Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 178135 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #855 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 16:22:33 »
Jestem naprawdę zdumiony, że tyle osób (w komentarzach) jara się nowym wydaniem FMA. Dla mnie wydanie typu "mała manga" (tankōbon) jest idealne dla prostych shōnenów jak FMA. A na kompletację nowego będą czekać kilka lat i będzie drożej. Ale każdemu według jego upodobań.

Offline Alexandrus888

Odp: JPF
« Odpowiedź #856 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 16:32:29 »
I tak wycofuje się tytuł że sprzedaży: info o ostatnim dodruku (który w ogóle będzie), utrzymanie ceny, od razu zapowiedź nowego wydania tytułu. A nie jak Waneko - "ups... powinniśmy was poinformować wcześniej, dodrukowywać serii X już nie będzie, część tomów się wyprzedała, a resztę trochę przeceniliśmy (I tak na gildii kupicie taniej). A za miast tego nic nie damy. Jach chcecie tytuł płaćcie słono spekulantom na alledrogo..."

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #857 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 17:41:07 »
Dla mnie wydanie typu "mała manga" (tankōbon) jest idealne dla prostych shōnenów jak FMA.
Dla mnie format B6 jest za mały. Preferuję A5.
JPF ma najmniejsze mangi w formacie standardowym (chyba) spośród wszystkich wydawców. Najfajniejsze w tym "segmencie" jest Kotori - większe wydanie bez obwoluty ze skrzydełkami.

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #858 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 18:25:13 »
Myślałem nad kupnem aktualnych dodruków kilku serii skoro mają być podwyżki ale w sumie zastanawiam się czy warto. Od kilku lat kupuję głównie mangi na twardo i w powiększonym formacie i jakoś nie umiem już się przestawić na mniejszy gabaryt jaki ma np. Hellsing. Wydaje mi się on strasznie nieporęczny, a w dodatku tomiki nie są już tak trwałe jak kiedyś (albo ja mam pecha), bo z 10 kupionych 2 tygodnie temu tomów, 3 zaczęły się już rozklejać, a jeden przyszedł już rozklejony. Fakt, że nie w środku, a przy okładce, ale mimo wszystko. W dodatku takie cegły jak chociażby "Planetes" czyta się z obawą, żeby grzbiet się nie przełamał, bo wszystko takie jakieś miękkie jest. Sam nie wiem, może to z przyzwyczajenia do twardych okładek? Waneko ma podobnie, a jakościowo najlepsze w przypadku miękkich jest chyba Studio JG. I prawdę mówiąc nie miałbym nic przeciwko, gdyby JPF powznawiało kilka starszych tytułów w nowym wydaniu tak, jak to teraz chcą zrobić z FMA. Takie tytuły dostałyby drugie życie, a kto wie, może wtedy byłaby jakaś szansa na ewentualne kontynuacje jak chociażby z "Alitą" czy też mangami "CLAMPA".

Offline dreamer36

Odp: JPF
« Odpowiedź #859 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 19:00:23 »
Czy ktoś może podlinkować to nowe wydanie FMA? Bo mam połowę - nie wiem czy dozbierać puki jest czy sprzedać to co mam i kupować nowe? Czy to jest jakieś wydanie 2v1? Bo jak nie to 27 tomów to będzie prawie 5 lat (1 to co 2 miesiące...)

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #860 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 19:13:19 »
Czy ktoś może podlinkować to nowe wydanie FMA? Bo mam połowę - nie wiem czy dozbierać puki jest czy sprzedać to co mam i kupować nowe? Czy to jest jakieś wydanie 2v1? Bo jak nie to 27 tomów to będzie prawie 5 lat (1 to co 2 miesiące...)

Wszystko wskazuje, że to będzie wydanie "Fullmetal Edition", czyli metaliczne napisy, kolorowe strony, jakaś dodatkowa zawartość i około 300 stron na tom w powiększonym formacie (prawdopodobnie takim jak chociażby "InuYasha"). To wydanie ma w sumie 18 tomów.


Offline dreamer36

Odp: JPF
« Odpowiedź #861 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 20:02:24 »
Prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale jeżeli chodzi o mangi to tylko na miękko (1. na mangi mam dość mocno ograniczone miejsce, które wysępiłem w akompaniamencie piorunów i wyrzutów od Szanownej Pani Małżonki 2. jakoś mangi na twardo tracą coś z "klimatu" tej swojej japońskiej budżetowości), a poza tym jestem zbieraczem komiksów, a nie kolekcjonerem atrakcyjnych wydań (wolę taniej, a więcej :)). A wiemy jak z tą "taniością" jest obecnie, więc raczej stawiam, że wydanie będzie dość drogie. Rozmiar nie jest aż tak dużo większy, żeby miał mieć jakieś kolosalne znaczenie, a dodatki to nie jest coś, co przeważa u mnie przy wyborze wariantu.

W takim razie na wszelki wypadek od razu dokupuję brakujące tomy zanim się coś wyprzeda (a miałem już w tym miesiącu nic nie kupować.....).

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #862 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 23:01:26 »
Cytuj
W takim razie na wszelki wypadek od razu dokupuję brakujące tomy zanim się coś wyprzeda (a miałem już w tym miesiącu nic nie kupować.....).

To nigdy tak nie działa XD


Tytuł nie dla mnie akurat, ale mi najlepiej leży format w okolicach A5.
Jeśli rysunki nie są szczegółowe, to wydaje mi się, że tracą na większym formacie.
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #863 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 23:29:55 »
Jestem naprawdę zdumiony, że tyle osób (w komentarzach) jara się nowym wydaniem FMA. Dla mnie wydanie typu "mała manga" (tankōbon) jest idealne dla prostych shōnenów jak FMA. A na kompletację nowego będą czekać kilka lat i będzie drożej. Ale każdemu według jego upodobań.
A ja cieszę się, że pojawiają się wznowienia w większym formacie. Te małe tomiki niewygodnie mi się czyta i generalnie po coś co mnie ciekawi sięgnę prędzej w A5 niż w tankobonie. A finansowo manga i tak jest najbardziej konkurencyjna, zresztą jak spojrzeć, że te powiększone tomy są zwykle grubsze, to cenowo też wcale nie ma wielkiej różnicy.

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #864 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 10:45:24 »
Po namyśle zdecydowałem się jednak wziąć komplet Evangeliona i Death Note. Jakby nie było po podwyżkach będzie to wszystko kosztowało prawie 100 zł więcej, a w przypadku ewentualnego nowego wydania (za ileś tam lat) sprzeda się stare i tyle. Reszta serii musi poczekać na swoją kolej i takiego Berserka chociażby będę wtedy kompletował w trakcie jakichś promocji, albo brał za punkty. Jednak mimo wszystko twarde oprawy mają u mnie pierwszeństwo i na nich się skupiam. Po cichu jednak liczę, że z czasem i wspomniane mangi (i nie tylko) dostaną nowe wydania tak jak FMA, Alita, Sailorki czy też Dragon Ball właśnie. No bo jakby nie było takie "Death Note: Black Edition", czy też "Neon Genesis Evangelion: Perfect Edition" z chęcią bym przygarnął. Pierwsze ma 6 tomów, a drugie 7. Chociaż nie ukrywam, że najbardziej liczę na wznowienie "Ghost in the Shell" na twardo i resztę mang Mistrza Shirowa. Coś długo nie wznawiają tego tytułu na naszym rynku.


« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Lipiec 2022, 10:52:41 wysłana przez MLeKrSkr »

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #865 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 11:18:12 »
Dla tych co Fejsa nie mają: :)

📣Wjechały pre-ordery INITIAL D📣

https://mangarden.pl/pl/menu/initial-d-2165.html

Z radością informujemy, że pod koniec grudnia ukaże się pierwszy tom INITIAL D - sportowej serii o wyścigach samochodowych.

Główny bohater, Takumi Fujiwara, pracuje na stacji benzynowej ze swoim najlepszym przyjacielem Itsukim, który jest żywo zainteresowany udziałem w wyścigach ulicznych. Najbliższy zespół, do którego pragnie dołączyć, to Akina Speedstars, którego lider również pracuje na tej samej stacji. W tajemnicy przed swoimi kolegami, Takumi pomaga swojemu ojcu Buncie, dostarczając każdego poranka do jego sklepu tofu. W ciągu ponad 5 lat buduje przy tym imponujące umiejętności prowadzenia rodzinnego samochodu, starzejącej się Toyoty Sprinter Trueno (AE86). (źródło: wikipedia)

Specyfikacja wydania:
-seria składać się będzie z 24 tomów
-1 tom to około 450 stron
-kolejne tomy ukazywać się będą co 3 miesiące
-komiks w języku polskim
-japoński sposób czytania (od prawej do lewej)
-wydanie w miękkiej oprawie z obwolutą
-wydanie w twardej oprawie (LIMITOWANE - tylko w pre-order)
-cena za 1 tom: 63,00 zł (w sklepie doliczone jest 3zł za wysyłkę)

https://mangarden.pl/pl/menu/initial-d-2165.html

Offline xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #866 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 11:24:21 »
W końcu coś nie dla dziewczyn :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #867 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 16:13:04 »
Info dla zapominalskich z fanpage wydawcy o Battle Angel Alita Last Order

Cytuj
Jutro zamykamy pre-order na twardą oprawę tomu 10!
Sprawdźcie, czy zamówiliście tom 11, ponieważ tego tomu nie było w starym sklepie.
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline tB

Odp: JPF
« Odpowiedź #868 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 17:47:54 »
Czy dostaliście już może Dragon Ball Color #7:
1. bezpośrednio z JPF?
2. z Gildii?

Offline zombie001

Odp: JPF
« Odpowiedź #869 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 17:59:36 »
Ja we wtorek miałem info, że zamówienie w realizacji, a dziś przyszedł e-mail, że przesyłka wysłana.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE