Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 91027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Superman
« Odpowiedź #195 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:21:21 »
To czego te pewne luki były uzupełniane? Nic wcześniej z "tym" Supermanem nie było.
Jesteś pewien? Mi tu sporo rzeczy pasuje pod przytoczonego Morrisona z Action Comics, który był kanoniczny, aż do czasu Zegaru Zagłady (część tylko rzeczy była nadpisana, przez historię Superman Odrodzony, ale nie odkręcono wydarzeń związanych ze śmiercią rodziców, aż do czasu Zegaru Zagłady) Ale, żeby to wiedzieć trzeba przeczytać więcej niż jedną historie i mieć jakaś wyobraźnie.
I jeszcze to:To i to jest elsworld i oba tytuły nie mają nic wspólnego z komiksami z eSem o których pisałeś powyżej.

Standardowe odwracanie kota
To jest o innym komiksie, który zaznaczam, że jest konkretnym elsworldem. Nie potrafisz nawet przytoczyć konkretnych przykładów, a interpretujesz moją pierwszą wypowiedź ignorując pozostałe szczegółowe wyjaśnienia. Zaraz będziesz czepiał się źle postawionych przez mnie przecinków.
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:27:53 wysłana przez michał81 »

JanT

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #196 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:24:19 »
I ty nie odwracasz kota ogonem? Idziesz w zaparte i ośmieszasz się coraz bardziej.

Jesteś pewien? Mi tu sporo rzeczy pasuje pod przytoczonego Morrisona z Action Comics, który był kanoniczny, aż do czasu Zegaru Zagłady
To już sam nie wiesz czy to elseworld czy nie?  ;D

Jeszcze to można dołożyć:
Chciał ukazać luźno powiązane ze sobą opowieści wzbogacające rozbudowaną już mitologię Człowieka ze stali.
Czyli ta rozbudowana mitologia to co? Chyba jasno wynika że chodzi o kanon.
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:28:08 wysłana przez JanT »

Offline michał81

Odp: Superman
« Odpowiedź #197 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:27:56 »
Serio?  ;D No nie napisałeś bo tak myślałeś.
Widzę, że umiesz czytać w myślach. WOW


Jeszcze to można dołożyć:Czyli ta rozbudowana mitologia to co?
Każdy komiks z eSem np. All Star Superman czy Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow, nawet Kingdom Come. To jest rozbudowana mitologia, nie są one kanoniczne, ale tworzą jego mitologię.
To już sam nie wiesz czy to elseworld czy nie?  ;D
Przecież umiesz czytać w myślach, więc już wiesz.
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:33:58 wysłana przez michał81 »

JanT

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #198 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:29:12 »
Ładnie tych kotów naobracałeś dzisiaj :) A wystarczyło przyznać się do błędu lub nie odpisywać.

Offline michał81

Odp: Superman
« Odpowiedź #199 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:31:58 »
Ładnie tych kotów naobracałeś dzisiaj :) A wystarczyło przyznać się do błędu lub nie odpisywać.
Nadal nie podałeś konkretnych przykładów, tylko ciągle próbujesz łapać mnie za każde zdanie, które napisze, odpuść sobie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:49:27 wysłana przez michał81 »

JanT

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #200 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:36:04 »
Od początku są konkretne przykłady a ty standardowo cały czas odwracasz kota ogonem. To już przestaje być śmieszne (jak na początku miałem z tego bekę) a zaczyna się robić bardzo żałosne. Myślisz że ludzie tego nie widzą? Może poza drobnymi wyjątkami jak Roble który pewnie nawet nie wie o czym pisaliśmy :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:42:54 wysłana przez JanT »

Offline michał81

Odp: Superman
« Odpowiedź #201 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:48:29 »
Podaje konkretne przykłady, że to elseworld, bo nic do tej pory nie napisałeś. (Jest coś takiego jak spoiler)

Do twojej informacji bo wiedze, że inaczej się nie odczepisz. Amerykański Obcy to elseworld, ale...... Zegar Zagłady nadpisał historię eSa kolejny raz, nie wiesz co jest kanoniczne a co nie jest. Równie dobrze mogą przyszli twórcy wykorzystać, każdy z motywów, które pokazał Landis i go rozwinąć kiedyś w przyszłości czyniąc go kanonicznym. To jest zabieg, który twórcy stosują od bardzo dawna czego najlepszym przykładem jest Jessica Jones, gdzie całą niekanoniczną na początku część z MAX uznaje się za kanoniczną. Nie zmienia to faktu, że nie zrozumiałeś zamysłu twórcy i czepiałeś się każdego słowa, kiedy ja wyjaśniałem czym komiks ten jest. Mówiłem jesteś jak nauczyciel języka polskiego, który jedzie od szablonu w przypadku intepretacj dzieł literackich.
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:54:08 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #202 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 01:08:13 »
@UP
Amerykański Obcy jeszcze chwilę przede mną. Ale sam nie wiem po co kupuje kolejny raz te same originy do niczego się nie nadające. Jakby mi było mało 3 restartów/originów Supka z WKKDC.

