10:06:55 »
To by się mogło zgadzać, bo okładki się różnią.

Offline Mistrz Zagłady

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 26 Wrzesień 2023, 13:21:18 »
Ta okładka faktycznie pochodzi z odległej przeszłości. I była wstawiona lata temu. Komiks ma długą historię, fragmenty pojawiały się w różnych miejscach, na różnych wystawach na przestrzeni lat. I był bliski ukończenia w pierwotnej formie, opowieść była krótsza i miała trochę inną strukturę, większą gęstość kadrów.
Było też nieco więcej chaosu, ponieważ była to praca trzech osób, ale projekt uległ zawieszeniu i nie udało się go wówczas sfinalizować. Od tamtego czasu przejąłem ten projekt i praktycznie przemodelowałem wszystko i wiele rzeczy zrobiłem od nowa, zaś sama historia jest nieco dłuższa, w ramach samej opowieści jak również ilości stron.

Wspomniana okładka była pierwowzorem, nie nadawała się do druku ze względów technicznych, ale pojawiała się już wstępnie w zapowiedziach, bo nie miałem wersji poprawionej w zasadzie aż do teraz. Ale wtedy niestety komiks się nie ukazał ale wglądówki pozostały. I ta na Gildii jest tego przykładem.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Wrzesień 2023, 13:26:08 wysłana przez Mistrz Zagłady »

Offline Jaszczu

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 22 Listopad 2023, 17:32:33 »
Czy może ktoś napisać jakie info dotyczące zbiórki zostało dziś opublikowane na wspieram.to? Pomimo, że się tam loguję, to nie  potrafię doszukać się tej informacji.

Offline Rodrigues

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 22 Listopad 2023, 17:53:47 »
Czy może ktoś napisać jakie info dotyczące zbiórki zostało dziś opublikowane na wspieram.to? Pomimo, że się tam loguję, to nie  potrafię doszukać się tej informacji.

To chyba wiele wyjaśnia:


A tak poważnie, to po zalogowaniu wyskoczyło mi takie powiadomienie:


Edit:
W samej karcie projektu faktycznie nie widzę tej informacji.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Listopad 2023, 18:08:00 wysłana przez Rodrigues »

Offline Alexandrus888

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 22 Listopad 2023, 23:01:25 »
Zepsułeś.

A tak serio: przyszło do mnie info, że jest nowa aktualizacja, ale nigdzie jej nie widzę. Nawet tego info by nie mówić Jaszczowi nie widzę. Co więcej! Autor nie odzywał się do mnie z żadną prośbą w wiadomości prywatnej... Chyba zostałem pominięty :(

Offline misiokles

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 23 Listopad 2023, 00:20:28 »
Pojawiła się i zapewne została skasowana.