Autor Wątek: Thorgal od Hachette (edycja 2024)  (Przeczytany 64722 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rotting Hood

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #360 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 16:09:28 »
Zainteresowanie jest tak duże, że zabrakło tomu 3. Dostałam paczkę z tomami 4 i 5 bez 3, napisali, że będzie podesłany jak zrobią dodruk.  Na infolinii usłyszałam, że może to potrwać miesiąc lub dwa czyli dodadzą do kolejnej wysyłki z nr. 6-7 lub 8-9 nie chcieli wstrzymywać wysyłek na tak długo. Także chyba chwyciło.

Offline Midar

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #361 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 21:35:02 »
Tylko żeby nie zrobili jak przy poprzednich kolekcjach, że rozsyłali zwroty z kiosków i Empików.

Offline Gustavus_tG

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #362 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 21:49:50 »
Zainteresowanie jest tak duże, że zabrakło tomu 3. Dostałam paczkę z tomami 4 i 5 bez 3, napisali, że będzie podesłany jak zrobią dodruk.  Na infolinii usłyszałam, że może to potrwać miesiąc lub dwa czyli dodadzą do kolejnej wysyłki z nr. 6-7 lub 8-9 nie chcieli wstrzymywać wysyłek na tak długo. Także chyba chwyciło.
No szkoda. Dobra historia Cię omija.

Offline stab

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #363 dnia: So, 09 Marzec 2024, 13:29:09 »


Gazety w lodówce to jakaś nowa moda? :o

Offline misiokles

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #364 dnia: So, 09 Marzec 2024, 13:36:48 »
Zwykłe zamrożenie cen!

Offline rapr

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #365 dnia: So, 09 Marzec 2024, 13:53:36 »
Dostali info, że gorący towar. Chcą ułatwić zakup, żeby rąk nie poparzyć.

Offline eridraven

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #366 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 09:47:19 »
Czy ktoś z Was zastanawiał się, kim jest scenarzysta wystawy prac Grzegorza Rosińskiego dostępnej w EC1? Ponadto na filmie pada parę słów na temat piątego tomu o tytule "Ponad krainą cieni" oraz przeglądam najnowsze newsy ze świata Thorgala.

Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Online Bazyliszek

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #367 dnia: Śr, 13 Marzec 2024, 12:21:54 »
Ja całą główną serię Thorgala przeczytałem raz, te 10 lat temu, kiedy było pierwsze wydanie Kolekcji. Wtedy nie byłem fanem, ale przez te lata ta seria powoli we mnie dojrzewała. Pomogło w tym ponowne wydanie Szninkiela tych samych twórców, który to komiks uważam za genialny. Teraz czytam kolejne tomy ponownie i jestem zachwycony. "Ponad Krainą Cieni" czytało mi się bardzo fajnie i czekam na tom 6. Tylko powiedzcie mi koledzy, czy to tylko ja tak mam, czy to naprawdę są dobre komiksy? Bo może patrzę na nie tylko przez pryzmat polskości rysownika. A na tle konkurencji cykl jest dość przeciętny?

Online Crono

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #368 dnia: Śr, 13 Marzec 2024, 12:43:30 »
To (bardzo) dobre komiksy są. Pierwszych tomów nie czytałem z 12 lat, a wciągają niesamowicie. A najlepsze tomy dopiero ukażą się w kolekcji.

Offline Zwirek

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #369 dnia: Śr, 13 Marzec 2024, 15:47:00 »
Też jestem pod wrażeniem jak dobrze się to czyta, jak płynie się przez historię. Plus detale ilustracji tam gdzie jest to potrzebne, duże szerokie plany wciągające czytelnika w świat. Dymki z tekstami są w optymalnej ilości, nie spowalniają, nie powodują, że coś się pomija. Postacie są ciekawe, niektóre powracają, niektóre są tylko na chwilę i robi się żal, że znikają, ale dzięki temu nie ma tutaj nic na siłę, bo jak mawiał poeta - piękne są tylko chwile. I ten komiks opowiada o życiu. Jakże to jest odświeżające, od tego wszystkiego co ostatnio czytałem spod szyldu DC i Marvela. To jest jak muzyka Pink Floyd, mało dźwięków, dużo treści.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Marzec 2024, 15:51:57 wysłana przez Zwirek »

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #370 dnia: Śr, 13 Marzec 2024, 16:23:21 »
  Te od Hachette są świetne, te od Egmontu już nie takie dobre.

Online perek82

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #371 dnia: Śr, 13 Marzec 2024, 16:26:49 »
Ja się wziąłem za stare wydania i też ujdzie😀 jutro mam w planie zgarnąć 15 numerów z biblioteki
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Popiel

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #372 dnia: Śr, 13 Marzec 2024, 18:14:39 »
Ja całą główną serię Thorgala przeczytałem raz, te 10 lat temu, kiedy było pierwsze wydanie Kolekcji. Wtedy nie byłem fanem, ale przez te lata ta seria powoli we mnie dojrzewała. Pomogło w tym ponowne wydanie Szninkiela tych samych twórców, który to komiks uważam za genialny. Teraz czytam kolejne tomy ponownie i jestem zachwycony. "Ponad Krainą Cieni" czytało mi się bardzo fajnie i czekam na tom 6. Tylko powiedzcie mi koledzy, czy to tylko ja tak mam, czy to naprawdę są dobre komiksy? Bo może patrzę na nie tylko przez pryzmat polskości rysownika. A na tle konkurencji cykl jest dość przeciętny?

To absolutnie doskonały post i zasługuje na zakopanie go jako kamień węgielny, obok pamiętnego manifestu spideya.

Koleś produkuje się w wątku jak królik z reklamy Duracella, podobnie przy okazji poprzedniego Thorgala z Hatchette, wynosi serię na piedestał, od czci odsądza konkurencję, spamuje gdzie i komu się da, robi PR, reklamuje, wykupuje nakłady testowe, a potem...

...a potem...

...a potem pyta:

- Ej, chłopaki, a dobre to jest w ogóle?

Beka z typa po wsze czasy, aż do amen. Tragiczniejszego przypadku chyba nie miały fora, odkąd nastał net.


Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #373 dnia: Śr, 13 Marzec 2024, 19:10:41 »
 Oj tam, oj tam czepiasz się, "kolega" wszedł sobie pragnąc spokojnie popi######ć o kolekcjach wykorzystując fakt, powszechnej sympatii do Thorgala oraz obecność tych kilku naiwnych co czytają go o kilka lat zbyt krótko i jeszcze im się wydaje, że potrafi coś napisać sensownego a te wyłudzanie wspomnień weteranów ma na celu zapoznanie się z czyjąś opinią a nie kręcenie licznika wątków z napisem "kolekcja" w nazwie. "Porzućcie wszelka nadzieje wy frajerzy którzy tu wchodzicie" Dante zmieniłby szyld jakby to zobaczył.

Offline Kandor

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #374 dnia: Śr, 13 Marzec 2024, 19:54:43 »
Popiel, pełna zgoda. "Aż do amen". Amen :-)