Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 152659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Takesh

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #915 dnia: So, 10 Luty 2024, 10:08:24 »

Offline Gustavus_tG

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #916 dnia: So, 10 Luty 2024, 11:27:45 »
Masakra. Inżynieria pożądanego pracownika. Potem tylko jeszcze przenieść na obywatela.

Online michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #917 dnia: So, 10 Luty 2024, 11:55:57 »
Imprint Marvel MAX został zamknięty i nie ukazują się pod jego szyldem już komiksy.
Nawet nie wiedziałem, że zamknęli, czyli ostatnią serią z tego imprintu Marvela była mini seria Punisher Soviet z 2019.

No to teraz niech E puszcza solowego Fury'ego, później składa "Soviet" z "Get Fury" w 11 tom Maksa, i zamykamy temat Franka by Ennis.
Jeśli ma to być uzupełnieniem drugiej serii Furiego z MAX to przydałoby się takie wydanie. Zresztą nie pierwszy raz gadamy, że cały run Ennisa dotyczący Furiego można by wydać w dwóch tomach. Teraz Egmont ma trochę większą podstawę, aby to ruszyć, tym bardziej, że komiksy Ennisa raczej dobrze się sprzedają. Sam @Motyl pisał, że Sara pomimo ograniczonego promowania tytułu, ze względu na wojnę na Ukrainie, sprzedała się dobrze. Hitman chyba miał dodruki, a Punisher MAX ma je regularnie. Chłopaków nie liczę, bo tam zawsze sprzedaż skacze przy kolejnych sezonach serialu. I Studio Lain też zapowiedziało komiks od niego.
« Ostatnia zmiana: So, 10 Luty 2024, 12:04:45 wysłana przez michał81 »

Offline misiokles

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #918 dnia: So, 10 Luty 2024, 12:25:08 »
Dlaczego Marvel "ssie":

https://twitter.com/elonmusk/status/1754999578619707658

To są wymaganie oscarowe, żeby filmy mogły być brane pod uwagę w nominacjach. Zgaduję, że takie standardy wdrożył nie tylko Disney.

Offline Gustavus_tG

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #919 dnia: So, 10 Luty 2024, 12:34:57 »
UP
To nawet jeszcze gorzej.

Offline death_bird

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #920 dnia: So, 10 Luty 2024, 13:11:19 »
Czy ja wiem czy to tak źle?
Krowie nałożono wrotki i teraz pozostaje czekać aż się sama rozkraczy na drodze. Coraz mniej ludzi ogląda te śmieszne oscary, coraz mniej ludzi przejmuje się tym całym Hollywood. Jak to wszystko dupnie finansowo to może wrócą do korzeni i zaczną serwować rozrywkę a nie ideolo. A jak i wtedy nie zmądrzeją to krzyżyk na drogę.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Takesh

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #921 dnia: So, 10 Luty 2024, 13:32:16 »
Premiera The Marvels na D+ z wynikiem najniższym z MCU, ale na równo z ostatnimi częściami Ant-Mana i Strażników. Zmęczenie z pewnością. Tylko czy Ci na górze znajdą powód zmęczenia. Jakość z całą pewnością. Ale co dokładnie? My możemy mieć swoje zdanie, a co będzie to się okaże. Mamy już Echo z kategorią R, będzie Deadpool z R. Zmiany już są. Co dalej? Ja czekam na odblokowanie Punishera,  zarówno komiksowo, jak i serialowo. Bo filmy miał już 3, a w serialach jednak najlepiej mu szło. No i jest to kura znosząca złote jaja. Niestety dla wlodazy nie wygodna....

Offline Xmen

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #922 dnia: So, 10 Luty 2024, 13:45:43 »
Swoją drogą ciężko zrobić taki oskarowy film, żeby wdrozyc te wszystkie wytyczne. Chłopaki, dziewczyny, Transformersy, najmniej trzy orintacje jeszcze więcej płci. Niedługo pod Oskara będę kwalifikowały się tylko młodzieżowe seriale z netflixa.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline misiokles

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #923 dnia: So, 10 Luty 2024, 13:50:51 »
Nie trzeba wszystkich. Muszą być spełnione po dwa-trzy założenia z wybranego wariantu.

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #924 dnia: So, 10 Luty 2024, 17:19:07 »
To są wymaganie oscarowe, żeby filmy mogły być brane pod uwagę w nominacjach. Zgaduję, że takie standardy wdrożył nie tylko Disney.

