Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 91074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ankwicz

Odp: Superman
« Odpowiedź #615 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 10:41:30 »
Orientuje się ktoś czy planowane są kolejne tomy z tej serii:

https://www.amazon.com/Superman-Man-Steel-Vol-4/dp/1779513216

Fajna to seria, wyszły 4 tomy dotychczas, fajnie by było jakby to pociągnęli. Maxima się nie załapała, bo to Action Comics #650, a tu skończyli na #600 :(

Offline jotkwadrat

Odp: Superman
« Odpowiedź #616 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 10:52:09 »

Offline xanar

Odp: Superman
« Odpowiedź #617 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 10:53:24 »
Oni wydali to co pisał/rysował Byrne, jak na razie nie zanosi się.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Takesh

Odp: Superman
« Odpowiedź #618 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 10:55:06 »
Z tego co ja wiem to definitywny koniec. Seria miała zbierać komiksy Supermana z okresu Johna Byrne'a i Wolfmana z Ordwayem. Stąd też nazwa Man of Steel.

Potem jest omnibus Exile and other stories, który dzieje się chyba bezpośrednio dalej. Ale album ten dawno wyprzedany i ciężko go zdobyć za normalne pieniądze.

Jeśli coś pokręciłem, to proszę o sprostowanie.

Ja właśnie kończę kolejny raz ten run. Zostało mi kilka zeszytów. Świetna rzecz. W tych zbiorczych brakuje chyba jedynie World of Smallville. W podobnym stylu zrobione co World of Metropolis. Ja polecam cały run. Top jeśli chodzi o Kal Ela i sh.

Offline Odyn

Odp: Superman
« Odpowiedź #619 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 12:14:31 »
Man of Steel Byrne'a to chyba najlepsze co przytrafiło się eSowi. Natomiast kontynuacja w postaci Exile'a (wspomniany wyżej omnibus) już tak kolorowo nie wypada. Mam wrażenie, że ten omnibus jest wybrakowany (brakuje choćby w nim historii z Superman Eradication!).

Uważam, że mocną stroną runu Byrne'a były sprawy przyziemne, praca Clarka w Daily Planet i proste historie, w których eS brał udział. Relacje między bohaterami też były fajnie rozpisane (Clark-Lois-Cat, czy choćby wątki rodziny White'a).
Natomiast w Exile nie przypadła mi do gustu jego odyseja na wygnaniu w kosmosie (może za wyjątkiem historii z Mongulem, w której eS występuje jako gladiator), czyli clue tego omnibusa. Wyrzuty sumienia związane z rodziną Zoda męczyły mnie na dłuższą metę.
Najciekawszym elementem w Exile jest sprawa Gangbustera oraz historia z Cat i Intergangiem.

Reasumując, troszkę męczył mnie ten Exile. Jest okej, ale nic ponadto. Natomiast Man of Steel Byrne'a to arcydzieło!
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline xanar

Odp: Superman
« Odpowiedź #620 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 12:30:54 »
Ten Exile'a ma dobre momenty, ten z Gangbusterem i ten cały Warworld mi się podobał ,ale ten motyw z tym Klerykiem strasznie męczący był i ta cała Cat mnie w ogóle mnie nie obchodziła.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline bibliotekarz

Odp: Superman
« Odpowiedź #621 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 12:38:12 »
Nie widzę aż tak znacznego spadku poziomu. Do Byrne'a stopniowo dołączali kolejni twórcy i nawet po jego odejściu pozostała ekipa, która z nim współpracowała i starała się kontynuować historie w tym samym duchu. Ich charakter zmieniał się stopniowo - coraz mocniej stawiano na efekciarską otoczkę a postacie stawały się mniej interesujące. Było to jednak rozłożone w czasie. Z przyjemnością przeczytałbym to w polskim wydaniu do rozwiązania sagi Eradicatora i Intergangu.
Batman returns
his books to the library

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #622 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 14:17:58 »
Z czasów Semica najlepiej wspominam Byrne'a, ale mam też sentyment do Exile, bo od zeszytu będącego skróconą wersją historii z Mongulem zacząłem czytać komiksy z eSem. Po latach kupiłem więc sobie "Exile" (jakieś takie wydanie w miękkiej okładce) i jest to jeden z dwóch komiksów po angielsku jakie mam na półce (drugi to Man of Stel 9 zawierający historię z Zodem i Supergirl ).

