Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 184030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arne

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1005 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 08:16:13 »
Powklejali odwrotnie w okladki ( jak u mnie), poszly reklamacje i tym sposobem naklad skonczyl sie szybciej. :)

A wczoraj dostalem 4 tom Daredevila Millera i tez odwrotnie wklejony.  :(
I wez tu czlowieku nie rozfoliuj komiksu przez rok od zakupu - i masz pozamiatane, bo naklad wyczerpany, albo same zuzyte egzemplarze.

Offline Gieferg

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1006 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 10:30:24 »
Jak ktoś czegoś nie otwiera przez rok od zakupu to sam sobie winien i dobrze mu tak :P

Offline starcek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1007 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 10:42:56 »
Uff, mój bez odwrotki. A może szkoda, bo to ciekawa wersja.  ;)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline amsterdream

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1008 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 13:10:59 »
Rzutem na taśmę kupiłem w normalnej cenie. Tak się złożyło, że jeszcze nigdy nie czytałem tego komiksu. Zobaczymy czy faktycznie taki dobry czy u większości działają sentymenty.

Dziwi mnie jednak, że Egmont tak niedoszacował nakładu.

Offline PJP

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1009 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 21:32:22 »
Bałem się jak cholera, że po latach tytuł mnie znudzi itd. ale na szczęście obyło się bez traum. Doceniam go jeszcze bardziej :) chociaż pewne odniesienia są już dla mnie zbyt łopatologiczne.

Offline amsterdream

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1010 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 11:09:48 »
Wczoraj wieczorem przeczytałem Szninkiela i sława go trochę przerosła. To niezły komiks, ale biorąc pod uwagę w ilu rankingach "the best" się pojawia, to spodziewałem się czegoś lepszego, bardziej przełomowego? A historia tu jest bardzo prosta, momentami wręcz prostacka bym powiedział. W skali szkolnej dałbym mu mocną czwórkę i raczej już nigdy do niego nie będę wracał.

Offline misiokles

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1011 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 11:27:17 »
W momencie wydania to była przełomowa historia. Później ów przełom był punktem odniesienia dla kolejnych twóców.

Offline Arne

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1012 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 11:28:45 »
Wez poprawke na czas powstania komiksu ( okolo 35 lat temu- chyba) - wtedy na pewno byl czyms niespotykanym i przekraczajacym granice. Gdy czytalem go gdzies tak w 88-89 zrobil na mnie naprawde duze wrazenie i byl dla mnie czyms przelomowym.
Od tego czasu czytalem juz wiele komiksow lepszych i gorszych, ale w tamtym czasie na polskim rynku byl on czyms niezwyklym.

Offline amsterdream

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1013 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 11:56:39 »
W momencie wydania na pewno robił większe wrażenie (jakby nie było to rok 88), ale co w nim było takiego przełomowego? Jak dla mnie za dużo tu nawiązań do Władcy pierścieni, Odysei kosmicznej, Starego i Nowego Testamentu i ogólnie religii. Trochę taki zlepek pomysłów innych.

Offline Gieferg

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1014 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 11:58:32 »
I Ciemnego Kryształu.
W sumie podobieństwo do niego jest dla mnie najbardziej odczuwalne. Po części fabularne, choć głównie wizualne...



Czytając ostatnio puściłem sobie soundtrack z Dark Crystal, wpasował się idealnie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 04 Grudzień 2020, 12:01:33 wysłana przez Gieferg »

Offline misiokles

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1015 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 12:03:40 »
Dokładnie. Tylko, że zrobiono to w komiksie. Wiadomo, Amerykanie też wcześniej w DC czy Marvelu robili coś podobnego - choćby wspomnieć Warlocka, Europa miała również sporo modernistycznych komiksowych dzieł za sobą (choćby Jodorowskiego), natomiast Szninkiel (chyba) tchnął powiew świeżości w konstrukcji takich fabuł. A i obecnie w komiksach trudno spotkać tak zwarty wykreowany świat (piszę 'chyba' gdyż w 1988 roku byłem gówniakiem z zerową wiedzą o komiksie).
« Ostatnia zmiana: Pt, 04 Grudzień 2020, 12:15:07 wysłana przez misiokles »

Offline Gieferg

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1016 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 12:09:15 »
No i Dark Crystal spokojnie nadaje się dla dzieci, Szninkiel… nie bardzo. To mu daje sporą przewagę.
W sumie wierną ekranizację chętnie bym zobaczył  8)

Offline hansior

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1017 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 12:29:25 »
Nieprawda, świetnie działa na wyobrażnię dziecięcą. Ja Szninkiela czytałem, jak miałem kilka lat. Pochłonął mnie totalnie (a szczególnie scena u Volgi :) ). I żyję normalnie.

Offline Gieferg

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1018 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 12:46:23 »
Inaczej - podsunąłbyś własnemu kilkuletniemu dziecku?

Offline hansior

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1019 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 12:57:43 »
Wszystko zależy, jak komiks dostanie we własne ręce. Jeśli rodzic wręczy go, to dziecko myśli, że nagość jest normalna. Jeśli znajdzie go w pokoju starszego brata pod jego nieobecność (jak ja), to czuje, że widzi coś czego nie powinno widzieć. I nie powoduje u niego żadnego zboczenia.