Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 178842 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #1080 dnia: Pt, 29 Grudzień 2023, 21:05:42 »
Też mam szachownicę. Pod światło to wygląda jak jakieś mikrorysy.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #1081 dnia: So, 30 Grudzień 2023, 14:42:10 »
Również mam ten efekt szachownicy na okładce i szczerze mówiąc drażni mnie to... Nie wiedziałem czy to jakieś uszkodzenie czy zamierzony efekt i zacząłem szukać w necie informacji na ten temat. Czyli tak ma być i nie ma czego reklamować? W oryginalnym, zagranicznym wydaniu też tak było?

Cytat: Andrzej Kownacki
Kwadraty na okładce widoczne pod pewnym kątem są wynikiem technologii nakladania lakieru z brokatem (to normalne)

Na FB ktoś napisał, ze nie ma tych kwadratów, ale nie ma też brokatu :P
« Ostatnia zmiana: So, 30 Grudzień 2023, 14:44:36 wysłana przez amsterdream »

Offline Antari

Odp: JPF
« Odpowiedź #1082 dnia: Nd, 31 Grudzień 2023, 18:10:35 »
No to wygląda na to że JPF koncertowo to spieprzył. Tyle lat czekania i pewnie teraz za rok, dwa dostaniemy "nowe" poprawione wydanie bez tego efektu, które trzeba podmienić... lekka żenada jak dla mnie. Powinni oddać kasę wszystkim, którzy kupili.

Offline Midar

Odp: JPF
« Odpowiedź #1083 dnia: Pn, 01 Styczeń 2024, 04:22:07 »
Nie sądzę żeby za dwa, czy nawet za pięć było nowe wydanie. Nie uważam również, że to jest jakieś spieprzenie. Pewnie można zwrócić i dostać kasę, tylko po co? Dla mnie nie ma problemu po ustaleniu, że tak to jest wydane.

Offline xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #1084 dnia: Pn, 01 Styczeń 2024, 11:14:23 »
No tak spieprzyło bo jakiś 1% klientów ma z tym problem, jak ktoś lubi patrzeć godzinami na okładkę to chyba lepiej oddać i popatrzyć na jakąś inną (niezepsutą).
Spieprzyło to ostatnio DC bo nie umiało na grzbiecie napisać compendium a tutaj to się technologia wykonania nie podoba.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline 79ers

Odp: JPF
« Odpowiedź #1085 dnia: Pn, 01 Styczeń 2024, 15:33:24 »
Względem brokatu to również jego obecność umyka moim oczom  ???
Pytanie, czy nasze wydanie nie jest przypadkiem przeskalowane - czy to ten sam format? Jeżeli jest przeskalowane to foliowanie może być "ułomne".
PS. Przy tej cenie i jakości wydania bym się nie czepiał. Pozostaje pytanie po co te zbędne bajery?

Odp: JPF
« Odpowiedź #1086 dnia: Pn, 01 Styczeń 2024, 17:55:08 »
PS. Przy tej cenie i jakości wydania bym się nie czepiał. Pozostaje pytanie po co te zbędne bajery?

Te "zbędne bajery" to wymóg licencji. Bez tego, JPF nie mogłoby wydać tego tytułu. W dodatku podobno autorka wszystko zatwierdza osobiście. Tak samo było z "Akirą" i Panem Otomo. Japońskie wydawnictwo nie mogło nic zrobić bez zgody autora. W tym przypadku JPF nie mogło też wydać mangi w twardej oprawie, bo Otomo się nie zgodził. Tak samo jak nie zgadza się na wydanie "Domu" w Polsce i innych krajach. No a w przypadku "JOJO" z początku miały być u nas kolorowe strony, ale jeżeli dobrze pamiętam, to potem okazało się, że autor zastrzegł je dla konkretnego wydania w konkretnym kraju i w rezultacie nic z tego nie wyszło.

Podobnych przypadków jest całkiem sporo, jeżeli chodzi o mangi. W Japonii autorzy mają więcej do gadania, niż licencjodawca. Niektórzy nie robią żadnych problemów, jak chociażby Panki Rumiko Takahashi, a niektórzy jak wspomniany Pan Otomo, czy też Panie z CLAMP'a stawiają warunki i wymagania, że głowa mała.
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline 79ers

Odp: JPF
« Odpowiedź #1087 dnia: Pn, 01 Styczeń 2024, 20:35:52 »
Azjaci są dziwni  >:( :(
Cały świat ma karty Common, Uncommon, Rare i Promo --> ale oni mają RR, RRR, Super Rare, Marvel Rare, Uber Rare, Uber Super Rare i ciort wie co jeszcze!!!??? Jedno im trzeba jednakże przyznać -  ich karty Foil są najefektowniejsze - tymbardziej nie rozumiem dlaczego SM Eternal wyszedł tak nie do końca dobrze.

Offline Antari

Odp: JPF
« Odpowiedź #1088 dnia: Śr, 03 Styczeń 2024, 14:07:00 »
W sklepie JPFu pojawił się znowu 1 tom do kupienia.

Co ciekawe w 2 wariantach okładkowych - normalne i II garunek (cytuję "widoczne uszkodzenia okładki"). Czyżby to jednak błąd a nie zamierzony efekt?

https://mangarden.pl/pl/menu/sailor-moon-eternal-edition-2135.html?fbclid=IwAR3mFNite_L8hPCeC-3obSO27bSrfTIgkQrLRhBZsz_FlIgXBG9yZp0tYxI

Niektórzy mogą śmieszkować, pisać, że mogę zwrócić itd. (dzięki za poradę;) ale moim zdaniem dobrze jakby wydawnictwo zajęło jakieś stanowisko odnośnie tego dziwnego efektu. Napisało wprost, że tak ma być, że tak będzie, jest to celowy zabieg itd.

A jeżeli to nie miało tak wyglądać, to powinni też się do tego jakoś ustosunkować. Ale wolą siedzieć cicho, a ciemne masy mają łykać co im podano na tacy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Styczeń 2024, 14:10:34 wysłana przez Antari »

Offline Crono

Odp: JPF
« Odpowiedź #1089 dnia: Śr, 03 Styczeń 2024, 14:22:24 »
Kilka postów wyżej amsterdream zacytował Andrzeja Kownackiego, pracownika JPFu, że tak ma być. A ten drugi gatunek to egzemplarze z reklamacji, z ubitymi narożnikami itd.

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #1090 dnia: Śr, 03 Styczeń 2024, 16:05:47 »
W sklepie JPFu pojawił się znowu 1 tom do kupienia.

Co ciekawe w 2 wariantach okładkowych - normalne i II garunek (cytuję "widoczne uszkodzenia okładki"). Czyżby to jednak błąd a nie zamierzony efekt?
Ten opis "II gatunek" nie ma nic wspólnego z tym konkretnym wydaniem, pełno mang JPFu jest tak wystawiane.


Offline xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #1092 dnia: Śr, 03 Styczeń 2024, 16:46:41 »
To im strasznie nie wychodzą te okładki bo tych "II gatunek" to ja tam z 50 widzę  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #1093 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 19:19:34 »
Dodruki Ghosta :)

Cytuj
Długo oczekiwany dodruk serii Ghost in the shell w końcu ponownie dostepny 🙂
Tom 01, 1.5 oraz Comic Tribute są już dostępne na sklepie, natomiast tom 02 jest jeszcze w drodze z drukarni i w tym tygodniu dołączy do reszty 🙂
Zapraszamy na mangarden.pl
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Dacu

Odp: JPF
« Odpowiedź #1094 dnia: Wt, 30 Styczeń 2024, 23:02:18 »
Dodruki Ghosta :)
Numeracja Ghost in the shell to jakaś zagadka. Dobrze rozumiem że całość historii to tom 1, tom 1,5, tom 2 oraz ten tom tribute?