Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 487610 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2895 dnia: So, 09 Marzec 2024, 08:39:17 »
No właśnie akurat oglądam i chciałem w tym miejscu zapytać czy ktoś wie jak się mają nakłady Thorgala w Niemczech do tych w Polsce. Ktoś wie?
Bo Rysław właśnie powiedział w 30:50, że w Niemczech jest mniejsza liczba odbiorców niż w Polsce. No nie wiem. U nich jednak komiksy są bardziej popularne niż w Polsce. A Ponad krainą cieni miało nawet specjalne namalowaną na ich rynek, inną okładkę. Więc może Thorgal jest religią wśród polskich komiksiarzy, ale ogólna ilość komiksiarzy w Niemczech jest większa niż w Polsce. Więc kto wie, może mają duże nakłady Thorgala. Nie mieli też przerwy po Orbicie na słabo dystrybuowane albumy z Korony i egmontowe tomy Niewidzialnej fortecy i Słonecznego miecza, tam wszystko wychodzi na bieżąco i regularnie.

Online michał81

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2896 dnia: So, 09 Marzec 2024, 09:09:52 »
A może po prostu nie lubią Thorgala.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2897 dnia: So, 09 Marzec 2024, 09:44:17 »
W Niemczech wychodzi więcej komiksów niż w Polsce, więc ciężko się przebić. Thorgal w Niemczech ma mniejsze nakłady papierowe gdyż amazon daty publikacji starszych albumów nie ma za świeżych. Patrząc po ilościach głosów na amazon.de - religią tam na pewno nie jest.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Marzec 2024, 09:46:21 wysłana przez misiokles »

Online radef

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2898 dnia: So, 09 Marzec 2024, 11:33:44 »
Po prostu u nas "Thorgal" to ścisły TOP sprzedaży, gdy w Niemczech to jedna z dziesiątek dobrze sprzedających się frankofońskich serii.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Michał

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2899 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 09:58:59 »
Cały czas mam zagwozdkę którą wersje Thorgala wybrać. Mógłby ktoś doradzić koledze co z Thorgalem za dużo styczności nie miał? Z jednej strony ten powiększony format wydaje się fajną opcją, a z drugiej strony wolałbym mieć jedno, spójne wydanie. Rozumiem, że hachette po zakończeniu kolekcji nie będzie wydawać dalszych tomów, prawda?

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2900 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 11:01:43 »
To zależy od słupków w Excelu.

Online michał81

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2901 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 11:19:20 »
Cały czas mam zagwozdkę którą wersje Thorgala wybrać. Mógłby ktoś doradzić koledze co z Thorgalem za dużo styczności nie miał?
Inną lepszą serie, ale to jest tylko moje zdanie.

Cytuj
Rozumiem, że hachette po zakończeniu kolekcji nie będzie wydawać dalszych tomów, prawda?
Nie będzie. Wyda tyle na ile będzie mieć wykupioną licencje, co nie równa się z tym ile będzie wydane w obecnej chwili na rynku tomów z serii (poprzednio tak było, ze nie wydali kompletu tomów, które były dostepne (jeśli dobrze pamiętam to zabrakło 2), co prawda wcześniej uzupełnili o kilka, które wyszły w trakcie trwania kolekcji). Po latach wznowili ponownie kolekcje, ale w innym formacie. Egmont cały czas trzyma ten sam format i dodrukowuje brakujące tomy.

Offline Cornelius

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2902 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 12:43:40 »
Cały czas mam zagwozdkę którą wersje Thorgala wybrać. Mógłby ktoś doradzić koledze co z Thorgalem za dużo styczności nie miał? Z jednej strony ten powiększony format wydaje się fajną opcją, a z drugiej strony wolałbym mieć jedno, spójne wydanie. Rozumiem, że hachette po zakończeniu kolekcji nie będzie wydawać dalszych tomów, prawda?

Normalne pojedyńcze albumy z Egmontu. Łatwo dostępne, jak gdzieś nakład zejdzie to szybko są dodruki, bez problemu można dostać za ok. pół ceny albumów z Hachette. Również łatwiej odpuścić, jak dojdziesz do wniosku w którymś momencie, że jednak wysiadasz. Nawet główna seria schodzi z czasem z jakości (tylko kwestia czy jest się w obozie "album 16", "album 23", czy "album 29"), a z Hachette jak nie chcesz żeby potem z półki urągała niekompletna panorama na grzbietach to pakujesz się w "Kriss de Valnor", "Louve", "Młodzieńcze lata"...

IMHO, takie kolekcje są dla tych, co lubią kolekcje. Jak chcesz po prostu poczytać Thorgala, nie tędy droga.

Offline kubisz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2903 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 12:51:34 »
Cały czas mam zagwozdkę którą wersje Thorgala wybrać.
Przy obecnej podaży bardzo dobrych i choćby dobrych komiksów (a także innego popkulturowego towaru) szkoda tracić czasu na coś, co jest kiepskie tylko dlatego, żeby "skompletować" całość. I tak w życiu nie przeczytasz/nie obejrzysz wszystkiego, co byś chciał, trzeba robić selekcję. Kupuj normalne wydania i przeczytaj do "Władcy gór" (tom 16). Jak pyknie, to możesz potem jeszcze z rozpędu do "Klatki" dojechać (tom 23). Pewnie, że to kolekcyjne wydanie ładnie wygląda, ale i egmontowskie jest bardzo dobre.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2904 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 12:53:37 »
Jak nie masz sentymentu do Thorgala to zacznij od wypożyczenia kilku tomów z biblioteki i zobacz, czy podejdzie. Drugie pytanie, czy jesteś jakimś wielkim komplecistą. Thorgal od pewnego momentu mocno siada (w tym wątku co jakiś czas toczy się dyskusja od którego tomu) i niektórzy, w tym ja, nie mają wszystkich tomów na półce, bo są inne fajniejsze serie.

Offline Midar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2905 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 13:21:52 »
Kup sobie pierwsze trzy tomy z kolekcji Hachette, to Cię wyjdzie najtaniej. Wtedy już będziesz wiedział, czy chcesz kupować i czytać dalej.

… jak gdzieś nakład zejdzie to szybko są dodruki,

No właśnie, że nie tak szybko. Nieraz przychodzi czekać dość długo (rok i dłużej) na  „załatanie dziury”.

Offline greg0

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2906 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 15:27:37 »
Proponuję wyd.Hachette do Władcy Gór, resztę albumów olać i czekać na integrale . :)
Ważne żeby narzekać...

Offline volker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2907 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 16:18:27 »
A Ponad krainą cieni miało nawet specjalne namalowaną na ich rynek, inną okładkę...
Masz gdzieś odnośnik do tej okładki?

Offline Dracos

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2908 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 17:25:23 »
Proponuję wyd.Hachette do Wilczycy, resztę albumów olać i czekać na integrale . :)

Poprawiłem 8) jak już iść standardem to jednak takim.

Offline Rodrigues

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2909 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 18:16:31 »