Autor Wątek: Muminki  (Przeczytany 12035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Chmielu

Odp: Muminki
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 12:47:38 »
"Żółć" to jedyne słowo prawdziwie polskie. To też stan Polaków na co dzień. To będzie po prostu dodatkowa żółć ;D
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Ty_draniu

Odp: Muminki
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 09 Marzec 2021, 17:55:52 »
Właśnie dostałem maila z gildii z informacją, że nakład Muminków jest wyczerpany. Podobno Egmont szykuje dodruk z początkiem kwietnia.

Bender

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 09 Marzec 2021, 18:52:30 »
I obie te wiadomosci bardzo dobre !

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 21:06:27 »
Powiem Wam, że ten papier w Muminkach ma tak paskudny kolor, że jest dla mnie nieakceptowalny. Od tygodni do tego podchodzę i nie. Jak ja się cieszę, że zostawiłem sobie te 8 albumików z Egmontu gdzie wszystko jest cacy. Tam są prawie wszystkie historie Tove (17 na 21). Mam ogromną nadzieję, że drugi tom, który będzie zawierał 4 premierowe historie Tove jednak będzie miał jakiś normalny papier, a nie barwy 3-dniowej sraczki po jajecznicy z 10 jajek. Tak się wydaje, że kolor papieru to trywialny i wręcz śmieszny problem i my wszyscy, którym nie pasuje ta żółtaczka jesteśmy nienormalni, ale ten komiks to arcydzieło komiksu prasowego i po prostu spieprzyli. Moim zdaniem nienormalna jest osoba, która wybrała ten kolor. Komiks to sztuka obrazu i tenże obraz został tu mocno naruszony.

Offline HaVoK

Odp: Muminki
« Odpowiedź #34 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 21:17:04 »
Zdziwiłbym się, gdyby drugi tom miał inny kolor, bo to byłoby przyznanie się do winny przez Egmont, a Egmont chyba nie przyznaje się do winy (tasiemka w Noir była winą drukarni?). Bolą oczy od tego papieru i zabiera ten papier dużo uroku rysunkom Tove.

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #35 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 21:27:24 »
To tak jakby, nie wiem, na Rękopis znaleziony w Saragossie, Casablancę czy Obywatela Kane'a narzucili jakiś żółty filtr o kolorze serowych Cheetosów i weź kurna oglądaj Cybulskiego, Bogarta, Ingrid Bergman i Orsona Wellsa w żółci. Na bank Egmont na którymś spotkaniu będzie kręcił bekę z ludzi, którym się to nie podoba, ale bekę to tutaj kręcę ja z Egmontu. Spieprzyli i tyle. Wizualna strona tego albumu jest okropna mimo cudowności rysunków Tove Jansson. I tyle.

Offline xanar

Odp: Muminki
« Odpowiedź #36 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 21:29:07 »
Drugi powinien być czerwony albo pomarańczowy.



jak nic pasuje do okładki

« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Kwiecień 2021, 21:31:24 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Bender

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #37 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 21:48:35 »
Na bank Egmont na którymś spotkaniu będzie kręcił bekę z ludzi, którym się to nie podoba, ale bekę to tutaj kręcę ja z Egmontu. Spieprzyli i tyle.

Czy Wy czytacie ten wątek? Żóły papier to nie decyzja Egmontu tylko najprawdopodobniej wymóg licencyjny od D+G.  Wiec co niby spieprzył Egmont?

Chyba, że zrobili zupełnie inny żółty.

@xanar  we wszytskich tomach oryginału był żółty, niezaleznie od okładki.
« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Kwiecień 2021, 21:50:47 wysłana przez Bender »

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #38 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 21:55:24 »
Czytamy, czytamy. Tylko czy Ty siebie sam czytasz.  :P Napisałeś, że papier był jaśniejszy.
Nie mam już tego wydania, ale o ile pamiętam było papier był jaśniejszy. Był to też dobrej jakości, sztywny offsecik (nie wiem jak w Egmocie). Natomiast wydanie miało mankament. Bodaj w dwóch historiach omyłkowo pominięto kilka pasków na końcu tych historii. Błąd został naprawiony dopiero w tych zbiorczym wydaniu w slipkejsie. Tam papier jest biały i o mniejszej gramaturze.
Przecież nie chodzi o to, że w ogóle żółty tylko jak bardzo żółty. Widziałem wydanie niemieckie i papier jest świetny. Taki normalny brudny biały jak powinno być. A to nasze wydanie to żart. To ma być kolor jak prasy, to komiks prasowy, a nie kolor kurtki typa kierującego ruchem podczas robót ulicznych.

Bender

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 22:16:05 »
Jeszcze raz. W oryginalnym wydaniu na podstawie którego jest to drukowane papier jest żółty. Nie brudny, nie gazetowy. Żółty.


Offline xanar

Odp: Muminki
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 22:32:53 »
@xanar  we wszytskich tomach oryginału był żółty, niezaleznie od okładki.
No przecież to żart był.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 22:41:20 »
Na żywo widziałem zupełnie inny kolor. Taki naprawdę ładny, spłowiały.
Ale już dobra, miałem napisać tylko jednego posta, już piszę czwartego. Nic nie poradzę, drażliwy dla mnie temat, bo ważny dla mnie komiks ważnej autorki. :)

Offline xanar

Odp: Muminki
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 22:47:36 »
A tu jaki kolor jest ?




albo tutaj

https://drawnandquarterly.com/moomin-book-one
https://drawnandquarterly.com/moomin-book-two
https://drawnandquarterly.com/moomin-book-three

Jak jest żółty, to z całą pewnością nie taki żółty jak ten Egmontowy.
« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Kwiecień 2021, 22:56:19 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Bender

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #43 dnia: So, 17 Kwiecień 2021, 01:15:43 »
Jak jest żółty, to z całą pewnością nie taki żółty jak ten Egmontowy.

Miałem te wydania. Papier był znacznie bardziej żółty niż na tych fotkach.

Offline parsom

Odp: Muminki
« Odpowiedź #44 dnia: So, 17 Kwiecień 2021, 02:57:10 »
Znowu się Paszczaki zleciały...