Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 91989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #315 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 18:11:48 »
Oby wróciła polityka daimyo i Noriyuki, bitwy i spiski i oby Ishida i kryminał zniknął na parę tomów
O tak. Tomoe i Noriyuki to kolejne ciekawe elementy. W ogóle tam jest sporo postaci, które od dawna się nie pojawiały, już nie pamiętam czy wszyscy mistrzowie miecza, z którymi Usagi mógł w przyszłości walczyć już zostali pokonani czy nie. Mogliby też Zatoino przywrócić. W ogóle mam wrażenie, że Usagi nie rozwija się jako szermierz od kilu tomów, walczy z jakimiś podrzędnymi kryminalistami, których jedyną siłą jest przewaga liczbowa. Chciałbym, żeby zbliżył się bardziej poziomem do sensei Katsuichiego.

Offline KubciO

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #316 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 21:26:54 »

Offline jotkwadrat

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #317 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 12:12:51 »
O, to będzie serial o czarnym króliku  ;D

Offline R~Q

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #318 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 12:43:53 »
O, to będzie serial o czarnym króliku  ;D
Nie trzeba było długo czekać. Wy nawet temat o Usagim zrujnujecie swoimi obsesjami.

Offline starcek

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #319 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 12:49:39 »
O czarnym króliku zakochanym w żółtym króliku, którego najlepszymi przyjaciółkami są dwie fretki.  Netflix, to netflix - nie ma zmiłuj.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline hansior

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #320 dnia: Nd, 19 Lipiec 2020, 18:23:29 »
Jak wygląda teraz wydawanie Usagiego? Egmont porzucił trade'y i wydaje tylko ich wydania zbiorcze ("Sagę")?

Offline KubciO

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #321 dnia: Nd, 19 Lipiec 2020, 18:25:29 »
Usagi przeszedł z DH do IDW. Na tę chwilę jest chyba tylko jeden TPB od IDW. Pewnie po wydaniu Sagi Egmont ruszy z Królikiem od IDW.

Offline hansior

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #322 dnia: Nd, 19 Lipiec 2020, 18:49:13 »
Czyli Egmont wszystkie z DH wyda jako "Sagę" mimo, że brakuje jednego trade'a w formie trade'owej?

Offline Castiglione

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #323 dnia: Nd, 19 Lipiec 2020, 19:10:54 »
Zapowiadali, że tego ostatniego trade'a jeszcze pociągną, żeby ludzie kupujący pierwsze wydanie dostali komplet.

Offline wujekmaciej

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #324 dnia: Nd, 19 Lipiec 2020, 19:38:19 »
od IDW Usagi leci od początku czy jest to kontynuacja z DH ?

Offline arczi_ancymon

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #325 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 20:12:10 »
Jedno i drugie z tego co się orientuję.

Offline pioma10

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #326 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 18:50:40 »
Zapowiadali, że tego ostatniego trade'a jeszcze pociągną, żeby ludzie kupujący pierwsze wydanie dostali komplet.

A jakiego ostatniego trade'a?
Z tego co się orientuję ostatnim trade'em byli Ukryci, a Egmont to już wydał.

Offline hansior

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #327 dnia: Nd, 26 Lipiec 2020, 07:34:31 »
Racja. Wygląda na to, że już wszystko z DH poszło.
« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Lipiec 2020, 07:36:55 wysłana przez hansior »

Offline chch

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #328 dnia: Śr, 02 Wrzesień 2020, 14:34:44 »
Usagi Yojimbo Saga księga 5 spadł z września na 7 października.

Offline chch

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #329 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 12:26:26 »
Zakupiłem komplet obecnie dostępnych tomów UY Saga i nareszcie przystąpiłem do lektury. Pierwsze tomy Usagiego czytałem jakieś 7 lat temu, ale nie sądziłem, że tak wiele z nich zapomniałem. Obecnie zacząłem UY Saga tom 2 (od Dark Horse) i postanowiłem podzielić się wrażeniami z lektury.
Wydawało mi się, że miękka okładka ze skrzydełkami to gorsze rozwiązanie niż twarda, ale stwierdzam, że jednak pasuje do tego wydania i nie żałuję, że Egmont zdecydował się na takie rozwiązanie (skrzydełka dużo dają, rogi tak się nie strzepią i nie gną). Sama historia jest wspaniała i cieszę się, że mam okazję odświeżyć sobie przygody uszatego. Ten komiks powinien być ciągle dostępny w sprzedaży.

Jednak mam pewną uwagę do warstwy edytorskiej. Skoro stare wydania miały premierę te 15 i więcej lat temu, to wypadałoby sprawdzić tłumaczenie i poddać tekst korekcie. Rozumiem, że w Sagach od DH Egmont nie wiedział jeszcze czy i w jakiej formie wyda pierwsze tomy, więc odniesienia do starych tomów zbiorczych nie są dla mnie jakimś błędem. Chociaż i w odniesieniach są pomyłki (s.138 UY Saga tom 2, jest odniesienie do UY tom 4: Spisek ryczącego smoka, a powinien być do UY Saga tom 1 (oryginalny zeszyt nr 4 z serii wydawanej przez DH, historia ma tytuł "kotka, nietoperze i królik" czy jakoś tak, w każdym razie to tom 10: Pomiędzy życiem a śmiercią) Uważam jednak, że powtarzanie literówek ze starego wydania to już przesada.
Podam kilka przykładów z UY Saga tom 2:
s.89 k2d3 "Kasemaru" (powinno być: Kagemaru)
s.148 , tytuł historii "Obakeneko z klanu Geisho" (powinno być: Geishu),
s.153 k4 d1 "To jest pani Tomoe z klanu Geisho" (Geishu).

Kwestia niedokładnego tłumaczenia również zwróciła moją uwagę,
np. s.121 k4 "Pan Mataichi nie żyje. A jego następcą jest nastoletni syn" (w oryginale mamy "Lord Mataich is dead, and his brat, Noriyuki, is his heir!" - jest to o tyle istotne, że Noriyuki pojawił się już w UY i jest istotną postacią).
s. 94 k1 d1 "Dzięki. Uratowałeś mi życie, ale musiałeś mi przy tym łamać szczękę?" (oryg. "Thanks. I guess You saved my life, but did You have to ALMOST break my jaw to do it?!"
Dyskusyjne jest dla mnie również określenie pazurów "jadowitymi" (s. 161 k2) właściwsze wydaje się określenie "zatrute".

Zauważyłem też, że zarówno w UY Saga 1 jaki i 2 w galerii okładki są podpisane np. "Usagi Yojimbo, tom 3, #10", powinno być "Seria 3, zeszyt 10" (Jeśli dobrze pamiętam, to pierwszą serię wydawało Fantagraphics, drugą Mirage, trzecią Dark Horse, a obecna od IDW jest czwarta).
« Ostatnia zmiana: Cz, 24 Wrzesień 2020, 12:43:02 wysłana przez chch »