Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 487727 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Online freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2850 dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 16:25:16 »
pca raczej niczego nie zablokowali bo np szninkiel od nich się ukazał a za chwilę z egmontu w powiększonym formacie. to raczej egmont zablokował wydanie przez pca skargi, skarbka i westernu.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2851 dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 16:54:25 »
Moim zdaniem to PCA blokuje się samo swoimi "błyskotliwymi" posunięciami i decyzjami.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 251
  • Polubień: 228
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2852 dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 17:35:18 »
Chyba trzeba będzie poczekać na zamknięcie serii i wtedy może coś drgnie w sprawie integrali. Na tą chwilę kupiłbym tylko w przypadku edycji w stylu Deluxe Omnibus Ultra Ultimate Nilfheim Frozen Mist Library Edition .
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Online Deepdelver

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2853 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 09:20:33 »
Integrale Thorgala dostaniemy kiedy Helheim rozmarznie. :)

Offline Blind

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2854 dnia: Pn, 05 Luty 2024, 13:05:09 »
Drugi tom Thorgala "Wyspa Lodowych Mórz" kontynuuje historię tajemniczej czarodziejki z tomu pierwszego. Jak pamiętacie, tamta historia nie przypadła mi do gustu. Drugi tom jest o wiele lepiej napisany i tu już widać, że Jean Van Hamme potrafi opowiadać tajemniczą historię. Początek buduje nam obraz moralny naszego bohatera. Uważam, że scena z orłem świetnie kreuje kręgosłup moralny Thorgala (zresztą już w pierwszym tomie mieliśmy ukazany jego dobry i honorowy charakter). Świetnie również wykreowano przeciwwagę temperamentów,  między naszym dzieckiem gwiazd, a wikingami. Kiedy Ci pierwsi rwą sie do bitki i wykazują sie wybuchową naturą, nasz antagonista podchodzi o wydarzeń na chłodno i docenia sztukę dyplomacji. Świetny jest moment marzeń sennych Thorgala o Aaricii. Pięknie kolorowe plansze i ten mrożący niepokój od chwili dotknięcia owocu. Władca Trzech Orłów jest złowrogi od pierwszego kadru. A bitwa na morzu wzbudziła moj zachwyt wykorzystaniem orłów... Pięknie udało się tu zbudować klimat legend oraz mistycyzmu. Sam finał jest satysfakcjonujący, choć lekko pośpiesznie przegadany. Dostajemy wiele cennych informacji, które nakreślają nam świat przedstawiony. Zabieg z wymieszaniem legend z kosmiczną technologią wypada smakowicie.

Grzegorz Rosiński rozwija skrzydła. Jest o wiele lepiej w tym tomie z zabawą kolorami, wiecej barw przechodzi w kolejne odcienie, zamiast zwyczajnie stanowić jednolitą plamę jak miało to miejsce w tomie pierwszym. Na wielu planszach zatrzymywałem się dłużej podziwiajac szczegóły.

"Wyspa Lodowych Mórz" kupiła mnie w pełni. Po tej lekturze nie dziwię sie, skąd tylu maniaków Thorgala. Wciąż widać pospieszne tempo narracji oraz problem z zbudowaniem z Aaricii kogoś więcej, niż jedynie damy w opałach. Jednak całość czyta się lekko i z zainteresowaniem.

MOJA OCENA 7️⃣.5️⃣/🔟
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2855 dnia: Pn, 05 Luty 2024, 14:19:00 »
Mówiłem, pierwszy to jeszcze takie przygody wikinga thorgaliksa. A jeśli już Wyspa dostaje 7,5, to szykuj kilka dziesiątek.:)

Offline Blind

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2856 dnia: Pn, 05 Luty 2024, 16:02:14 »
Mówiłem, pierwszy to jeszcze takie przygody wikinga thorgaliksa. A jeśli już Wyspa dostaje 7,5, to szykuj kilka dziesiątek.:)

Oczywiście, że są uszykowane 🙂 za dużo dobrego usłyszałem o tej serii, żeby w nią wątpić.
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2857 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 18:37:04 »
Na stronie thorgal.com w zakładce Althing oceniające poszczególne albumy. Na dzisiaj (07.02.2024) dwa ostatnio wydane albumy zostało ocenione przez 14 czytelników i recenzentów i tak :
TYSIĄC OCZU ma średnią ocenę : 2,36
WENDIGO : 4,21

Taki stan rzeczy podtrzymuje mnie w przekonaniu, że główna seria, przy obecnym scenarzyście, będzie już tylko odcinać kupony, a ciekawe albumy będą domeną Thorgal Saga.

