Autor Wątek: Marini  (Przeczytany 31970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JanJ

Odp: Marini
« Odpowiedź #135 dnia: Cz, 19 Październik 2023, 18:20:56 »
Zakładając, że rzeczywiście będzie 8 tomów to najrozsadniej byłoby to wydać 4 + 4 lub ew. w pojedynczych tomach. Znając jednak biznesowe podejście E dostaniemy 6 + 2. Dla mnie najlepsze byłyby pojedyncze zeszysty jak Taurus, ale niestety nie wierzę, że E w to pójdzie.

Offline Nephilim

Odp: Marini
« Odpowiedź #136 dnia: Cz, 19 Październik 2023, 18:41:54 »
Zakładając, że rzeczywiście będzie 8 tomów to najrozsadniej byłoby to wydać 4 + 4 lub ew. w pojedynczych tomach. Znając jednak biznesowe podejście E dostaniemy 6 + 2. Dla mnie najlepsze byłyby pojedyncze zeszysty jak Taurus, ale niestety nie wierzę, że E w to pójdzie.
A moze dostaniemy po dwa tomy w jednym albumie jak Skorpiona?

Online Konrad

Odp: Marini
« Odpowiedź #137 dnia: Cz, 19 Październik 2023, 18:45:42 »
Moim zdaniem będzie podobnie jak Skorpion 3+3+2 albo 6+2. Innej opcji nie widzę

Offline Dracos

Odp: Marini
« Odpowiedź #138 dnia: Cz, 19 Październik 2023, 19:20:30 »
Mogą zrobić 5+3 zapunktowali by u wielu osób

Offline JanJ

Odp: Marini
« Odpowiedź #139 dnia: Cz, 18 Styczeń 2024, 18:11:01 »
Właśnie przeczytałem oba tomy Noir burlesque. Komiks czyta/ogląda się dość szybko, gdyż tekstu nie ma za wiele, a wiele kadrów/stron w ogóle jest go pozbawiona. No cóż - ewidentnie widać, że sama historia była jedynie pretekstem do namalowania komiksu w takim gangsterskim klimacie. Jeśli chodzi o stronę graficzną, to niewątpliwe fani Mariniego będą mieli na czym zawiesić oko, choć dla mnie taka monochromatyczna paleta barw zaczęła być już w pewnym momencie nużąca. Odnośnie zaś fabuły, to polecam czytać oba tomy jeden po drugim. W ogóle uważam, że powinni to jednak wydać w jednym tomie. Fabuła w tomie pierwszym jest dość powolna i dopiero z początkiem tomu drugiego zaczyna mocniej przyspieszać.

Lubię Mariniego więc komiks zostanie na półce, ale nie jest jednak to nic wybitnego. Dla fanów podobnych klimatów polecam Taylora Crossa - tam fabuła jest znacznie lepiej napisana.
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Styczeń 2024, 19:22:34 wysłana przez JanJ »

Online freshmaker

Odp: Marini
« Odpowiedź #140 dnia: Cz, 18 Styczeń 2024, 20:00:04 »
komiksy ze scenariuszem mariniego są art-driven. scenariusz nie broni się żadną miarą, właściwie jest pretekstowy żeby narysować konkretne kadry. dla mnie komiksy noir mimo niedawnej premiery są już kultowe, chociaż nie do końca pamiętam o czym były.

orły rzymu to samo - świetnie się bawiłem ale co tam się działo to nie pomnę. batmana to pamiętam nawet całe sekwencje pościgów i walki ale ze scenariusza nic a nic.

za to skorpion, cygan, drapieżcy, gwiazda - pokazują że lepiej jak marini ma dobrego czy nawet średniego scenarzystę.

Offline Klint

Odp: Marini
« Odpowiedź #141 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 12:35:47 »
Ciekaw jestem ile tomów Skorpiona Egmont wyda w tym roku. Jak dla mnie jest to najlepszy tytuł w dorobku Mariniego.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 251
  • Polubień: 228
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Marini
« Odpowiedź #142 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 14:35:22 »
Dwa integrale w tym roku i zamknięcie Skorpiona z Marinim wydaje się bardzo prawdopodobne. Ciekawe czy będą kontynuować serię z innym rysownikiem.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Klint

Odp: Marini
« Odpowiedź #143 dnia: So, 20 Styczeń 2024, 11:19:10 »
Ciekawe czy będą kontynuować serię z innym rysownikiem.

Wydaje się że powinni. Thorgal jest cały czas kontynuowany po zmianach scenarzystów i rysowników.
Podpatrzyłem sobie na plansze tworzone przez Luigiego Critone (następcy Mariniego) i wyglądają całkiem sympatycznie.

Offline Warpath

Odp: Marini
« Odpowiedź #144 dnia: So, 20 Styczeń 2024, 13:14:15 »
Noir - podobne odczucia. Niestety dla mnie wielkie rozczarowanie miałkością scenariusza. Nawet rysunki mi tego nie zrekompensowały. Poddałem się po pierwszym tomie, poszło na Allegro. Daleko do pozostałych tytułów autora.

Offline kosmoski

Odp: Marini
« Odpowiedź #145 dnia: So, 20 Styczeń 2024, 21:53:52 »
Faktycznie Noir to raczej artbook z dialogami, których czasami lepiej, by w ogóle nie było. Bo momentami są drętwe jak diabli...

Offline Archelon

Odp: Marini
« Odpowiedź #146 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 20:32:43 »
Marini zapowiedział, że wraca do Skorpiona.

Ma to być one shot, 120 stron w 2026 roku.

Dodatkowo:
Orły Rzymu tom 7 w październiku 2024
Orły Rzymu tom 8 w październiku 2025

Źródło:
https://www.instagram.com/marini_art/p/C28N_Waol_J/

Offline JanJ

Odp: Marini
« Odpowiedź #147 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 22:27:43 »
No naprawdę mogli poczekać z tymi Orłami i wydać to za rok 4+4  >:(

Online freshmaker

Odp: Marini
« Odpowiedź #148 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 23:24:10 »
zrobią 5 + 3 też może być. ważne że egmont go wydaje, to jest szansa na dokończenie skorpiona. taurus niestety partacze, zostawili nas z rozgrzebanymi seriami blisko końca. najgorszy grzech wydawcy komiksowego.

Offline JanJ

Odp: Marini
« Odpowiedź #149 dnia: Śr, 06 Marzec 2024, 09:55:53 »
Czy ktoś już ma najnowsze Orły? Może jest tam jakaś zapowiedź jak to będą wydawać dalej? Na grzbiecie z tego co widzę nie ma numeru 1. Może to nic nie znaczy, ale oby nie puścili tego dalej w pojedynczych na twardo...