Autor Wątek: Thorgal od Hachette (edycja 2024)  (Przeczytany 64738 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online nori

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #225 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 07:08:33 »
Thorgal pierwotnie powstawał jako seria stricte do publikacji do magazynów, stąd wyraźny podział pierwszego albumu na rozdziały - dokładnie tak, jak było to u nas publikowane w Relaxie. Twórcy nie spodziewali się sukcesu, a seria chwyciła, więc naturalnym krokiem była publikacja w formie albumu. A że brakowało nieco stron do pełnego wymiaru, nakreślili tę dodatkową historyjkę, która z premedytacja jest chronologicznie ustawiona nieco poza głównym torem, tak by nie było problemu z zapoznaniem się z nią niezależnie.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Gustavus_tG

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #226 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 16:22:09 »
To w tym tygodniu miał się pojawić w sprzedaży tom drugi? Widział ktoś gdzieś? Dzisiaj w empiku nie widziałem żadnego.

Offline Popiel

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #227 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 16:44:46 »
Pojawił się. Kupiłem w środę w saloniku InMedio.

Offline greg0

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #228 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 17:13:24 »
Kolporter miał we wtorek.
...
Na życzenie wysyłają info SMS-em.
"Dzień dobry.
Zapraszamy po odbiór kolekcji THORGAL część 2 ..." 
  :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Luty 2024, 17:17:17 wysłana przez greg0 »
Ważne żeby narzekać...

Offline Gustavus_tG

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #229 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 21:59:16 »
Qrcze, fajne rozwiązanie.

Offline greg0

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #230 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 22:48:13 »
Up.
Tak
Sami zaproponowali SMS-y .
Odkładają Thorgala i wysyłają  przypominajki.
Super, bo pamięć mam dobrą, ale...  Zalatany jestem.  :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Luty 2024, 22:57:19 wysłana przez greg0 »
Ważne żeby narzekać...

Offline jahred666

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #231 dnia: So, 03 Luty 2024, 09:14:25 »
czy ktoś już dostał drugą przesyłkę z tomami 4 i 5?

Online LukCook

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #232 dnia: Pn, 05 Luty 2024, 12:45:59 »
Cytuj
📣Uwaga, fani komiksów! MAMY DLA WAS NIESPODZIANKĘ 📣
Już wkrótce udostępnimy serię podcastów prowadzonych przez Kamila Śmiałkowskiego i Marię Lengren – znawców branży komiksowej – którzy porozmawiają o Thorgalu. Śledź nasze social media, by tego nie przegapić!  🎧
@Człowiek z popkultury
Muzyka i produkcja : Jarek Gawlik
#Thorgal #komiks #fantasy #kolekcja #podcast #czytamkomiksy #comic #rosinski

https://www.facebook.com/Kolekcja.Hachette/

Offline stab

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #233 dnia: Pn, 05 Luty 2024, 15:57:24 »
Cały czas zastanawiam się czy brać tą kolekcje. Właśnie jestem w Polsce i kupiłem pierwszy tom. O dziwo w empikach i salonikach prasowych pełno jest jeszcze pierwszego tomu, zaraz obok drugiego. Nie mam żadnego sentymentu to tych komiksów, gdzieś tam w domu "walały" sie jakieś tomy i pamietam pojedyncze kadry z pierwszego tomu, ale to wszystko. No więc kupiłem numer pierwszy i mam bardzo mieszane uczucia co do jakości papieru. Chyba za bardzo jestem przyzwyczajony do kredy, że ten papier offsetowy wydaje mi sie strasznie budżetowy. Muszę pomyśleć czy w to wchodzić, czy czekać na integrale.

Online Zwirek

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #234 dnia: Pn, 05 Luty 2024, 17:32:43 »
No więc kupiłem numer pierwszy i mam bardzo mieszane uczucia co do jakości papieru. Chyba za bardzo jestem przyzwyczajony do kredy, że ten papier offsetowy wydaje mi sie strasznie budżetowy. Muszę pomyśleć czy w to wchodzić, czy czekać na integrale.

Mnie wręcz przeciwnie, ten papier jest zajebisty i robi robotę. Idealnie pasuje do Thorgala i daje poczucie historyczności tej pozycji, ale w nowoczesnym wydaniu.

Offline jahred666

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #235 dnia: Pn, 05 Luty 2024, 17:47:23 »
wszyscy się usrali w Polsce na kredę :) nie rozumiem tego kompletnie :) to wcale nie jest najlepszy papier do komiksów, niektóre pozycje wręcz się do kredy nie nadają. Wielu artystów za to tworzyło i tworzy swoje komiksy z zamiarem wydania swoich dzieł na offsecie, taki Mazzucchelli to nawet wymaga do swoich wydawnictw papier po recyklingu! :)

Offline OokamiG

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #236 dnia: Pn, 05 Luty 2024, 17:49:43 »
Knightfall na offsecie jest zajebisty, dobry offset może być droższy od kredy. Niektóre pozycje z lat 90 prosiłoby się aż, aby zostały wydane na nie połyskującym papierze.

Online celtic

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #237 dnia: Pn, 05 Luty 2024, 22:04:46 »
Ja zdecydowanie kredę, lub matową kredę. Jakiś czas temu wspominałem o niemieckim wydaniu Thorgala Carlsen Comics, nigdzie, w żadnym wydanym u nas komiksie nie widziałem takiego offsetu jak tam. Gdyby był taki jak w niemieckim wydaniu byłbym za, ale nie jest. Oby malarskie Thorgale nie wyglądały jak Egmontowy Rogaty bóg.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline eridraven

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #238 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 17:25:59 »
Pierwszy odcinek podcastu "Porozmawiajmy  o Thorgalu" już dostępny!!!

Opis autorów: W pierwszym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o Thorgalu” Maria Lengren i Kamil Śmiałkowski analizują fenomen jednego z najpopularniejszych europejskich komiksów. Prowadzący dzielą się swoimi wrażeniami z lektury oraz osobistym kontaktem z twórcami serii, a także przybliżają sam komiks „Thorgal” – jego bohaterów oraz bogate uniwersum obejmujące ponad sześćdziesiąt tomów, podzielonych na cztery serie, które powstawały przez niemal pół wieku.

Co myślicie o tej inicjatywie?

https://open.spotify.com/episode/5K7CwA8u4UQIZCNSEvIb4R?si=319Dj5ftQ-etno8LYOLQSg&nd=1&dlsi=cbe4aa19f01f462f
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline pablomas

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #239 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 18:39:50 »


Powiem tak jestem fanem Thorgala i dziś przyszło zamówienie od Hachette wszystko fajne dodatki w postaci grafik notesu teczki.
Papier kolory również na plus.
 Tylko jest jedno ale ,znów ingerencja w tekst i jest  nowe tłumaczenie .
No nie podchodzi, aczkolwiek dla osób które nie znają historii powinno być ok.
Absolutnie się na tym nie znam ale czy chodzi o jakieś prawa autorskie itd.
Moje obrazki to KAW i Hachette, czy może ktoś coś dodać jak zrobił to Egmont czy oni również zmiany nanieśli.
Dalsza prenumerata pod znakiem zapytania.

« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Luty 2024, 18:50:45 wysłana przez pablomas »