Autor Wątek: Thorgal od Hachette (edycja 2024)  (Przeczytany 64763 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #375 dnia: Śr, 13 Marzec 2024, 20:50:43 »
Tu chyba jaszcze nie wszyscy skumali, że mają do czynienia z fanatykiem kolekcji, żeby było śmieszniej jednocześnie hejtuje Egmont a potem wrzuca zdjęcie z zakupami, gdzie są wszystkie książki od Egmontu (chyba z piętnaście było ;D).
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #376 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 00:16:31 »
Popiel jeśli serio mnie nie zrozumiałeś, to przykro mi.  Napisałem że mi się kolejne tomy czytane jeszcze raz, bardzo podobają. I zapytałem czy inni też tak mają, czy to tylko moje odczucia.

A jeśli ty razem z niektórymi innymi lubisz czepiać się/hejtować każdy mój post, bo to ci najbardziej w życiu sprawia przyjemność, to proszę bardzo. Ja tam nie będę odpowiadał na połajanki kierowane w moją stronę, bo one mnie nigdy nie ruszały i nie ruszają.

Online Takesh

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #377 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 07:14:17 »
Szkoda, że dostajemy dubla. Jak się uparli tak na Brubakera, mogli dać dwa normalne tomy Gotham Central, a nie tą Catwoman. ;)

To przepraszam za swoją pomyłkę. Kupiłem New Mutants razem z She Hulk i nie zwróciłem uwagi/zapomniałem że to inna seria. Widać że wyraźnie się różni formatem od dotychczasowej Klasyki i że zrobiono go w formacie Muchy. Ale czy warto? Format standardowy mamy od 2012 r. Zdecydowana większość komiksów SH wydanych do tej pory była jednego rozmiaru i po tych 12 latach panował porządek na półkach pod tym względem. Czy warto płacić więcej za ten niewielki wzrost rozmiarów? Przecież na forum były też narzekania na to, że Mucha jest droższa od komiksów Egmontu, oraz na to że Egmont nie chce zmieniać papieru czy okładek, tylko woli podwyższać ceny komiksów, wraz ze wzrostem cen dotychczasowych materiałów.


Nie dość, że ta kolekcja to dubel dubla dubla dubla i jeszcze trochę, to czy wogóle warto ją kupować? Przecież na każdym kroku hejtujesz takie inicjatywy. Dlaczego akurat te duble polski czytelnik ma kupować? Bo jest troszkę większy rozmiar od wcześniejszego dubla? Bo ma większe grafiki niż przy poprzednim dublu? Dlaczegóż z wszystkich dubli, które uwielbiasz hejtować, akurat ten dubel nie jest "be"? Czy ktoś włamał się na to konto i dlatego nagle duble stały się ok? Jest to conajmniej dziwne....

Offline Bazyliszek

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #378 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 09:38:35 »
A ja ci każę to kupować? Masz wcześniejsze wydania, to nie kupuj jeśli nie chcesz. Nie interesuje cię Thorgal, to nie kupuj. Nie ma przymusu. Ja do tej pory nie miałem całości Thorgala to biorę. No i widać różnice między tym wydaniem, a poprzednimi.

Online Takesh

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #379 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 10:15:56 »
Mimo, że to dubel, który posiadasz?

Napewno ktoś mu się na konto włamał...

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #380 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 17:17:40 »
Popiel jeśli serio mnie nie zrozumiałeś, to przykro mi.  Napisałem że mi się kolejne tomy czytane jeszcze raz, bardzo podobają. I zapytałem czy inni też tak mają, czy to tylko moje odczucia.

A jeśli ty razem z niektórymi innymi lubisz czepiać się/hejtować każdy mój post, bo to ci najbardziej w życiu sprawia przyjemność, to proszę bardzo. Ja tam nie będę odpowiadał na połajanki kierowane w moją stronę, bo one mnie nigdy nie ruszały i nie ruszają.

  Raczej 100% obecnych tutaj ma świadomość, że masz w dupie wszystko i wszystkich. Część użytkowników, podejrzewam że całkiem spora miałaby również ochotę wyciągnąć ci wtyczkę tak jak to zrobiono na innych forach i nie wiadomo dlaczego nie stało się to jeszcze tutaj. Więc nie spodziewaj się, przyjacielskich pogawędek, to jak sam traktujesz innych zawsze wróci bumerangiem.

