Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 190528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mac433

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #480 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 13:33:12 »
Haha...mi odpisali dokładnie tak samo... 24 lipca ;D Czyli minął tydzień, a u nich dalej stabilnie.

Ok ja w tym momencie puściłem maila na oba adresy z rezygnacją z prenumeraty. Byłem z nimi od początku kolekcji, ale zmęczyło mnie bycie klientem drugiej kategorii i wieczne użeranie się. Amatorka jaka się u nich dzieje jest porażająca. Śmieszne jest to, że do sklepów stacjonarnych dostarczają tomy terminowo.

Na allegro tomy od 74 do 77 można dorwać po 39 zł, przesyłka gratis w pakiecie smart. W takim układzie prenumerata nie ma racji bytu. Eaglemoss miało być alternatywą i konkurencją Hachette / Egmontu, a skończyło jako upośledzony kuzyn. Szkoda.


Edit:

Na wieść o rezygnacji odpisali w ciągu 30 minut. Zaś na pytania o przesyłki milczeli 2 dni. Profesjonalizm pełną gębą ;D
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Sierpień 2019, 14:18:04 wysłana przez mac433 »

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #481 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 14:59:51 »
Teraz pytanie na którego?

kolekcjeeaglemoss@gmail.com - przez tego maila komunikowałem się z nimi jeszcze 24 lipca.

bok@fat.com.pl - taki znalazłem na stronie kolekcji

Pod który radzisz pisać?

Na ten drugi, z tego drugiego odpisują :)

Offline mac433

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #482 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 15:17:30 »
Na ten drugi, z tego drugiego odpisują :)

Mi odpisali dziś z pierwszego o przyjęciu rezygnacji. Cyrk ;D

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #483 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 15:50:36 »
Na allegro tomy od 74 do 77 można dorwać po 39 zł, przesyłka gratis w pakiecie smart. W takim układzie prenumerata nie ma racji bytu. Eaglemoss miało być alternatywą i konkurencją Hachette / Egmontu, a skończyło jako upośledzony kuzyn. Szkoda.
Tylko skąd oni mają komiksy nowe, w folii w cenie poniżej okładkowej? Czy to nie są jakieś trochę mniej lub bardziej, ale jednak "spadnięte z tira"?
Pewnie można napisać i zapytać, ale bez informacji o pochodzeniu dla mnie zawsze ewentualne kupowanie takich rzeczy to mocno dwuznaczna moralnie sprawa.

Offline Burizleif

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #484 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 16:33:54 »
Mogli kupić i nie przeczytać.

Offline tester

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #485 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 16:45:07 »
Tak, odnośnie do foli to są sklepy w tym Empik, które stacjonarnie mają dla pracowników możliwość „wypożyczania” książek, komiksów, gier itd. a potem się je foliuje na zapleczu i sprzedaje jako nowe.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #486 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 16:55:43 »
Mogli kupić i nie przeczytać.

mac433 chodziło zapewne o tego użytkownika, który ma w ofercie z połowę tomów WKKDC (nowe w folii), a jak sie sprzeda egzemplarz jednego tytułu to pojawia sie następny... więc to raczej nie ten przypadek ;).

Nie wiem, może w jakiś sposób legalnie je kupują, ale osobiście bez dowiedzenia się o pochodzenie nie kuppuję takich rzeczy. Moralnie jest to dla mnie średnie (czasami tez - to z kolei inni użytkwonicy i inna sytuacja- wystawiają się np. nówki Egmontu tuż przed premierami w cenach, w okolicach połowy okładkowej, zbiegiem okoliczności w Poznaniu - tam gdzie Edica drukuje ;) ).

Offline mac433

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #487 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 17:43:27 »
Proszę Was przestańcie mówić o moralności w kontekście kupna komiksów bo padnę ;D

Skoro sprzedawca figuruje jako firma, dane odbiorcy to Taurus Media, to naprawdę nie będę dociekał, skąd różnica 3 zł w cenie komiksu. Może forma reklamy, może forma bycia konkurencyjnym - nieistotne.

Moralnym nie jest za to, gdy firma zawiera umowę z klientem (prenumerata) i traktuje go jak zło konieczne. Dyma go miesiąc w miesiąc przysyłając komiksy obite, ze zwrotów / generując coraz większe opóźnienia etc. To jest amoralne.

I proszę ponownie - nie róbcie z zakupów komiksów jakiejś sztuki, bo to już paranoja. To nie zakup auta na lata, ślub, zakup domu etc. To kupno posklejanych kartek z ciekawą (bądź nie) historią. Krótko mówiąc pierdoła do poduchy.

Ja osobiście czuję wręcz, że spadł mi kanień z serca. WRESZCIE jestem na bieżąco z tą serią i nie będę się zastanawiał czy z uwagi na burdel u dostawcy W OGÓLE dostanę w danym miesiącu przesyłkę :)

Aha i ostatnia sprawa - prenumerowałem u nich kolekcję od pierwszego numeru. Kilka lat byłem ich klientem. Na wieść, że rezygnuję z powodu ich opóźnień wiecie jak zareagowali? "Przyjęliśmy zgłoszenie w bazie" ;D Zero próby zatrzymania człowieka, wyjaśnienia sytuacji.

Eaglemoss to totalna amatorszczyzna i niech Bóg chroni przed jakąkolwiek nową kolekcją z ich strony. Fantasmagorie wśród kolekcji.

Ja schodzę z tematu kolekcji. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i pozostałym prenumeratorom życzę wytrwałości :)

« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Sierpień 2019, 18:13:46 wysłana przez mac433 »

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #488 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 12:44:38 »
A czego się spodziewałeś? Że rzucą Ci się do stóp z okrzykiem "Mac, błagamy, nieeeee! Nie odchodź od nas!".
Eaglemoss nawet nie zauważy odpływu klienta czy nawet kilkudziesięciu z jednej kolekcji. To jest masówka, mają w nosie klientów, bo skalę robią im inne pierdółki, a nie kolekcja komiksów.

Ale jak już jesteśmy w temacie, to zostawię cytat z ich strony z zakładki "O nas". Idealnie oddaje stan faktyczny :D :D :D


sum41

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #489 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 14:19:24 »
Miesiąc temu dostałem 2 paczki - z numerami poprawnymi oraz paczkę z numerami z poprzedniego miesiąca.

Dziś dostałem kolejna paczkę niestety znów  jest ona schrzaniona bo są to kolejne tomy ale tej dublującej się paczki z poprzedniego miesiąca - co tam sie kurde dzieje?

Offline mac433

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #490 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 15:07:09 »
A czego się spodziewałeś? Że rzucą Ci się do stóp z okrzykiem "Mac, błagamy, nieeeee! Nie odchodź od nas!".
Eaglemoss nawet nie zauważy odpływu klienta czy nawet kilkudziesięciu z jednej kolekcji. To jest masówka, mają w nosie klientów, bo skalę robią im inne pierdółki, a nie kolekcja komiksów.

Ale jak już jesteśmy w temacie, to zostawię cytat z ich strony z zakładki "O nas". Idealnie oddaje stan faktyczny :D :D :D



Szczerze? Oczekiwałem krótkiego wyjaśnienia, skąd taki burdel u nich i czy można ewentualnie zauważyć jakieś światełko w tunelu - wtedy może i bym został. Tak robi w każdym razie profesjonalna firma, która nie wywiązuje się z zawartej umowy.

Obecnie zaś nie oczekuję od nich niczego, ale i też nic do nich nie mam - nawet szacunku.

Jeden klient, drugi, trzeci i z takim podejściem zauważą - zresztą z jakiegoś powodu zwijają manatki

Online misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #491 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 15:23:02 »
Wyjaśnienie jest krótkie - żeby zarobić choć trochę na produkcie to wydawnictwo zleciło taniej firmie outsourcingowej dystrybucję i logistykę. Te firmy pewnie też ciężko przedą i robią wszystko jak najmniejszym kosztem. Oczywiście Eaglemoss pod względem PR-owym robi to 'przyzwoicie' - nie będzie przecież w odpowiedzi oczerniać outsourcingu, tylko bierze to na 'klatę'.

Offline Darth_Simon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #492 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 22:08:36 »
Czytając Wasze problemy z prenumeratą cieszę się że w starym stylu Pani w Kiosku Ruchu odkłada dla mnie co 2 tygodnie jeden egzemplarz.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #493 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 10:06:26 »
BTW, stał się cud - numery 74 i 75 zajechały wczoraj.
Natomiast powinny być już u mnie numery 76/77, ale BOK nie odpisał już na pytanie czy będą opóźnione o miesiąc z powodu burdelu po ich stronie :/

EDIT: odpisali, że postarają się przyspieszyć kolejną wysyłkę - zobaczymy
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Sierpień 2019, 11:55:53 wysłana przez Pocztar »

Offline Talvi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #494 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 13:33:15 »
Drugi raz w ciągu miesiąca dostałam zdublowaną przesyłkę.  ::) A po numerach 74 i 75 ani śladu. Do tej pory nie miałam z Eaglemossem żadnych problemów, coś się na finiszu skiepścili.  :-\