  To nie są wymagania oscarowe, aczkolwiek napisane na podstawie tamtych klasyfikacji tylko jeszcze bardziej pieprznięte chyba. Mi się oczy otworzyły w sprawie Disneya po obejrzeniu ostatniego odcinka She-Hulk i ujrzeniu załogi odpowiedzialnej za ten rzyg. Jak tam coś z tej wytwórni będzie dobrego będzie wychodzić to raczej przypadkiem, albo pomimo starań.
 

Offline death_bird

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #925 dnia: So, 10 Luty 2024, 18:01:38 »
A to akurat może być jeszcze "ciekawsze" niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Nie wiem czy nie na Filmożercy (aczkolwiek pewności nie mam) widziałem listę filmów, które nie załapały się na Oscary właśnie ze względu na niespełnianie kryteriów ideolo i na liście "niezałapanych" były wszystkie zeszłoroczne produkcje MCU. Czyli pomimo ich wewnętrznych stukniętych wytycznych i tak najwyraźniej nie były dość bojowe dla tzw. "Akademii".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #926 dnia: So, 10 Luty 2024, 18:40:00 »
  No, ale widzisz że sprawa to świeżynka zupełna. To raczej rozporządzenia, które weszły niedawno, aby nie powtórzyć błędów i wypaczeń z zeszłego roku.

Offline death_bird

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #927 dnia: So, 10 Luty 2024, 19:19:25 »
Oni na pewno mieli różne dziwne kryteria już wcześniej (na pewno w zeszłym roku). Nie wiem czy nagle coś zaostrzyli czy po prostu Musk nagle się obudził (albo może zwyczajnie chce kupić taniej akcje i dlatego próbuje robić raban ;) ).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Martin Eden

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #928 dnia: So, 10 Luty 2024, 22:32:15 »
Kryteria były wcześniej. Gdzieś koło premiery serialu "Lord of the Rings: The Rings of Power" chodziły po necie screeny z Amazona i tam były podobne zasady. Wówczas internet interpretował to jako autentyk. Ale ja tak naprawdę o innym przypadku:

Jest coś takiego jak Behdel Test. Łatwe do wyszukania w necie. Koleś Pani stworzyła to nieco dla beki, ale Hollywood zaadoptowało to na pełnej i jak najbardziej poważnie, szczególnie po "MeeToo".

Co ciekawe, już od lutego 2020 roku na formularzu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej pojawiły się pytania z tego Behdel testu. Składając wniosek o dofinansowanie produkcji fabularnej należało (czy w tym roku jest to aktualne, to jest do sprawdzenia. Akurat jest teraz okres składania wniosków) odpowiedzieć na trzy pytania:
- czy projekt scenariusza zawiera dwie równorzędne role kobiece.
- czy scenariusz zawiera scenę, gdzie dwie kobiety rozmawiają ze sobą.
- czy ta rozmowa dotyczy czegoś innego niż mężczyźni.
Przy ankiecie PISF umieścił notatkę, że odpowiedzi na te pytania nie będą miały wpływu na ocenę projektu przez Komisję PISF. Na dalszym etapie procesowania złożonego wniosku miałem okazję nieformalnie usłyszeć, że pytania te służą Komisji do oceny, czy projekt przedstawia potencjał do uczestnictwa w eliminacjach Oskarowych, jako że za Oceanem ten wymóg jest już traktowany poważnie. Akurat był to gorący okres dla rozbudzonych nadziei na "polskie filmy Oskarowe" po tym, jak w 2018 nagrodę zgarnął Paweł Pawlikowski, reżyser "Zimnej Wojny".

Co do samego "woke culture", które teraz przeżywa chyba nieco trudniejsze chwile - sprawdźcie sobie serial "W 80 dni dookoła świata". Leci teraz jakoś wieczorem na TVP Kultura albo Historia (widziałem go wcześniej na TVP 2). To jest NIEPRAWDOPODOBNE, co Brytyjczycy zrobili z postacią Phileasa Fogga. To najbardziej "woke" produkcja, jaką miałem okazję poznać. Aż dziw, że ten serial nie odbił się większym echem w tzw.fandomie. Ale Verne chyba po prostu nie jest już - i pewnie już nigdy nie będzie - na fanowskim świeczniku.
« Ostatnia zmiana: So, 10 Luty 2024, 22:45:46 wysłana przez Martin Eden »

Offline Kadet

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #929 dnia: So, 10 Luty 2024, 22:39:53 »
Jest coś takiego jak Behdel Test. Łatwe do wyszukania w necie. Koleś stworzył to nieco dla beki, ale Hollywood zaadoptowało to na pełnej i jak najbardziej poważnie, szczególnie po "MeeToo".

Alison Bechdel to kobieta.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!