Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 178884 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline stempel

Odp: JPF
« Odpowiedź #1005 dnia: Cz, 15 Czerwiec 2023, 17:04:07 »
Cześć!

Czy orientuje się ktoś kiedy i czy będzie dodruk Akira - edycja specjalna tom 04?

Wszędzie wywiało, a nie wiem czy chcę inwestować w resztę serii, jeśli będzie mi jednego brakować.

Pisałem do wydawnictwa, ale bez odzewu.

Pozdro!
Mi odpisali, że nie mają na ten moment inf. kiedy nastąpi dodruk tomu 4

Offline goodshine

Odp: JPF
« Odpowiedź #1006 dnia: Cz, 15 Czerwiec 2023, 17:46:38 »
Dzięki za szybką odpowiedź, dla mnie najważniejsze jest czy będzie dodruk :) Mogę kupić to co jest i poczekać, ale nie chce skończyć z niekompletna seria.

Offline stempel

Odp: JPF
« Odpowiedź #1007 dnia: Cz, 15 Czerwiec 2023, 18:13:56 »
Dzięki za szybką odpowiedź, dla mnie najważniejsze jest czy będzie dodruk :) Mogę kupić to co jest i poczekać, ale nie chce skończyć z niekompletna seria.
Myślę, że będzie w końcu to kultowa manga. Chyba, że wypuszcza jakąś nową wersję.

Offline Itachi

Odp: JPF
« Odpowiedź #1008 dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 17:31:28 »
Cytuj
Mamy dla Was aż 3 zapowiedzi (wszystkie to mangi)

1. ATAK TYTANÓW - LOST GIRLS
Tego dnia Annie Leonhart obudziła się w koszarach, był ranek jej wolnego dnia. Poczucie wolności nie trwało długo, ponieważ jutro czeka na nią najważniejsza misja - podczas wyprawy za Mury musi dopaść Erena Yaegera.
-Liczba tomów: 1 (seria zakończona)
-format A5
-wydanie 2 w 1
-obwoluta lub TWARDA OPRAWA (twarda oprawa tylko w pre-order)
-cena za tom: 63,00 zł
PREMIERA: Listopad 2023
----------------------------------------


2. ATAK TYTANÓW - BEFORE THE FALL
Kilkadziesiąt lat przed upadkiem Muru Maria, dziki tytan wkracza do Shiganshiny w wyniku działań fanatycznego kultu. Następuje chaos, a ze spalonych zwłok ciężarnej kobiety rodzi się chłopiec o imieniu Kuklo. Zawstydzony i zhańbiony za bycie synem Tytana, Kuklo boryka się z trudnościami przez całe swoje wczesne życie i ostatecznie zostaje zakupiony jako trofeum dla szlacheckiej rodziny. Tam spotyka Sharle Inocencio, córkę szlachcica, która uczy go historii i obyczajów mieszkańców Murów.
-Liczba tomów: 9 (seria zakończona) - ostatni tom będzie zawierał dodatkowe strony
-format A5
-wydanie 2 w 1
-obwoluta lub TWARDA OPRAWA (twarda oprawa tylko w pre-order)
-cykl wydawniczy: co 3 miesiące
-cena za tom: 63,00 zł
PREMIERA: Luty 2024
----------------------------------------


3. TOKYO BABYLON
Nastoletni Subaru Sumeragi jest trzynastą głową klanu Sumeragi. Wraz ze swoją siostrą bliźniaczką Hokuto i tajemniczym weterynarzem Seishirou, Subaru podróżuje po Tokio, uspokajając zagrażające miastu duchy.
-Liczba tomów: 3 (seria zakończona)
-format A5
-około 400 stron
-obwoluta lub TWARDA OPRAWA z obwolutą (twarda oprawa tylko w pre-order)
-cykl wydawniczy: co 3 miesiące
-cena za tom: 63,00 zł
PREMIERA: grudzień 2023


Offline Kandor

Odp: JPF
« Odpowiedź #1009 dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 17:34:48 »
Wezmę, i tak biorę (na twardo!) wszystko jak leci poza seriami, na które się nie "załapałem" (JoJo czy Alita), a poza tym to tylko kolejne 13 woluminów do kolekcji ;-D

Online michał81

Odp: JPF
« Odpowiedź #1010 dnia: So, 15 Lipiec 2023, 08:49:27 »
Mnie zastanawia czy wydanie tych dodatkowych serii Ataku Tytanów w zbiorczych 2w1 i w HC nie zapowiada reedycji serii głównej w tym samym formacie wydawniczym.

