Autor Wątek: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)  (Przeczytany 16076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #60 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 12:27:55 »
Co ma wspólnego Ultimates z Ultimate FF?

Po Ultimatum była tylko mini seria (6 zeszytów), a potem bohaterów można było znaleźć w Ultimate Comics: Avengers, gdzie Hickman rozwijał wątki Makera

To to ma wspólnego, że wychodzi na to, że Egmont wydawał już 3 serie ze świata Ultimate, czyli więcej niż Hachette Polska, którzy puścili nam dwa trejdy Ultimates i trzy trejdy Spider-Mana.
Ty piszesz takie rzeczy i uważasz, że mnie podpuszczasz i udajesz, że nie wiesz jak wygląda wydawanie Marvela w Polsce. Przecież @Motyl właśnie dokładnie opisał nam jak to wygląda. Przychodzi Mucha do Panini i pyta czy może wydać tą i tą serię. To Panini najpierw idzie do EGMONT POLSKA TK i się ich pyta czy to wydadzą. Oni oczywiście mówią, że tych X-Men, albo Young Avengers wydadzą już niedługo, na dniach, już dają do tłumaczenia, zaraz będzie. Panini więc wraca do Muchy i mówi że im nie da tego i tamtego, bo to Egmont Polska im obiecał, że wyda. I Mucha odchodzi z kwi(t)kiem. Przynajmniej tak to nam opisano w którymś poście w temacie Muchy.

I tak samo musi się mordować Hachette Polska. Licencjonodawca mógłby im odmówić. Pani redaktor z Hachette Polska mi odpisywała, że dlatego nie było przedłużenia WKKM. Bo im licencji nie przedłużyli. Dlatego wyszła u nas Origins (która nie jest zła), a nie Ultimate. Bo Egmont wydawał w zeszłym roku dwie serie z tego świata i to mogłoby uderzyć w ich sprzedaż. Dlatego oni położyli na tym lagę i moje oczy zwracają się do Egmont Polska, który wydaje Ultimate X-Men, a teraz wydał też 6 zeszytów Ultimate Fantastic Four.

Offline michał81

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #61 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 12:46:01 »
Z tego co wiem to Hachette chciało ale Panini już nie...
No właśnie chciało, ale Bazyl do nich pretensji nie ma, jak to ma w przypadku Egmontu. Zresztą dziwisz się? Licencja wykupiona na 2 serię przez Egmont. Nie mogli wyciąć je z kolekcji? Dogadać sprawy na mniejszą ilość tomów? Przecież wg słów Bazyla Hachette to najlepszy wydawca komiksów w Polsce, czy jest inaczej jednak?


To to ma wspólnego, że wychodzi na to, że Egmont wydawał już 3 serie ze świata Ultimate, czyli więcej niż Hachette Polska, którzy puścili nam dwa trejdy Ultimates i trzy trejdy Spider-Mana.
Nadal nie widzę związku. Coś sobie ubzdurałeś i będziesz w to brnął.

Dlatego oni położyli na tym lagę i moje oczy zwracają się do Egmont Polska, który wydaje Ultimate X-Men, a teraz wydał też 6 zeszytów Ultimate Fantastic Four.
Napisałem możliwe powyżej rozwiązania. No ale lepiej zasłaniać się Panini, że bo wtedy nie możesz narzekać na Hachette, tylko dlaczego w takiej sytuacji żądasz, aby świat Ultimate wydawał Egmont, który ma inne plany wydawnicze?
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Październik 2023, 13:28:55 wysłana przez michał81 »

