Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 376560 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2820 dnia: So, 23 Marzec 2024, 23:56:28 »
Te "Grzechy dawne" to całkiem niezła historia, ale tylko do połowy. O reszcie nie ma co gadać.
Sam wątek moim zdaniem tego, że za śmiercią Gwen stało coś więcej i powód dlaczego Norman to ją postanowił zabić a nie np May czy MJ jest jak najbardziej dobry. Ale tak, cała reszta szczególnie z paroma kadrami jak najbardziej do zapomnienia...

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2821 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 09:30:46 »
No tak, ogólnie motywacja Normana na plus, ale to, jak doszło do tego, że w ogóle ją miał, wcale mnie nie przekonuje. Może wrócę do tej historii, jak (jeśli) kolekcja MO dobrnie do "Nocy, podczas której zmarła Gwen Stacy", ale pewnie nie zmienię zdania.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2822 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 10:27:38 »
@UP
Nie da rady stary. W pierwszej setce MO dojdzie z serią ASM do 65 zeszytu. Przedłużenia raczej nie będzie. Zatem zostaje ci tylko WKKM #98 z tą historią. Ewentualnie chyba żeby kiedyś Egmont wydał też Epici Spider-Mana ze starszymi historiami.


Offline Tymon Nadany

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2823 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 10:59:08 »
A ten nowy Ultimate Spiderman o którym piszecie to kontynuacja tego starego czy reboot. Jeżeli kontynuacja to jak wytłumaczyli zmartwychwstanie Parkera?

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2824 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 11:25:51 »
A ten nowy Ultimate Spiderman o którym piszecie to kontynuacja tego starego czy reboot. Jeżeli kontynuacja to jak wytłumaczyli zmartwychwstanie Parkera?
To jest całkiem nowy świat Ultimate. Jedyną osobą łączącą go z poprzednim jest postać Makera. Postać Parkera z tego świata jest innym Parkerem niż z oryginalnego Ultimate. Jest też tak z innymi postaciami, zmiany tutaj są bardzo daleko posunięte.

Oryginalny Ultimate Parker wrócił do żywych już dawno temu, a samo oryginalne Ultimate przetrwało Secret Wars. Trochę o nim było w serii Spider-mana z Milesem Moralsem pisanym przez Saladina (choć wcześniej w Spider-men II Bendis już pokazał, że to uniwersum istnieje).



« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Marzec 2024, 11:31:02 wysłana przez michał81 »

Offline Crono

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2825 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 11:52:33 »
No tak, ogólnie motywacja Normana na plus, ale to, jak doszło do tego, że w ogóle ją miał, wcale mnie nie przekonuje. Może wrócę do tej historii, jak (jeśli) kolekcja MO dobrnie do "Nocy, podczas której zmarła Gwen Stacy", ale pewnie nie zmienię zdania.
Ja nie zmieniłem zdania kilka lat po przeczytaniu oryginału. Jak ostatnio otworzyłem wydanie Egmontu i przypomniałem sobie te kadry... 🤮 Jak można było tak zniszczyć postać Gwen... Dobrze że retcon tej historii powoli zbliża się w wydaniu E.

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2826 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 22:56:46 »
@UP
Nie da rady stary. W pierwszej setce MO dojdzie z serią ASM do 65 zeszytu. Przedłużenia raczej nie będzie. Zatem zostaje ci tylko WKKM #98 z tą historią. Ewentualnie chyba żeby kiedyś Egmont wydał też Epici Spider-Mana ze starszymi historiami.
Dlatego napisałem  "(jeśli)", ale w sumie to nie mamy przesłanek, żeby nie było przedłużenia. Kiedyś się dziwiłem, jak ludzie narzekali na ramotki, ale teraz, jest ich tyle, sam mam z tym problem. Aktualnie kupuję, ale nie czytam. Skupiam się na nowszych, przystępniejszych.
Ostatnio nawet sobie powtórzyłem te 2 zeszyty ze śmiercią. Wciąż są fenomenalne i Wciąż chcę wiedzieć, co było zaraz potem.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2827 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 23:31:59 »
Kiedyś się dziwiłem, jak ludzie narzekali na ramotki, ale teraz, jest ich tyle, sam mam z tym problem. Aktualnie kupuję, ale nie czytam. Skupiam się na nowszych, przystępniejszych.

Przeczytałeś to co napisałeś? :) Z tego powodu dociągną to tylko do 100 numeru a potem skończą polską edycję. Tak jak z Transformers i Conanem - za mało osób kupuje te ramotki. I to jest błędne koło, bo historie z lat 70-tych są już lepsze i przystępniejsze. Ale najpierw musielibyśmy jeść żwir. Ponieważ nie wszyscy zjedzą żwir, nie będzie deseru.
Włosi z ich Panini mają dobrze. Tam Marvel Origins dojdzie pewnie do Tajnych Wojen z 1984.

Offline Crono

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2828 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 12:19:33 »
Ja się ostatnio złamałem i ponownie zamówiłem prenumeratę 😅 (miałem prenumeratę do 14 czy 15 tomu, zrezygnowałem i znowu zamówiłem). Nie ma na to racjonalnego wytłumaczenia, przyznaję. To już choroba (kolekcjonerstwo).

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2829 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 14:29:09 »
Bazyl, Ty wyrocznio! Masz moim zdaniem. Słuszne przypuszczenia, ale nie bierz ich za pewnik. Raz na jakiś czas jest tu podejmowany temat braku tomów.

Offline saruman

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2830 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 15:06:46 »
Włosi z ich Panini mają dobrze. Tam Marvel Origins dojdzie pewnie do Tajnych Wojen z 1984.

Włosi dodatkowo dostają tę kolekcję ponad 2x szybciej - u nich z tego co patrzyłem wychodzi nawet 5 tomów miesięcznie. 

Offline saruman

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2831 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 15:24:15 »
A tak się prezentuje prawie cały (43 tomy z 44) obecnie wydany we Włoszech w ramach kolekcji "Super Eroi Classic" Spider-Man. :D
Zdjęcie z aukcji, cena 649€.

« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Marzec 2024, 15:29:06 wysłana przez saruman »

Offline Gustavus_tG

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2832 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 15:35:09 »
I zawartość pokrywa się z naszymi? Jakieś takie trochę cienkie te tomy.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2833 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 15:40:02 »
I zawartość pokrywa się z naszymi? Jakieś takie trochę cienkie te tomy.
Bo to są wydania na miękko a nie na twardo.

Offline Gustavus_tG

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2834 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 15:42:22 »
Bo to są wydania na miękko a nie na twardo.
A faktycznie Teraz się dopiero przyjrzałem.