Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 178819 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Odp: JPF
« Odpowiedź #1110 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 17:31:34 »
Dzięki za rekomendacje! Sprawdzę na pewno. Tyle słyszałem, że w mangach jest taka dobra historia i na tym mi zależy.

SM jest z pewnością uroczy, ale ja nie jestem już 14-letnią dziwczynką, a starym chłopem :)

Dragon Balla historię znam, oglądałem kiedy leciał w TV jeszcze na takiej stacji jak RTL7, ale manga w kolorze wzbudza właśnie ten sentyment.

FMA Brotherhood oglądałem ze dwa razy w całości i taka "głupia bajka dla dzieci" autentycznie chwyta mnie za serce. Skoro premiera wydania deluxe dopiero się rozpoczęła to wskoczę sobie do tego pociągu.

Z klasyki będę podchodził do Akiry, Eden, Ality, Claymore (historie zupełnie mi nieznane). Chciałem też Berserka, ale to chyba jak dodrukują całość.

Myślałem też o Naruto (anime znam) i Bleach (anime kojarzę), ale ilośc tomoów ... no sporo tego.

Anime Sailorek oglądałem chyba naście razy i do dzisiaj jestem wielkim fanem :) Manga jednak podchodzi mi ciężko, ale lepiej niż za dzieciaka.

Co do Naruto, Bleach i innych shonenów, to mi osobiście te dwa tytuły nie przypadły do gustu. Ze swojej strony polecić mogę "One Piece" i "JoJo". Fakt, jest tego sporo, więcej od wymienionych przez Ciebie tytułów, ale czyta się to naprawdę dobrze. Owszem, wyprawia się tam masa dziwactw, ale taki urok tych tytułów. Podchodziłem do obu jak pies do jeża, ale nie żałuję.

Z innych tytułów od JPF to warto też sięgnąć po Death Note i Green Blood (western), a także Planetes (sci-fi). Mnie osobiście zaskoczył Initial D pomimo, że fanem czterech kółek nie jestem. Trzeba przyznać, że JPF ma dużo dobroci w swojej ofercie, a jeżeli interesują Cię wydania w twarych oprawach, to teraz prawie wszystkie są dostępne w ofercie (za wyjątkiem kilku tomów Blame! i Ality). Niby wydania dostępne tylko w pre-orderze, ale co jakiś czas dokładają kolejne tomy. Nie wiem, czy po cichu dodrukowują czy mają taki bałagan, że co chwilę znajdują gdzieś po kątach te kilkanaście sztuk :P

Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline Kvothe

Odp: JPF
« Odpowiedź #1111 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 17:33:48 »
Chciałem też Berserka, ale to chyba jak dodrukują całość.

Dodrukowują na bieżąco tomy które się wyprzedały, ale wtedy zaczyna brakować innych i tak w koło.
Całości dostępnej raczej szybko nie będzie, radze kupować to co jest.

Ja polecam przyjrzeć się ofercie Hanami.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Luty 2024, 17:35:51 wysłana przez Kvothe »

Odp: JPF
« Odpowiedź #1112 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 17:43:41 »
Dodrukowują na bieżąco tomy które się wyprzedały, ale wtedy zaczyna brakować innych i tak w koło.
Całości dostępnej raczej szybko nie będzie, radze kupować to co jest.

Berserk jest następny w kolejce do dodruku, razem z OMG. Nie wiadomo tylko w jakiej cenie będzie, bo ostatni dodruk był droższy o 5zł na tomie. I jeżeli będzie tak jak ostatnio, to 3/4 tomów pójdzie w godzinę. Mi udało się kupić tylko 13 tomów i to wyrywkowo.
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #1113 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 19:21:49 »
Z klasyki będę podchodził do Akiry, Eden, Ality, Claymore (historie zupełnie mi nieznane). Chciałem też Berserka, ale to chyba jak dodrukują całość.

Z tego co wymieniłeś poleciła bym Alite Battel Angel pierwszą serie, chociaż by dlatego że jest zebrana w 4 tomy a sama historia jest zróżnicowana. (no i to moja ulubiona manga no to muszę polecić  ;D )

Akira, spoko, było anime więc mniej więcej się orientujesz z czym to się je, ale Eden jest już bardziej specyficzny i nie każdemu przypasuje, ja na przykład się odbiłam lata temu i nie wróciłam.

Claymore ma tylko 9 tomów (myślałam że 5 sorki :( ), ale bohaterki to kopiuj wklej tylko peruki się zmieniają.

Berserk - no tutaj tasiemiec, może lepiej było by go odłożyć na późniejszą chwilę i najpierw się oswoić z czymś krótszym  ;)

« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Luty 2024, 19:59:33 wysłana przez Comzilla! »
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #1114 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 19:23:04 »
Ja się kiedyś zabierałem za "Berserka", ale jakoś nie siadło. Aczkolwiek liczę na to, że w końcu puszczą jakąś powiększoną edycję, a wtedy pewnie skuszę się spróbować ponownie.

Offline Alexandrus888

Odp: JPF
« Odpowiedź #1115 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 19:26:50 »
Claymore to edycja 3w1 czyli 9 tomów, nie 5.

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #1116 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 19:36:08 »
Claymore to edycja 3w1 czyli 9 tomów, nie 5.

Tak, ale koniec końców do kupienia jest 5 cegiełek. Tak łatwiej coś ogarnąć, jak jest w mniejszej ilości tomów.
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Kvothe

Odp: JPF
« Odpowiedź #1117 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 19:52:05 »
Tak, ale koniec końców do kupienia jest 5 cegiełek. Tak łatwiej coś ogarnąć, jak jest w mniejszej ilości tomów.

Jak ty to liczysz, że ci 5 wychodzi?

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #1118 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 19:58:46 »
Jak ty to liczysz, że ci 5 wychodzi?

Używam do tego myślenia życzeniowego.  ;)

Sorki myślałam, że to wydanie 5 tomowe, nie wiem w sumie dlaczego.
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline roble

Odp: JPF
« Odpowiedź #1119 dnia: So, 03 Luty 2024, 08:30:11 »
jpf sypie preorderami, sypie..
pewnie było wcześniej zapowiedziane, ale dla mnie to mangowy news miesiąca..  :)
ALITA another stories
premiera w kwietniu..  :)


Online michał81

Odp: JPF
« Odpowiedź #1120 dnia: So, 03 Luty 2024, 10:22:18 »
pewnie było wcześniej zapowiedziane, ale dla mnie to mangowy news miesiąca..  :)
ALITA another stories
premiera w kwietniu..  :)
Ta zapowiedź wisi chyba od roku czasu, a premiera miała być chyba na koniec zeszłego roku, więc jest spora obsuwa.

Offline FDH

Odp: JPF
« Odpowiedź #1121 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 14:01:11 »
Dodruki wszystkich tomów Ghost in the shell dostępne w gildii ;D

Offline Zwirek

Odp: JPF
« Odpowiedź #1122 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 14:23:25 »
Warto czytać te pozostałe tomy GitS, poza pierwszym? Powiem szczerze, że pierwszy jest dość specyficzny jak dla mnie, bo jest bardzo dużo odnośników autora, który wyjaśnia różne rzeczy albo dzieli się przemyśleniami, trochę od strony kuchni scenariuszowej. Więc jako klasykę według mnie warto poznać, a ta forma narracji z offu też jest ciekawa i niespotykana. Za to kolejne tomy są nisko oceniane, dlatego zastanawiam się czy jest sens po nie sięgać?

Offline Martin Eden

Odp: JPF
« Odpowiedź #1123 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 14:47:15 »
1.5 zapamiętałem jako akcyjniak, całkiem przyzwoity.
Przy dwójce miałem masakrę. Tam już jest cyberpunk na totalu. Po dwóch stronach nie wiedziałem co się działo dwie strony wcześniej. Rzecz dzieje się w 98% w sferze cyber. Ale zaznaczam, że lektura miała miejsce 20 lat temu. Może to mój niewyćwiczony do abstrakcji umysł wtedy nie zarezonował.

Offline jotkwadrat

Odp: JPF
« Odpowiedź #1124 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 14:49:09 »
Dwójka jest bardzo ciężka w odbiorze.
1,5 z tego co pamiętam była ok.