Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 190576 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #240 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 12:26:15 »
death_bird - kwestia MCU i Avengers, które ustawiło rynek u nas, tak komiksowy jak i filmowy.

A tego akurat nie wiem. Sam późno wskoczyłem do tego pociągu (pierwszym filmem na który poszedłem do kina był "Avengers 2") toteż dla mnie nie miało to żadnego znaczenia. Natomiast czy faktycznie filmy zrobiły taką robotę pod kątem komiksów? Ale ta dyskusja była już wałkowana i wywracana na każdą jedną stronę.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #241 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 12:26:49 »
Gascon200, porównaj sobie oceny filmów na filmwebie DC i Marvela, z tymi samymi filmami na IMDB. Dysproporcja na korzyść Marvela jest widoczna gołym okiem.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #242 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 12:35:43 »
A DC na przestrzeni 2014-2019 zrobiło coś koło 22 filmów animowanych pełnometrażowych, które chyba dość mocno się przebiły i powiedziałbym, że nawet są lepsze niż filmy np. "Batman Assault on Arkham" i "Suicide Squad Hell to Pay". Poza tym filmy mają ciągłość fabularną od "Justice League War" do "Reign of the Supermen'.

Online misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #243 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 12:50:37 »
Patrząc na wyniki sprzedażowe Diamonda to i w samej Ameryka DC (poza Batmanem) jest chyba wiecznie za Marvelem?

Offline Gascon200

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #244 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 12:55:34 »
Gascon200, porównaj sobie oceny filmów na filmwebie DC i Marvela, z tymi samymi filmami na IMDB. Dysproporcja na korzyść Marvela jest widoczna gołym okiem.

Na oceny nie mam czasu, może wieczorem sprawdzę.

Porównał natomiast średnie z ostatnich kilku filmów MCU i DC(Eu) I wiesz co? Są stosunkowo podobne. Wyjątkiem jest Black Panther i WW, gdzie oba filmy mają trochę wyższą ocenę na imdb od fw.

John_

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #245 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 20:09:46 »
Przeglądam sobie listę tomów które mogły jeszcze wyjść i nie dziwię się że Bazyl płacze. Płaczę razem z nim. Ciężko mi uwierzyć żeby Egmont miał wydać kiedyś komiksy z Hawkmanem lub New Gods (chyba że akurat jakiś film wyjdzie). To duża strata dla fanów DC w Polsce których jak widać nie ma zbyt wielu. Wszyscy chętnie kupują po kilka Batmanów, reszta DC jak widać niezbyt ich interesuje. Czy to naprawdę kwestia filmów? Mam wrażenie że wciąż mamy taki sam rynek jak te 10 lat temu, wiara zakochana w Batmanie, tylko teraz dzięki MCU doszedł do tego Marvel. Jak widać niedzielni fani DC kochający ich seriale TV nie wystarczyli by uratować serię Rebirth i WKKDC.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #246 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 20:38:38 »
Hawkman akurat ma być jako ostatni tom.
Ale wielu fajnych tomów niet - z tomów do 100 mnie nabardziej szkoda Great Darkness Saga, Legends, Flash: Terminal Velocity Waida...

Offline Gascon200

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #247 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 20:39:37 »
Hawkman akurat ma być jako ostatni tom.
Ale wielu fajnych tomów niet - z tomów do 100 mnie nabardziej szkoda Great Darkness Saga, Legends, Flash: Terminal Velocity Waida...

Nie mówiąc o New Gods :/

Offline zombie001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #248 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 21:02:25 »
W WB nadal pracują nad filmowym "New Gods", więc jeśli finalnie dojdzie do jego realizacji, to Egmont może skusić się na wydanie tego komiksu w Deluxe. No.. ale przyjdzie na to poczekać parę latek.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

John_

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #249 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 22:57:23 »
W WB pracują nad wszystkim i niczym. To filmowa dywizja Fantasmagorii. Nie bierzcie nawet tego pod uwagę bo tylko narobicje sobie nadziei. Ja nadal jestem ciekaw czy Egmont tak jak w przypadku Kapitana Marvela i Aquamana wyda coś przy okazji premiery filmu z Birds of Prey. Mielibyście jakiś swój typ?

Online SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #250 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 23:03:52 »
Po Pytkonie i zamknieciu Wkkdc to mozna spora depreche zlapac. Na plus to jakies Old Dc, masakra jakas.
Birds Of Prey pewnie mogli by cos zapodac ale przed jest jeszcze Joker i nic z komiksu pod to wydazenie nie ma :/

Offline Gascon200

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #251 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 23:14:46 »

Birds Of Prey pewnie mogli by cos zapodac ale przed jest jeszcze Joker i nic z komiksu pod to wydazenie nie ma :/

Można zaliczyć Batman: Damned, gdzie Joker odgrywa rolę kluczową. Ewentualnie będzie dodruk The Man who laughs.

A może po prostu wszystkie dobre komiksy, gdzie Joker jest główną postacią zostały już wydane?

Online SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #252 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 23:18:58 »
Mogli by wznowic Jokera Azzarello np w lini BL lub Deluxie.

Offline Gascon200

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #253 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 23:20:34 »
A, i przecież jest Batman: White Knight, tam to dopiero Joker ma rolę :)

A ten Joker to chyba jest jeszcze dostępny, więc raczej Egmont go ponownie nie wyda, nawet zaraz sprawdzę

EDIT: Owszem, I to na stronie Egmontu https://egmont.pl/Joker,606456,p.html?gclid=EAIaIQobChMI7JjG_Znx4QIVA9iyCh3Fzg4-EAQYASABEgJF8_D_BwE

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #254 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 23:22:42 »
Zawsze mogą zrobić jak z Aquamanem i wydać jubileuszowego składaka The Joker: A Celebration of 75 Years. Albo Batman: Going Sane.