Offline HugoL3

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #62 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 13:21:35 »
To to ma wspólnego, że wychodzi na to, że Egmont wydawał już 3 serie ze świata Ultimate, czyli więcej niż Hachette Polska, którzy puścili nam dwa trejdy Ultimates i trzy trejdy Spider-Mana.
Ty piszesz takie rzeczy i uważasz, że mnie podpuszczasz i udajesz, że nie wiesz jak wygląda wydawanie Marvela w Polsce. Przecież @Motyl właśnie dokładnie opisał nam jak to wygląda. Przychodzi Mucha do Panini i pyta czy może wydać tą i tą serię. To Panini najpierw idzie do EGMONT POLSKA TK i się ich pyta czy to wydadzą. Oni oczywiście mówią, że tych X-Men, albo Young Avengers wydadzą już niedługo, na dniach, już dają do tłumaczenia, zaraz będzie. Panini więc wraca do Muchy i mówi że im nie da tego i tamtego, bo to Egmont Polska im obiecał, że wyda. I Mucha odchodzi z kwi(t)kiem. Przynajmniej tak to nam opisano w którymś poście w temacie Muchy.

Ale jakby się okazało, że Egmont jednak nie wyda, to chyba przypał i kwas w relacjach, a przecież WSZYSTKIEGO nie dadzą rady wydać.

I tak samo musi się mordować Hachette Polska. Licencjonodawca mógłby im odmówić. Pani redaktor z Hachette Polska mi odpisywała, że dlatego nie było przedłużenia WKKM. Bo im licencji nie przedłużyli. Dlatego wyszła u nas Origins (która nie jest zła), a nie Ultimate. Bo Egmont wydawał w zeszłym roku dwie serie z tego świata i to mogłoby uderzyć w ich sprzedaż. Dlatego oni położyli na tym lagę i moje oczy zwracają się do Egmont Polska, który wydaje Ultimate X-Men, a teraz wydał też 6 zeszytów Ultimate Fantastic Four.

Nie no, chyba jednak nie tak samo. Przecież jest masa dubli. Uwierzę, że np wejście w Epiki pająka zablokowały wydanie kolekcji z SM (aczkolwiem mnie pani z Hachette nie była w stanie odpowiedzieć czemu - mamy ten sam kontakt?)
Tylko po co było dalsze wydawanie tego WKKM albo SBM, przecież to miało coraz mniejszy nakład i coraz trudniejszą dostępność (głównie WKKM).

Offline musznik11

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 13:34:24 »
Nadal nie widzę związku. Coś sobie ubzdurałeś i będziesz w to brnął.

Wydanie przez Egmont 13 tomów Ultimate Spider-Mana i 6 tomów Ultimate X-Men (łącznie ponad 6,5k stron) rzeczywiście nie jest żadnym powodem do choćby rozważań, czy Egmont mógłby wydać kolejną serię z Uniwersum Ultimate, by jeszcze bardziej je poszerzyć. Ewidentnie ktoś sobie coś ubzdurał (:

Ty serio nie zauważasz, jak chodzisz za Bazylem po wszystkich wątkach, w których on cokolwiek napisze i pieklisz się o co drugie jego słowo? Masz monopol na posiadanie racji, o którym nie wiem, czy o co chodzi? Nie można tutaj własnych opinii wyrażać? To od czego jest to forum? Non stop coś Ci nie pasuje, a zwłaszcza gdy mowa jest o Egmoncie, jakbyś był przekonany, że największe wydawnictwo komiksowe potrzebuje obrony przed kimś, kto kupuje większość wydawanych przez nie komiksów. Chodzi o jakieś frukta w postaci przecieków (vide ostatnie Twoje posty z sugestiami, by jeszcze nie krytykować niewydania Długiego Halloween)? Jeszcze rozumiem kwestie merytoryczne, gdy ktoś myli zawartość poszczególnych wydań, bo w tym masz sporą wiedzę, ale skąd ta toksyczność wobec czyichś opinii?

[...] to może Egmont wziąłby się za tą serię? Wydali już u nas Ultimate Petera Parkera w całości, wydają Ultimate X-Men, to może i FF by się załapała? Tzn. jeśli sprzedaż tych dwóch serii im się opłaciła.