Offline Blind

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #381 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 14:22:49 »
Thorgal osiągnął spełnienie. Wraz z brzemienną Aaricią osiadł w spokojnej wiosce. Idylla nie może jednak trwać długo. Za sprawą młodziutkiej Shaniah, która w akcie zemsty za odrzucone zaloty przez Thorgala sprowadza na niego kłopoty, nasz dzielny wojownik trafia w niewolę na pokładzie czarnej galery. 

Autorzy, w odróżnieniu od poprzednich tomów, postanowili odsunąć od cyklu zarówno rasowe wątki science-fiction, jak i elementy fantasy, stawiając na realizm historyczny. W "Czarnej galerze" syn gwiazd musi stanąć oko w oko z najgorszym rodzajem potwora - ludzką chciwością i okrucieństwem. Jest tu sporo głupotek na zasadzie Deus ex machiny. Potyczki między okrętami żołnierzy i wikingów czy starcie z jaguarem, robią spore wrażenie, jednak to finałowy pojedynek pozostawia nas w wielkim zdumieniu. Całość ma świetny vibe, przywodzący na myśl przygodowe kino familijne. Jest w tym ta piękna naiwność, która hipnotyzuje nas i sprawia, że przyjmujemy każde zdarzenie scenariuszowe bezkrytycznie. Czyta się to lekko i aż się nie chce wierzyć, że autorom udało się tak wiele opowiedzieć na tak małej ilości kartek. 

Również rysunki Rosińskiego zasługują na pełne uznanie. Obok zwyczajowo bardzo kolorowych plansz, pojawiają się tym razem całe strony z akcją w nocy lub pod pokładem statku, gdzie autor operował bardzo oszczędną paletą barw. Całość jest bardzo urozmaicona i wprawia w zachwyt. Plansze ukazujące akcję pod pokładem statku podziwiałem przez kilka minut, są absolutnie CUDOWNE!

MOJA OCENA TOMU CZARNA GALERA 7️⃣.5️⃣/🔟
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Online roble

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #382 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 18:34:21 »
Ale cisza w temacie..  :)
Haszet od 8 rano zbiera się na wysłanie mi paczki z upadek brek zarith i z gwiezdnym dzieckiem i jakoś do tej pory się nie zebrał i nie wysłał..  :)


Offline Gustavus_tG

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #383 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 18:48:50 »
Budują odpowiednie napięcie. Najlepsza kolekcja w kraju to muszą się szanować.

Offline 79ers

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #384 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 19:00:48 »
Najlepsza jest kolekcja bolidów F1 Ferrari  ??? ;D

Offline Deg

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #385 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 19:25:04 »
Równie szybka w wysyłce? ;)
This is my truth, tell me yours.

Offline jahred666

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #386 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 18:06:27 »
dostał już ktoś w prenumeracie to nowe pokolorowane wydanie Zdradzonej czarodziejki? jakie odczucia?

Offline Midar

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #387 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 15:54:01 »
Dostałem. Nareszcie jakaś kolekcja z satysfakcjonującym bonusem. Kiedy wcześniej na Forum prezentowane były kadry z nowymi kolorami, to stwierdziłem, że mi się nie podobają. Teraz, kiedy mam na żywo cały album, to jestem mocno na tak. Moim zdaniem, to jest nowe tchnienie w ten komiks, bardzo pozytywnie to odbieram. Hachette dodało kolejny smaczek i z tych dodatkowych albumów zrobiło początek panoramy, fajne rozwiązanie.
Jest to sam album, bez żadnych dodatków.







Jeszcze załączone grafiki.




« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Marzec 2024, 16:16:15 wysłana przez Midar »

Offline Gustavus_tG

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #388 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 16:21:03 »
Okładka fajna, to może ktoś pokusi się o jakieś porównanie przykładowych kadrów?

Online Crono

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #389 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 16:22:46 »
Ja się najbardziej formatu obawiałem, ale widzę że został zachowany. Czekam już na tą przesyłkę.