Bendis już dawno stracił tą świeżość jaką pokazywał w pierwszych zeszytach New Avengers. Nienawidzę przepisywanie historii na nowo, a on tutaj to niestety robi, mieszając w wybuchu Kryptona. Poza tym wskrzesza tak ważną postać z historii Esa. Po co? Dlaczego? Przecież to nie ma żadnego sensu. Ale dowcip o perukach z "Niewidzialnej Mafii" dalej bawi. Kto jeszcze pamięta jak w animacji Justice League Unlimited Luthor miał tajne wejście do swojego bunkra ukryte w zakładzie fryzjerskim? :)

Offline Bazyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #203 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 11:46:55 »
Otwieram "Ziemię Widmo", a tam Marsjański Łowca Ludzi namawia Supermana, by przewodził Ziemi bardziej stanowczo. :) Znowu wraca temat tego, że skoro w tym świecie jest Superman, to czemu jest dalej na nim tyle zła?? Czemu nie wprowadza prawdziwych zmian na lepsze z takimi mocami? Poza tym - dlaczego Bendis wkłada słowa o rządzeniu Ziemią w usta J'onna J'onza? Przecież to zupełnie nie w jego stylu. Chyba ze to początek jakiejś intrygi, do której jeszcze nie doszedłem.

BTW "Brand New Metropolis" - świetny odcinek Superman TAS o Supermanie dyktatorze. Polecam.

Offline Pan M

Odp: Superman
« Odpowiedź #204 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 14:23:57 »
Nic nie wynika. Wyrwałeś z kontekstu jedną wypowiedź. Czytałeś co zalinkowałem? Chyba jednak nie. Czemu też zakładasz, że istniej tylko jedna wersja całej historii eSa? Dlatego, że ma strój z goglami? U Morrisona biegła w podkoszulki i zwykłych roboczych trepach. Bo nie mógł być pomylony z Brucem Waynem? Dlatego, że w latach 90 inaczej wyglądało jego spotkanie z Lobo? Słabo ogarniasz co jest kanoniczne a co nie, ale czepiasz się mojego posta, co tylko świadczy o płaskości twoje wyobraźni i szukania zwady, bo chciałbym zwrócić uwagę, że Johns ponownie nadpisał historię eSa w Zegarze Zagłady. Te historię są tak napisanie, że mogą być zarówno kanoniczne jak i być elseworld. Jesteś jak nauczyciel polskiego, który twierdzi, że jest tylko jedna słuszna interpretacja dzieła literackiego.

I nadal nie pokazałeś w którym konkretnym miejscu napisałem że Amerykański Obcy to nie jest elseworld.

Dodam tylko, że takie dość luźne podejście najlepiej widać w Superman: Wielokrotność z Rebirth
Spoiler: PokażUkryj
 gdzie ten główny Superman przeplata się z inkarnacjami z " Red Son" "Just Imagine" czy nawet "Captain carrot and his amazing zoo crew!"


Nie wiem czy jakikolwiek sens mają spory o kanon, kiedy na bieżąco Jl spotyka Crime Syndicate of America z ziemi3, Powergil pochodząca z innego wymiaru zamieszkuje główną ziemie 0 w DC itd.

To nie Star Warsy, Potter czy inny Lotr, jeżeli idzie o prostotę kanonu.

Co do All Star Superman, Whatever Happened to the Man of Tomorrow,  Kingdom Come to rozbudowują mitologię w piękny sposób i to jeszcze jak  ;D

Offline Teli

Odp: Superman
« Odpowiedź #205 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 09:17:37 »
Z innej beczki.
Będzie trochę offtopowo i okołoeSowo ogólnie śmieszkowo dla rozluźnienia atmosfery przy tłustym czwartku.
 
W ramach hobby komiksowego czasem palnę do ludzi coś dziwnego, a było to tak:

Poszedłem do bieliźniaka celem nabycia jakiś fatałaszków na prezent dla żony. Czasem trzeba się lubej przypodobać żeby nie psioczyła że tylko sobie komiksy i książki kupuję. W każdym razie nabyłem co chciałem po czym ekspedientka pyta mnie:
- A może coś dla pana.
- No w sumie czemu nie.
Kobitka otwiera szafkę z bokserkami, a tam... leżą one. Zajebiście, oczojebne czerwone bokserki. No nie wytrzymałem.
- Te poproszę. :)
- O, czerwone. Ładny kolor. Na walentynki.
- Jakie walentynki? Czerwone zawsze wyglądają dobrze, poza tym mają najlepszą reklamę w historii.
- Co proszę?
- A słyszała pani o Supermanie?
Kobitka się zakrztusiła. Koleżanka uciekła na zaplecze. Jednak ludzie znają eSa.
Życie komiksiarza czasem potrafi być zabawne. Supermajty nabyłem, ale czuję że muszę zmienić bieliźniaka.


Koniec offtopowej historyjki. Miłego dnia.

Offline death_bird

Odp: Superman
« Odpowiedź #206 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 10:30:28 »
Ale sens tej historii jest taki, że chcesz je nosić na kalesonach?  ???
 ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Teli

Odp: Superman
« Odpowiedź #207 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 17:52:50 »
A co złego w kalesonach? Zimno jest :) W pewnym wieku człowiek zaczyna doceniać modę na Clarka Kenta.
Majty -> kalesony termiczne -> czerwone majty -> spodnie :)
Ubieranie na superceulę pomaga uniknąć odmrożeń :D
Dodatkowym plusem jest możliwość zabłyśnięcia na konwencie jako domorosły cosplayer amator.

Offline death_bird

Odp: Superman
« Odpowiedź #208 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 18:24:43 »
W noszeniu kalesonów nie ma nic złego, bo to pożyteczny wynalazek jest.
Natomiast noszenie majtek na kalesonach wydaje się być przejawem swoistego snobizmu.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Dzidek

Odp: Superman
« Odpowiedź #209 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 21:22:48 »
Majty -> kalesony termiczne -> czerwone majty -> spodnie :)
Ubieranie na superceulę pomaga uniknąć odmrożeń :D
Przy tym układzie bardziej obawiałbym się odparzeń niż odmrożeń :)