[...] tylko dlaczego w takiej sytuacji żądasz, aby świat Ultimate wydawał Egmont, który ma inne plany wydawnicze?

"żądasz" (((:

Offline michał81

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #64 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 13:51:21 »
Wydanie przez Egmont 13 tomów Ultimate Spider-Mana i 6 tomów Ultimate X-Men (łącznie ponad 6,5k stron) rzeczywiście nie jest żadnym powodem do choćby rozważań, czy Egmont mógłby wydać kolejną serię z Uniwersum Ultimate, by jeszcze bardziej je poszerzyć. Ewidentnie ktoś sobie coś ubzdurał (:
No jakoś Egmont nie chce wydawać więcej DC niż Batman to nagle zacznie wydawać świat Ultimate? Nadal nie widzicie, że Ultimate Spider-Mana i Ultimate X-Men są wydawane na zasadzie sentymentu bo te serię kiedyś zostały wydane w Polsce? Że Spider-Man i X-Men byli kiedyś wydawani przez semica i przez to mają większe branie u czytelników niż takie FF? Będziesz mi pisał, że sobie coś ubzdurałem, jednak chyba jako jedyny patrzę tu bardziej trzeźwo. FF jak widać nie jest u nas popularne, może jakby seria Hickman dobrze się sprzedała, to Egmont by rozszerzył o Ultimate FF, ale on nawet nie wznawia/wydanie Ultimates pomimo wydawanie Avengers.

Ty serio nie zauważasz, jak chodzisz za Bazylem po wszystkich wątkach, w których on cokolwiek napisze i pieklisz się o co drugie jego słowo? Masz monopol na posiadanie racji, o którym nie wiem, czy o co chodzi? Nie można tutaj własnych opinii wyrażać?
Sorry jak w każdym? Nie łażę za nim do każdego tematu, a on w ostatnich postach (nie tylko tutaj) marudzi o tym samym, "czemu Egmont czegoś nie wyda", to jest takie jego zastępcze pisanie, żeby nie pisać "Egmont to zło", a nie wyrażanie swojej opinii. A tu się idealnie wykłada, bo zamiast pisać, czemu Hachette nie wyda kolekcji, bo miało taką możliwość to jęczy o Egmoncie. Ile to razy można czytać?

To od czego jest to forum? Non stop coś Ci nie pasuje, a zwłaszcza gdy mowa jest o Egmoncie, jakbyś był przekonany, że największe wydawnictwo komiksowe potrzebuje obrony przed kimś, kto kupuje większość wydawanych przez nie komiksów. Chodzi o jakieś frukta w postaci przecieków (vide ostatnie Twoje posty z sugestiami, by jeszcze nie krytykować niewydania Długiego Halloween)? Jeszcze rozumiem kwestie merytoryczne, gdy ktoś myli zawartość poszczególnych wydań, bo w tym masz sporą wiedzę, ale skąd ta toksyczność wobec czyichś opinii?
Bo Bazyl sobie na to zasłużył z moje strony i dobrze wie o tym.

Offline Castiglione

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #65 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 14:12:22 »
Sorry jak w każdym? Nie łażę za nim do każdego tematu
No ja mam wrażenie, że jednak łazisz, a twoje posty czyta się momentami jeszcze gorzej niż jego, bo niejednokrotnie ocieka z nich toksyczność i przekonanie o własnej nieomylności. To drugie zresztą nie tylko w przypadku pisania z Bazylem, ale przy wszelkiego rodzaju "sprowadzaniu na ziemię" innych użytkowników.

Bo Bazyl sobie na to zasłużył z moje strony i dobrze wie o tym.
Ale nikogo innego to nie obchodzi, więc może listy miłosne piszcie sobie na PW.

Offline michał81

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #66 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 14:16:47 »
No skoro aż taki jestem toksyczny to może zostawię was z Bazylem i jego pisaniem"Egmont to zło".

Offline Bazyliszek

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #67 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 14:30:27 »
czemu Hachette nie wyda kolekcji, bo miało taką możliwość to jęczy o Egmoncie.