W tej chwili Superman Byrne'a to ścisły top tego co bym chciał zobaczyć wydane przez Egmont, ale to co Semic wydawał potem w 1991 i 1992 roku też bym bardzo chętnie kupił.
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Styczeń 2024, 14:19:56 wysłana przez Gieferg »

Offline Raveonettes

Odp: Superman
« Odpowiedź #623 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 16:10:41 »
Pytanie brzmi czy kiedykolwiek wydań polskich Man of Steel się doczekamy. Ja ciągle zastanawiam się nad zakupem wersji oryginalnej.

Offline jotkwadrat

Odp: Superman
« Odpowiedź #624 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 17:10:45 »
Też się zastanawiałem i kupiłem oryginały. Teksty nie są tam bardzo skomplikowane a wydanie jest bardzo porządne.

Offline sir Nick

Odp: Superman
« Odpowiedź #625 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 18:09:05 »
W "Superman" (vol. 2) nr 9 (z 1987) napisanym i narysowanym przez Byrne'a jest taka historia-diament "Metropolis 900 mi", w której Luthor składa pewnej kelnerce propozycję: milion baksów za miesiąc jej życia. Kobieta początkowo się wscieka, ale...
Ten short (semicowcy puścili u nas tylko drugi z tego zeszytu z Jokerem) to esencja tego jakim potworem jest Lex. Na miejscu Jamesa Gunna przeniósłbym to na duży ekran w "Superman Legacy", góra pięć minut czasu ekranowego, a materiał wybitny!
Taki twórca jak Byrne już się chyba Superowi nie zdarzy. 8)
Nie ma różnic, nie ma płci
Nie ma walki, nie ma krwi
Tu problemów nie ma nikt
Nie pożądasz tutaj nic
Inkubator taki znam
Dorastają płody tam
Wielki ołtarz, dom ze szkła
Dał ci życie i śmierć da.

Proletaryat "Nowy wspaniały świat"

Offline Raveonettes

Odp: Superman
« Odpowiedź #626 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 23:00:21 »
Też się zastanawiałem i kupiłem oryginały. Teksty nie są tam bardzo skomplikowane a wydanie jest bardzo porządne.
Kupiłem wlaśnie:)

Offline Koalar

Odp: Superman
« Odpowiedź #627 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 23:25:47 »
Leci Batman, leci Spider-Man, leci Punisher. Zdziwiłbym się mocno, gdybyśmy nie dostali Supermana z czasów TM-Semic. Jest nostalgia, jest poziom, jest znana i lubiana postać. Jak jeszcze jest jakieś wydanie, na którym można się oprzeć, to dla mnie tylko kwestia czasu. Może jak zwolnią inne grubasy.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Xmen

Odp: Superman
« Odpowiedź #628 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 23:41:45 »
Mnie dziwi że nie polecieli z supermenem zamiast łolwerajna.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #629 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 23:52:30 »
Leci Batman, leci Spider-Man, leci Punisher. Zdziwiłbym się mocno, gdybyśmy nie dostali Supermana z czasów TM-Semic. Jest nostalgia, jest poziom, jest znana i lubiana postać. Jak jeszcze jest jakieś wydanie, na którym można się oprzeć, to dla mnie tylko kwestia czasu. Może jak zwolnią inne grubasy.
Z tym, ze semicowy Superman też ma być już lada moment, ale nie taki, jakiego bym chciał, tylko podobnie jak w przypadku batmana startują od wielkiego eventu, który aż tak fajny nie był, zamiast się wziąć za wcześniejsze rzeczy.