Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 178905 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #465 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 12:47:29 »
Ja po rozczarowaniu Berserkiem, odpuszczę sobie magę w podobnych klimatach. Chyba, że byłby to Miecz Nieśmiertelnego.

Offline michał81

Odp: JPF
« Odpowiedź #466 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 12:53:11 »
Problem jest taki, że ja z mang jak już to klimaty cyberpunka jakoś ogarnąłem (zaczęło się przez Gits'a), ale reszta to jest dla mnie jedna wielka niewiadoma.

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #467 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 12:54:19 »
A Taniguchi? Urasawa? Saga Winlandzka? Tezuka?

Offline michał81

Odp: JPF
« Odpowiedź #468 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 12:58:11 »
A Taniguchi? Urasawa? Saga Winlandzka? Tezuka?
Nope. Z jednego powodu. Idę w grubsze zbiorcze, nie mam miejsca na mega tasiemce, którymi najczęściej mangi są. Choć Tezuka to chyba w ogóle nie moje klimaty (przynajmniej na razie). Taniguchi to chyba Hanami jakieś pojedyncze strzały wydawało (chyba z tej listy jedyny do sprawdzenia).

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #469 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 13:04:14 »
Pluto Urasawy nie jest takim tasiemce, całość zamyka się w 8 tomach.

Najlepsze tytuły Tezuki, Do Adeolfów, czy Ayako (niestety oba wyprzedane), postawiłbym na jednej półce z komiksami Eisnera.

Taniguchiego Hanami wydawało pojedyncze tomy, Wędrowiec z tundry i Odległa dzielnica to must have. A z rzeczy dostępnych, na pewno warto sięgnąć po Ratownika.

Offline Miniuuu

Odp: JPF
« Odpowiedź #470 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 13:35:24 »
Ayako jest nadal do kupienia, np. w Gildii czy w sklepie Waneko :)

Online Konrad

Odp: JPF
« Odpowiedź #471 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 13:40:51 »
Najlepsze tytuły Tezuki, Do Adeolfów, czy Ayako (niestety oba wyprzedane), postawiłbym na jednej półce z komiksami Eisnera.

Miniuuu mnie uprzedził, tak, Ayako w tej chwili spokojnie do kupienia na Gildii albo sklepach mangowych (ale nakład podobno już na wyczerpaniu):
https://www.gildia.pl/manga/389808-ayako
https://mangastore.pl/ayako-p-3023.html
https://www.mangarden.pl/pl/p/Ayako/4140

Natomiast pełna zgoda co do jakości. Wydaje mi się też że Do Adolfów i Ayako bardziej trafiają do czytelników komiksów niż mangi, podobnie jak swego czasu Życie. Powieść graficzna od Wydawnictwa Komiksowego. Teraz zamówiłem sobie jeszcze na Gildii MW Tezuki (dobry 30% rabat mają teraz) i Utsubore (kolejna jednotomówka od Waneko z pozytywnymi recenzjami).
Po Odległą dzielnicę i Ratownik Taniguchiego też warto sięgnąć.

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #472 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 14:40:30 »
Ikar od Taniguchiego i Moebiusa. Jednotomówka w twardej oprawie.

Offline michał81

Odp: JPF
« Odpowiedź #473 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 09:58:31 »
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Luty 2021, 10:18:25 wysłana przez michał81 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #474 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 18:54:48 »
Może to się okazać dobre dla kogoś, kto nie czyta mangi, czyli dla mnie?

Offline Lavender Blue

Odp: JPF
« Odpowiedź #475 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 09:42:39 »
Może to się okazać dobre dla kogoś, kto nie czyta mangi, czyli dla mnie?

Czytałam udostępniony swego czasu przez samo wydawnictwo przetłumaczony pierwszy rozdział (nie wiem, czy dalej gdzieś jest, w sumie powinien być na stronie zbiórki) i totalnie mi nie podeszło. Nie jest to absolutnie realistyczna manga o ninja - zarówno projekty wielu postaci, jak i ich techniki są totalnie odjechane. Dla mnie zanosiło się na takie krwawe & groteskowe Naruto połączone z Romeo i Julią. :-\ Ale co kto lubi.

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #476 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 10:20:13 »
Może to się okazać dobre dla kogoś, kto nie czyta mangi, czyli dla mnie?

Mało masz fajnych na rynku fajnych mang, dla kogoś kto nie czyta mangi?  8)

ukaszm84

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #477 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 11:21:24 »
Mało masz fajnych na rynku fajnych mang, dla kogoś kto nie czyta mangi?  8)

Po pierwsze chcę wesprzeć, bo podoba mi się crowdfundingowa forma wydawania komiksów i chciałbym żeby więcej wydawnictw to robiło. Po drugie wchodzi w grę element kolekcjonerski, bo takie wydanie nie będzie dostępne w regularnej sprzedaży. Przy okazji jestem ciekawy czy może mi się to spodobać jako opowieść.

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #478 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 12:21:45 »
Po drugie wchodzi w grę element kolekcjonerski, bo takie wydanie nie będzie dostępne w regularnej sprzedaży.

O, nie wiedziałem, nie wczytywałem się w szczegóły. To ciekawe, jeśli będą opierać się tylko i wyłącznie na tych preorderach.

ukaszm84

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #479 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 13:06:53 »
"Jest to jedyna okazja do zdobycia wydania w takiej formie. Jeśli projekt zakończy się sukcesem, komiks zostanie wydrukowany tylko na potrzeby projektu. Jeśli zdecydujemy się na wydanie poza projektem to będzie to wydanie w miękkiej oprawie w takiej samej cenie, bez dodatków."