Bo...
Z tego co wiem to Hachette chciało ale Panini już nie...

Tu nie ma zrzucania na Panini, tylko jest twarda rzeczywistość. Jak napisał @Motyl - Panini nie da danej serii/komiksu przed spytaniem Egmontu Polska o zdanie. A jak E się uprze, to Panini nie da licencji komuś innemu.

I jeszcze raz, jak napisało dobrze moje multikonto :) - piszę do Egmontu bo zdołał już wydać 6.5 tyś stron Ultimate Spider-Mana i X-Men, oraz kiedyś pierwszy trejd Ultimates w dwóch częściach. Jeśli uważają, że im się to nie opłaca to ok. To nie jest aż tak wielka sprawa jak np. Thor Gillena czy Dark Avengers. Nie wydadzą FF, to nic się nie stanie. Może jak kiedyś Egmont zejdzie ze świata Ultimate, ktoś inny to wyda. Ewentualnie czekają na premierę filmu MCU o FF.

Offline Castiglione

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #68 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 15:48:54 »
No skoro aż taki jestem toksyczny to może zostawię was z Bazylem i jego pisaniem"Egmont to zło".
A co, mnie się pytasz? Rób, co chcesz, dorosły ponoć jesteś.

Co do drugiej części, to być może mniej by tych głupich postów było, gdybyś notorycznie go nie śledził i nie prowokował jego kolejnych bzdurnych odpowiedzi, przypieprzając się nie wiadomo o co, bo tak jak dzisiaj, to akurat ty przenosisz tory dyskusji na wiadomą ścieżkę, nie pierwszy raz z resztą.

tylko dlaczego w takiej sytuacji żądasz, aby świat Ultimate wydawał Egmont, który ma inne plany wydawnicze?
A przy okazji, to może zacytujesz ten fragment, w którym ktokolwiek w tym wątku czegoś żądał? Bo czytając twoje posty, również nie pierwszy raz poziom nadinterpretacji i wkładania innym użytkownikom w usta czegoś, czego nie powiedzieli, sięga u ciebie zenitu, i mnie to np. wkurwia tak samo jak majaki Bazyliszka.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Październik 2023, 15:56:12 wysłana przez Castiglione »

Offline Xmen

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #69 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 16:39:39 »
Ja tylko wtrącę się na moment i zapytam- w ilu tomach będzie wydana FF Hickmana, od egmontu? Gdyby ktoś odpowiedział będę wdzięczny.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Raveonettes

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #70 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 17:15:26 »
Ja tylko wtrącę się na moment i zapytam- w ilu tomach będzie wydana FF Hickmana, od egmontu? Gdyby ktoś odpowiedział będę wdzięczny.
4

Offline Kandor

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #71 dnia: Nd, 15 Październik 2023, 11:11:59 »
News dotyczy w zasadzie Ziemi-6160 czyli nowego uniwersum Ultimate tworzonego właśnie przez Jonathana Hickmana. Niedawno ukazał się ostatni numer czteroczęściowej miniserii "Ultimate Invasion" (nieco rozczarowującej IMHO, seria zostanie zbiorczo wydana w formie TP w marcu 2024, choć jeszze do niedawna zapowiadana była jako tzw. "treasury edition"), a od dwóch tygodni można zamawiać preorder "Ultimate Spider-Man" #1 choć bez ujawnionego projektu okładki.
Wczoraj (prawdopodobnie z okazji odbywającego się właśnie New York Comic Conu) zapowiedziano trzy nowe serie: wspomnianego Ultimate Spider-Man (styczeń 2024. autorzy: J.Hickman i Marco Chechetto), Ultimate Black Panther (luty 2024, autorzy: Bryan Hill i Stefano Caselli) oraz Ultimate X-Men (marzec 2024, autorka: Peach Momoko) - wraz z projektami okładek. Poniżej link do krótkiej zapowiedzi z YT:

« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Październik 2023, 12:00:56 wysłana przez Kandor »

Offline saruman

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #72 dnia: Nd, 15 Październik 2023, 12:55:07 »
News dotyczy w zasadzie Ziemi-6160 czyli nowego uniwersum Ultimate tworzonego właśnie przez Jonathana Hickmana.