Odp: JPF
« Odpowiedź #1011 dnia: Śr, 19 Lipiec 2023, 19:54:35 »
Sailorki coraz bliżej :)

Cytuj
SAILORKOWE INFO

- do akceptacji zostały nam jeszcze poprawki okładki (które właśnie wysyłamy do Japonii)
- kolorowe strony zostały już zaakceptowane
- kolejne tomy nie będą wymagały już akceptacji wydruków więc będą szły regularnie co 3 miesiące
- musimy tylko przebrnąć przez ten ostatni etap
- jak tylko dostaniemy zielone światło podamy to do wiadomości publicznej i pre-order na pierwszy tom zamkniemy w ciągu miesiąca

Na zdjęciu możecie zobaczyć jak się mieni brokat 🙂




« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Lipiec 2023, 19:56:14 wysłana przez Czytamy Komiksy »
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #1012 dnia: Śr, 19 Lipiec 2023, 20:11:57 »
Czyli jeszcze z 5 lat  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline 79ers

Odp: JPF
« Odpowiedź #1013 dnia: Pn, 07 Sierpień 2023, 20:13:34 »
Właśnie miałem anulować zamówienie, ale dzięki wam Dobrzy Ludzie jeszcze poczekam  ???
Smutne, że tyle to trwa - będą złocenia i kryształy sva.. - czy jak?
Oby tylko na kolejne 7 części nie czekać kolejnych X lat.

Offline Rodrigues

Odp: JPF
« Odpowiedź #1014 dnia: Pn, 07 Sierpień 2023, 22:46:30 »
Oby tylko na kolejne 7 części nie czekać kolejnych X lat.

Później już poleci według harmonogramu.

Cytuj
- kolejne tomy nie będą wymagały już akceptacji wydruków więc będą szły regularnie co 3 miesiące
- musimy tylko przebrnąć przez ten ostatni etap

Odp: JPF
« Odpowiedź #1015 dnia: Pn, 07 Sierpień 2023, 22:48:06 »
Oni wysyłają do akceptacji chyba wszystko za jednym razem. Pisali kiedyś, że akcept może trwać nawet i dwa lata ale kiedy już dostaną zielone światło, to manga będzie wychodziła regularnie co 3 miesiące. W innych krajach też podobne dwa lata to wszystko trwało jakoś.

Ja ogólnie ostatnio zaczynam myśleć czy nie wycofać się z tych twardych opraw. Strasznie dużo się tego zrobiło, ceny coraz większe, a i obecne serie dostają podwyżkę. Wprawdzie na chwilę obecną podnoszą tylko ceny JOJO, no ale... Czy te wydania będą kiedyś w ogóle coś warte skoro większość cały czas jest dostępna w sprzedaży? A przecież od premiery niektórych serii minęło już ze dwa lata albo i więcej.
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline Kandor

Odp: JPF
« Odpowiedź #1016 dnia: Wt, 08 Sierpień 2023, 01:47:56 »
Oni wysyłają do akceptacji chyba wszystko za jednym razem. Pisali kiedyś, że akcept może trwać nawet i dwa lata ale kiedy już dostaną zielone światło, to manga będzie wychodziła regularnie co 3 miesiące. W innych krajach też podobne dwa lata to wszystko trwało jakoś.

Ja ogólnie ostatnio zaczynam myśleć czy nie wycofać się z tych twardych opraw. Strasznie dużo się tego zrobiło, ceny coraz większe, a i obecne serie dostają podwyżkę. Wprawdzie na chwilę obecną podnoszą tylko ceny JOJO, no ale... Czy te wydania będą kiedyś w ogóle coś warte skoro większość cały czas jest dostępna w sprzedaży? A przecież od premiery niektórych serii minęło już ze dwa lata albo i więcej.
Chcesz się wycofać z twardych opraw a zarazem piszesz że są w sprzedaży? Przecież nie są - z zasady. Dobrze wiesz, że twarde oprawy są dostępne w preorderze, a potem zostaje tylko kilka egzemplarzy (nowe ale bez gratisów) po rozpatrzeniu wszystkich reklamacji (w tym celu zostawia się pewną pulę egzemplarzy). Czy będą coś warte. Powiem ci tak: ze 3 razy wystawiłem uszkodzone egzemplarze twardych opraw (2,5 roku temu, 2 lata temu, rok temu) i do tej pory ludzie znajdują jakieś stare linki z niraktualnych aukcji Allegro i nie dają mi spokoju (wystawiam jakiś drobiazg a pytanie dostaję o tamte mangi). Kilku serii nie mam w twardej (JoJo, Alita, Blame) i coś mi się widzi że łatwo nie będzie uzupełnić kolecji bo pewnie "coś są warte" dla osób oferującym te komiksy na rynku wtórnym :-) Nie twierdzę, że kiedyś w nieokreślonej przyszłości nic mnie nie skłoni (zmusi?) do sprzedaży całości lub części mangowej kolekcji ale nie martwię się o cenę jaką uzyskam.
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Sierpień 2023, 01:50:42 wysłana przez Kandor »

Odp: JPF
« Odpowiedź #1017 dnia: Wt, 08 Sierpień 2023, 09:52:59 »
W przypadku "Blame!" napisz do wydawnictwa. Na sklepie mają niby tylko kilka tomów ale znajomy jakiś czas temu do nich napisał i odnaleźli cały komplet. Tylko "Noise" nie było. Nówka sztuki, zero uszkodzeń. Dla mnie niektóre sytuacje z tymi tomami są po prostu dziwne. Wspomniany "Blame!" - sam pisałem do nich niemal przez 2 lata z pytaniem o jakiekolwiek egzemplarze poszczególnych tomów, nawet uszkodzonych. Zawsze pisali, że nie mają, pozostał mi tylko rynek wtórny. No to w końcu kupiłem, a tutaj ni z gruszki ni z pietruszki bum - wrzucili na sklep jakieś 50 sztuk każdego z tomów. To samo pierwsza seria "Ality". Już nie liczę ile razy tomy 3 i 4 wracały do sprzedaży. Owszem, wiem, że zawsze wrzucają to co zostanie z puli po reklamacjach. Kotori też tak robi. Tylko, że dzisiaj dany tom Ci się wyprzeda, a za pół roku znowu wraca w ilości 20 albo i więcej. Wiadomo, że nie wszystko, ale są jakieś wybrane tomy, które wracają jak bumerang (chociażby "Alita"). Nie wiem o co tutaj chodzi. Kolejna zapomniana piwnica? Albo ten ich sklep nieprawidłowo nalicza stany magazynowe? Kiedyś też miałem przypadek, że pomimo adnotacji "produkt chwilowo niedostępny" dało się go normalnie wrzucić do koszyka i zamówić.

Co do innych serii, to ostatnio w przypadku JOJO jest jakiś wysyp. W ubiegłym tygodniu ktoś sprzedawał na Fejsie dotychczasowe 15 tomów za 550 zł, wczoraj też poszedł komplet za 800 zł, a na OLX już kupę czasu wisi całość za 739 zł, czyli niecałe 50 zł za tom. Do tego z dodatkami. "Alitę" w twardej z kolei masz na OLX za 500 zł razem z plakatami.

Swoją drogą to potwierdzili dodruk "Ghost in the Shell". Pisali, że pojawi się w ciągu 2 miesięcy. Ciekawe jaką dadzą cenę, bo na starą okładkową pewnie nie ma co liczyć.
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #1018 dnia: Wt, 08 Sierpień 2023, 10:54:28 »
Dobrze wiesz, że twarde oprawy są dostępne w preorderze, a potem zostaje tylko kilka egzemplarzy
Wejdź sobie na stronę Mangardenu i policz ile jest tych "ostatnich sztuk". Niektóre wiszą w sprzedaży od kilku lat.

Offline dreamer36

Odp: JPF
« Odpowiedź #1019 dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 21:11:34 »
Skończyłem dzisiaj czytać pierwszy tom Dryfującej Klasy (ależ to jest mega dobre!!!). Ale pytanie mam w sumie o ilość stron - na stronie wydawcy jest napisane że tom ma 300 a tymczasem mój ma 335 i do tego kończy się tak jakby trochę w połowie rozdziału (chociaż te są tutaj dość niejednoznacznie wydzielone). Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jak wygląda ostatni kadr? Z góry dziękuję