Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 190515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Teli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #855 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 11:00:29 »
Widzę, że oprócz znawców strategii biznesowej wydawnictw komiksowych oraz ekspertów od technologii druku, na forum pojawiła się kolejna grupa - tym razem znawcy zachowania ludzi w trakcie kupowania prasy... Jeszcze czekamy, aż się uaktywnią typowi polscy eksperci - lekarze i budowlańcy (bo przecież na medycynie i budowlance zna się każdy...)

Wszyscy to się jeszcze znają na polityce międzynarodowej, strategii wojskowej, ekonomii, górnictwie, fizyce kwantowej i nuklearnej :)
Ogólnie można to jak by się trochę postarać to zaraz zbierzemy tu najprawdziwszy rząd niezależnych ekspertów :)

Offline Castiglione

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #856 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 11:07:26 »
No spoko, tylko ja wyraźnie napisałem, że swoje wnioski opieram na grupie znanych mi osób. Drugi rozmówca nie wykazał się nawet takim sprecyzowaniem wglądu w danych. Trochę słabe, aby mi wytykać brak argumentów z przykładami, kiedy druga strona lepiej pod tym kątem nie wypadła. Jeśli już czepiamy się merytoryki w dyskusji to róbmy to w obu kierunkach :)
To nie ja tobie wytykam brak argumentów i przykładów, tylko ty sam zacząłeś pisać, że chcesz źródeł, mimo że sam ich nie posiadasz na poparcie swojego zdania. W skrócie - kłócisz się, że coś nie jest prawdą i oczekujesz dowodów od drugiej strony, nie przyjmując nawet na chwilę, że twoje wyobrażenie na ten temat może być błędne, mimo że dowody obaj macie takie same.

I w dalszym ciągu nie odniosłeś się do większości tego, co było pisane przez Geekboya, co pozwala mi założyć, że generalnie nie jesteś zainteresowany tą rozmową, bo już stwierdziłeś, że masz rację.

Offline dreamer36

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #857 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 12:14:54 »
Ogólnie można to jak by się trochę postarać to zaraz zbierzemy tu najprawdziwszy rząd niezależnych ekspertów :)

I podejrzewam, że byłoby bardziej kompetentnie, niż wśród miłościwie nam panujących. Z resztą jak widzę kolejne ustawy, to mam wrażenie, że u moich dzieci w przedszkolu jest bardziej kompetentnie...

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #858 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 12:42:45 »
Co nie zmienia faktu, że Eaglemoss puszczał od razu 2 po 1 i teraz go nie ma. Nie robi się tego bo istnieje ryzyko, że części klientów nie kupi myśląc, że to ma, tak samo jak nie daje się dwóch takich samych kolorów okładek pod rząd (chyba, że seria ma jednolite - wtedy wyróżnia się poszczególne tomy czymś innym - tytułem i grafiką). Ty byś kupił a inny by przeoczył bo by nie ogarnął.
To chyba nie ma znaczenia w sytuacji gdy sprzedaż kolekcji głównie opiera się na prenumeracie. Prenumeratorzy i tak biorą wszystko po kolei.

Offline Kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #859 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 13:26:28 »
To nie ja tobie wytykam brak argumentów i przykładów, tylko ty sam zacząłeś pisać, że chcesz źródeł, mimo że sam ich nie posiadasz na poparcie swojego zdania. W skrócie - kłócisz się, że coś nie jest prawdą i oczekujesz dowodów od drugiej strony, nie przyjmując nawet na chwilę, że twoje wyobrażenie na ten temat może być błędne, mimo że dowody obaj macie takie same.

I w dalszym ciągu nie odniosłeś się do większości tego, co było pisane przez Geekboya, co pozwala mi założyć, że generalnie nie jesteś zainteresowany tą rozmową, bo już stwierdziłeś, że masz rację.

No tak, prosiłem źródła na poparcie analiz zachowań, że kupujący nie połapią się, że część 2 to nie część 1, tak w skrócie ujmując ;) Geekboy ostatnią wiadomością dobrze podsumował o co chodzi każdej ze stron i myślę, że na tym możemy skończyć.

Cytuj
To chyba nie ma znaczenia w sytuacji gdy sprzedaż kolekcji głównie opiera się na prenumeracie. Prenumeratorzy i tak biorą wszystko po kolei.
Szkoda, że o podstawowe źródło zarobku kiepsko dba Hachette. Legendarne są ich opóźnienia, priorytety w paczkowaniach, uszkodzone egzemplarze przez kiepskie pakowanie na porzadku dziennym. W mniejszości widziałem opinie osób, które nie miały choćby jednej uwagi do prenumeraty

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #860 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 13:35:48 »
Wszyscy to się jeszcze znają na polityce międzynarodowej, strategii wojskowej, ekonomii, górnictwie, fizyce kwantowej i nuklearnej :)
Ogólnie można to jak by się trochę postarać to zaraz zbierzemy tu najprawdziwszy rząd niezależnych ekspertów :)

A tutaj się nie zgodzę. Jak przychodzi do czytania artykułów na najpopularniejszych portalach to w przypadku tych o fizykach kwantowych, nuklearnych i pokrewnych komentarzy zazwyczaj ubogo. Natomiast sport, wojna, polityka i gospodarka w krzywym zwierciadle to zatrzęsienie specjalistów. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #861 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 16:36:14 »
Jak przychodzi do czytania artykułów na najpopularniejszych portalach to w przypadku tych o fizykach kwantowych, nuklearnych i pokrewnych komentarzy zazwyczaj ubogo.

