Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 246131 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #840 dnia: So, 28 Listopad 2020, 09:11:02 »
Tak, możliwe że Uncanny X-Force, ale spojrzałem się na 6 tom WKKM i tam jest Uncanny X-Men - Mroczna Phoenix. Także nie wiem... :) Możliwe, że pomyliłem wydawnictwo jeśli chodzi o tą serię.
« Ostatnia zmiana: So, 28 Listopad 2020, 09:13:20 wysłana przez KOMIKSIARZ »

Offline gashu

Odp: X-Men
« Odpowiedź #841 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 15:33:04 »
Gdyby ktoś przegapił tego newsa...
Dla wszystkich którzy tęsknią za latami 90. - Marvel wypuszcza nową serię "X-Men Legends": https://www.ign.com/articles/x-men-legends-90s-cyclops-adam-x-summers-brother-marvel.
Będzie Claremont, x-faceci mają odzyskać muskulaturę, a x-dziewczny urodę.
W Polsce pewnie raczej nie ma szans na wydanie.

Offline misiokles

Odp: X-Men
« Odpowiedź #842 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 17:10:48 »
Ja tęsknię za latami 80-tymi, 90-te to już za dużo x-treme :)
A Claremont to już dziadek niestety i pewnie to będzie czuć w scenariuszach.

Offline amsterdream

Odp: X-Men
« Odpowiedź #843 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 13:55:25 »
Czytam właśnie Erę Apocalypse'a i historia z Legionem świetnie zilustrowana a potem, wraz ze startem Świtu, wszystko leci na łeb - rysunki stają się karykaturalne, mniej szczegółowe, postacie mają jakieś wielkie głowy i oczy, duża ilość kresek znika. To jest właśnie ten moment w którym rysunki w komiksach Marvela zaczęły się psuć i o którym czytałem kiedyś w jakiejś książce na temat tego wydawnictwa. Generalnie w tamtym czasie, po odejściu największych gwiazd ołówka do Image, sprzedaż zaczęła pikować w dół, za to niesamowitą popularność zaczęła w USA zyskiwać manga i wszyscy rysownicy dostali przykaz rysowania w bardziej mangowym stylu, żeby przyciągnąć młodszych czytelników. Efekt jest moim zdaniem mizerny a z mutantów rozlewa się potem na inne serie. To jest tak widoczne jakby wydawnictwo chciało się odciąć grubą kreską od ery Jima Lee. Najbardziej to się rzuca w oczy w zeszytach rysowanych przez Cruza.
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Grudzień 2020, 13:59:05 wysłana przez amsterdream »

Offline Darth_Simon

Odp: X-Men
« Odpowiedź #844 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 22:47:03 »
Przeczytałem właśnie I tom Ery Apocalypse'a i strasznie mi się podobało.

Po pierwsze czułem się jakbym się cofnął do dzieciństwa i "moich" X-Menów z Tm-Semic.
Skład drużyny bardzo mi pasuje, wiem kto jest z kim w związku i dlaczego itp.
Do tego kojarzy mi się z pewnymi odcinkami serialu animowanego (możliwe, że były zainspirowane tą historią)

Po drugie lubię takie klimaty, czyli przestawienie jednego pionka w przeszłości i obserwacja jak to wpłynęło na teraźniejszość i gdzie wylądowali poszczególni bohaterowie i dlaczego. Coś w stylu Świata Flashpointa.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline gashu

Odp: X-Men
« Odpowiedź #845 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 20:46:30 »
Jestem świeżo po lekturze “Powrotu Jean Grey”. Niestety jest to kolejny przeciętniak ze świata mutantów. Nie wiem, czy Marvel naprawdę nie jest już w stanie zaserwować nam chociażby dobrej historii z tymi postaciami, czy po prostu nie ma nawet takiego zamiaru rzuca wszystkie siły w komiksy z Mścicielami (gdzie swoją drogą z poziomem też bywa bardzo różnie). 

Historia zaczyna się nawet całkiem intrygująco, ale im dalej tym gorzej. Masa postaci, które robią jedynie za tło i często wypowiadają zaledwie kilka słów w czasie całej historii. I zakończenie, które w zamierzeniu miało chyba sprawić, że każdy wieloletni fan mutantów uroniłby łezkę (pewnie tak by się stało gdyby napisał je Claremont ze swojego najlepszego okresu). Niestety dialogi na poziomie troskliwych misiów zniweczyły ten plan. Po przebrnięciu przez ten komiks pozostało ze mną delikatne uczucie zażenowania.

Czekam już na tego Hickmana, ewentualnie na kolejne klasyki z lat 90 i wcześniejszych, bo w bieżących komiksach z mutantami wydawanych w Polsce chyba nic dobrego już na nas nie czeka.   

Offline sad_drone

Odp: X-Men
« Odpowiedź #846 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 23:47:37 »
@Gashu hox/pox to jeden z najlepszych komiksów które przeczytałem w tym roku, poziomem dorównujące new x-men morrisona albo nawet je przebijące także nie powinieneś być zawiedziony jak się w pl pojawi ;)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Bazyliszek

Odp: X-Men
« Odpowiedź #847 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 23:51:48 »
W kontekście Ery Apocalypse'a w sumie dobrze, że dostaliśmy i Przygody Jean i Cyclopsa oraz tego Angela z Psylocke. I jeszcze po lekturze Quicksilvera, wiem kto to jest ten Exodus. Tamte komiksy rozwinęły trochę te postacie, tuż przed tym wydarzeniem. Tylko teraz nabrałem ochoty by skompletować brakujące TM Semici, by jeszcze raz poczytać o rozgrywce na Asteroidzie M.

Offline michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #848 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 07:37:03 »
W kontekście Ery Apocalypse'a w sumie dobrze, że dostaliśmy i Przygody Jean i Cyclopsa oraz tego Angela z Psylocke. I jeszcze po lekturze Quicksilvera, wiem kto to jest ten Exodus.
I zawarte w nich historie nie mają całkowitego znaczenia dla wydawanej przez Muchę Ery Apocalypse'a.
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Styczeń 2021, 07:40:25 wysłana przez michał81 »

Offline przemo1

Odp: X-Men
« Odpowiedź #849 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 12:56:01 »
Jak dla mnie Mucha powinna się skupić na x-crosach przeplatając stare z nowymi, np. :
Mutant Massacre teraz po Age of Apocalypse, później Onslaught i The Fall of the Mutants.
Nedrgasm gwarantowany :)

JanT

  • Gość
Odp: X-Men
« Odpowiedź #850 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 13:23:23 »
Jak już wydają takie grubasy jak ten Spider-Man to powinni się skupić na całym Claremontcie :)

Odp: X-Men
« Odpowiedź #851 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 14:01:49 »
Sprawdźcie sobie czy macie ok 2 tom Ery Apocalypse'a (bo nie wszyscy na bieżąco czytają po zakupie). Ja mam na końcu komiksu coś pomieszane z 'wszywkami' i strony się dublują (Gildia mówiła, że inne egzemplarze ma ok i mi oczywiście wymieni).

Offline michał81

Odp: X-Men
« Odpowiedź #852 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 14:19:17 »
Jak już wydają takie grubasy jak ten Spider-Man to powinni się skupić na całym Claremontcie :)
Myślę, że Mucha widzi jak sprzedają im się komiksy, które zostały wydane w kolekcjach lub nawet wcześniej. Fragmenty runu Claremonta był tyle razy wałkowane na polskim rynku, że tutaj to jest jest wielka niewiadoma. Poza tym wyszła by długa seria i ludzie by odpadali z każdym tomem i chyba nikt by nie chciał powtórzyć sytuacji jak ostatnio z The Wicked + The Divine. Tu chyba tylko Egmont mógłby to udźwignąć.

Online xanar

Odp: X-Men
« Odpowiedź #853 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 14:25:39 »
X-Men to nie The Wicked + The Divine.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline AntekSocjalny

Odp: X-Men
« Odpowiedź #854 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 14:26:23 »
Nie pogardziłbym pełnym runem Claremonta, ale nie wierzę w to, że ktoś weźmie się za to w Polsce. Dlatego Muszka mogłaby wydać iksów z Milestones...