P.S. Mam złe przeczucia co do kolejnego tomu sagi zatytuowanej SHAINGAN ponieważ za scenariusz odpowiada właśnie Yann.

Offline Gustavus_tG

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2858 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 19:36:44 »
Dobrze, że przynajmniej saga daje nadzieję na ciekawe albumy.

Offline GoNzO

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2859 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 10:00:49 »
Na gildii czwarte już puzzle Thorgal od Good Loot, tym razem "Zdradzona Czarodziejka".

https://www.gildia.pl/gry-planszowe/591117-puzzle-500-thorgal-zdradzona-czarodziejka


Offline Blind

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2860 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 15:20:31 »
"Trzej starcy z kraju Aran" to baśń o Thorgalu. Nasze dzielne dziecko gwiazd nie może długo świętować zaślubin. Jego wybranka głucha jest na mądrości małżonka, woli posłuchać swej próżności i kieruje ich kroki do mieściny Aran.

Dalej to już standard baśni o księżniczce - samotny zamek z najwyższą wieżą, uwięziona w nim piękność i wielki konkurs o jej rękę (Thorgal słusznie zauważa, że dziewka ma już męża, ale nikt go nie słucha). To co wybija się z tej konwencji to brutalność świata Van Hamme'a. Przeciwnicy w wielkim turnieju reprezentują swoją postawą zdradliwość, tchórzostwo i bezmyślną, brutalną siłę. Nasz Thorgal wykaże się sprytem oraz silnym kręgosłupem moralnym. Jego honorowość jest zresztą wykorzystywana przez adwersarzy, jednak chłop się nie zraża.  Sporo radości dają dialogi, które zachwycają swoją infantylnością. To co mnie najbardziej zawiodło, to absurdalność motywu podróży w czasie. Jego sensowność musimy brać całkowicie na słowo, bo nie klei się ono za grosz...

Rysunki Rosińskiego zachwycają coraz bardziej. Artysta tworzy coraz bardziej szczegółowe kadry, pełne fajnych drobiazgów (te głowy obok Bram Ognia, Powietrza i Wody! Ci dziwni strażnicy Życzliwych!). Pokazuje jak wielki ma talent w kreowaniu masywnych fortyfikacji, dobrze bawi się światłocieniem. Byłem zaniepokojony widząc bawiących się mieszkańców miasta, ich otępienie zostało oddane po mistrzowsku. No i pojawia się Strażniczka Kluczy!

Podsumowując trzeci tom to przyjemna lektura, która ma bardzo dobre wyczucie tempa. Jej tajemniczo-baśniowa aura może się podobać. Fabuła jest pełna nawiązań do wielkich dzieł literatury i fajnie bawi się konwencją. Jednak duża część fabuły pruje się pod naporem braku logiki, co wybija z lektury.

MOJA OCENA 6️⃣.5️⃣/🔟
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline Bazyliszek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2861 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 11:36:45 »
@UP
Dla mnie motyw tamtej pętli czasowej ma sens. Starcy po prostu cały czas piją tą samą życiodajną wodę. Jak po Flashpoincie Reverse Flash naginał ciągle czas, żeby uciec przed śmiercią po postrzale w głowę. A żeby nie tworzyć kolejnych czasowych wersji siebie, wysyłają po nią jakichś frajerów.

I spoko - Aarcia się jeszcze wyrobi pod wpływem przyszłych wydarzeń.

Offline jotkwadrat

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2862 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 12:05:21 »
Skoro po wodę wysyłają śmiałków w przeszłość, to może wystarczyłoby, gdyby sobie na początku schowali beczkę wody w zamku, w którym i tak ciągle mieszkają? No, chyba że woda ma datę  przydatności do spożycia.

Offline Bazyliszek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2863 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 13:13:47 »
@UP
No właśnie ja tak podejrzewam, że ona ma te właściwości tylko w tamtym momencie. Być może Starcom udało się jej skosztować akurat na czas. A gdy później wrócili do tego miejsca, to źródło straciło swoje właściwości, albo zniknęło jak Kun Lun. ;) Dlatego musieli opracować sposób podróży w czasie tak aby wracać do tego samego punktu czasoprzestrzeni, a jednocześnie nie narażać siebie.

Offline greg0

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2864 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 14:13:44 »
Trzej starcy z kraju Aran
jeden z moich ulubieńszych albumów z Thorgalem 8,5/10
Ważne żeby narzekać...