Czyli to nię będzie miało związku z uniwersum Ultimate Ziemi-1610 i jest to odrębny byt?

Offline Kandor

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 15 Październik 2023, 13:16:55 »
Czyli to nię będzie miało związku z uniwersum Ultimate Ziemi-1610 i jest to odrębny byt?
No, to będzie "Ultimate Universe" jako następca tego, którego akcja działa się  na Ziemi-1610. Nie ma już Ziemi-1610. Nie mogę ci powiedzieć dużo bez spoilerów ale jednym z nich jest ten że ktoś przychodzi do Milesa Moralesa i mówi "hej młody, jesteśmy "braćmi", pochodzimy z tego samego miejsca, chcesz się przyłączyć?". Ten ktoś chce odtworzyć świat z Ultimate/Ziemię-1610 z innego, podobnego świata i o tym jak mu to wyszło opowiada Ultimate Invasion.
Nawiązania do dawnego Ultimate/Ziemi-1610 są wyraźne (mini-seria nawet poniekąd krzyżuje się znajnowszymi dziejami Venoma), także pod względem różnych logo i grafik a także genezy nowego świata.
Temat w którym mój wpis umieściłem dotyczy także wydań zbiorczych z tego "starego" Ultimate universe i oczywiście akcja dzieje się na Ziemi-1610. Mogłem utworzyć nowy temat, ale nie widzę sensu bo nie sposób przewidzieć czy będzie mi się chciało go rozwijać i czy ktoś będzie chciał go rozwijać, a gdzieś ten news chciałem zamieścić. Nie wiadomo nawet jak ten nowy projekt wydawniczy długo przetrwa (jak się przyjmie to 3-4 lata, a jak nie to wszystko wyjdzie jako mini serie i zapomnimy o tym fo końca 2024 roku).
 Tak po mojemu Ultimate to Ultimate, po prostu Jonathan Hickman (z resztą ktoś kto pracował nad Ultimate wcześniej i wkrótce wyjdzie omnibus z tego okresu) wskrzesza projekt. "Osobnych" komiksów z Ziemi-1610 nie będzie, co nawyżej wznowienia *czekam na UFF).
Przypominam, że np. "główne" uniwersum DC Comics nie dzieje się dokładnie na tej samej Ziemi, ale zostaje ona jak gdyby "upgredowana" czy tworzona na nowo (najczęściej z naleciałościami  z Ziem z innych wymiarów) po różnych Kryzysach. Nie wspomnę już ile wersji miało w Marvelu Squdron Supreme: była oryginalna wersja Marka Gruenwalda (nawet wymieszali prochy autora z tuszem z jednego z wydań - true story!), potem fajne choć niestety rzadko wznawiane i nie znane w Polsce (tak samo jak oryginalne SS) "Supreme Power" i inne pokrewne komiksy (wliczając te pod szyldem "Squadron Supreme") Straczynskiego i Franka, potem "Squadron Supreme" dziejące się po Secret Wars. I każda inkarnacja na innej Ziemi lub z herosami z różnych Ziem!
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Październik 2023, 13:32:58 wysłana przez Kandor »

Offline michał81

Odp: Ultimate Marvel (Ziemia-1610)
« Odpowiedź #74 dnia: Pt, 27 Październik 2023, 06:40:17 »
Obok podstawowej wersji okładki pierwszego zeszytu nowej serii Ultimate  Spider-man zostały ujawnione dwa warianty okładkowe, które są naprawdę dużym spoilerem do tego o czym może opowiadać seria:

Spoiler: PokażUkryj