Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 178822 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #405 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 23:43:07 »
długie i szczegółowe sceny walk (cały tom!!! przedstawiający jedną walkę na noże - jest ona bardzo emocjonująca)

Też mnie to rozłożyło na łopatki (i w ogóle to jak autor żonglował gatunkami przez całą serię - tam prawie każdy tom jest utrzymany w innej stylistyce a mimo wszystko i tak pięknie łączy się w całość). Eden (i Akira) to mangi które ukształtowały mnie jako komiksiarza i mocno wpłynęły na cały mój przyszły gust i zamiłowanie do cyberpunku (no i jeszcze GITS ale tu bardziej anime). Akire czytam teraz w nowym wydaniu od JPF i dalej jest to dla mnie komiksowa topka, sam jestem ciekaw jak odbiorę Eden bo ostatnio czytałem ten komiks jakieś 5-6 lat temu.

Offline Gazza

Odp: JPF
« Odpowiedź #406 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 07:55:38 »
Z Akirą potwierdzam - czytam i nie mogę się nadziwić jak mimo upływu lat komiks wchodzi gładko i przyjemnie, a sam sposób przedstawienia fabuły jest bardzo, ale to bardzo filmowy, że się tak wyrażę. Wcale się nie zestarzała ta manga. Kapitalna!

Offline michał81

Odp: JPF
« Odpowiedź #407 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 13:37:24 »
Takie info od wydawcy dotyczące nowych wydań Akiry
Cytuj
Drodzy Czytelnicy.
Chcielibyśmy Wam przedstawić i wytłumaczyć sytuację związaną z wydawaniem nowej edycji AKIRY.
Wiemy, że z niecierpliwością czekacie na nowe tomy, a my ciągle przesuwamy premiery kolejnych tomów w nieskończoność.
Cała ta sytuacja wynika z bardzo długotrwałego i uciążliwego sposobu akceptacji elementów nowego wydania.
1. Aby komiks mógł pójść do druku, musimy fizycznie przygotować i wysłać do Japonii:
-obwolutę
-okładkę
-strony kolorowe
2. Okładka i obwoluta przygotowana być musi w identycznej kolorystyce jak przesłane przez stronę japońską wzory.
3. Kolory użyte na okładkach wychodzą poza skalę podstawowych, dlatego trzeba dobrać z próbnika odpowiednią dodatkową farbę.
4. Często zdarza się, że użyty w Akirze kolor nie zgadza się z żadnym próbnikiem.
5. Wtedy zamawiana jest ekspertyza w laboratorium, gdzie tworzy się nową farbę na podstawie japońskiej próbki.
6. Jak już ma się odpowiednie farby można wydrukować wszystkie elementy.
7. Mimo że musimy wysłać tylko po 3 sztuki każdego z nich, proces produkcyjny uruchamiany jest tak samo jak dla normalnego druku i może zając kilka dni.
8. Tak otrzymane elementy wysyłamy do Japonii w 3 zestawach: do wydawcy, do redaktora serii i do autora.
9. Każdy może zgłosić poprawki, które musimy nanieść i powtórzyć cały proces od początku.
10. Dopiero po zatwierdzeniu każdego elementu możemy wydrukować komiks.
Dodatkowo okres pandemii wydłuża każdy etap, a na odpowiedź Japonii od momentu wysłania próbek czeka się nawet 3 miesiące.
Przy tomie trzecim musieliśmy na nowo dobrać jedną z farb co już dwukrotnie wydłużyło czas na akcept.
Teraz czekamy na zatwierdzenie nowego wydruku i nie wiemy kiedy otrzymamy odpowiedź.
Próbujemy razem z wydawcą znaleźć rozwiązanie aby kolejne tomy dało się zaakceptować w jednym podejściu. Miejmy nadzieję,  że się uda 🙂
Podsumowując, nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, kiedy ukaże się tom 3 🙁

Offline Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #408 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 13:40:22 »
Niezly hardkor.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #409 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 13:51:23 »
Trochę dziwne, w materiałach źródłowych nie ma Pantonów określonych i trzeba zgadywać??

Offline Koora

Odp: JPF
« Odpowiedź #410 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 14:45:02 »
Tak to czytam i myślę sobie, że to chyba jakiś żart...

Offline Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #411 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 14:54:29 »
Teraz fakt, ze nie zostalo to wydane na twardo wydaje sie oczywisty.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #412 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 18:57:23 »
jajebix co ci jap*ńczycy, Otomo chyba zdziwaczał na starość.

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #413 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 20:22:54 »
Ale cwaniacy. Ja to bym im zlecił te okładki. Niech sami wydrukują i wyślą do polski.

Jak dla mnie - przerost formy nad treścią.

Offline Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #414 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 20:53:29 »
No tak, bo to im zalezy zeby to u nas wydac, wiec niech sie mecza. Ty to jestes cwaniak!
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #415 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 21:33:09 »
No nic, trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo na całość Akiry to sobie poczekamy.

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #416 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 23:01:47 »
No tak, bo to im zalezy zeby to u nas wydac, wiec niech sie mecza. Ty to jestes cwaniak!
Wszystko wskazuje na to, że skośnoocy mają coś nie halo.
Jak napisał Bender - licencjodawca mógł tak przygotować materiał, żeby nie było problemów (wystarczy przygotować plik z ogólnie znanymi i dostępnymi kolorami).

A oni wysyłają wydrukowana okładkę, a ty masz sobie metodą prób i błędów szukać.
Na tyle długo siedzę w poligrafii, że wiem, jak trudne i kosztowne to jest zadanie.

I podtrzymuję to cwaniakowanie, bo skoro nie mogą podać takich mega ważnych informacji, to ciekaw jestem jak sami by sobie poradzili.

I tak, zależy mi, aby ten komiks u nas wyszedł. Ale jaki będzie odcień żółtego czy zielonego na grzbiecie, jest dla mnie sprawą trzeciorzędną.

Offline Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #417 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 23:49:44 »
Ale im widocznie nie zalezy, skoro trzeba sie dopasowywac do ich absurdalnych warunkow.
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #418 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 06:26:26 »
Nie no, coś tu ewidentnie jest nie tak z licencjodawcą. Jakoś wychodzi u nas tyle mang i chyba żadnych problemów nie ma? No, pomijając przeciągające się akceptacje od Urasawy.

Offline arczi_ancymon

Odp: JPF
« Odpowiedź #419 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 08:10:56 »
Teraz żałuję, że jednak nie wziąłem tej wydanej po angielsku kolekcjonerki :/