Może kiedyś. Teraz już pod artykułami o fizykach kwantowych jest zatrzęsienie specjalistów od fizyki alternatywnej. NASA kłamie, naukowcy opłaceni, wiedzo więcej, nie powiedzo itd.

sum41

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #862 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 22:35:54 »
No to jak wszędzie wszyscy mówią prawdę i tylko prawdę to czemu obecnie jest taka lipa 😊

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #863 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 23:41:22 »
Uderz w stol, a nozyce sie odezwa...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #864 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 01:34:23 »
Ja tych trzech zapowiedzi z Klasyki DC (BL i DCD) od Egmontu Polska naprawdę nie rozumiem. Znaczy koncepcja by powrócić do WKKDC jest zrozumiała. Tylko czemu chcą wydawać to co już było, zamiast iść w tytuły z drugiej połowy?

https://forum.gildia.pl/index.php/topic,40551.msg1443973.html#msg1443973

Tylko dlatego, że mają już tłumaczenie i kolejne wydanie tanio im wyjdzie? Nawet gdy prawdopodobna sprzedaż będzie mała? Np. taki Golden Age - po przeczytaniu Starmana z BiZDC ja naprawdę doceniam scenarzystę, ale ten komiks już czytałem i go mam. A np. takiego Batman and Outsiders, czy New Gods nie mam. Dlaczego Egmont się za te tytuły nie weźmie, tylko będzie wydawał niektóre tytuły kolejny raz. Czy naprawdę w Polsce mamy aż taki wielki przesyt i nadmiar komiksów z Klasycznego DC, że już można zwolnić z premierami? Najjaśniejszy Dzień to był przecież krok w dobrym kierunku - trzeba by pójść dalej tą drogą.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #865 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 07:57:12 »
Np. taki Golden Age - po przeczytaniu Starmana z BiZDC ja naprawdę doceniam scenarzystę, ale ten komiks już czytałem i go mam.
Ojej, Bazyl to ma. I czytał. To ... to może niech ... niech Egmont jednak tego nie wydaje.

A tak na serio: uważam, że Golden Age jest kapitalne. Zresztą nie tak dawno go czytałem i dzieliłem się z Wami swoimi wrażeniami z lektury - https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/justice-league/msg173469/#msg173469. Z uwagi na genialność tego dzieła uważam, że powinno być wydane w formacie Deluxe, tak aby dostępny dla szerokiej rzeszy odbiorców. I naprawdę cholernie cieszę się, że Egmont to wyda i sam biję się z myślami czy nie wymienić swojego wydania z WKKDC.

Offline Odyn

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #866 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 08:16:14 »

Cieszę się, że nie kupiłem tych tomików z WKKDC, bo teraz będę mógł kupić jakościowo lepszy produkt. Wieża Babel też ma być wydana z Deluxe i czytałem, że ma zawierać też zeszyty Morrisona niewydane wcześniej (rozumiem że te z tomu Ziemia 2?) - jesli tak będzie to od razu pod młotek pójdą dwa tomiki z WKKDC :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline michał81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #867 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 08:41:47 »
Cieszę się, że nie kupiłem tych tomików z WKKDC, bo teraz będę mógł kupić jakościowo lepszy produkt. Wieża Babel też ma być wydana z Deluxe i czytałem, że ma zawierać też zeszyty Morrisona niewydane wcześniej (rozumiem że te z tomu Ziemia 2?) - jesli tak będzie to od razu pod młotek pójdą dwa tomiki z WKKDC :)
Nie zeszyty Morrisona. Zeszyty które pisali inni twórcy, ale wychodziło pomiędzy zeszytami Morrisona.

Offline psychoszoku

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #868 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 08:59:09 »
Ja pewnie jedno kupię - Wieżę Babel.
Kolekcji WKKDC nie posiadam i nie zamierzam nic z niej kupować. Kupiłem jedynie Hush tom 1 i 2. Jest to tak fatalnie wydane, że sprzedałem niezwłocznie po przeczytaniu.
Gdyby jednak takiego Husha wydali w DC Deluxe też bym kupił, pomimo głosów, że jest to dubel.

Offline Odyn

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #869 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 09:05:10 »
Nie zeszyty Morrisona. Zeszyty które pisali inni twórcy, ale wychodziło pomiędzy zeszytami Morrisona.
Dzięki za sprostowanie :) To Ziemię 2 w takim razie zostawię, pod młotek pójdzie tylko Babel z WKKDC.

Co do jakości to oczywiście, że jest to kiepsko wydane, ale trejdy anglojęzyczne w miękkiej oprawie też mają cienki papier. Jedynie może po prostu nie śmierdzą, heh. Ja posiadam kilka tomów z WKKDC, ale z chęcią (sukcesywnie) wymienię na wydania Egmontu.

Wracając jeszcze do tego JSA od Egmontu - ten Złoty wiek nie wchodzi w omnibusy JSA, co nie? Pytam, bo Robinson jest też wymieniony w pierwszym omnibusie, a nie czytałem ich jeszcze.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Wrzesień 2022, 09:09:27 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley