Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 238878 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1110 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 22:17:52 »
263 Venom Rex
264 Avengers: The Final Host
265 Capitan America: Winter in America

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1111 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 15:13:57 »
Z ciekawostek:

Japonia dopiero zaczyna przygodę z WKKM: https://hcj.jp/mvl/home.html
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1112 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 09:53:53 »
« Ostatnia zmiana: Nd, 20 Luty 2022, 10:00:05 wysłana przez Bazyliszek »

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1113 dnia: Wt, 29 Marzec 2022, 17:37:56 »
266 - Infinity Countdown
267 - Thor: God of Thunder Reborn
268 - Amazing Spider-Man: Back to Basics
269 - Infinity Wars Part 1

Offline Sebo

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1114 dnia: Pn, 02 Maj 2022, 09:21:03 »
Pytanko, czy tom Kapitan Ameryka : Steve Rogers wydany w ramach kolekcji pokrywa się pod względem zawartości z I tomem tej serii od Egmontu? Wiem że kolekcja zawiera nr 1-6 i komiksc free day, ale nie wiem co zawiera wydanie egmontu.

Online xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1115 dnia: Pn, 02 Maj 2022, 09:36:41 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1116 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 07:54:39 »
Niestety Egmont moim zdaniem wybrał połączenie 1 i 2 oryginalnego tomu Steve Rogers Kapitan Ameryka właśnie po to żeby nie pokrywał.się z zawartością tomu WKKM. Tzn. żeby w ich wydaniu naraz był materiał zdublowany i premierowy bez możliwości kupna osobno. Szkoda. Wolałbym żeby to wydali jak Zimowego Źolnierza albo Daredevila Millera 1.

Online xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1117 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 11:46:43 »
Jeszcze z 500 razy to samo napisz.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Midar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1118 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 23:04:46 »
Niestety Egmont moim zdaniem wybrał połączenie 1 i 2 oryginalnego tomu Steve Rogers Kapitan Ameryka właśnie po to żeby nie pokrywał.się z zawartością tomu WKKM. Tzn. żeby w ich wydaniu naraz był materiał zdublowany i premierowy bez możliwości kupna osobno. Szkoda. Wolałbym żeby to wydali jak Zimowego Źolnierza albo Daredevila Millera 1.
Bardzo dobrze to świadczy o Egmoncie - wydają żeby się sprzedało. Poza tym, czemu wydawca prawdziwych komiksów ma się przejmować prenumeratorami prasy, dostępnej  przed laty w kioskach i Empikach jako dwutygodniki.
« Ostatnia zmiana: Wt, 03 Maj 2022, 23:06:40 wysłana przez Midar »

Online xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1119 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 23:34:53 »
Mam takie podejrzenia, że w żadnym kraju, w którym są te kolekcje nikt nie wydaje tak jak on chce.

Aż test zrobiłem. Założyłem, że żyjemy w Bazylowersum, idę kupić tego Kapitana (te zeszyty 7-11), kupiłem (ok.27) no i teraz robi się problem bo tego wydania WKKM nie da się nabyć nowego na allegro oferty od 50 do 115 - no to biorę najtańsze, wyszło mi w sumie 77.
No ale na szczęście nie żyjemy w Bazylowersum i mogę sobie kupić te wszystkie zeszyty za 49, najtaniej za 43,36 znalazłem - nowe w foli.

Bazyl załóż jakieś wydawnictwo z twoim rewolucyjnym spojrzeniem na wydawanie komiksów na pewno odniesiesz sukces.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1120 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 12:02:07 »
Ach gdybyż tak było, jak sz. p. xanar pisze i rzeczywiście te komiksy nie były już dostępne, to nie byłoby żadnego problemu. Gdybyż Egmont zlewał wszystko inne i wydawał to bez oglądania się, to byłoby super. To by wydał tego Kapitana Amerykę: Steve Rogers w 2 tomach - dokładnie tak jak wydał Hawkeye z Marvel Fresh, czy Strażników Galaktyki, albo 1 i 2 Superior Spider-Mana. Przecież oni uwielbiają wydawać cienkie 5 zeszytowe tomiki, za standardową cenę. A tak by było przy drugim trejdzie Steva Rogersa.

Jak już to pisałem problemem jest to, że paradoksalnie kierownictwo Egmontu myśli dokładnie jak ja. Skoro wiedzą, że dany tytuł był już wydany w Kolekcji, to mieszają taki materiał, z premierowym, żeby kompulsywny komplecista był "zachęcany" do przepłacania za dany komiks, tylko dla tych 5 zeszycików nowości, choć musi zapłacić pełną cenę za wszystkie 11.

Jestem naprawdę bardzo ciekawy jak wyjdzie Egmontowi sprzedaż ich "Imperatywu Thanosa". Bo przecież wcześniej czy to KnNZ czy IC, czy inne komiksy były wydawane "gołe" wg najbardziej standardowego wydania amerykańskiego. A teraz zostały dodane ze dwa zeszyty, by odróżnić się od WKKM. Pytanie jak to się sprzeda. I ilu jest dzisiaj fanów superhero którzy jednak nie mają jeszcze tego komiksu. Gdybyśmy mieli dane sprzedaży tego właśnie tytułu, moglibyśmy wiedzieć jak to naprawdę jest z konkurencją między Hachette a Egmontem.


Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1121 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 12:41:36 »
Jakby Egmont wydał Kapitana Amerykę w 4 cieńszych tomach zamiast 2 grubszych to byś musiał kupić tomy 2-4, prawda? 3 cienkie tomiki. Paradoksalnie cena dwóch grubych zeszytów jest podobna do ceny trzech tomów cienkich więc zbyt stratny nie jesteś.
Dwa grube tomy to też niższy koszt cztery tomy cienkie więc  KAŻDY oprócz Ciebie jest zadowolony z takiego wydania.

A w Imperatywie Thanosa z WKKM chyba brakuje też jakiegoś zeszytu epilogu - dobrze piszę czy coś mi się już miesza?

Online xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1122 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 12:49:03 »
Egmont wydał Superiora tom 1 i 2  - skład obu taki sam jak to co było w tomie WKKM - źle bo Egmont wydaje za cienkie.
Egmont wydał Kapitana Rogersa w podwójnym - WKKM wydało tylko pierwszy tom - też źle, bo Egmont nie wydał tak jak WKKM.

Co ci zamieszali z tym Superiorem ?

Najwyraźniej te postacie co wydają w pojedynczych lepiej się sprzedają niż te co dają w podwójnych.

Konkurencji Hatchette nie opłacało się się wydać kolekcji z najpopularniejszą Marvelową postacią w tym kraju, pewnie też wina Egmontu.  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Piterrini

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1123 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 13:33:30 »
(...(kierownictwo Egmontu myśli dokładnie jak ja.
*dryń* *dryń*
[numer alarmowy 112]: Dzień dobry, w czym mogę pomóc?
[]: Dzień dobry, mam potwierdzoną informację, że kierownictwo Egmontu jest obłąkane!


Chociaż może coś w tym jest skoro znany wydawca Tomasz K. co tydzień zamyka się w pokoju i mówi do siebie...

Ehh, tak jak normalnie ignoruję wybrane wypowiedzi, to ostatnio jakaś kumulacja (na każdym kroku brak pokory i samoświadomości), że aż pozwoliłem sobie na głupi komentarz ;) Nie chcę Cię @Bazyliszek obrazić, ale czytać tego już nie mogę, wiem że to co piszę nic nie zmieni, tyle że czasem dobrze widać dlaczego ludzie unikają forum... Chociaż ogólnie coś jest na rzeczy, na jednej z grup komiksowych na fb był niedawno post, że coraz mniej osób się wypowiada, ja bym to rozwinął i dodał, że coraz mniej osób wypowiada się "merytorycznie", nie sposób się dziwić że zanikają chęci kiedy taka bywa atmosfera.

A w Imperatywie Thanosa z WKKM chyba brakuje też jakiegoś zeszytu epilogu - dobrze piszę czy coś mi się już miesza?
Jak już E zabrał się za kontynuację Annihilacji to w sumie wiedziałem że na Thanos Imperative znajdzie się miejsce, tego tomu z WKKM nie mam, a teraz pisząc sprawdziłem i internet podaje, że ponad 200 stron [względnie gruby], @Michał81 coś ostatnio pisał, że w oryginalnym tpb są tylko właśnie ze 2 zeszyty więcej... Miałem nadzieję, że coś jeszcze dorzucą do tego tomu, ale widzę że pewnie nie, najcieńszy chyba nie będzie w tym cyklu...

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #1124 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 13:39:02 »
Tak to wygląda:
- The Thanos Imperative: Ignition #1
- The Thanos Imperative #1-6
- The Thanos Imperative: Devastation #1

W WKKM nie było The Thanos Imperative: Devastation #1.
To na pewno też wina Egmontu, że Hachette spieprzyło sprawę i nie wydało całości, co nie?